Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Átsorolás-bércsökkentéssel fórum

Átsorolás-bércsökkentéssel (beszélgetős fórum)


2012. febr. 26. 15:58

tudna valaki segíteni?

mennyi lehet százalékos arányban a bércsökkentés mértéke?

2011. jún. 17. 20:49

Sziasztok!

köszi a hozzászólásokat, megoldódott az ügyem.

nem csökkentették a béremet az ún.helybentopogás elve miatt ami azt jelenti, hogy megkapom az "f" besorolási béremet,de nem emelkedik az alapbérezésem a fizetésemelésekkor, de még a kötelező 3 évenkénti ugrásokkor sem amíg az alapomat utól nem éri a "valódi " besorolási bérem

2011. jún. 8. 09:05
folytattak le nálatok minősésítési eljárást a dolgozók tekintetében? ugyanis kötelező a minőségbiztosítás keretében minősíteni a dolgozókat.
21. 9536810fa1 (válaszként erre: 19. - Keringő)
2011. jún. 8. 05:39

.... akkor viszont menj utána. Eleve, hogy a képesítésednek (és remélhetőleg a tehetségednek, adottságaidnak) megfelelő munkakörbe helyezzenek. Tudom, hogy ez sok helyen nem annyira így van.... de hogy érzed, hogy teljesítettél az elmúlt időszakban?... mire vagy képes a munkádban?

Bocs, hogy ilyent írok, de nálunk pl. ezeket nézik... és figyelembe is veszik.

2011. jún. 7. 15:54

abban az esetben tudják figyelembe venni, a főiskoládat, ha az a munkaköri feladatait ellátásához illeszkedik.


a szoc. otthonban milyen munkakörben voltál foglalkoztatva idáig? és milyen munkakörbe akarnak átrakni?

2011. jún. 6. 20:50
szociális munkás fősuli és szoc. otthonban dolgozok
18. 9536810fa1 (válaszként erre: 17. - Keringő)
2011. jún. 6. 05:47
Nem mindegy milyen.... sajnabajna... ez nem mindegy. Amikor én végeztem a fősulit, a főnököm közelharcot vívott, hogy elfogadják, átvariálta a teljes munkaköri leírásomat, a titulusomat, hogy elfogadtassa feljebb. Azóta viszont immár másik főnököm is van, de a végzettségemnek és a titulusomnak megfelelő feladatkört látok el. :)
17. keringő (válaszként erre: 16. - 388b941089)
2011. jún. 6. 01:40
Főiskolám van
16. 388b941089 (válaszként erre: 12. - Keringő)
2011. jún. 5. 09:49

2 kategóriával akarnak visszaminősíteni? durva.... :)))


az "F" fizetési osztályba


a főiskolai végzettséget és szakképzettséget igazoló oklevélhez kötött munkakör tartozik;- (pl. főiskolát végzett tanárok)


a "D" fizetési osztályba

a középiskolai végzettséget igénylő szakképesítéshez kötött munkakör tartozik;


lehet, hogy azt fogják csinálni, hogy visszaminősítenek, de munkáltatói döntésen alapuló illetményrészként megkapod a különbözetet. Vagy a pénzedet is vissza akarják venni?


Amúgy milyen végzettséged van? Nem olvastam, lehet, hogy írtad....mert ha a D-be tartozol a végzettségednek megfelelően, akkor sztem simán visszarakhatnak, mivel szabálytalanul voltál besorolva....:(

2011. jún. 4. 09:27

Kérdezz meg egy munkajogászt!

De elvileg ha más munkakört kapsz, akkor a munkakörnek megfelelő besorolás is jár vele, de a közalkalmazotti bértáblát elég rugalmasan lehet kezelni...

mert "nem kötelező" sajnos a teljes képesítésed figyelembe venni, csak azt ami a munkavégzéshez szükséges...

Alkalmanként bércsökkenést is okozhat a munkahelyi áthelyezés elfogadása, de én úgy látom, te nem kaptad meg a feladatköröd módosításához a teljes felvilágosítást...

munkaidő, bérezés, feltételek...stb...

14. Miss Jane (válaszként erre: 12. - Keringő)
2011. jún. 3. 23:02
Későn kaptál észbe... nekem az első kérdésem a bér lett volna. Sajnos mostani gazdasági helyzetben én sem merném kihúzni a gyufát a munkáltatónál.
13. zebracsikó (válaszként erre: 12. - Keringő)
2011. jún. 3. 16:22

nem most jogszerűtlenek, hanem akkor voltak azok, mikor a munkakörödhöz diplomás bért adtak feleslegesen.


próbálj meg velük egyezkedni, bár szerintem felesleges, hiszen a munkaköröd felelőssége csökkent, a munka csökkent, nem fognak emelt bért adni

12. keringő (válaszként erre: 11. - 388b941089)
2011. jún. 3. 16:13

Szia

F-ből d-be akarnak

11. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Keringő)
2011. jún. 3. 13:29

szia


pontosan honnan hova soroltak vissza?

10. keringő (válaszként erre: 3. - Miss Jane)
2011. jún. 3. 06:23
a munkaköri leírást igen de az átsorolást nem
9. keringő (válaszként erre: 8. - Miss Jane)
2011. jún. 3. 06:22
igazad van de az előző munkakörhöz is csak érettségi volt kötve de megadták a diplomás bért (nem is kértem csak szóltak, hogy írjam alá, na ná hogy aláírtam:) )
8. Miss Jane (válaszként erre: 1. - Keringő)
2011. jún. 3. 06:03
Hiába van diplomád, ha a munkaköröd ellátáshoz nem szükséges, akkor nem kötelesek megadni a diplomás bért. Sajnos nem tudsz mit tenni.
2011. jún. 3. 06:03
Sajnos úgy van a törvény, hogy bér akkor lehet csökkenteni, ha a munkát is csökkentik vele. Ahogy olvasom, neked a felelősséged kevesebb lett, lehet, hogy ezzel magyarázzák. MIndenhogy szemét dolog ez sajnos. Én köztisztviselő voltam január végéig, utána jött a felmentésem, és 1 hónap munkanélküliség. Újra köztisztviselőként sikerült elhelyezkednem, ugyanabban a munkakörben, egy másik önkormányzatnál. 16 ezer forinttal kevesebb a bruttó fizetésem.
6. Miss Jane (válaszként erre: 4. - 9536810fa1)
2011. jún. 3. 06:01
Igen, én is meglepődve tapasztaltam, hogyha hasonló munkakörben lennék közszférában, kormánytisztviselőként, akkor kevesebb lenne a bérem, de még a Cafeteria is jelentősen! Persze csak ha lenne állás, de nincsen! Közalkalmazottról ne is beszéljünk, az még kevesebb... lenne.
5. 9536810fa1 (válaszként erre: 4. - 9536810fa1)
2011. jún. 3. 05:58
... hjaaa, legalábbis a legalsóbb szinteken, ahol a munka folyik.
4. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - Keringő)
2011. jún. 3. 05:57
közalkalmazottaknak, köz-(kormány)tisztviselőknek évek óta csak csökken a fizetésük... evvan... ha nem fogadjuk el, léphetünk. :(
3. Miss Jane (válaszként erre: 1. - Keringő)
2011. jún. 3. 05:57
Szia, már elfogadtad...
2. vörösrózsa29 (válaszként erre: 1. - Keringő)
2011. jún. 3. 05:55
Én úgy tudom, hogy nem adhatnak kevesebb bért, mint az előző volt. De nem vagyok benne biztos, vannak köztünk hozzáértők, majd ők megmondják, viszont én is kíváncsi vagyok. :o)
2011. jún. 3. 05:51

Sziasztok!

Egy héttel ezelőtt szóltak hogy új munkakörbe kerülök, én ezt elfogadtam mert kevesebb felelősség és több szabadidővel jár.DE közben kiderült, hogy a közalkalmazotti bértáblában is vissza sorolnak.

Az előző munkához sem volt előírás a diploma de megkaptam a besorolást, és most le akarják ezzel csökkenteni a fizetésemet. Lehetséges ez? El kell fogadnom?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook