Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyák, feleségek, akiknek tényleg a család a "munkájuk" :) fórum

Anyák, feleségek, akiknek tényleg a család a "munkájuk" :) (beszélgetős fórum)


1 2 3
37. Pettka (válaszként erre: 33. - Susi)
2013. okt. 26. 12:01
Hát,gondolom,hogy nem unatkozol egy percig sem...
36. Pettka (válaszként erre: 34. - Vanda87)
2013. okt. 26. 12:00
Gratulálok a gyerkőcökhöz!De jó,jön a harmadik :)hogy hívják a kis manókat?
35. Pettka
2013. okt. 26. 11:59
Sziasztok!Hogy vagytok?Végre itt az őszi szünet,nem kell minden nap jönni-menni.Kis pihenés :)Mit csináltok ma?Nincs hideg,de a köd nem akar elmúlni.Szokásos takarítás,a kisfiam meg rendezkedik persze utánam...így sosem érek a végére.Apjuk dolgozik.Tegnap főztem mára is:gyümölcsleves és pörkölt tésztával.Nap közbene szünk azt,apa is vitt.Vacsira meg jó paraszt kaja:sült szalonna,főtt krumpli,sajt,paradicsom,paprika,hagyma :)Holanp még nem tudom,mit főzök.semmi ötletem.Ti mit főztök?
2013. okt. 24. 11:43

Sziasztok!


Ikreim januárban lesznek 2 évesek, szeptemberben kezdték bölcsit, de én maradok itthon, mert hamarosan érkezik a 3. pici. Feküdnöm kell 2 hónapja, 28 hetesen görcsölni kezdtem, nyilt a méhszáj.... Még pár hét és vége a szobafogságnak.... alapvetően szeretek itthon lenni a gyerekekkel, bár dolgozni is szerettem, de nem hiányzik. Még meg kell írnom a szakdolgozatom és júniusban államvizsga. Ennyi fekvés után már alig várom h én láthassam el a feladataimat, én vihessem hozhassam a gyerekeket, elmehessek sétálni és végre a saját főztömet ehessem! :)

33. susi
2013. okt. 24. 10:32
Sziasztok! Ha lehet én is csatlakoznék hozzátok. 3 gyerkőcöm van, 19 éves fiam, 17 éves lányon és egy 11 éves lányom. Sajnos a kisebbik halmozottan sérült ezért kénytelen voltam feladni a munkám, mert 24 órás felügyeletet, ápolást igényel.
2013. okt. 24. 08:32

Sziasztok,

Remélem mindenkinek jól telt a tegnapi nap.

Nekem kicsit rohanós volt, ezért csak most írok.


Mi Oroszországba költöztünk a férjemhez, majdnem 1 évnyi távkapcsolat után döntöttünk így. Nehéz, mert hiába beszélek nyelveket, az oroszt pont nem, és hát itt nem igazán lehet elboldogulni más nyelvvel. Szóval meg kell tanulnom.

Amit még meg kell szoknunk, bár nem tudom lehet-e valaha, az az időjárás....:( 8 hónap tél, 1 hónap átmeneti idő, és 3 hónap nyár... Legalábbis az itt élők szerint. Itt még április végéig tél van, májusban kezdenek el rügyezni a fák.

Nagyon irigyellek ám titeket az otthoni jó idő miatt, itt reggel most -3 fok volt...


Akik eddig dolgoztak, és mostantól vagytok otthon (pici baba, vagy egyéb miatt), hogyan tudtátok megszokni az új élethelyzetet?

2013. okt. 23. 10:19
Mi a Börzsönybe megyünk kirándulni. Csodás őszi nap lesz ez a mai:). Ha csak tehetjük, a szabadban vagyunk
30. Pettka
2013. okt. 23. 10:10
Igen,erre én is kíváncsi elnnék,hogy kinek hogy telik a mai nap?Én gyorsan megfőzök(húsleves+gombapörkölt),aztán megyünk.
29. Pettka (válaszként erre: 26. - Odett73)
2013. okt. 23. 10:07
Hú,akkor neked sem egyszerű.Merre éltek?Mesélj!
28. Pettka (válaszként erre: 25. - Vykusz)
2013. okt. 23. 10:06
Csak itt a városon belül.Mivel nekem nincs jogsim :) De van itt egy kis erdő(már ami megmaradt belőle...),meg egy kis tó.Sétálunk egy nagyot,aztán beülünk egy sütire :)Ma engedélyezem magam,amúgy fogyin vagyok:)
2013. okt. 23. 09:38

Bocsánat, a gépem néha megbolondul...

Szóval, ki hogyan tölti a 23-át?

Itt sajna nincs ma ünnepnap.:)

2013. okt. 23. 09:36

Sziasztok,


Csatlakozhatnék hozzátok?

Én is otthon lévő anyuka vagyok, és kicsit új még ez nekem...

Annyiban más a helyzetem, hogy mi a férjem munkája miatt külföldre költöztünk. Mivel nem beszélem még az ország nyelvét (nem a leginkább vonzó célországok egyikében vagyunk, itt már 2 hónapja tél van), ezért dolgozni sem tudok még. A kisfiam suliban van egész nap 5-ig, szóval meg kell szokni.

Ki hogyan tölti

25. Vykusz (válaszként erre: 24. - Pettka)
2013. okt. 23. 09:06

Én már ilyenen nem akadok ki....

Összekapom a fiúkat, és indulunk.Persze jobb lenne együtt, de ez van....

Merre mentek?

24. Pettka
2013. okt. 23. 08:36
Jó reggelt!Roppant mérges vagyok:(Mára nagyon szép időt mond,és apának menni kellett dolgozni...Pedig lehetett volna egy nagyot kirándulni!!!Úgyhogy,ebéd után útra kelünk a 2 gyerkőccel,valahova a közelbe.
2013. okt. 23. 01:24

Sziasztok!

Nekem 2 fiam van,3 és 1,5 évesek. A nagy már ovis,de sokat van itthon,mert mindig sikerűl össze szednie valami bacit,persze,ezt az egész családon szét is szórja. Én 2010.aug.8.-án dolgoztam utoljára,23.-án szültem. Mivel vendéglátós vagyok,nem valószínű,hogy vissza megyek dolgozni,mikor a pici is oviba megy,de nem is bánom. Hálás vagyok a páromnak,hogy megteremti a lehetőségét annak,hogy csak a gyerekekkel,vele és a háztartással kelljen foglalkoznom. Eleinte nagyon hiányzott a munkám,de már megszoktam az új feladatkörömet,így nem vágyakozom vissza dolgozni.

22. Pettka (válaszként erre: 21. - 39dbe380da)
2013. okt. 22. 13:19
Hobbi?Az jó lenne...csak az a baj,hogy én jelenleg 24 órás műszakban vagyok a 2 gyerek mellett:)Se nagyi,se testvér közelben,keresztanya is messze...férjem reggeltől este sötétedésig meló,hétvégén is...szóval a kérdés,mikor??? :) Viszont,ha dolgoznék,akkor a párom is kénytelen lenne valahogy átrendezni a munkaidejét,és nem kellene állandóan dolgoznia(mert ugye,most 2 ember helyett keres...)
21. 39dbe380da (válaszként erre: 19. - Pettka)
2013. okt. 22. 13:12
Nemcsak a munkádban találhatod ezt meg, keress vmi hobbit.
20. forrest2010 (válaszként erre: 17. - 96e4cb8ca7)
2013. okt. 22. 13:09
+ nem is olyanok az itthoni bérek , h ne hiányozna a feleség fizetése is , de amíg ilyen pindurkád van , addig próbáld meg ennek a lehetőségnek kiélvezni minden percét , ezek az idők soha nem jönnek majd vissza ! és ezzel is teremtesz olyan hasznot , mint majd a munkáddal !
19. Pettka
2013. okt. 22. 09:04
Hát én sem unatokozom egy percet sem :)És én is imádom a velük töltött idő minden percét.Mindkét gyerekem teljesen más.A lány olyan igazi lány volt már picinek is:)Mindent együtt csináltunk,főztünk,sütöttünk,takarítottunk.Összebújtunk,könyvet lapozgattunk,mesét néztünk(még ma is...)A kisfiú meg olyan igazi kis csibész.Ő teljesen más foglalkozást igényel.Szóval,én imádok anyának lenni.De valami emelett olyna jó lenne,ami csak én lehetnék.Csak annyira nehéz olyan munkát találni,amiben örömét is leli az ember,és a család rovására sem megy.
2013. okt. 22. 07:17
Én imádtam itthon lenni. 2 gyerekem van, de mostmár lassan a kicsi is oviba megy, én pedig visszamentem már dolgozni. Most még segítséggel tudom megoldani, hogy őrá addig ki vigyázzon. Csak és kizárólag a pénz miatt mentem vissza dolgozni, én soha nem unatkoztam itthol, nem éreztem azt amit sokan mondanak, hogy leépülnek, mert csak a gyerekekkel foglalkoznak. Minden pillanatát élveztem az itthollétnek.
2013. okt. 21. 21:48
Az én kicsim 11 hónapos lesz de nem akarok belegondolni mi lesz ha nem vesznek vissza a munkahelyemen... A csak anya és feleség szerepet nem nekem találták ki. Még ha meg se állok egész nap, akkor is úgy érzem hogy kb semmi értelmeset nem csináltam. A leg-neccesebb az egészben a pénz. Anyám htb volt 12 évig, ezalatt az apám kb heti 5x emlegette hogy ő keresi a pénzt. Én ebből nem kérek, köszi. Anyagiasság vagy nem, én szeretem a sajátomat költeni.
16. Tulipanhercegnö (válaszként erre: 1. - Pettka)
2013. okt. 21. 21:30
Sziasztok!3 Babocam van, 4, 9,11 :)12 eve Csak Anyuka vagyok :) Szep es jo es mozgalmas de 24orasmunkaidö:)
15. Vykusz
2013. okt. 21. 21:28
Én virágkötő voltam, mielőtt itthon maradtam.Én is sokat agyaltam valami itthoni, gyerekek mellett is végezhető munkán, ami kicsit kizökkent a mindennapokból, de semmi nem jutott még eszembe... :(
14. Vykusz
2013. okt. 21. 21:24
A fiúk szeretnek aludni, úgyhogy minden nap közelharcot vívok reggel.A kicsit 7-kor ébresztem, etetem, öltözés, és játszik amíg a nagyobbikal is ugyanezt végigcsinálom.Apa addigra már rég nincs itthon.Indulás az oviba, majd főzés, mosás, takarítás egyebek. Vagy bevásárlás, ügyintézés, valami mindig van. Délben megyünk is Benedekért vissza az oviba. Ebéd, alvás, aztán kimegyünk az udvarra, játék.Vagy bandázunk, sok a kisgyerekes barát szerencsére.Aztán nagyon hamar este lesz, fél 8 körül fürdés, addigra apa is hazáér.Vacsi, mese és alvás.
13. Pettka
2013. okt. 21. 18:48
Én 6-kor kelek,apa 6.10-kor.Amíg készítem a kajákat bepakolni,apa a fürdőben készülődik,Kristóf kitopog a szobából,magától felébred.Kikísérjük az apját,aztán nem sokkal azután Kitti is kel.Készülődés,kis reggeli.Negyed 8kor indulunk suliba,innen 15 perc gyalog.Onnan bolt,aztán haza.Akkor Kristóf bőségesen eszik,játszik.Aztán főzés,mosógép indítás,meg a szokásos teendők.Álatában a kicsi délelőtt alszik egy nagyot,dél körül kel fel,fél 1-kor indulás a lányért.Hazajövünk,ebéd,kis közös játék.Aztán leckeírás.Onnantól meg ha jó idő van,kinn az udvaron játszanak,ha nincs,akkor benn.Fél 7-kor fürdés(már együtt fürdenek),hancúr a kádban,úszik a fürdő :)))Ha szeerncsénk van,közben apa is hazaér,ha nem,akkor nélküle van a vacsi.Aztán egy kis esti mese(olvasás is+nézés is).8,fél 9-kor már alszanak.
12. Pettka
2013. okt. 21. 18:38
Én is dolgoztam Kitti előtt postán,évekig :)
2013. okt. 21. 18:14

A napirendünk: fél hatkor "riadóztat" a kicsi,utána ő úgy 6 körül visszaalszik -legalábbis mostanában.

Ez így pont jó is,mert legalább tudok a nagyoknak csomagolni (meg tudnák oldani maguknak,de jobban szeretem,ha én pakolok nekik,ha megtehetem).

Mire a nagyok elmennek itthonról apával együtt,addigra a kicsi újra kel.

utána általában elmegyünk bevásárolni,aztán mire hazaérünk,tízórai,ezután újra alvás.

Na,ilyenkor szoktam kicsit szusszanni,gép elé ülni,főleg,ha nem kell főznöm,vagy valami egyebet csinálnom,pl takarítani.

Dél-fél 1 körül ebédel Dani,aztán megyünk az udvarra,3 óra körül újra alszik.

Ilyenkor már a csipet csapat többi része is elkezd hazafelé "szállingózni",5-6 körül vacsi,hétkor fürcsi,8-fél 9 körül alvás.

Nagyon jó kisbaba,ügyesen elalszik,az alvás közti időben pedig nagyon jó kedvű,ilyenkor igényli a foglalkozást (én is).


A nagyok után (6 évig voltam itthon egyfolytában) már én is nagyon vágytam újra dolgozni,de most élvezem az itthonlétet.

Egyelőre nem is vágyom vissza,valami tanulnivaló után próbálok nézni.Postán dolgoztam,de ha lehetőségem lesz rá,nem oda szeretnék visszamenni.


Azt tudom,hogy kicsikkel -csecsemőkkel vagy 3-4 évesekkel szeretnék leginkább foglalkozni-de még érlelődik a gondolat,meg mindenki azt mondja,azzal pénzt nem lehet keresni...

De én azért -egyelőre- nézelődöm-nézelődöm...Esetleg valaki tud valami hasznos tanácsot adni ezzel kapcsolatban?

10. Zamila
2013. okt. 21. 17:47
Sziasztok.Jelenleg én is itthon vagyok,már 2 éve.A nagylányom 13 éves a kicsi most kezdte az elsőt.2 évvel ezelőtt költöztünk minden ismerőstől,rokontól távolra 400 km-re,így nem tudok menni dolgozni,hisz a kicsit nem lenne aki viszi-hozza iskolába,aránylag messze van,gyalog mindenképp,kerékpározni meg itt a szűk utcákon életveszély,az autók miatt,úgyhogy kizárt,hogy a nagy vigye.Ráadásul a szakmám miatt 3 műszakos,vagy 12 órás munkarendes lennék-ápolónő vagyok-ami meg abszolút kivitelezhetetlen így.Eleinte nagyon kínlódtam,hiányzott a munka,a közösség,de mára megszoktam már.
2013. okt. 21. 17:10

Pontosan tudom.Mindent ehhez igazítani, minden attól függ, éppen hogy állnak a munkákkal.Viszont van holtszezon, mikor kicsit jobb, csak az kevés.....

Most például meló 1000L, szinte egyedül vagyok a fiúkkal.

2013. okt. 21. 17:02
Akkor,sejted,hogy miről beszélek...itt nincs munkaidő,itt a természet alakítja.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook