Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Aszcendens, valóban meghatározóbb, mint a csillagjegyed? fórum

Aszcendens, valóban meghatározóbb, mint a csillagjegyed? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2016. jan. 18. 09:06
Nyilas, nagyon Skorpió aszcendenssel. :)
51. 9345b11ecc (válaszként erre: 21. - 712c54c963)
2016. jan. 17. 02:14

Pontosan el tudja mondani egy hozzá értő milyen vagy. Még jobban is mint magad ismered.


És igen, meg lehet csavarodva is akár. Az idővel is van némi összefüggés. Jelezően, kamasz vagy felnőtt korban tőr előre az aszcendens, és utána jellemzően ez adja a külvilág felé, jó persze a külső és kommunikációért felelős két házzal (Most a számaikat, ne kérdezzétek! ;), az egyik a holdban a másik ha jól emlékszem a vízöntőben.


Én bika/oroszlán vagyok azaz gyakorlatias, és 100 bika/oroszlánból több mint 99-et hidegen hagy vagy éppen még irritál is a ezotéria. De nekem a vízöntő hatás miatt, szinte minden spirituális, és ezt gyakorlatiasan. Asztrológiát is szkeptikusan megnéztem, és elemeztem. És tudományos szintem működik. Nem csoda mivel egy tudomány. ;) De valakit a mély filozófia, valakit meg a botanika irritál, vagy hagy hidegen. Igen mert lényegében az asztrológia is egy rész tudomány, a számos működő és egyes új, néhány régebbi teljes kamú általában egyszemélyes kezdeményezésre, villám gyorsan fel és el tűnő kezdeményezések mellet, meg van "masszatolás" is, ezen a téren is.

2016. jan. 17. 01:57
Attól függ miben. A külvilággal kapcsolatos viselkedésben igen, - mert van belő lelki életünk is, jó esetben ;), - és a kifelé mutatót képeben igen.
2016. jan. 16. 20:49
Nálam igen.
2016. jan. 16. 20:48

Ahogy olvasgatom a jellemzéseket, sztem igen. Rám jobban illik az aszcendensem.

De a csillagjegyemből is felfedezek tulajdonságokat.

2015. máj. 13. 22:07

Rák-Skorpió


Akkor ez ide is ervenyes..: Pont azert ,mert mind a ketto jegy nagyon erzelgos ,olyan vagyok,mint aki folyton menstrual,csak azokon a napokon rosszabb .


De is-is szerintem.

2014. okt. 19. 05:36
szerintem 50-50.
2014. aug. 4. 16:02
az én esetemben igen.
2013. máj. 16. 15:31
hát kinél mi az erősebb, ezt nem lehet tudni. És fontos a holdjegy is állítólag, mert valakire az hat jobban. Azt is figyelembe szokták venni
43. istván54621 (válaszként erre: 41. - Lara1984)
2013. márc. 2. 15:31

A kérdésed második felére válaszolva.Az hogy a bolygó az 1-es házban van ,közal az ascendenshez megnöveli az erejét.Természetesen nem mindegy,hogy ijen bolygó van itt pl,a vénusz mint nálad is,szépséget,harmóniát sugároz,ez mindenkinek szinpatikus,de pl.a szatúrnusz komorságot,visszafogottság,gátlásokat sugároz,ez nagy átalánosságban nagatív.Egy jó képletet egy rosz szatúrnuszállás el tud rontani.Azért a sza-

túrnusznak is vannak jó tulajdonságai,stabilizál,

megfontoltá tesz,erőt,kitartást ad,stb.Az sem játsza meg magát akinak pl.a napja és az ascendense más jegybe esik,legfeljebb egy kicsit nehezebb kiismerni.

42. istván54621 (válaszként erre: 41. - Lara1984)
2013. márc. 2. 11:51
Az izoláltság szerintem nem azért van mert van bolygó a 12-es házban,hanem mert túlsújban van nálad a rák jegy.A rák sérülékeny,védekező, érzékeny és gondoskodó.Azért is a fő mozgástere az otthon és a család itt érzi magát biztonságban,vagy keresi a biztonságot mint te a korházba itt még a gondoskodó hajlamát is kiélheti.Énneke csak a holdam van a rák jegyében,de én is szeretek otthol lenni,itt érzem magam biztonságban,és nekem is jó a lelkemnek,ha pl egy állattal jót teszek.
41. Lara1984 (válaszként erre: 40. - István54621)
2013. márc. 1. 22:58

Ez jó; örülök neki! :-)

Nem tartottam igazán jó aspektusnak azt, hogy három égitest is a 12. házban van; az elkülönülés, izolálódás szimbolikus házában. De az igazat megvallva, 1. ház ide vagy oda, én bizony egy született(?) outsider, azaz kívülálló vagyok, akit ellenállhatatlanul vonzanak a zárt intézetek, mint a pl. a börtönök, és aki (lehet döbbenet, de) imádja a kórházi tartózkodást a világtól való izoláltság miatt...


Jól értelmezem?: az, hogy a külvilág olyannak lát, mint amilyen belül (azaz valójában?) vagyok, jelentheti azt, hogy nem játszom meg magam, hanem öszintén és nyíltan önmagamat adom - ezért nem ismer(het)nek félre az emberek?

Jobbára ilyennek tulajdonítom magam.

Úgy mondják, az öszinte embernek kevés, de igaz barátja van... :-)

40. istván54621 (válaszként erre: 39. - Lara1984)
2013. márc. 1. 15:05

Igen az 1-es házhoz.Az 1-es ház az (én) házam.

Az ascendenst ugy is felfoghatjuk mint egy külső kére,ezt látja belőlünk a világ,így érzem természetesen,és jól magam.Téged olyannak látnak,kívül,mint amilyen bellül is vagy.Nagy lehetőség az önmegvalósításhoz.

39. Lara1984 (válaszként erre: 38. - István54621)
2013. márc. 1. 10:41

A Vénusz 1, a Nap és a Hold kb. 4,5 fokkal van az aszcendens vonala felett.

(Születésem napján újhold volt, ezért a két égitest ugyanazon a fokon található.)

Szóval véleménye(d) szerint ezek még/már az 1-es házba tartoznak?

Az egoizmus stimmel - méghozzá extrém mértékben. (+ még egyke is vagyok!...)

38. istván54621 (válaszként erre: 36. - Lara1984)
2013. márc. 1. 10:22

Annyira nincs éles határvonal,ráadásul a rák jegye

van az 1-es házban,és a 12-es házban is,tehát inkább az 1-eshöz tartozik.Ha kevéssel van az ascendens felett,az még az 1-es házhoz tartozik.

Az sem jó,ha sok bolygó van az 1-es házban,egoiz-

musra hajlamosít.

37. jeva
2013. márc. 1. 00:31

bak-bika aszcendenssel... Érzékeny bak az tuti.. de a bikát annyira nem ismerem.. pedig már kellene:-) Annyit tudok, h a bika van a legnagyobb érzelmi inteligenciával megáldva.. és mivel a bak is elég érzékeny és ráadásul közel van a bikához.. hát tiszta törékeny virágocska vagyok..

Valaki megerősít vagy cáfol? Mármint hogy milyen a bak-bika? :-)

36. Lara1984 (válaszként erre: 35. - István54621)
2013. márc. 1. 00:06

Köszönöm a választ! így mostmár világos.

Ennek értelmében: nálam a horizont felett a Nap, a Hold és a Vénusz található; az össz. többi bolygó alatta.

Egy korábbi hozzászólásában/-odban írta(d), hogy egy bolygó helyzete akkor kedvezöbb, ha a horizont alatt található. Esetemben mi erröl a véleménye(d)?

35. istván54621 (válaszként erre: 34. - Lara1984)
2013. febr. 28. 19:11

Az 1-es háztól a 6-os házig,a látóhatár(ascenden,descendens)alatt vannak,ezek személyeseb területek,míg 7-12-ig a látóhatár felett vannak,ezek áttételes módon hatnak.Egyébként a rák jegy eléggé dominál nálad.

Egyébként a bolygóknak a lokális hejzetével(lásd házhelyzet)óvatosan bánnék,szerintem a kozmikus helyzet fontosabb.

34. Lara1984 (válaszként erre: 32. - István54621)
2013. febr. 28. 17:40

A horoszkópom imígyen fest:


Nap: rák, 12.ház

Hold: rák, 12.ház

Merkúr: rák, 1.ház

Vénusz: rák, 12.ház

Mars: skorpió, 5.ház

Jupiter: bak, 6.ház

Szaturnusz: skorpió, 5.ház

Uránusz: nyilas, 6.ház

Neptunusz: nyilas, 6.ház

Plútó (emi nem is bolygó 2006 óta!☺): mérleg, 5.ház

Aszcendens: rák


(Aki készítette a horoszkópomat, azt mondta, hogy nem mindennapi; alig vagy egyáltalán nem találkozott még hasonlóval - nem feltétlenül pozitív értelemben...)

33. Lara1984 (válaszként erre: 32. - István54621)
2013. febr. 28. 17:33

Kedves István!

A házak jelentését már ismerem, mert a horoszkópomat majd' 10 éve elkészíttettem.

Amit viszont továbbra sem tudok az az, hogy az aszcendens vonalától merre van "fent" és "lent" - azaz: születésem idöpontjában mely bolygó tartózkodott a horizont felett/alatt...

32. istván54621 (válaszként erre: 31. - Lara1984)
2013. febr. 24. 13:49

Az ascendens egy vízszintes vonal,a látóhatárt jelképezi,ha egy órát nézek,kilenc órának felel meg.9-8 oráig az 1-es ház,a leg fontosabb pozíció,az élet minden területére kihat,az itt lévő bolygó ereje megnövekszik.2.es ház,8-7 óráig,

a biztonság anyagi biztonsáh,3-as ház közvetlen kapcsolatok,testvére,szomszédok,4-es ház a család,

5-ös ház,önmegvalősítás,gyerekek,szerelme,örömök,

ez jó ház.6-os ház munka,szolgálat,betegség.7-es ház,kapcsolatok,párkapcsolat,8-as hát,a mások pénze,örökség,mágia,szerencsejázék,kábítószer,ha-

lál,minden ami az ént elválasztja a normál élettől.9-es ház,magasabb szintű tudás,hit törvény erkölcs.10-es ház,élet célja ,karier,hiva-

tás,önérvényesítés.11-es ház,barátok jóakarók.12-es ház,ellenségek,nagy próbatétel,hosszantartő sújos betegségek,bizonyítási kényszer.Analógia van a lokális házak és az állatövi jegyek között.

Az 1-es ház a kos jegynek felel meg (önérvényesí-

tés),2es ház a bikának(anyagi javak)3-sa ház az ikreknek(kapcsolatok)4-es ház a rák jegy(család)

5-ös ház az oroszlán jegye(önmegvalósítás)6-os ház a szűz jegy(szolgálat munka)7-es ház a mérleg

(kapcsolatok,társkapcsolat)8-as ház a skorpió jegye(szenvedélyek,mágia,halál,örökség,átváltozás)

9-es ház nyilas,(magasszintű tudás,hosszab utazá-

sok)10-es ház bak jegye (kariaer,életcél)11-es ház a vízöntő jegye(barátok,segítők)12-es ház,a

halak jegye(nagy próbatétel,önfeláldozás).Hát enyit a lokális hejzetről.Ha gondolod megnézhetem a horoszkópodat,pontos szül, idő ,és hej kell.

31. Lara1984 (válaszként erre: 29. - István54621)
2013. febr. 24. 12:48

Az aszcendens vonalától, az 1. háztól kezdödöen, tehát az óramutató járásával ellentétes irányban vannak azok a bolygók, amelyek a horizont felett voltak születésemkor - vagy a 12. háztól kezdödöen, az óramutató járásával megegyezö irányban?

Ha erre tudom a választ, megírom, mely bolygó hol tartózkodott.

2013. febr. 20. 09:40
Nekem nem én Ikrek vagyok és mérleg az aszcendensem, ami egyáltalán nem jellemző rám.
29. istván54621 (válaszként erre: 28. - Lara1984)
2013. febr. 20. 09:31
Nem probléma az,hogy sok bolygó van a rákban,legfeljebb kifejezetten rák vagy.Biztos van még jegy, amelyben bolygó van.Hanem az fontosabb,hogy ezek a bolygók az ascendens felett vannak,vagy alatta,ha alatta az kedvező,de hamár a látóhatár felett voltak ezek a bolygók az kedvezőtlenebb (fontos a lokális hejzet).
28. Lara1984 (válaszként erre: 26. - István54621)
2013. febr. 20. 04:05
Az "remek"! Esetemben egy sereg bolygó (Nap, Hold, Merkúr, Vénusz) + az aszcendens is a rákban található!...
27. Lara1984 (válaszként erre: 24. - Júliusi)
2013. febr. 20. 04:02

Huhh!... ☺

Mottóm: "Az embernek egy ellensége van: önmaga."

Ez, gondolom sokat elárul...

2013. febr. 16. 11:55
Az ascendens(felkelő jegy),akkor igazán fontos,ha ebben a jegyben bolygó van,egyébként úgy tanultam,hogy a női horoszkópban a hod jegye (a lálk bolygója) napnál és az ascendensnél is fontosabb.
2013. febr. 16. 09:17
Rák-szűz...
24. júliusi (válaszként erre: 22. - Lara1984)
2013. febr. 15. 16:12

Én is ,RÁk-Rák....

Te hogy viseled:)?

2013. febr. 15. 12:44

Nap a tudatos én.

Hold a lélek.

Ascendens ez a legkűlső réteg, mint az almának a héla.

Vénus az érzelmek,szépség,harmóniát jelzi.

Merkúr a gondolkodás,kommunikáció.

Mars fizikai aktivitás.

Jupiter,növekedés,szerencse,megelégedettség.

Szaturnusz nehézségek,gátlások,stabilitás,kitar-

tást ad.

Uránusz a magasrendű tudás,moder dolgok.

Neptunusz egyetemes szeretet,csalás,csalódás.

Plútó a gyökeres átalakulás.

Természetesen az elöllévők(nap,hold,ascenden)erő-sebben hatnak,erősségnél számít még a kozmikus hejzet,pl a bolygók eggyes jegyekben erősebbek,pla hold erősebb a rákban,a mars erősebb a kosban,a nap az oroszlánban,stb.Számít még a lokális hejzet(látóhatárhoz viszonyitott hejzet)A születéskor éppen felkelő jegy ereje megnövekszik,vagy a lenyugvó bolygó ereje is megnő.Fontos még a bolygók eggymáshoz viszonyított hejzete,pl együttállás,szembenállás,90-fok és 120 fok.a 90-fok kedvezőtlem míg a 120-fok kedvező.Hát ennyi.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook