Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ki lehet-e váltani a zsinóros porszívót akkussal? fórum

Ki lehet-e váltani a zsinóros porszívót akkussal? (tudásbázis kérdés)


1 2
37. katt2 (válaszként erre: 36. - Timycat)
2023. szept. 27. 23:13

A Dysonnak nem csökken a szívóereje, az szabályozott. Amikor kimerül az akksi, egyszerűen leáll. De 88 nm-t végigtakarítok vele. Persze csak a padlót, szőnyegeket.

Ettől még adhattak volna egy második akksit.

36. timycat (válaszként erre: 27. - Fincsi5)
2023. szept. 27. 22:36

Az akkus arra jó hogy kényelmes, gyorsan előkapod nem kell a zsinórral backódni, de nem kell 1 év hogy az amúgy se nagy szám szívóereje érezhetően csökkenjen, sőt újként is ahogy merül csökken. Kis lakásba vagy max 1-1 helyiségbe találták ki, ott is leginkább parkettára, kőre.

Én a házon fogalmam sincs hány töltéssel tudnék végigmenni vele.

35. katt2
2023. szept. 27. 20:16
Nekünk egy Dyson akkus van, forgófejes, meg egy zsinóros jó nagy méretben, szív is mint egy jó k..., de a bejáratnál levő szennyfogó szőnyeget a kicsi sokkal jobban kitakarítja. A nagy nem szedi össze rendesen a hajat ( belőlem azért hullik valamennyi ) a kicsi simán összeszedi, csak az a baj, hogy ha már túl sokat összeszedett a forgó kefe, akkor leáll ( megakasztja a haj ). Egyébként a kicsivel pont a forgó kefe miatt eszményien takarítja a padlót, szőnyeget, padlólapot, szóval jó. Pókháló ellen kevés, arra ott a nagy, leszedett fejjel.
34. Epresturmix (válaszként erre: 32. - Fincsi5)
2023. szept. 27. 18:27
Biztosan valami mánia. Rengeteg ember szenved ebben. Én nem aggódom. Mind a ketten takarítunk. Vagy ő vagy én, de megcsináljuk. Néha olyan jó mindenbe szarni bele, rendelni kaját és egész nap röhögni egymáson. 😊
33. fincsi5 (válaszként erre: 31. - Szantina)
2023. szept. 27. 16:52
Hűha, gyűlik a "kence-pénzem". :))))
32. fincsi5 (válaszként erre: 30. - Epresturmix)
2023. szept. 27. 16:50

Azt kellene, de mindig agyalok, rendben van-e minden.


Lehet, átalakul a fórum: "Válási ok-e, ha 2 hetente nem hajlandó a férj kiporszívózni?"


Mert ha megcsinálja, olyan, mintha új lenne. Nem a fejjel porszívóz, hanem a csővel, centiről centire. 43 évig nem volt vele gondja, most, hogy tényleg alig van szőnyeg, és fáj a derekam, nem izgatja.

2023. szept. 27. 14:45

Én 2 év küzdelem után lecseréltem az akkusat, visszatértem a zsinóroshoz.

Pedig nem volt olcsó az akkus sem amikor vettem, de úgy tűnik nem ezen múlt a szívóereje :D

A szőnyegből (1db közepes méretű) utána annyi port porszívóztam ki a zsinórossal, hogy megtelt a műanyag tartály.... (ok, csak 8 hónap porát hagyta benne az akkus mert hát járt tisztítóban is a szőnyeg, na de akkor is!)

30. Epresturmix (válaszként erre: 28. - Fincsi5)
2023. szept. 27. 14:35
Persze. De addigra már annyit sem fog érni, mint amennyit most kihasználnád. Francba a kütyükkel! Élvezzük a Dolce Vitát és minél kevesebbet takarítsunk! 😊😎
29. fincsi5 (válaszként erre: 18. - Globus)
2023. szept. 27. 13:57

Fene sem tudja, megéri-e, vagy csak megnyugszom.


Barátnőmnek kézi perzsája van, szürke hosszú futóvalamivel takarva. 😍 Eddig én is 3-4 évente cseréltem, most el is felejtettem. De az enyém nagyon nagy, 3x4-es.:((

28. fincsi5 (válaszként erre: 13. - Epresturmix)
2023. szept. 27. 13:53
Jól gondolod; eladják majd mindenünket.
27. fincsi5 (válaszként erre: 24. - Timycat)
2023. szept. 27. 13:48
Na oké, az nincs tervben😍, akkor úgy látom, marad a zsinóros, pedig úgy kidobnám már.
26. fincsi5 (válaszként erre: 25. - Piroska52)
2023. szept. 27. 13:47

Na ettől tartok.

Azt naponta végigviszem mindenhol, de a zsinórosat utálom.

25. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Fincsi5)
2023. szept. 27. 12:40

Nem, van mind a kettő.

Az akkus arra jó, ha gyorsan végig akarom tolni.

Köszönő viszonyban nincs a kettő szívóreje.

2023. szept. 27. 11:13
Szerintem nem. Van robotom, van álló akkus, van zsinóros, ezek közül a zsinóros a legjobb, de az abszolút szuper az a központi porszívó, azt szeretem a legjobban.
2023. szept. 27. 10:27

Igen, ki lehet, de persze az akkus porszívó típusától is függ.....


Én egy S.msung vezetékest cseréltem le egy D.sonra, jó döntés volt, sokkal egyszerűbb, mivel emeletes házban lakunk.

22. Flóra76 (válaszként erre: 19. - Libikóka)
2023. szept. 27. 10:26
Én se komálom, több szempontból se. 80cm-es plüss körszőnyeg van egy pár szétdobálva a lakásban de csak ahogy írod, dísznek.
21. globus (válaszként erre: 17. - Flóra76)
2023. szept. 27. 10:19
Az ilyen kis lábtörlő méretűeket simán kimosom nyáron. Futókat kirázom, naggyal elboldogul a robot. Akkus volt előtte, ha kisebb felületet hirtelen össze akarok pucerálni, még mindig akkust veszem elő.
20. Amaunet (válaszként erre: 9. - Fincsi5)
2023. szept. 27. 10:18

Nekem is Sencor Clean & Go van. Hétközben kisebb, gyors összesedésre jó, de az alapos takarításra (szőnyegek, kárpít) a nagy Bosch porszívót használom, ami vizes/száraz.


[link]


[link]

19. libikóka (válaszként erre: 18. - Globus)
2023. szept. 27. 10:18
Száműztem a szőnyeget a parkettázás óta,,mutatóban van egy kisebb hogy ne tűnjön nagyon üresnek.
18. globus (válaszként erre: 14. - Fincsi5)
2023. szept. 27. 10:15
Megéri tisztíttatni? Úgy emlékszem, olyan összeget mondtak pár éve, hogy vettünk egy akciós újat. Persze függ az anyagától, értékétől...én inkább csak a színre, mintára hajtok, nem kérek kézi perzsát 🙂
17. Flóra76 (válaszként erre: 14. - Fincsi5)
2023. szept. 27. 10:13
Nekem csak pár kisebb szőnyegem van, amit kézben is ki tudok rázni, ill mosni. Nem szeretem szőnyeget, csak porfogó.:)) Így a járólapra, parkettára kitűnő az akkus.
16. Channa* (válaszként erre: 15. - Epresturmix)
2023. szept. 27. 10:11
Nekem is olyanom van;)
15. Epresturmix (válaszként erre: 12. - Channa*)
2023. szept. 27. 10:08
Nekem az a fajta van, amiről le lehet venni és kézinek is lehet használni. Van hozzà kiskefe. Gondolhatod hányszor használtam.🤣
14. fincsi5 (válaszként erre: 3. - Flóra76)
2023. szept. 27. 10:08

Annyira, hogy elő sem veszed a vezetékest?


Bár én nyaranta egy tisztításra odaadom a szőnyegeket.


1 nagy, 4 kisebb van.

13. Epresturmix (válaszként erre: 11. - Fincsi5)
2023. szept. 27. 10:00

Nem gondoltam, hogy nem jutna rá. Nem is azt írtam, hogy helyette vedd meg. Csak azt akartam sugallni vele, hogy dolgozna a franc a te korodban ilyen szarokkal, amik rohadt drágák és halálod után felét sem érné, ha el akarnák adni a cuccaidat. Az élményt semmi nem adja vissza! Az élmény veled marad, megmarad neked, viszed magaddal…

Irány a tenger! 😎

2023. szept. 27. 09:59

Az akkus cuccok nem elég erősek. Nem az a legnagyobb hibájuk, hogy a sarkokat nem lehet kitakarítani, hanem inkább az, hogy annyira hatástalanok, hogy úgy sem tetszene a végeredmény.


Van kézi porszívom, amit szinte nem is használok, pont ezért...


Nem hiszem, hogy létezik, olyan teljesítményű akkumulátor, ami elegendő lenne.

11. fincsi5 (válaszként erre: 10. - Epresturmix)
2023. szept. 27. 09:58

Jutna arra is.:)) Havi 500 ezer megy tartalékba. Most röppent a hír, hogy Debrecenből Istambulba indulna repülő. Elsők közt leszünk. Zakopanéba még elmennék, de busszal nem. Amúgy csak Krakkóba van vonat és onnan busszal tovább.


Én dolgomat könnyítik ezek a kütyük, mert hiába próbáltam 2 hetente takaríttatni, csak ablaktisztításra jött be a hölgy.

10. Epresturmix (válaszként erre: 9. - Fincsi5)
2023. szept. 27. 09:48
Én a helyedben drága kütyük helyett ebben a korban inkább utazásra költeném ezt a pénzt, mintsem olyan dologra amivel dolgozni kell! De te tudod. Csak egy javaslat volt részemről. 😊
9. fincsi5 (válaszként erre: 8. - Levarosbukta)
2023. szept. 27. 09:42
Most egy sencor van, mindennapinak jó.
8. levarosbukta (válaszként erre: 6. - Globus)
2023. szept. 27. 09:36
ÁÁÁ ezt nem tudtam. Az enyém egyfejes :) Igaz nem is volt valami húdedrága.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook