Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az egyik virágom körül rengeteg apró bogár repked. Mitől lehet? Mitől lehet? Mit tehetek ellene? fórum

Az egyik virágom körül rengeteg apró bogár repked. Mitől lehet? Mitől lehet? Mit tehetek ellene? (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 12. 18:00

Köszönöm a hozzászólásaitokat.

A virág nevét sajnos nem tudom,öntözni csak egy héten egyszer öntözöm.

Nem régen ültettem át,lehet a virágfölddel jöttek a bogarak,aprók nagyon és feketék.

Neked lehet igazad Zsúl965,hogy tőzeglegyek?

2011. okt. 12. 15:08
A sok öntözéstől is lehet - de persze pontosabban kellene leírnod, hogy melyik virágnál tapasztalod, milyen földben van, hányszor öntözöd...
2011. okt. 12. 12:24

Ha nagyon kicsi, akkor valószínűleg tőzeglégy, szinte lehetetlen kiírtani, időszakonként jön elő, a virágföldben szaporodik. Kertész ajánlotta, hogy tegyek ki pohárban vizet, abba belefulladnak, de rá se bagóztak...

Aztán egyszer csak eltűnnek maguktól.

2011. okt. 12. 11:40

ne a virágot locsold, hanem a tányérkába tegyél vizet locsoláskor és a cserép tetején lévő földre szorj kávézaccot , ezt nem szeretik ezek a bogarak...


ha teheted ültesd át a virágot

2011. okt. 12. 07:14
bolyhoslepke? Fehér kis szőrös lepke.. A legtöbb növényvédő spray jó ellene. Nekem is volt, substral spray-t vettem és kidöglöttek (a lepkék) :)
2011. okt. 12. 06:45
Esetleg lehetne pontosítani is ??
2011. okt. 12. 06:12
A "mitől lehet" kérdést csak egyszer szerettem volna...)))
2011. okt. 12. 06:11
Az egyik virágom körül rengeteg apró bogár repked.Mitől lehet?Mitől lehet?Mit tehetek ellene?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook