Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az Acer gépem kapitulált, boot disk-et keres, tud valami segíteni? fórum

Az Acer gépem kapitulált, boot disk-et keres, tud valami segíteni? (tudásbázis kérdés)


25. ivi79 (válaszként erre: 24. - Poly13)
2012. aug. 26. 23:01

win7et meg kell szokni..

nemtom mitöl kicsi a kép. videokártya driver kell, azt meg a kártyagyártó honlapján le lehet tölteni, de asszem a win7 fel is ajánlja amikor frissitéseket keres.

24. poly13 (válaszként erre: 23. - Ivi79)
2012. aug. 26. 22:53

Nem szeretem a win7-et, rosszabbul kezelhető, mint az xp, egyébként nem lassú, csak a kép kicsi, és mindent át kellett hozzá állítani, meg ráadásul van egy pár programom, ami nem fut alatta, és még azt is meg kell oldani.

Ehez a géptipushoz a ACER-nél nincs illesztő program, az eredeti beállított windows xp kellene, de azt nem tudom beszerezni, a gyártó nem segített, egy telepítőt kipróbáltam, de feltelepítettem, az ellesztőprogram telepítésekor összeomlott a rendszer, ezt nem fogadta el, a verzió számra .... hivatkozva, lemondtam, jó így kis képernyővel, már kezdem megszokni, a többit meg beállítom.

sok mindent tud a win7, de a másik szerintem jobb, de ahoz már frissités sincs. Három év alatt ennyit fejlődik a számítástechnika..

23. ivi79 (válaszként erre: 21. - Poly13)
2012. aug. 24. 11:33

most látom csak h irtál.. eelég fos gépeken is elmegy a win7, csak max kevés neki a memória. nekem 2,8as celeronnal és 1g rammal is elvolt meg egy régi vgaval, de végül bövitettem..

videokari driver kellhet neki talán.. mi lett a megoldás?

22. Regin_a (válaszként erre: 21. - Poly13)
2012. aug. 24. 11:06

Jó régi rovat, lehet hogy már +van a megoldásod

Szerintem is apádnak van igaza

Gugli

"acer video drivers windows 7"

és valamelyik megoldja

21. poly13 (válaszként erre: 19. - Ivi79)
2012. aug. 19. 18:54

köszi, hogy segítettél, kicsit beparáztam, mentéseim amúgy voltak, egy hetes, ez nem a világ..


Merevlemez probléma volt, ki van cserélve és win7 operációs rendszer lett rátéve, ami nem kompatibilis ezzel a géptipussal, úgy hogy most egy drivert keresek hozzá, de használható, csak a képernyő mérete kisebb. Próbálkoztam itt szerelőkkel, mindegyik mást mondott, volt olyan,amelyik azt mondta, hogy a merevlemez a hibás, vagy a video kártya, egyik nagyobb hülyeséget mond mint a másik. A faterom szerint az illesztő program hiányzik.

20. poly13
2012. aug. 8. 12:27
A setup-ot átállítottak usb meghajtóra, ezt felismerte, unix kicsivel, nem unbutu próbáltam vele bootolni, de nem sikerült, kiirta ismét, hogy nem megy, de talán lesz rá megoldás, csak amivel próbálkoztam, az nem jó program hozzá
19. ivi79 (válaszként erre: 17. - Poly13)
2012. aug. 7. 22:29

lehet tök véletlen, de haverom vinyója is egy nagyobb kánikulában ment szarrá..


nemtom hogy használod a gépet, de érdemes beszerezni egy notebooktartót, esetleg ventillátorost már 5rugóér is vannak, igy nem tud túlmelegedni,tudod nem az asztalra cuppan rá.neadjisten az ágyban a takaróra.. ja és a venti rácsát rendszeresen tisztitani, h tudjon szellőzni.

másik gépbe is próbáltátok betenni a lemezt?

ha faterod nagyon kreativ, akkor szét lehet szedni a vinyót, ha szerencsétek van csak kis kondi v chip sült meg benne, azt lehet cserélni, vmi régiről(neten sztem bármit megtalál hozzá).. az h a forgórész menjen szarrá elég ritka..illetve rengeteget kell járatni hozzá..vagy programozott halál..

azért próbálj irni nekik www.adatmentesek.hu, gondolom nem kürt árban dolgoznak, aztán eldöntöd megéri-e..


nekem ez elvileg szakmám, de még nem sikerül benne elhelyezkedni, viszont volt már oylan rendszergazda régi cégnél, h fájt amit művel..gépmentés általában nem parás csak utána kell olvasni, abból tanul az ember. barátnőimnek segitettem eddig, de ök leginkább a hozzá nem értésük miatt rontják el a gépet, pl mindent összevissza telepitenek, vírusos lesz..vagy olyan régi és csodát várnak tőle,

18. ivi79 (válaszként erre: 15. - 36a26f5226)
2012. aug. 7. 22:04
az nem a linux hibája, hanem aki nem ért hozzá.ráadásul ingyenes. ennyivel akkor szar a osx is, mert azon is minden másképp van..közben meg sokkal stabilabb oprendszerek mint a win, csak itthon az terjedt el. nekem is win7em van, szeretem meg minden, itthonra jó, de grafikai melókra dolgozni jobb volna egy mac..vagy szervernek egy linux
17. poly13 (válaszként erre: 14. - Ivi79)
2012. aug. 7. 21:33

Amúgy nem kért érte semmit, és kitisztitotta a gépet, a párom azt szerette volna, ha úgy ott hagyjuk, de én összerakattam és még bízok benne, hogy valami megoldás lesz rá.

Ahogy belenéztem, nem tartom rossznak a linuxot, és állítólag gyorsabb is, kipróbálom, nem szoktam hagyni magam lebeszélni

Ő nem programozó, bár mindene meg van hozzá, megpróbáltuk a merevlemezt tartalmát leszívni, de csak a csatlakozást ismerte fel a gép, a merevlemezt nem. Ez a srác csinálta meg nekem a HP-s gép akkumulátor töltöjét, egy panelt kellett kicserélni, lassan egy éve és működik. Szerelni szuper jó.

A fontosabb dolgok egy másik gép merevlemezén vannak mentve, illetve pendriveon, amit mindig átmásolok, de most hónap eleje van, és ilyenkor nagy a mozgás, amúgy gazdasági adatok vannak rajta,meg bevallások,

De a munkán kívül azért mások is vannak rajta, amiket nem mentettem el, bár nem pótolhatatlanok, de hiányoznak.

Úgy vagyok vele, hogy több szem többet lát, igazából az utolsó reményem a faterom, hátha tud valamit kezdeni vele, csak most nem tudom elérni, nyaral és nem jelentette be, hogy hol, válaszolni meg nem válaszolt még, ő már szedett le nekem merevlemezről anyagot, csak az a baj, hogy 10-ig rendeznem kell a soraimat. Mi van,ha neki sem sikerül?

Akihez tegnap elmentünk az tök hülye volt, van még egy ismerős, akitől szinte rosszul lettem,ahogy hozzáért a géphez, szakmája, benne dolgozik, gondold el, odáig jutott, hogy a tab gombot nyomjam le, és rendbe jön.... Szerintem még notebook-ot nem is javított soha sem, illetve nem telepített, csak okoskodik.

Ez az a szakma olyan amit nem lehet tökéletesen csinálni, nem lehet belőle mindent tudni, és a legnehezebb azt mondani, hogy valami meghaladja a képességünket.

Igazad van venni fogok egy forgórész nélküli merevlemezt külsőt, az ára nem érdekel, a srác is ezt ajánlotta nekem.

Most amikor megpróbáltuk feléleszteni a merevlemezt, akkor nem indult be, azt a kis hangot nem hallatta, az áramkörét letakarította, de tovább nem bontotta, mert állítólag légmentesen van zárva, az a kis forgórész nem indult benne, nem tudom, hogy lehet e azt valahogy szerelni.

most mindenesetre telepítem a mentéseimet, és dolgozok, hogy kész legyek a legszükségesebbekkel. Kösz, hogy segíteni próbálsz.

2012. aug. 7. 21:20
A windows7 viszont kitűnő!!!! :)
15. 36a26f5226 (válaszként erre: 13. - Poly13)
2012. aug. 7. 21:20

Szerinem a linux egy rakás sz.r ... Ez a véleményem róla...


mivel dolgoztam olyan helyen, ahol azt rakták fel a gépre, és csak szerencsétlenkedik vele az ember, mire megtalál valamit a gépen, egy egyszerű mappát is...

14. ivi79 (válaszként erre: 13. - Poly13)
2012. aug. 7. 19:56

nemakarom lehurrogni az ismerősöd, de vajon miért van a nagyobb gépeken és szervereken, webszervereken linux vajon ha szar?

amugy tökmindegy h wint vagy linuxot teszel fel, nem ettöl menj szarrá a vinyó..

kürtnél csinálnak adatmentést, fentvannak árak a honlapon asszem, télleg nem olcsó..egyszer 1 szervert akartunk elvinni nekik, de végül megúsztuk..

vegyél egy nagy külső vincsit, vagy egy ssdt(ebben nincs forgórész, de jó drága), de melóhoz elég egy jobb pendrive, bár nemtom mit dolgozol, és erre mentsd a fontosabb dolgokat.


én azé helyedben megnézném azé a gépet a linux cdvel h tényleg nem látja-e a vinyót.. pasi mi alapján mondta h bedöglött? és ha nem vagyok indiszkrét, ezért mennyit kért? csak ha engem vki felkér hasonlóra akkor tudjak árat mondani kb..

13. poly13 (válaszként erre: 12. - Ivi79)
2012. aug. 7. 19:37

sajnos nagyobb a baj, a merevlemez krepált be véglegesen, most voltam szerelőnél, azt ajánlotta, hogy van egy cég,aki vissza tudja hozni, de az több százezerbe kerül,

A gép többi része jó, tudsz rá valamit, hogy hogy lehet visszahozni. Most elkezdtem telepíteni erre a gépre ami kell a munkámhoz, egyesével töltök be mindent, de ez sok idő

veszek egy merevlemezt, és kicseréljük, ezt meg elteszem, és ha mégis valamiért kell róla adat, akkor elviszem oda, de megpróbálom kikerülni,

A szerelő, aki egyébként elektronikával foglalkozik, amik gépeket vezérelnek, de ért a számítógépekhez is a linuxot nem tartja jónak, de én a másik merevlemezre azt fogom tenni, és megfogadom, hogy minden este mentek, mindent, illetve, ha egy dolgot befejezek, akkor egyből mentek külső erőforrásra, milyen szerencse, hogy csak egy hetem veszett el, a többi meg lényegtelen ami rajta van.

Össze van rakva a gép, ha valami egyéb sikerülne, azért reménykedek, még nem sikerült letöltenem, ez a net több mint katasztrófa, ja még egy tartalék HP-t veszek, ez megbízható

12. ivi79 (válaszként erre: 11. - Poly13)
2012. aug. 7. 14:46
melyikváros ez? pest környékén tudok neked segiteni
11. poly13
2012. aug. 7. 14:37
XP, a linuxot még nem sikerült letölteni, mert a net is vacakol, állandóan megszakad, de próbálkozok vele ezen a gépen, valamit szerelnek rajta, és nem stabil a szolgáltató, hát ez egy kis város, még szakember sincs, nekem egy másik laptopom is van ez egy HP ez tök szuper, de nehezen hordozható, túl nagy, ha túl leszek rajta, dvd meghajtó nékülit mégegyszer nem veszek és maradok a régi jó márkámnál. Valamilyen módszerrel csak hozzá fogok férni, csak az a baj, hogy nekem dolgozni kellene, úgy,hogy most a legfontosabbakat a mentés utáni állapotban erre feltelepítek és egy hetes munkát újból meg kell csinálni folytatom majd..
10. ivi79 (válaszként erre: 9. - Poly13)
2012. aug. 7. 14:24

kék halál sem para annyira, legtöbbször nekem a videokártya driver miatt csinálta, de van egy fájl, ami leirja a hibát ilyenkor. win7 vagy xp?

ha engedélyezve van, akkor a C:\Windows\Minidump\Minidump.dmp fájlban található, amit egy spéci progival vissza lehet fejteni.

persze csak ha eléred linuxszal a meghajtódat. ha nem akkor game over:(

2012. aug. 6. 13:59

Nem kék a monitor, de nem enged be, fekete, és kiirja, hogy boot disket kér, de ennek a gépben benne kell lenni, nincs külső meghajtója, csak USB csatlakozói,

A setapba be tudok menni, csak leblokoltam

2012. aug. 6. 12:28

Ha teljes egészében kék a monitor, és rengeteg futó kiírás jelenik meg rajta, az a kék halál...


Ott az informatikus, ha látja, le tudja menteni az adatokat...


Nekem az asztali számítógépemen volt már többször kék halál, és olyankor mindig valami külső meghajtót írt ki,hogy nem működik, de ezt még az informatikusom sem, aki kitűnő szakember, és nem vágja át az embereket, sem jött rá, hogy igazából mi a hiba...


Nem ver át senkit, mert ő úgy dolgozik, hogy ha elkészül a gép, haza lehet hozni, akkor nem kell fizetni, azt mondja mindenkinek, hogy vidd haza, ha jó, akkor a pénzzel várlak vissza, ha nem jó, akkor a géppel...


De soha nem kell nála akkor fizetni, amikor elhozzuk a gépet javítás után, csak akkor, ha legalább egy napos folyamatos "nyüstölés", ahogy ő nevezi, - után is jól működik...

2012. aug. 6. 12:07

bekapcsolás után feljött rendesen a kép, a felhasználói belépéshez való ikon is, utána rákattintva elkékült, és ellenőrzött a windows én hülye, meg újraindítottam, mivel azt irta, hogy ezt választhatom. Remélem ez nem a "kék halál" a tárolt adataimra van szükségem, rajta van a munkám és igaz van mentésem, de már egy hetes,

Ha valahogy letudnám szedni azzal is elégedett lennék, de addig, amíg van lehetőség, addig mindent meg akarok próbálni

2012. aug. 6. 11:57
Nekem is acer van,emlékszem mintha egyszer nekünk is előjött volna ez...de nem emlékszem mi is történt,azt hiszem rendszervisszaállítást csináltam.
2012. aug. 6. 11:57
Az a baj, hogy látatlanban nem tudom, pedig nagyon értek a gépekhez, de még az angol kifejezéseket sem értem...
2012. aug. 6. 11:56
Nekem windows7-em.
2012. aug. 6. 11:48
Feljön az eleje, be lehet menni a setup állományba, F12-vel a boot az F2-ön keresztül bejön, menüben a Network boot: Legacy PCI Device jön fel, de nem működik, nem értem mért? Jogtiszta saját windows XP van rajta.
2012. aug. 6. 11:46

Ez engem is érdekel, nekem is van egy Acer laptopom...


Mire írja ki? Mit csináltál éppen, amikor kiírta? Bekapcsolás? - letöltés, biztonsági mentés? - stb...??

2012. aug. 6. 11:45
Az Acer gépem kapitulált, boot disk-et keres, tud valami segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook