Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Állandó fogszabályozó- kérlek adjatok tanácsot! fórum

Állandó fogszabályozó- kérlek adjatok tanácsot! (beszélgetős fórum)


14. 12657967dd (válaszként erre: 1. - Miyako Sama)
2013. márc. 26. 13:20

Nekem is a két alsó bölcsességet kellett kihúzni, megszenvedtem vele, fogytam is vagy 2 kilót.

Nekem Elmex gélt javasolták, List.rint, alapos szájhigiéniát.

2013. márc. 26. 13:17
Én most kaptam fogszabályzót, a muterom erősködött, hogy szép legyen a mosolyom, amúgy engem nem nagyon izgat a dolog. Volt néhány hólyag, miegymás, de ennyi. Enni is jól eszek, harapni is tudok. van közületek, akinek 18 éves korában lett felrakva?
12. Miyako Sama (válaszként erre: 11. - Sysy66)
2009. dec. 13. 18:05

Adott a dioki neekm viaszt, próbálom használni, de átszúrja...:S

Köszi amúgy:)

11. sysy66
2009. dec. 12. 10:33

szia

az orvosod tud adni ilyan szilikon csikor amit rá kell nyomni a drotra ahol bök--és akkor nem fogja bántani a szádat belulrol..nekem is ez volt.

én is két évig viseltem a fogszabályzot és nekem is ki kellett két fogat huzni mert sok volt a fogam és kicsi volt a szám hozzá..a lyukak nagyon hamar beggyogyultak..ugyhogy fel a fejjell.ja és ha nagyon fáj be tudsz venni flectort nekem is azt irta fel. az kiüti a fájdalmat mint állat

10. Miyako Sama (válaszként erre: 8. - Panni58)
2009. dec. 12. 09:23

Köszi az ötletet.

Most csak cserszömörcés szájvíz van itthon, de anyum azt mondta, hogy az is jó, szóval most azt használtam, és tényleg jobb lett.

A doktornő mondta, hogy kell egy másmilyen fogkefe is, már meg is van,és azt is használom.:)

9. Miyako Sama (válaszként erre: 5. - Tamara2009)
2009. dec. 12. 09:20

Először is: Köszönöm a segítséget mindenkinek!

Impaktált 3-asaim voltak, még a tejfogaim voltak a számban, a maradandók meg nebt az ínyben ,de teljesen rosszul ,ezért szinte szó szerint ki kellett bányászni a normális irányba, a szájsebész, aki végezte a műtétet, kifúrta és kötött rá egy drótot, az most rá van erősítve a készülékre, így ha minden igaz, akkor 1-2 éven belül ki fog nőni.

Van amúgy egy naplóm erről, ha valakit érdekel.

Címe: Elég pocsékul alakulnak a dolgaim... de miért?

2009. dec. 11. 23:34

1 hét után teljesen elmúlik, ne félj! Az én gyerekemnek is ki kellett venni kettőt felül, egyet alul, mert nem fértek el, közben két sorban nőttek a fogai, szóval abszolút káosz volt...

2 év alatt gyönyörű fogsora lett.

Ha irritálja belül a szádat, öblögess időnként Corsodillal vagy valami hasonlóval, fertőtlenít és kellemesen zsibbaszt. És használj fogszabályozós fogkeféket, fontos, mert csak így tudod rendesen megtisztítani a fogaidat. Kitartás! :) Megéri.

2009. dec. 11. 23:34

Tényleg "csak" pár nap havonta, és nem is olyan rossz, mint egy kiadós menstruációs görcs :D

Hallottam már szem fog kihúzásról, de nekem az fura. Nekem a 4-eseket kapták ki. Kitartás!

2009. dec. 11. 23:33
Nekem is van fogszabim, 2napig zavart, de csak 1napig fájt. Aktiválásnál sem fáj nagyon. Nyugi, elmúlik!
2009. dec. 11. 23:22
Nyugi! Meg lehet szokni! Azért fájnak a fogaid,mert végső soron a foggyökerek vannak megmozgatva a fogszabályzó által! Ez kb. 3-4nap utána már nem fog fájni. Illetve,minden kezelésnél mikor meghúzzák vagy igazítanak rajta,akkor számíts még ilyen fájdalomra! De tényleg kitartás a végeredmény mindenért kárpótol! :) De hogyhogy kihúzták a szemfogaidat? Mert az úgy érdekesen fog kinézni nem?
2009. dec. 11. 23:22

A barátnőmnek is feltették az állandó fogszabályzót! Csak az Ő tapasztalatait tudom leírni!

Amikor felrakták akkor neki is úgy fájt, hogy beszélni alig tudott, pedig tőle ez nagy szó...

Kb 1 hét után mondta azt hogy már nem fáj, és megint vidám lett a közérzete...

Aztán amikor húznak rajta az nem lesz túl kellemes... De meg lehet szokni! Kitartást! Hisz a végére gyönyörűek lesznek a fogaid! :)

2009. dec. 11. 23:20
köszi:)
2009. dec. 11. 23:11

szia

Nekem is húztak fogat,igaz nem a szemfogam. Hát igen, az első 3-4 nap... mondjuk én jól tűrtem, de ajánlom, hogy csak tűrjél! Pár nap, és megszokják a fogaid, és nem fog annyira fájni! Nyugalom, ez mind normális! :) Hajrá, kitartás!

2009. dec. 11. 23:04

Üdv.

Az a helyzet, hogy tegnap megkaptam az állandó fogszabályozót.

Nagyon fájnak a fogaim is, meg a szám is, mert irritálja a kiálló drót.

És ugye nem tudok enni, csak pépes ételt. Ez már majdnem 1 hónapja így van, mióta kiműtötték a szemfogaimat.

Van valakinek tapasztalata, hogy ezt meg lehet-e szokni, vagy inkább törődjek bele a szenvedésbe?

Tudom, ez még csak a 2. napom így... viszont mivel 1 hónapja nem tudok rendesen enni, kezd nagyon elegem lenni...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook