Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Álláskeresési járadék jár? fórum

Álláskeresési járadék jár? (beszélgetős fórum)


4. Sütikee (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 20. 21:03

Igazán nincs mit 😊

Ha van még kérdésed, akkor szívesen válaszolok, most képben vagyok ezen a téren.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Sütikee)
2023. szept. 20. 20:06
Köszönöm szépen
2. Sütikee (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 20. 18:29

Legalább 3 év folyamatos munkaviszony kell hozzá, tehát jogosult vagy, járadék is jár, a fizetésed x százaléka. 3 hónapig kaphatod. Beleszámít a munkaviszonyba a gyed is.

Nem tudom, mi a szakmád, én nyáron voltam munkanélkülin, és kérdeztem, hogy kötelező-e elvállalni a munkát,amit ajánlanak, erre azt mondták, hogy mindenféle indok nélkül nem igazán szerencsés visszautasítani. Mondtam, hogy nekem szeptemberre valószínűleg lesz munkám, mivel óvónő vagyok, de nyáron nincs felvétel, így engem békén hagytak. Ki kell tölteni papírokat, amin meg kell jelölni, milyen munkát tudnál vállalni, hány műszakot, stb. Gondolom az alapján ajánlanak.

2023. szept. 20. 13:08

Bejelentett munkaviszonyom van 2017.09 hónap óta.

Született egy gyerekem. Vele már terhesség alatt is táppènzzen voltam. Majd utána Csed, Gyed. Gyed lejárta után fizetés nélküli szabadságon voltam.

Hétfőn megyek közös megegyezéssel leszámolni.

Párom folyamatos műszakban dolgozik. Én csak pár órás munkát tudnék majd vállalni ha a gyerek beszokik oviba. ( ez folyamatban van). Emiatt mindenképp csak a környéken tudok elmenni dolgozni.

Ha bemegyek munkaügyi hivatalba akkor josogult lehetek álláskeresèsi járadèkra ha korábban (2014) igénybevettem olyan támogatást amit a kormányhivatal fizetett úgy hogy egy tanfolyamot csináltam?

Ha igen akkor köteles vagyok minden munkát elvállalni? Vagy megkapom a járadèkot? Mi a menete ennek? Köszönöm szépen

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook