Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Asztma gyógyszert abba lehet hagyni? fórum

Asztma gyógyszert abba lehet hagyni? (tudásbázis kérdés)


2021. márc. 22. 18:25
Köszönöm a válaszokat! Azt kihagytam, hogy egy másik orvos azt tanácsolta, hogy hagyjam abba de a sajátom nem engedte, mindenképpen kikérek még pár szakvéleményt.
5. NomNom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 18. 17:47

Érdekes, pedig a gyerekkori allergiát ki lehet nőni. A férjem nagyon durván asztmás volt, fulladt meg minden. Ma már nem szed rá semmit, semmi baja. Talán tényleg ki kéne kérned egy másik orvos véleményét.

Szerintem ő szimplán abbahagyta, de neked ezt nem ajánlom ha ilyen régóta szeded.

2021. márc. 18. 17:31
jav:allergiás asztmás
2021. márc. 18. 17:31

Azért ha azt mondja a leleteid alapján nem is mondana asztmásnak én elmennék másik dokihoz.Azért ezt a cuccot nem jó, feleslegesen fújni, viszont abba hagyni se hagyhatod csak fokozatosan az orvossal megbeszélve.

Én is alergiás aszmtás vagyok, csak nálam esély sincs rá, hogy letegyem, de ha lenne biztosan én se akarnám feleslegesen fújni.

2. vivo44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 17. 17:33

Ha olyan a gyógyszer, akkor természetesen, nem hagyhatod csak úgy abba.

Biztosan meg volt az oka anno, hogy az kellett. Ha olyan az eset, a gyógyszer, akkor van olyan, hogy csak kontrollált környezetben és csak is fokozatosan (tehát csökkentve orvosilag az adagot) lehet a gyógyszerezést megszüntetni, mivel az a szervezetre is hatással van.

én ezért gondolom az orvos NEMleges válaszát.

2021. márc. 17. 16:13

Születésem óta allergia asztmám van. Soha nem volt igazi rohamom csak nehéz légzésem. Az utóbbi 2 évben szinte tünetmentes vagyok, a leggyengébb gyógyszert kapom. Múltkor megkérdeztem az orvosom, hogy nem lehet-e kipróbálni, hogy leállok a mindennapi gyógyszerrel és csak buventol van nálam baj esetére. Nemet mondott pedig azt mondta a leleteim alapján nem is mondana asztmásnak. Mikor tekintenek valakit gyógyultnak ha soha nem állhat le a gyógyszerrel? Van akinek engedte az orvosa, hogy leálljon a gyógyszerrel ha javultak az eredményei?

Köszönöm a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook