Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Aggódó anya fórum

Aggódó anya (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. aug. 18. 15:53
Hogy boldogul az iskolaban? Ugy ertem,hogy tanul? Azert az irtak ellenere vannak baratai? Beszelget veled ?
18. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Aggódó anya)
2013. aug. 18. 15:39

Az aggodalom egyszerre lehet "OK" és "KÖVETKEZMÉNY".


Tehát az aggodalom egy ördögi kör, ami önmagát szüli.


A következmény lehet a szülő aggodalma és a gyermek lázadása is egyben. Ezt a pokoli állapotot csak fokozni lehet.


Ha nem oldjuk meg a "valódi okot" semmi esély ennek a körnek a megszakítására.


Aggodalom helyett: FELISMERÉS ÉS MEGOLDÁS

17. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 16. - Mikra)
2013. aug. 18. 15:17
Nyilván azért kapta a gyermeket, mert nem tud ezzel a "kérdéssel" mit kezdeni. Persze nem kell eget verően nagy dolgokra gondolni, hétköznapi szinten is megnyilvánulhatna, csak sokan nem tudják kezelni. Ennek következményei az autista lázadások.
16. mikra (válaszként erre: 12. - D7ba7bf7ff)
2013. aug. 18. 15:08

Csakhogy egy anya a hétköznapok nehézségeiben ezzel a metafizikai megközelítéssel nem tud mit kezdeni.


Szerintem se biztos hogy autizmus, sok pszichiátriai betegség járhat agresszióval.

De talán a fórumindító elárulja, mi a diagnózis.

2013. aug. 18. 15:08

Az autistára két szó a legjellemzőbb:


Az egyik az "autos" ami azt jelenti hogy "önmagára vonatkozó".


A másik az "outsider", ami azt jelenti "kívülálló".


Tehát egy olyan személy, aki a külvilágot figyelmen kívül hagyva, önmaga akar lenni.


Tehát a legjobban azzal segíthetünk ha ÖNMAGA lehet. A kívülről ért elvárások, szabályok elkedvtelenítik és elszomorítják. Ez a szomorúság aztán még szélsőségesebb formákban is megnyilvánulhat. Kitörések formájában, ami lehet roham vagy erőszakos megnyilvánulás.


Emellett az én véleményem szerint az autista nagyon is érdeklődő, de csak is az érdekli ami hozzá nagyon közel áll.

14. pzm3 (válaszként erre: 11. - Rita 72)
2013. aug. 18. 14:56
Nekem is rögtön az autizmus jutott eszembe....
13. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 12. - D7ba7bf7ff)
2013. aug. 18. 14:54
Magyarra lefordítva: lelki-szellemi értelemben.
12. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 10. - 5bab5193e7)
2013. aug. 18. 14:50
Hogy az autizmus-jelenség okát nem a látható, mindinkább a láthatatlan világban kell keresni és "megoldani".
2013. aug. 18. 14:13

Az autizmus-diagnózis többféle vizsgálaton nyugszik.

Ennyiből kijelenteni, hogy autista - felelőtlenség.


Egyébként is több pszichiáter vizsgálta már, ha autista lenne, valakiben csak felmerült volna a gyanú.


(Itt most nem a személyeddel van gondom, sünike, hanem a hsz-eddel)

10. 5bab5193e7 (válaszként erre: 8. - D7ba7bf7ff)
2013. aug. 18. 14:11
Bocsánat, megmagyaráznád,hogy érted,hogy metafizikai kérdés?
2013. aug. 18. 13:50
Az ilyen érzékeny gyerekeket a pszichiátria inkább öntudatlanul tönkrevágja, mint segíti.
2013. aug. 18. 13:47
Az autizmus nem betegség, mint inkább metafizikai kérdés!!!
2013. aug. 18. 12:44
De inkább a Vadaskert, mert a Delej utcai Autizmus Kutatócsoport azóta rengeteg pénzt kér a vizsgálatért.. A Vadaskert viszont nem, ahogy hallottam sorstársaktól..
2013. aug. 18. 12:43

Vagy a vadaskertbe vidd Bp.-en, vagy az Autizmus Kutatócsoportba kérjél időpontot, ahová beutaló kell, hidd el, a fiad dühöngő autista..


Sajnos kemény évek előtt állsz..


Autizmus specifikus csoportba kell majd járnia, először egyéni foglalkozásra, és később csoportosra.. Én végigcsináltam..

2013. aug. 18. 12:40
Hányéves korában kezdődtek a problémák? Esetleg vidd magán orvoshoz. Lehet hormonális oka van.
2013. aug. 18. 12:36

Régen a dühöngései alkalmával sok embernek okozott kárt a testi épségében, nekünk, a családban is, engem is nem egyszer leütött, és volt koponyazúzódásom..


Az intézetben is rátámadt mindenkire, a kórházban is, amikor mentő vitte be, úgy dühöngött, állandóan le kellett rögzíteni, és a saját arcát is ököllel püfölte..

2013. aug. 18. 12:34

A gyermeked, ahogy olvasom, autista, méghozzá dühöngő. Én is jártam ebben a cipőben, az én fiam is régen dühöngő, tomboló, őrjöngő, törő-zúzó, ön-és közveszélyes autista volt, a testi épsége, és mások élete is veszélyben volt tőle.. 10 év kőkemény pokol volt az az idő..


10 éven át egyetlen egy orvos sem tudta beállítani úgy a gyógyszereit, hogy az pozitív irányban mozdítsa ki a dühöngését.


10 év után akadt egyetlen egy, aki beállította neki a skizó gyógyszereket, antihallucinogén szereket, és azóta kezesbárány, kenyérre lehet kenni..

2013. aug. 18. 12:33
Milyen diagnózist adtak a pszichiátrián?
2013. aug. 18. 12:21

Van egy 14 éves fiam többször voltam vele Pszichiátrián, de igazából sehol sem tudtak rajta segíteni. Lassan napi rendszeressé válnak a dühkitörései. Az a probléma,hogy nála örökletes probléma az agresszió és az öngyilkosságra való hajlam.Amikor düh rohama van késsel fenyegetőzik és tör-zúz.Az iskolában is ok nélkül nekimegy a gyerekeknek és veri őket.Már több pszichiátrián kezelték de eddig sikertelenül.A küzdősport csak az erőszakot váltotta ki belőle,amit vagy a testvére vagy a többi gyereken vezetett le.Sajnos a gyermekem beteg,én azt szeretném ha segítenének rajta.Mivel egyedül nevelem őket sokszor nekem fordul én már nem bírok vele:a testvére fél tőle és megmondom őszintén sokszor én is.Természetgyógyásznál is voltunk és ott sem volt semmi siker,nem változott semmi.Csak ugye ott az iskola is,nekem olyan intézmény kellene ahol nem csak kezelik de oktatják is.Én szeretem a fiam és nem megszabadulni szeretnék tőle csak segíteni neki,míg tragédiába nem fordul ez az egész.

Mit tegyek hova vigyem ahol teljesen kivizsgálják? Valamilyen helyet keresek ahol tudnának segíteni?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook