Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az alufólia tényleg ördögtől való? fórum

Az alufólia tényleg ördögtől való? (beszélgetős fórum)


1 2
9. Napsugár8 (válaszként erre: 3. - Jajnemértem)
2023. szept. 12. 08:05

Igen erről én is olvastam. Ha akarom hiszem, ha akarom nem.


Ezekkel már kezdek úgy lenni, hogy a kutatási eredmények attól függnek, hogy "ki fizeti a révészt".

Jelen esetben: ha a környezetszennyező hatás-tanulmány esetleg akkor készült, amikor pl. a sütő-zacskó piacra került, akkor annak a gyártója volt a révész...

A vegyész is pénzből él. :))

8. Channa* (válaszként erre: 3. - Jajnemértem)
2023. szept. 12. 08:04

Ja! Értem már!


Nem tudom, hogy mennyire környezetszennyező, de van amikor szükséges a használata. Ha bárki ajánl mást, amivel helyettesíteni lehet, akkor kipróbálom.


Legtöbbször olyan tepsit használok, amihez üvegfedő van, de nem mindig férek el benne, így a nagyobbat alufóliával kell letakarnom, illetve a sütő aljára szoktam letenni, ha szóródós kaját sütök, mint pl. melegszendvics. A sütőpapír kigyullad, így az nem jó, illetve tepsit sem lehet letakarni vele.


Egyébként, szerintem a folpack sem túl egészséges, környezetbarát. Lehet, hogy ezt is ciki használni:DDDD

7. PöttyösPanka (válaszként erre: 3. - Jajnemértem)
2023. szept. 12. 08:01
Sajnos a PUL, amit környezetbarát alternatívaként használnak például újraszalvétának, sem igazán környezetbarát, hiszen olyan vászon, ami műanyaggal van bevonva. Így újrahasznosítani sem lehet. A viaszosvászon (az igazi, nem pedig az így nevezett műanyag asztalterítő) jobb, de sajnos nem bírja sokáig, így időnként azt is cserélni kell. Amúgy környezetvédelmi szempontból tudom, hogy a műanyag úgy ahogy van az ördögtől való, de egy jó minőségű műanyag dobozt évtizedekig lehet használni, aztán pedig újrahasznosítható, így fajlagosan az egyik legkörnyezetbarátabb megoldás szerintem. Az alumínium megmunkálásához rengeteg energia kell, mivel nagy hőfokot igényel. Ráadásul ugye az alufólia egyszerhasználatos csomagolás.
6. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Jajnemértem)
2023. szept. 12. 07:58

Főleg azokat a kisebb lábasokat, edényeket fedem be vele, amelyekbe a főtt étel maradékot berakom a hűtőbe.

Zöldséget, gyümölcsöt, kenyér-féléket nylon zacskóba teszem.

2023. szept. 12. 07:53

Azt írják:

"érintkezés során a fólia felületén oxidációs folyamatokat indítanak be, melyek során a fémből egyes ötvözők kiválnak és az élelmiszerre kerülhetnek."

4. libikóka (válaszként erre: 1. - Jajnemértem)
2023. szept. 12. 07:50

Használom persze.

Főleg sütéshez.

Tízórait nem csomagoltam bele,,ma már mindenbe is szokás, lehet,kell belekötni .Mert mindennek van valami hátulütője.

3. jajnemértem (válaszként erre: 2. - Channa*)
2023. szept. 12. 07:48
Úgy értem, hogy már környezetszennyezőnek minősül.
2023. szept. 12. 07:43

Nem értem a kérdés.

Ciki alufóliát használni? Ezt honnan veszed?

Mire ciki használni?


Én nem azért használok alufóliát, mert divatos:DDD


Van néhány tepsim, aminek nincs teteje, így ha abba sütök húst, akkor azt letakarom alufóliával és úgy megy a sütőbe.


Kaja csomagolásra nem használom, mert jobban szeretem a folpackot, de ez sem divat vagy cikizés miatt.

Vagy szalvéta+nylon zacskó;)

2023. szept. 12. 07:39

Hogy vélekedtek az alufóliáról? Használjátok? Én gyakran.

Nem tudtam, hogy ciki lenne használni, míg egy anyukás csoportban meg nem szóltak valakit, hogy abba csomagolja a tízórait.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook