Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Abortusz-tabletta fórum

Abortusz-tabletta (beszélgetős fórum)


1 2 3
45. 83e25137af (válaszként erre: 43. - E6e5405fd3)
2011. jan. 1. 14:27

Eddig is ellene voltam de ez a videó szíven ütött keményen...


Csak az a baj hogy aki tojik a világra nem hat rá.. ez csak az ÉRTELMES emberre fog hatni..

viszont sajnos néha szükség van rá. súlyos deformitás és torzulás esetén vagy ha elhal a baba.. ezt azért ne feledjük. hiszen ha életképtelen az anyát is veszélyeztetheti :,(

2011. jan. 1. 14:12
igen több ilyent kéne mutatni a tiniknek...és talán felére lehetne csökkenteni az ilyen dolgokat....én most fellinkeltem facebookra egy ember kommentálta eddig...de ö sajnos nem értette meg a lényeget...de talán a bnöjének normálisabb lesz a felfogása....
2011. jan. 1. 13:59

[link]


ha elegendő pénzt és energiát fordítanának a felvilágosításra, akkor nem lenne ennyi aboruszra szükség, nem mellesleg, minden 10évesnek havi1szer levetíteném ezt a filmet 18éves koráig,és akkor kva élet, hogy figyelnének arra, hogy ne essenek, vagy ne ejthessenek teherbe vkit:P

2011. jan. 1. 13:37
apukám nőgyógyász...és abszolút abortusz ellenes, most már ott tart, hogy megtudja tenni, hogy nem-et mond...imádja a szakmáját, és szerinte a világ legcsodálatosabb munkáját csinálja, amikor a világra segít egy babát, emiatt értem meg, hogy neki is milyen szörnyű lehet elvégezni egy olyan beavatkozást, amikor épp meg kell ölnie egy magzatot...szerinte ez gyilkosság és igaza is van...én is betiltatnám...
41. 099c0bed40 (válaszként erre: 40. - Buboka39)
2011. jan. 1. 10:25
Igen, ilyen is volt ( sőt, attól tartok hogy mai napig is van).
2011. jan. 1. 00:26
te jo ég..ez szörnyü....nagyon kegyetlen dolog...mondjuk én tudok egy dokirol...nah ö még kegyetlenebb dolgot tett....de öt le is csukták...mert egy 5 honapos babát vett el abortusszal..mondták h olloval vágta szét a picit...nagyon durva.....
2010. dec. 31. 19:57

Szia, nem kívánok egyebet, mint hogy hogy sose kerülj ilyen helyzetbe.


Az abortuszról készült Uh-os felvétel címe "néma sikoly", több helyen is szerepel a neten, és valóban borzalmas látvány ahogy a kicsiny magzat amíg csak tud, rémülten menekül a küretkanál elől.

2010. dec. 31. 14:09

én alapbol betiltanám szinte teljes mértékben az abortusz "használatot". talán egy két esetben nem ellenzö dolog...ha pl tutibiztos beteg baba születne és nem tudna teljes életet élni....de alapbol ha egészséges baba akk inkább adja örökbe olyan pároknak akik szeretnének babát de vmilyen oknál fogva nem lehet nekik.....

még nagymamám mesélte...nemtom mennyi belöle az igaz, de ö mütöben dolgozott és bennt volt egy abortusz alatt...és mondta h nézték közben a babát uh-n és szinte sikitott ahogy csinálták....anyukámnak pedig sajnos volt vetélése és be kellett orvosilag avatkozni...altatás nélkül csinálták még neki...és mesélte h szörnyü volt....h alapbol fekete ágyra fektették fel és egy lavorszerüség volt a végében, h abba follyon minden....szörnyü dolog...de szerencsére utána sikerült neki egy egészséges kislányt szülnie még rajtam kivül akiért nagyon hálásak vunk...

jah és még annyit ehhez a törtnethez h fájdalomcsinnapitoval iszonyuan fáj a dolog..szal ezeknek a 16 éves feelötlen lányoknak nem engedném altatással....talán többet nem is tenne olyant hogy teherbe essen....

2010. dec. 27. 09:02

Szia, örülök hogy ennyire abortusz-ellenes vagy, ez nagyon pozitív és elismerésre méltó emberi tulajdonság.

Én már kifutottam abból a korból hogy valaha is használnom kelljen abortusz tablettát,lányom meg nincsen, ergo csak a partvonalról figyelem az eseményeket.

2010. dec. 26. 14:20
nézd meg azon országok statisztikáját (abortusz), pl. svájc, és ott legális a tabletta, és nézd meg a miénket:)...és ezzel mindent elmondtam...itt az esetek nagyobb hányadában felelőtlenség és nem véletlenek sorozata miatt jön össze egy nem kívánt terhesség...senki nem mondta, hogy jobb ez így ne haragudj, ha figyelmesen végig olvasod a hozzászólásom, én is az ab.tabletta mellett tenném le a voksom, mint a müvi úton történő terhesség megszakítás mellett...csak megjegyeztem, hogy nem véletlenül nincs Mo-on...egy ilyen tabletta bevezetése a gyógyszeriparnak is biznisz, akárhogy is nézzük, nem mellesleg pedig tuti tb.által támogatott lenne, és olcsóbb lenne neked is meg nekem is (bár én soha nem használnék ilyet)...
35. 099c0bed40 (válaszként erre: 33. - E6e5405fd3)
2010. dec. 21. 07:07
Szia, és vajon így jobb-e ,hogy a megbízhatatlannak titulált magyar nők miatt senkinek sem engedélyezik a használatát, még a kórházaknak sem?
34. 099c0bed40 (válaszként erre: 32. - 7777ff52ae)
2010. dec. 21. 07:04

Szia, abszolút egyetértek azzal amit írtál.


Ha 18 évesen egy gyermektelen nő ( inkább még lány) saját felelőssége birtokában dönthet arról hogy sterilizáltatja magát, mert biztos benne hogy soha életében nem óhajt gyereket szülni, akkor legyen már annyi joga , hogy azt is eldönthesse, tablettával, vagy az "őskori" (azaz ugyancsak brutál) méhszájtágításos kürettel szeretné megszakíttatni a nem kívánt terhességét.


Ezzel természetesen nem azt sugallom hogy netről megszerezve házilag intézze bárki is a vetélést, mert abból való igaz hogy sok nem várt galiba százmazhat, de a magyar kórházakban már régóta kellene lenni RU 486-nak, mint alternatív megoldásnak, és fel kéne ajánlani legalább azoknak a lányoknak-asszonyoknak, akik még élhetnek vele ( csak a terhesség első 8 hetén belül használható biztonsággal)


Sok a tévhit és a mendemonda róla hogy ilyen meg olyan bajokat és halált is okozhat, holott több statisztika is bizonyítja, hogy az ezt használó kórházakban az esetek több mint 90 százalékában komplikációmentesen és kompletten lezajlik a vetélés, és utólag sem kell semmiféle műszeres beavatkozás.

Ezzel pedig hatásosan meg lehetne védeni a méhszájat a fémrudakkal használt erőszakos tágítás okozta késöbbi hegesedésektől, a méhet pedig a küretkanál okozta perforációtól illetve fertőzésektől, és ez véleményem szerint nagyon nem mindegy egy nőnek sem.

2010. dec. 20. 23:57
azért nem kapható mo-n az abortusz tabletta, mert a magyar emberek nem megbízhatóak...milyen a magyar, megszerezné, aztán hazavinné,és használná...teljesen más a emberek mentalitása itt, mint nyugatabbra...holott tényleg kevésbé egészségkárosító, mint az, ha vkit kikaparnak...nem véletlenül igényel kórházi felügyeletet egy ilyen tabletta bevétele...
32. 7777ff52ae (válaszként erre: 18. - E6e5405fd3)
2010. dec. 16. 22:31

Na, ne már!! Ami nem kapható M.o.-on az sz@r?! Hát, jól néznénk ki... Magyarország az úttörő, a romlott kapitalisták meg kullognak utánunk, nem? :/


Nagyanyám szedett egy gyógyszert. A lánya orvos egy távolabbi országban. A nagynéném egyszer meglátta, hogy mit venne be az édesanyja. Kikapta kezéből, és meghagyta neki, hogy véletlenül se vegyen be többet. Az Egyesült Államoktól Európa legtöbb országáig már rég be volt tiltva, mert idővel kiderült róla egy s más (forgalomban). Nálunk meg TB támogatásra osztogatták.



Amúgy meg nem tudom kinek és miért fájna, ha az abortuszra kényszerülő nők választhatnának. Főleg azok, akik úgy gondolják (jelenleg), ők aztán soha. 18 éves korom után elköttethetem magam, de arról, hogy miként szeretnék terhesség megszakításon átesni, nem. Kicsit abszurd, nem?

31. 83e25137af (válaszként erre: 30. - Elszabadult hold)
2010. dec. 16. 22:09
visszatérve ide. nem valószínű hogy konkrétan attól.. évek teltek el. lehet hogy amúgy is kijött volna..
30. elszabadult hold (válaszként erre: 29. - Fa8f3f5c02)
2010. dec. 16. 21:44
Oké, de most ne menjünk el ebbe az irányba. Akiről írtam, Svájcban él, ott ajánlották fel a kórházban ezt a két lehetőséget, és az orvossal megbeszélve, ellenőrzés mellett, ezt választotta. (Egy gyereke van, egy 3 éves). Mostanában jöttek elő a már említett egészségügyi problémák, s arra gondoltunk, talán e tabletta utóhatásaként alakulhattak ki.
29. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 1. - Elszabadult hold)
2010. dec. 16. 21:28
abortusz ellenes vagyok.
2010. dec. 16. 21:27
ez meg a másik. de most itt a tablettásra gondoltam konkréten.. annál nem tudom mennyire károsodik a méhszáj
2010. dec. 16. 21:24
ha egyáltalán kitud majd hordani normálisan egy terhességet...abortusszal is ez a baj...kitágítják a mészájat, aztán majd végig feküdheti a terhességének a második felét, összevart mészájjal...és imádkozhat, hogy nehogy korszaülés legyen belőle...
2010. dec. 16. 21:20
igaz.. de ez is nagyfokú felelőtlenség.. kíváncsi vagyok hogy aki ilyen kiskapus illegális módszerekhez folyamodik hogy netről rendel tablettát stb.. az ha egyszer szül és meg is tartja milyen anya lesz? na ez mondjuk már nem ide tartozik...
2010. dec. 16. 21:15
ha bajt akar magának vki, akkor járjon csak ezeken a kerülő utakon, a vége mindig úgyan az:P...de hajrá...csak az a baj, hogy aztán ha kórházba kerül, mert pl. majdnem elvérzik,és pl. ki kell venni a méhét, ha vmi komplikáció adódik, akkor meg az orvos lesz a hibás...:S...és hány ilyen van...nem szabad az egészséggel játszani...
2010. dec. 16. 21:12

nincs és nem is tervezik hogy legyen. van itt egy korábbi hsz-ben egy link.. ott van leírva.


Én nem támogatom az ziher... nem mintha az én szavam számítana..

2010. dec. 16. 21:07
most akkor van ilyen gyógyszer mo-on??legális abortusz tabletta?
22. 83e25137af (válaszként erre: 20. - Elszabadult hold)
2010. dec. 16. 21:04
ami nem abnormális ismerve a gyógyszer mechanizmusát... de a legjobb az lenne ha erre egyáltalán nem lenne szükség..
2010. dec. 16. 21:03
én eléggé abortusz ellenes vagyok...nyilván bizonyos élethelyzetekben sajnos elkerülhetetlen...:(...de én tudom, hogy soha soha nem tudnám megtenni...(apukám szülész-nőgyógyász, azt mondta, hogy borzasztó...és neki is lelkileg olyan megterhelő, hogy az valami elképzelhetetlen...ha megteheti, akkor nem csinálja meg...semmiféle vallási dolog nincs benne, hanem egyszerűen embertelennek tartja "még" orvosként is...ha belegondoltok, hogy hány babát segít a világra...szerinte ez a világ legcsodálatosabb szakmája:), ezért csodálom és felnézek rá, mert él hal érte, szóval megértem, hogy nem szeret terh.megszakítást csinálni...és ált. megpróbálja rábeszélni a pácienst, hogy tartsa meg:)...
2010. dec. 16. 20:58
Valóban kórházba kellett menni a szóban forgó leányzónak - és ott a kórházban bevenni a gyógyszert, majd rendszeres megfigyelés alatt állt. Erős vérzéssel jár az abortusztabletta alkalmazása :S
19. 83e25137af (válaszként erre: 18. - E6e5405fd3)
2010. dec. 16. 20:53

igen ez bennem is felmerült..


ami mellette szól hogy nem lehetséges súlyos fizikai sérülés (méh átszúrás, méhszáj sérülés, stb.)

ami ellene.. minden más...

2010. dec. 16. 20:48
szerintetek, ha az abortusztabletta kevésbé lenne veszélyes, akkor miért nem vezették be magyarországon???? gondolkozzatok jézusom:S...egy ilyen tabletta nagyüzemi előállítása és eladása még mindig költségtakarékosabb lenne, mint egy kórházi beavatkozás...ergo ha annyira f.sza lenne, akkor ezt (is) alkalmaznák...
17. 83e25137af (válaszként erre: 16. - 9e32886f4a)
2010. dec. 16. 16:53

hát ez az.. nem mondom hogy feltétlen és közvetlen összefüggés van de valamiért csak jellemzőbb lehet.. és régen nem tömtek az emberbe (már akibe persze vannak jócskán kivételek) ennyi gyógyszert és ennyi műtrágyát hogy ne mondjam műsz.rt..


valamiféle közvetett összefüggés lehetséges sajna...


én is évek óta szedem.. volt a mellemben ciszta több kicsi.. hál,istennek eltűnt.. de azóta picit félek ezektől. az jó alaposan rám ijesztett...

16. 9e32886f4a (válaszként erre: 11. - 83e25137af)
2010. dec. 16. 14:28
Jaa értem, de ahogy Jogicának is irtam nem mindig a gyógyszer a felelös a cystákért. Viszont tényleg elég nagy gond hogy minden 2 nőnek van most már valami gondja.
1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook