Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az albérlőt ha ideiglenesen bejelentem, abból nekem adódik valami hátrányom? fórum

Az albérlőt ha ideiglenesen bejelentem, abból nekem adódik valami hátrányom? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
32. Zsófi2014 (válaszként erre: 30. - Siba22)
2014. aug. 25. 11:55
Akkor tudom tanacsolni hogy mikor nincsenek otthon szepen pakolja ki a cuccait ahogy lentebb irjak. leltarba veve mindent. aztan szepen csereljen zarat es innentol.kezdve nincs az a hatosag aki visszaengedi...Ha be van jelentve akkor viszint visszamehet.
2014. aug. 25. 11:51

[link]


tehat ha nincs bejelentve kirakod mint macskat sz.rni, ha be van jelentve akkor talan evek mulva egy birosagi vegzes altal kilakoltatjak.

Raadasul ezt meg en sem tudtam hogy ha nem fizet rendesen akkor a vagyontargyait jelzalogba lehet venni, fedezetkent.

Meg mindig allitod hogy semmi kulonbseg nincs bejelentve es nem bejelentve kozott? Ha igy gondolod akkor sok bejelentett berlot kivanok neked :) szep napot.

30. siba22 (válaszként erre: 27. - Zsófi2014)
2014. aug. 25. 11:30
Ismerek olyat aki már 1 éve küzd a saját házáért a bérlőkkel szemben,a hatóság tehetetlen.Nincsenek ugyan bejelentve,a bérleti szerződés is csak felületes.Vagy van konkrét mindenre kiterjedő bérleti szerződés vagy a tulaj fog ráfaragni.A benn lakókat védi a törvényt annak ellenére,hogy ki a tulaj.Ahol gyerek van ott kell befogadási nyilatkozatot kérni ha esetleg nem tudnak fizetni,ezt bele kell írni a szerződésbe is!!!
29. elbb (válaszként erre: 28. - Zsófi2014)
2014. aug. 25. 10:58

Szerintem az én stílusommal még mindig nincs gond. Nem én védem agresszíven az igazamat, hanem te. A rokonaimat is te kevered ide, nem én.


Én utánaolvastam már nem egy esetnek, és hidd el, fel is háborít, hogy egy lakás tulajdonosának kevesebb joga van abban az esetben, ha van egy szerződése, amiben kiadja a lakást. Tele van az internet olyan esetekkel, amikor a tulajdonos nem hogy nem tudja kitenni az albérlő szűrét, de még ő üti meg a bokáját, mert bemegy a saját ingatlanába. És ez független attól, hogy be van jelentve ideiglenes vagy nincs.

Feleslegesen feszülünk egymásnak, mikor a vége akkor is az, hogy ezek a törvényi rendelkezések elavultak, és nem a tulajdonjogot védik.

2014. aug. 25. 10:42
Egyebkent ha nem fizet es nem akar kikoltozni akkor kidobod a cuccait mikor nincs otthon, zarat cserelsz es csokolom.Mehet ahova akar a szerzodesevel. Foleg hogy bizonyitott a nem fizetes. Ha be van jelentve akkor viszont meg a tulaj uti meg a bokajat es a berlot koteles beengedni nemfizetes ide vagy oda... Mindig azt vedi a torveny aki be van jelentve. Kar tenyeken vitazni. Lassabban meg nyugodtan irogathatsz... a rokonaidnak. Azoknak lehet ezt a stilust...
27. Zsófi2014 (válaszként erre: 21. - Elbb)
2014. aug. 25. 10:33
Oke. ha lesz idom akkor berakom neked a jogszabalyt.. de te is utana kereshetsz. Kb ennyi erovel ami baromsagot te irsz egy nyaralobol sem rakhatnak ki a Balcsin mikor letelik az egy heted... uristen. olvass mar utana. Annak is hogy ki kerhet birtokvedelmet. Kizarolag azt vedi a torveny aki be van jelentve. De irtam mas peldat is. Pl . vegrehajto. De sorolhatnam. En biztos nem engednem. Ennyi.
26. siba22 (válaszként erre: 18. - Michelle.r)
2014. aug. 25. 06:54
Hát tőlem nehezen kértem volna csekket mikor albérletben éltem és átutalással fizettem a számlákat.Igaz erről kell tudni mutatni is kivonatot ami bizonyítja az átutalást.Volt,hogy ezt elakarta tőlem kérni a tulaj.De azért a saját banki kivonatom had ne adjam oda.Igaz ő is belátta,hogy maximum erről másolatot tud kérni csak.Próbált rábeszélni a csekkezésre.De nem olyan beosztásban dolgoztam,hogy ez megoldható lehessen.Meg amúgy se imádtam postára járni már akkor sem.Most is átutalással fizetünk,a párom saját házában.
25. siba22 (válaszként erre: 17. - Anyagi)
2014. aug. 25. 06:49
Mi most rakattuk a DÉMÁSZ villanyórát vissza.A párom exe hagyott nem kis tartozást.Ha nem a párom nevén lett volna ez akkor nem is lett volna gond,nem mi fizetjük zt ki csak a vissza kötés díját.Amit nekünk mondtak kb 2 hónapja az az volt annak nem kötik ( ők ) vissza akinek a nevén van a mérő óra.Én csak ezt tudom mondani amit akkor nekünk is mondtak,de ez a DÉMÁSZ.
24. Anyagi (válaszként erre: 22. - Elbb)
2014. aug. 24. 22:21

A birtokvédelmet mindég az kérheti ( és mérlegelés nélkül meg is kell adnia a jegyzőnek) aki birtokon (ingatlanon/lakáson) belül van. Függetlenül attól, hogy be van e jelentve vagy sem.

Hogy ez jó e, az nyilvánvalóan helyzet kérdése...

23. jstefan (válaszként erre: 1. - Totek63)
2014. aug. 24. 21:41
Nagyon alaposan nézd meg hogy kit fogadsz be albérlőként!!! Mert ha nem fizet,nem tudod kirakni! Úgy járhatsz mint egyik magyar nagyváros polgármestere aki az önkényes lakásfoglalókat elkezdte kipakolni,és nemzetközi ügy lett belőle ,egy olyan ország sérelmezte,kérte számon tőle a kilakoltatást ahol a lakásfoglalókat azonnal lelövik.Azonkívül a bérbeadás is adóköteles!
22. elbb (válaszként erre: 20. - Zsófi2014)
2014. aug. 24. 21:05

Egy sima szerződés nem elég. Mert ha csak ketten írtok egy papírt, és két tanúval aláíratjátok, az magánokirat. Azzal te mehetsz a bíróságra, ahol kérheted a birtokvédelmet, és a bíróság nagy sokára esetleg neked ad igazat.

Lehet hogy hasonló dolgot írtunk, de a te írásodból az tűnik ki, hogy hátránnyal jár az, ha valaki ideiglenesen be van jelentve az albérletbe. Holott az semmit nem jelent. Maximum egy családnak a suli szempontjából, meg orvos szempontjából könnyebb az élete.

21. elbb (válaszként erre: 19. - Zsófi2014)
2014. aug. 24. 21:01

Akkor leírom lassabban, jó?


Attól, hogy nem engedi meg bejelenteni a lakót ideiglenesre, attól ugyanúgy nem fogja védeni semmi. Merthogy ugye a kérdés erre vonatkozott. És te ezt emelted ki, hogy nehogy engedje a bejelentést, mert akkor nehezebben rakja ki. A lakcímkártyán lévő bejegyzés sem nem könnyíti, sem nem nehezíti meg a kilakoltatást.

20. Zsófi2014 (válaszként erre: 5. - Elbb)
2014. aug. 24. 19:26
Egyebkent meg Te tudod rosszul nem eleg a szerzodes. attol meg kilakoltatjak seperc alatt. Raadasul akar egy vegrehajto is bemehet ha oda van bejelentve es pakolhatja azt is ami a tulaje... A torveny minden ele helyezi a hivatalosan bejelentett jogait.
19. Zsófi2014 (válaszként erre: 5. - Elbb)
2014. aug. 24. 19:23
Akkor olvasd mar el mit irtam.mert ugyanazt mondod.
18. michelle.r (válaszként erre: 17. - Anyagi)
2014. aug. 24. 18:19

Ha nem így lenne trükkösen és találékonyan lehetne megoldani a nem fizetést :)

A legegyszerűbb a bérleti díjjal együtt a befizetett csekket is elkérni a bérlőtől.

17. Anyagi (válaszként erre: 14. - Siba22)
2014. aug. 24. 18:11

A tartozás nem csak személyhez, de a mérőórákhoz is tartozik!!!

Ergó, amíg tartozás van rajta nem írható át/vissza senki nevére!!! A lakás tulajdonosáéra sem!!!

A szolgáltató úgy van vele, hogy kiköti az órát és addig nem szolgáltat amíg valaki ki nem fizeti az adósságot. Aztán a felek oldják meg egymás közt, hogy ki fizessen!

16. michelle.r (válaszként erre: 13. - Elbb)
2014. aug. 24. 18:07
Másfél éve nekünk ennyiért csinálta meg, a másodikra kaptunk 30%-os kedvezményt.
15. Anyagi (válaszként erre: 10. - Syria)
2014. aug. 24. 18:06
Csak óvatosan mondanám, hogy a végrehajtás is hasonló árban van - sőt!
14. siba22
2014. aug. 24. 17:46
Ha egy családról van szó akkor kérni kell tőlük egy olyat amit / én / ismerek az befogadó nyilatkozat. ebbe benne kell lennie ha esetlegesen az adott család nem tud bérleti szerződés szerint fizetni akkor ő fogadja őket.a bérleti szerződésben ez is legyen benne mindenképpen!!a mérőórákat persze át kell rájuk íratni ha esetleg elmaradás lenne akkor ne a tulajdonra terheljék.a kiköltözés esetére pedig egy nyilatkozatot kell alá íratni velük,hogy vissza írhatóak a mérőórák.ezt egy ismerős családnál láttam / igaz ők mai napig ott laknak és fizetnek rendesen / még tavaly nyáron.
13. elbb (válaszként erre: 9. - Michelle.r)
2014. aug. 24. 17:06
Ez mostani ár? Mi 30 ezerért csináltattuk.
12. kristo_f (válaszként erre: 9. - Michelle.r)
2014. aug. 24. 17:05

Picikét tévecc!

14/1991. (XI. 26.) IM rendelet

2014. aug. 24. 16:54
Elbb-vel értek egyet teljes mértékben. Nem származik hátrányod a bejelentésből.
10. syria (válaszként erre: 9. - Michelle.r)
2014. aug. 24. 16:42
Pfff. :( Az állam ennyit kaszál? (Ez kb. egy havi díj.) Azért ez durva. Még akkor is, ha milliós kártól óv meg egy ellenjegyzett szerződés.
9. michelle.r (válaszként erre: 8. - Elbb)
2014. aug. 24. 16:38
Pontosan. Jogszerűen kell csinálni, és akkor nincs gond. Igaz, egy közjegyzői ellenjegyzés 70.000 körül van, de még mindig kisebb veszteség, mint évekig harcolni a saját ingatlanodért.
8. elbb
2014. aug. 24. 16:34
Nyugodtan engedd őket ideiglenesre bejelentkezni. Attól nem lesz több joga ott tartózkodni, mintha nincs bejelentve. Ha védeni akarok a tulajdonod, azt egy mindenre kiterjedő szerződéssel tudod, amit közjegyző hitelesít. Ebbe a szerződésbe kell belefoglalni, hogy albérleti díj vagy rezsi nem fizetés esetén lemond a birtokvédelmi jogáról. Ilyen esetben ha kéred a végrehajtást, kilakoltatást megkíméled magad egy pereskedéstől. Kezedben van egy közokirat.
2014. aug. 24. 16:33

Mindenképp rizikós ez az albérlet.

Szerintem még diákoknak a biztosabb.

Bár nem tudom, mi van akkor, ha "törvényesen " adják ki. De az meg ritka.

6. kisj (válaszként erre: 1. - Totek63)
2014. aug. 24. 16:33
Közjegyző által hitelesített szerződésetek legyen, akkor nem lesz gondod azzal, ha menesztenéd az albérlőt.
5. elbb (válaszként erre: 3. - Zsófi2014)
2014. aug. 24. 16:25
Ezt rosszul tudod. Ha nincs oda bejelentve, akkor is nehéz kirakni. Ha van szerződés, onnantól kezdve a törvény az albérlőt védi.
2014. aug. 24. 16:21
Nem, semmi nem lesz.
2014. aug. 24. 16:20
Igen. hogy nem tudod majd kidobni akkor sem ha nem fizet mondjuk. Ha oda van bejelentve akkor joga van ott tartozkodni. fuggetlenul attol hogy kie a lakas. a torveny neki kedvez. a rendor is elobb rakna teged ki a sajat lakasodbol mint a berlot. rengeteg ilyen sztorit hallani.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook