Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Abortusz, ami még mindig fáj fórum

Abortusz, ami még mindig fáj (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Abortusz, ami még mindig fáj

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2013. szept. 29. 09:12
Erkölcsi értelemben bűn.Lehet bújni ideológiai érvek mögé vagy jogi kiskapu mögé a tényen nem változtat.Hiába próbál bárki önigazoást találni.Nem véletlen vált ki ekkora vitát.Hiszen a lelkiismeret mindig és mindig jelezni fog.Persze el lehet nyomni .De azért bejelez .Továbbiakban nem fogok írni erről a témáról.Csak azért hogy ne bantsak meg senkit.De csak annyit ha egy várandós nőt aki meg cdak10 hetes valaki hasba rúg és elvétel nem követ e el bűncselekményt?Az anya önrendelkezési joga mögé bújva ugyanezt megteheti
438. Fiúsmami (válaszként erre: 436. - 2dcbbf1f9f)
2013. szept. 29. 09:03
bocs
437. bd55e3f068 (válaszként erre: 420. - Fiúsmami)
2013. szept. 29. 00:23
Amúgy ha a abból indlunk ki, amit írsz, vagyis mondjuk az egy főre jutó keresethez és férjhez/apasági nyilatkozathoz kötjük az abortusz engedélyezését, akkor akár kötelezővé is lehetne tenni az apátlan csóringereknél, hiszen a törvény egyértelműen kimondja, ki az abszolút esélytelen.
436. 2dcbbf1f9f (válaszként erre: 434. - Fiúsmami)
2013. szept. 29. 00:19

Szerintem keversz valakivel. De nagyon.


Nálunk a családban senki nem veszített el gyermeket, szerencsére.

435. bd55e3f068 (válaszként erre: 419. - Fiúsmami)
2013. szept. 29. 00:14

Ez a kérdés ennél összetetteb. Akárhogy csűröd-csavarod, egészséges magzat fizikailag csak a 12. héttől védett, és élve születés nélkül nem is lesznek más jogai. Ezen kívül vannak még olyan aranyos csavarok demoratikus államokban, mint a halálbüntetés, ami bizony visszafordíthatatlanul felülírja az alapdeklarációt.


A legalitásról szóló fejtegetésed pedig teljesen hibás, mert arra alapozod, hogy SZERINTED mi válságos és mi nem. Nincs egyértelmű mérlegelési mód, nincs kiszabható szakció, hogy lenne akkor mégis törvényen kívüli az engedéllyel végrehajtott művi terhességmegszakítás?

434. Fiúsmami (válaszként erre: 430. - 2dcbbf1f9f)
2013. szept. 29. 00:06
Egyébként olvastam,hogy te min menté keresztül és az embertelen és felfoghatatlan,őszintén sajnálom,mert nálunk is volt a családba baba aki meghalt csak 8 hónaposan.Értelek,hogy mért állsz így a témához,de nem vagyok benne biztos ,hogy nem bánnád meg,sőt abban sem,hogy megtennéd ha odakerülne a sor.Ne kerüljön oda,és szerintem nem is fog.
433. andi6020 (válaszként erre: 429. - Fiúsmami)
2013. szept. 29. 00:03
Még szép, nincs is rá sem okod, sem jogod.
2013. szept. 28. 23:59
A felhasználó meg már törölte magát 22 éves 2 gyereke van és túl egy abortuszon,hát erősen kétlem,hogy az átgondolt családtervezés híve.Mondom nem az embert ítélem el,de a cselekedetet jogom van,sőt.
431. Fiúsmami (válaszként erre: 430. - 2dcbbf1f9f)
2013. szept. 28. 23:54
Értem,és akkor gondolod én ettől meg fogom változtatni az álláspontomat?Én sem várom el tőled.A fórum indítója miután abortusza volt nemsokára újra terhes lett ,talán csak pár hónap telt el.De védekezel és amint írtad mindent megteszel az emberek nagy része ha nem akar nem lesz terhes,elenyésző az aki védekezés és átgondolt családtervezés során lesz vagy havonta jár abortuszra.De én keresztény vagyok és nem tudom összeegyeztetni a lelkiismeretemmel,semmi bajom veled meg itt a többiekkel sem ,de mivel ez egy fórum elmondhatom a véleményemet,és szerintem nem sértő módon tettem.Tanult felvilágosult nő vagyok,nem vagyok bigott ,de hiszek Istenben.És sosem ölném meg a gyermekemet.Védekezünk,okosan megfontoltan.Azért civilizált embereknél elég ritka,hogy csak úgy becsússzon 5-6 gyerek véletlenül.Főleg a 21. században.
430. 2dcbbf1f9f (válaszként erre: 427. - Fiúsmami)
2013. szept. 28. 23:40

És milyen jogon ítéled el a tettét? Belelátsz a teljes életébe, belelátsz a gondolataiba? Tudod, miért volt abortusza? Biztos vagy benne, hogy őszintén elmondta az indokokat? Vagy esetleg nem is mondott semmit, te pedig ítélkezel?


Bevallom én imádom a gyerekeket, ezért is van három. Amikor terveztük őket, akkor jöttek. Se több, se kevesebb, ennyit terveztünk. De volt pár hónapja egy olyan időszak, hogy nagyon rezgett a léc, már remegve csináltam terhességi tesztet, pedig védekezünk. Szerencsém volt, negatív lett. Ha pozitív lett volna egyetlen percig sem haboztam volna, nem tartottam volna meg. Hogy miért nem? Számos oka van: Nem akarunk több gyereket, ennyit terveztünk, ennyit akarunk felnevelni, három gyereknek tudjuk biztosítani a megfelelő anyagi, és érzelmi hátteret. És persze volt még mellette számos más ok is, de a lényeg, hogy nem tartottam volna meg. Tudom azt gondolod, hogy a napok múlásával megbarátkoztam volna a gondolattal és meggondoltam volna magam, de hidd el, nem. Semmilyen körülmények között nem szülnék negyedik gyereket. Soha. Meg is teszek mindent azért, hogy ne legyen. Ha mégis becsúszna, nem haboznék.

429. Fiúsmami (válaszként erre: 428. - Andi6020)
2013. szept. 28. 23:34
Nincs benne semmi ellentmondás,veled sem értek egyet de meghallgatom a véleményed és nem ugrom a torkodnak,nem foglak becsmérelni,nem foglak szidni ,nem fogok ujjal mutogatni rád,de az abortuszt nem fogom elfogadni,lehet így egyértelműbb volt a fogalmazás.Amiért én bűnnek tarom az abortuszt mert egy meg nem született ember jövőjét,lehetőségét vesszük el,nincs jogunk eldönteni mikortól élet az élet.Azért a legtöbb abortálás fejlett országokban történik,és egyáltalán nem a valósan rászorulók között.
428. andi6020 (válaszként erre: 427. - Fiúsmami)
2013. szept. 28. 23:25

"Én tiszteletben tartom a másokét......de elítélem amit tett"


Picit ellentmondásos, de lehet, hogy csak nekem.

427. Fiúsmami (válaszként erre: 425. - Timycat)
2013. szept. 28. 23:17
Nem hiszem,hogy ez itt a fórumon fog eldőlni,hiszen egyikőnk sem alkotmányjogász,és aki érintett a dologban az elfogult és nem tud reálisan dönteni.Mindenki elmondja a véleményét,hiszen ez is alkotmányos jog.Én tiszteletben tartom a másokét,de nem fogok egyetérteni vele.Van ismerősöm akinek volt abortusza,tudja mi a véleményem erről.Nem fogom leköpdösni sem diszkriminálni de elítélem amit tett.Nem őt hanem amit tett.Nem könnyű kérdés nem véletlen,hogy a jogalkotók sem tudnak egyértelműen álláspontot foglalni.Hiszen ez elsősorban erkölcsi,társadalmi,majd jogi kérdés.
426. timycat (válaszként erre: 424. - 130454e42d)
2013. szept. 28. 23:00
Persze, ezt írtam én is. Ezért piszkáltam a szemem miszerint a válsághelyzetre hivatkozva abortálni egy embriót/magzatot az esetek nagy részében nem legális
425. timycat (válaszként erre: 419. - Fiúsmami)
2013. szept. 28. 22:58
És megint ott tartunk, hogy honnan kezdődik az élet?
424. 130454e42d (válaszként erre: 423. - Timycat)
2013. szept. 28. 22:54
Nem is lehet egzakt módon definiálni szerintem. Mindenkinek joga van eldönteni, neki mi válsághelyzet.
423. timycat (válaszként erre: 422. - Timycat)
2013. szept. 28. 22:51
bocsánat van definiálva, de nem egzakt módon, hogy a fehér kenyér még az, a teljes kiőrlésű már nem, a 8 általános még az, az érettségi már nem stbstb
422. timycat (válaszként erre: 420. - Fiúsmami)
2013. szept. 28. 22:50

"Ja és a terhesség megszakítás nem legális ,hiszen 2 okból történhet,1, egészségügyi ,2 az anya válsághelyzetbe kerülése esetén"


Hááát, kinek mi a súlyos válsághelyzet. Nincs definiálva, az érintett szabad döntése, hogy ő mit ítél súlyos válsághelyzetnek. Az törvény adta joga mindenkinek hogy megítélje a helyzetét a saját szemszögéből anélkül, hogy bárki is számon kérhetné rajta, szóval bárhogy is dönt teljesen legális.

421. andi6020 (válaszként erre: 420. - Fiúsmami)
2013. szept. 28. 22:38
Akkor ennyi.
2013. szept. 28. 22:37
Ja és a terhesség megszakítás nem legális ,hiszen 2 okból történhet,1, egészségügyi ,2 az anya válsághelyzetbe kerülése esetén.Na ez a válsághelyzet egy kiskapu!Hiszen lássuk be őszintén az nem válsághelyzet,hogy le kell mondjon valaki a karrierjéről. Az válsághelyzet ha utcára kerül,hajléktalan .De az ,hogy nem telki teljes kiőrlésű kenyérre csak fehérre az nagyon de nagyon messze van a valós válságtól!Viszont legtöbben erre hivatkoznak és megnyugtatják magukat,hogy legális.De ha egy családvédő szervezet átvizsgálná azok helyzetét akik ezzel a kiskapuval élnek kb 80 %-a lenne az indokolatlan abortálásnak!Sajnálom ezeket a hölgyeket ,de sosem fogok egyetérteni velük.Persze megkövezéshez sem lenne jogom,hiszen nekik is joguk van az élethez.
419. Fiúsmami (válaszként erre: 415. - Bd55e3f068)
2013. szept. 28. 22:27
Az demokratikus államokban az élethez való jog alkotmányosan deklarált jog,ez a jog megkérdőjelezhetetlen!
418. Fiúsmami (válaszként erre: 406. - Selena78)
2013. szept. 28. 22:22
A megszületett gyermek sem képes az önálló életre hiszen gondoskodás nélkül ,pár órán belül kihűl,éhen hal .Ne ez legyen a fogamzásgátlás !!!!!!!!!!!!!
417. bd55e3f068 (válaszként erre: 416. - Mazsinka)
2013. szept. 28. 10:55
Ha rám céloztál, nem kardoskodok az igazam mellett, hanem elvekről beszélgetek.
2013. szept. 28. 10:49

Az abortusz legális. El kell fogadni. Az meg, hogy ki minek nevezi erkölcsi értelemben, az elvei mentén, az magánügy.


Szerintem abban nincs semmi rossz, hogy egyes emberek elveivel nem összeegyeztethető, és gyilkosságnak nevezik. Szívük joga. Aki meg nem érzi magát gyilkosnak, az miért veszi magára az inget, és kardoskodik az igazáért? Talán bűntudata van, vagy a lelke mélyén ugyanezt gondolja?

415. bd55e3f068 (válaszként erre: 404. - D71ef05a8e)
2013. szept. 28. 10:37

Pl. az embrió élethez való jogára hivatkozol. Biológiai értelemben nincs joga az élethez egy egyednek sem, csak lehetősége. Ebből a nézőpontból elfogultság az érvelésed.


Másik objektívnek tekinthető kiindulópont az élő jogi szabályozás lenne, de azzal sem értesz egyet.


Szóval te hiába véled tudni az egyértelmű jót meg a rosszat, egyszerűen csak elfogult vagy a saját nézőpontoddal, és másokéra azt mondod, hogy divatos viszonyítgatások.

414. selena78 (válaszként erre: 413. - Kisfazakas)
2013. szept. 27. 20:21

Beismerem, szerintem tényleg nincs más válasz rá.:)


Eltértem, persze, de az egész topik elment ebbe az irányba, ami nem csoda ... a cikkíró helyében én alighanem egy gyereket sem vállaltam volna ilyen helyzetben, sőt egy ilyen párkapcsolatot sem, de már nem is ez a téma.


És nem, soha nem volt abortuszom, egy gyereket akartam, egy gyerekem van, ügyes voltam, és persze szerencsés is.


De mégis megvan az okom, hogy felteszem ezt a - lásd be - jogos kérdést.


Sosem láttam szomorúbb gyereket, és szomorúbb felnőttet, mint a legjobb barátnőm. Az anyja sosem akart gyereket, mindenki tudta róla, nem rejtette véka alá. Aztán mikor terhes maradt, a nagyon vallásos szülei meggyőzték, tartsa meg. Megtartotta, megszülte. Igyekezett, bizony igyekezett megadni neki mindent, de a szeretetet, hát az sajnos, nem ment. Az vagy van, vagy nincs. Itt nem volt. Volt játék dögivel, sok könyv, szép ruha, balettóra...de nem volt összebújás, esti puszi, bújj ide és minden rendben lesz érzés. A barátnőm 10 évesen már olyan volt, mint egy udvarias kis diplomata, aki azon dolgozik, hogy a feszültség ne robbanjon. Mert azt érzékeltük mi is, gyerekek.

Sosem szült gyereket, azt mondta a gyerekek boldogtalanok.


Hát ezért kérdeztem.

413. kisfazakas (válaszként erre: 412. - Selena78)
2013. szept. 27. 19:30

vetesse el.... ezt a választ várod, ha mást írok, vitázol velem.

Komolyra fordítva, szeretem a gyerekeket, sztem ő is mert van még 2 neki, de nem voltam abban a helyzetben(voltam más félében, ez nem ide tartozik).

Mégis azt mondom, én nem tenném, hogy más mit tegyen? .... az nem az én dolgom.

Itt mindenki más kívülállóként válaszol, ha el eltér a téma abban sincs baj, kit miben érint meg, vagy nem így gondolod?

Hiszen te is eltértél a témától, mert a cikkíró szererti a gyerekeket, a döntéseiben nem itélkezhetünk, de azt megmondhatom, hogy azoknak akik sokat szenvednek gyerek ügyben, nehéz lehet olvasni.

412. selena78 (válaszként erre: 411. - Kisfazakas)
2013. szept. 27. 18:09

Ok, értelek. De te, mert már olvastalak itt, szereted a gyerekeket.


Én azt kérdeztem, hogyha valaki nem szereti őket, nincs türelme hozzájuk, nem tud gyereket elképzelni az életében, az mégis mit tegyen, ha a védekezés ellenére terhes marad?

411. kisfazakas (válaszként erre: 269. - Selena78)
2013. szept. 27. 17:41

Én csak a magam nevében tudok válaszolni, én nem vetetnék el saját testemből véremből lévő életet. De.... nem vagyok a más életében, még csak bele sem látok, nem is tisztem más helyett gondolkodni.

De ha azt kéred ne tartsam meg a véleményem , akkor ezt most leírtam, de csak és kizárólag a saját életemre nézve.

Mindenki a maga életének a kovácsa.

410. Bugs02
2013. szept. 27. 17:36

Persze ez a cikk érdekes,mert elment abortuszra aztán rá 1 évvel mégis szült, én csak ennyit nem értek.

Magával a ténnyel, hogy valki elmegy abortuszra nincs problémám, mert amint már írtam, minden nőnek szíve joga, hogy dönt.

Én szerintem aki elkövet egy ilyen döntést, azt egy életre fogja kínozni a lelkifurdalás, ezt a lányt is kínozza elég jól.

Akkor is volt abortusz, amikor az tilos volt és mindig is lesz...mivel legális így sztem kár itt a rizsa...bárki kerülhet ilyen helyzetbe, soha ne mond azt, hogy soha!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook