Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Adózás 2011. Adókedvezmények. fórum

Adózás 2011. Adókedvezmények. (beszélgetős fórum)


14. gne2
2012. febr. 18. 13:21

Idézem:

"2006. évi LXI. törvény 223. § (7) bekezdése alapján, ha a kedvezmény alapjául szolgáló lakáscélú felhasználásra felvett hitel törlesztése 2007. január 1-je előtt megkezdődött, akkor a kedvezményt a 2006. december 31-én érvényes szabályok szerint lehet igénybe venni


Az szja-törvény 38. § (7) bekezdésének 2006. december 31-én hatályos előírásai szerint a lakáscélú hitel törlesztéséhez kapcsolódó adókedvezmény a meghosszabbított időszakban is jár, amikor többek között az igénylőnek a törlesztési időszakban családi pótlékra jogosult gyermekei születtek és az adókedvezmény alapjául szolgáló lakáscélú felhasználásra felvett hitel részben vagy egészben a lakáscélú állami támogatásokról szóló kormányrendelet (12/2001. Korm. rend.) szerint meghatározott megelőlegező kölcsön, függetlenül attól, hogy a megszületett gyermekekre tekintettel a megelőlegező kölcsön átalakult-e lakásépítési kedvezménnyé."


Tehát nem jár automatikusan. A bank nem is fog küldeni igazolást az 5 évtől. Személyesen csak az adósnak adják ki, és csak a hitelt folyósító fiókban. Mi is igénybe fogjuk venni az idén. :)

13. gne2 (válaszként erre: 11. - Tájsz)
2012. febr. 18. 13:07
Van rá lehetőség, bizonyos feltételek megléte esetén!
2012. febr. 18. 12:46

szia

én úgy tudom,hogy a 2011-es évre még igen

11. tájsz
2011. febr. 11. 17:31

sziasztok

otp lakáshitel törlesztés után lehet még adókedvezményt igénybe venni az szja bevallásnál, vagy már eltörölték?

10. 9e36cbb27b (válaszként erre: 9. - Gne2)
2011. febr. 4. 18:20

Mondtam neki előbb, annyit mondott h nem akarja megkavarni a dolgokat.

Így is már én intézek neki meg anyunak ill. apu tesója-inak is az ügyet legyen az bármilyen hely. Nagyon "régimódiak" e téren. Még így is örülhetek h az átutalásokra már rájött h jók a neten, és a számláját megcsináltatta a banknál h net számlacsomagja legyen, így itthonról tudom utalni a számlákat minden hónapban.


Mondjuk ha azt nézzük ezt az összeget ami lez pluszba a nyáron akarjuk felhasználni, mert majd az iskolakezdés a gyereknek, kocsi műszaki stb... nagyon sokba fognak kerülni.

9. gne2
2011. febr. 4. 18:04
Persze, megkapja majd, de csak jóval később. Csak ha sok pénzről van szó, akkor jobb, ha az apukádnak kamatozik 3 hónapig, és nem az apeh-nek!
8. 9e36cbb27b (válaszként erre: 7. - Gne2)
2011. febr. 4. 17:44

A munkáltatója intézi neki, már volt aki próbálta saját magának.

De attól h nyugdíjba megy (apuról van szó) attól gondolom még köteles a munkáltató visszautalni neki, mert ha jól tudom ez az egész 2010-es évről jön vissza utalásilag, amit még végig ledolgozott.

7. gne2 (válaszként erre: 6. - 9e36cbb27b)
2011. febr. 4. 17:30

Az a 70E azért vissza nem igényelhető, mert le sem vonták tőled. :)


Legyen az ismerősöd önadózó, az a legegyszerűbb. Sokkal hamarabb visszakapja a pénzt, csak be kell írni az adatokat, amiket a munkáltató megad, és beadni az adóbevallást. Cseppet sem bonyolult.

6. 9e36cbb27b (válaszként erre: 5. - Gne2)
2011. febr. 4. 17:24

Igen, az miatt. Reggelre megvették a vaterán, már e is rendeztük az adás-vételt.


akkor ezek szerint ez a majd 70 ezer Ft nem visszaigényelhető összeg.


Azt nem tudod véletlenül ha valaki márc. legelején betölti a 60-at és intézi a nyugdíj papírjait a 2010. évi adójóváírásokat hogy kapja meg a munkáltatótól? Tavaly a június 10.-ei fizujánál írták jóvá a fizujával egyben. Tavaly előtt is így volt.

5. gne2 (válaszként erre: 4. - 9e36cbb27b)
2011. febr. 4. 17:14

Volt más jövedelmed is?

Ha nem, akkor nem kell bevallást benyújtanod.


(Itt gondolkoztam, hogy honan ismerős a nick, mire rájöttem, hogy a teló miatt írtunk! ;))

2011. febr. 4. 17:03

10M30 - A munkáltató (társas vállalkozás, polgári joi társaság) által az szja előleg levonásánál figyelembe vett összegekről kiadott igazolás, a 2010. évi személyi jövedelemadó és különadó bevallásához.


A munkáltató a Polgármesteri Hivatal.


Az összevont adóalapba tartozó jövedelmek (bevételek):

23. Egyéb, adóterhet nem viselő járandóság címén juttatott összeg: (b)Bevétel 407500

24. Adóterhet nem viselő járandóságok összesen Ebből nyilatkozat alapján figyelembe vett összeg: (b)Bevétel: 407500


Levont adóelőleg:

65. A levont adóelőleg összege: (d) jövedelem: 0


A munkáltató által az adóelőleg levonásánál figyelembe vett adókedvezmények:

33. Adóterhet nem viselő járandóságok (24.sor) adótábla szerinti adója: (b) Bevétel: 69284

2011. febr. 4. 16:54

Kaptam ma egy levelet, amit nem tudok teljesen értelmezni összegileg.

Máris írom őket.

2. gne2
2011. febr. 4. 16:47
Mire vagy kíváncsi?
2011. febr. 4. 16:45
Aki ért ezekhez, írjon.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook