Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Adakozás fórum

Adakozás (beszélgetős fórum)

1 2
35. 4c30444687 (válaszként erre: 33. - E1ba0e35af)
2012. jan. 20. 13:05
Ha ilyen statisztikát bogarászik az ember, akkor gyorsan kitűnik, hogy a pénzzel és szaporodási, teherbe esési mutatókkal kb. egyenes arányban áll iskolázottság is.
2012. jan. 20. 08:14
Igen, ez teljesen jó, amit leírsz. Így azt is gondoltam, hogy Budapest környékén csinálnék olyant, hogy óvszert ingyen osztogatni.
33. e1ba0e35af (válaszként erre: 24. - 2104cc91e8)
2012. jan. 20. 05:31
Annyira nem kell visszamenni az időbe,ám akkor,ha lettek volna ezek a védekezési eszközök,akkor valószínű,hogy mindenki megtudta volna vásárolni őket.Most egy adag gyógyszer x ezer Ft,egy csomag óvszer ára is zsebbe nyúló lehet,és,ha megnézed a a statisztikát,nem a tehetős,jómódú lányok,asszonyok esnek teherbe.Engem nagyon zavar,hogy amíg ingyen tűket osztogatnak a szenvedélybetegeknek,addig a védekezést egyáltalán nem támogatják:( Lehet engem is megkövezni:(
32. 4c30444687 (válaszként erre: 30. - Hüpcike)
2012. jan. 20. 00:56
Ha örökbe fogadják a gyereket, akkor tartsa el az örökbefogadó család! Elévégre az ő álmuk valósul meg. Ha meg annyira lehetetlen a helyzet, és nem adja örökbe, akkor ne tartsa meg a gyereket a kis megesett!
2012. jan. 19. 21:51
És igen valóban mivel kisgyermekgondozói végzettségem van, szeretnék mellé nyitni egy magánbölcsődét de ez teljesen kizárva az adományvonalból.
2012. jan. 19. 21:49

Sziasztok!


Ne haragudjatok, hogy eltűntem, de dolgom volt. A tervem az az, hogy nyitni egy építményt kb. 6 garzonlakásos, ahol a hányatott sorsú kismamák jelentkezhetnének, hogy normális körülmények között élhessék le terhességük mindennapjait ( sokkal jobb örökbefogadó szülőként tudni, hogy a mindennapjait az életadó normális körülmények között tölti), valamint az utógondozásban is segítenénk. Akinek meg van a körülménye az hazamehetne a babával, akinek nincs, annak pedig segítenénk az örökbefogadás megindításában. Keresztény szellemiségemmel rájöttem, hogy számomra ez a küldetés, hogy segítsek azoknak, akik Önnön szándékul kívül jutottak rossz körülmények közé.Bár tudom ez sokaknak tűnik visszásan, viszont nekem nagyon sokat jelent, hogy ha ez létre tudna jönni. Csak kíváncsi vagyok/ voltam, hogy egy ilyen alapítvány mit váltana ki az emberekből.

Magamból kiindulva én ahol tudok adakozom és segítek, de nem vagyunk egyformák.

29. Ami. (válaszként erre: 17. - Lilimia)
2012. jan. 19. 18:49

Jajj ez nagyon jó,ilyenben én is szívesen részt vennék.De gondolom már megvannak az állandó segítők,akik mennek.


Én a Margaréta alapítványnak szoktam ruhákat,játékokat adni,mindig hátrányos helyzetű falvak kapják meg.Nagyon sok kép van róluk,akár iwiwen is.Látom,hogy odaérnek a cuccok,nem elvesznek valahol félúton.

28. trapiti (válaszként erre: 27. - 9b10f3d7ff)
2012. jan. 19. 16:59
Egy másik hozzászólásában azt olvastam, olyasmi alapítványt hozna létre, mint a Bölcső. Gondolom ellátást, anyaotthont stb. biztosítana amíg kihordják a gyermeküket és segítene az örökbeadásban. Azt írta, másképp csinálná, mint a meglévő alapítványok, erre nagyon kíváncsi lennék... Emellett magánbölcsödét is emlegetett, de fizetős lenne. Ez utóbbihoz nem nagyon kell adakozás...
27. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Hüpcike)
2012. jan. 19. 16:51

Feltehetem a kérdést, illetve azt igen, hogy válaszolsz-e az más kérdés.


Miben segítenéd a fiatalon babátvárókat? Lakással, lakhatással?

Nálad mit jelent a fiatal, melyik korcsoportot?

26. Nika35
2012. jan. 19. 16:48
Nem
25. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Villam)
2012. jan. 19. 16:48
A véradás, hogyne... a legszebb és legdrágább amivel adakozhatsz :)
2012. jan. 19. 16:34

Ha 50 évvel ezelőtt teszik fel ezt a kérdést, azt mondom: igen!!


De most, amikor legalább 10 féle védekezési eszköz,

lehetőség van a "megesés" ellen, most: nem!!!


Lehet ezért elítélni, megkövezni, de ez a véleményem.

23. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Hüpcike)
2012. jan. 19. 16:33
Erre már jött létre alapítvány, vagy hasonlóra.
2012. jan. 19. 16:33
NEM! Adjon neki a szülei, ha már felvilágosítani nem tudták. Anyuka fogamzásgátlót írathatott volna fel.
21. 1c92396beb (válaszként erre: 5. - Hüpcike)
2012. jan. 19. 16:29
Mit csinálna ez az alapítvány?
20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Hüpcike)
2012. jan. 19. 16:29
Nem, mert könyveltem alapítványoknak, és láttam amit nem kellett volna.
19. titati (válaszként erre: 5. - Hüpcike)
2012. jan. 19. 16:24

Adakoznátok egy fiatalon megesett lányoknak lévő alapítványnak?


Nekik NEM!

18. titati (válaszként erre: 1. - Hüpcike)
2012. jan. 19. 16:23

Én évek óta rendszeresen küldök le vidékre szegény családnak és óvodának, ruhákat, játékokat!

Mindent nagyon szívesen fogadnak!


Előtte egy másik családnak küldtem több alkalommal csomagot, de ők meg se köszönték...ezért kerestem és találtam mást....és tudom, hogy most jó helyre megy és nagyon hálásak!


Mindig van hova adni...csak meg kell találni azt, aki valóban rászorul és megérdemli! És nem pénzt kell küldeni, hanem hasznos dolgokat. A pénz könnyen elvész...

2012. jan. 19. 16:14

Én a munkámmal támogatom a Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskola Alapítványt.

Mi nem csak pénzbeli adományokat várunk, hanem például olyan önkénteseket is, akik kísérők lennének látássérülteknek szervezett kirándulásokon, rendezvényeken, és még sorolhatnám...

16. 45f5ce422c (válaszként erre: 5. - Hüpcike)
2012. jan. 19. 16:00
Én inkább egy olyan munkát támogatnék, aminek a küldetése az hogy minél kevesebb megesett lány legyen!
15. trapiti (válaszként erre: 5. - Hüpcike)
2012. jan. 19. 15:59

Van már néhány ilyen alapítvány...


Én olyan alapítványnak adok, amelyikkel szoros kapcsolatban állunk. A Bölcső Alapítványt és a Dévény Anna alapítványt támogatjuk rendszeresen.

14. 4c30444687 (válaszként erre: 5. - Hüpcike)
2012. jan. 19. 15:58
És mégis mi lenne az alapítvány küldetése?
13. andi6020 (válaszként erre: 5. - Hüpcike)
2012. jan. 19. 15:54

Megesett lányoknak?

Tuti nem.

2012. jan. 19. 15:54
Amíg volt munkám, addig rendszeresen támogattam egy alapítványt. Most, hogy nincs állásom, már én is rászoruló lettem. Decemberben a ˝Mikulásgyár˝-nak mindig küldök segélycsomagot, ruhanemű, könyvek, tisztálkodószerek, tartós élelmiszer, mikor éppen mit. Sajnos most csak erre telik.
2012. jan. 19. 15:51
Szerintem gyakran az emberek azért zárkóznak el az adakozástól, mert erről az jut eszükbe hogy pénzt kell kiadni, amiből meg manapság nem sok mindenkinek van fölösleg! Én szeretek adakozni, de már többször jártam úgy Mo-n hogy adtam pénzt de keveselték és még én lettem leszúrva! Máshol egy tál főtt ételért is hálásak az emberek..személy szerint pénz helyett jobban szeretek ételt adni, vagy más szükséges dolgokat, pelenkát...stb.
10. Syksy (válaszként erre: 5. - Hüpcike)
2012. jan. 19. 15:49

Én nem adakoznék soha alapítványnak.

Sem ilyennek, sem másmilyennek.


Volt már úgy, hogy segítettem valakinek, de akkor személyesen tettem, nem úgy, hogy az alapítvány elnyelje az adomány minimum felét.

2012. jan. 19. 15:48
Mindig jobb es nemeseb erzes adni mind kapni !
2012. jan. 19. 15:47

Van mas lehetöseg hogy az ember jotekonykodo legyen . Es pedig nyara befogad egy par gyerekothoni gyerköct.

Kikel aztan tartja a kapcsolatot es segit a maga modjan.

Nem muszaly hogy ismeretlen szamlara kuldjön penzt lehet teljesen individualisan tamogatni.

2012. jan. 19. 15:47

Én szívesen adok ha van miből és van mit,de már jártam pórul....

ezért nagyon meggondolom,de jelenleg nem tehetem,inkább én lettem rászoruló sajnos:(

2012. jan. 19. 15:44
A helyi állatmenhelyre szoktunk zsákos kutyatápot vinni, néha küldök sms-t ha rendkívüli dolog történik de ebben nem vagyok biztos,hogy oda érkezik valaha.Ja és 12 éven keresztül voltam véradó ha az is számít.
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook