Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A vízfogyasztás fontossága fórum

A vízfogyasztás fontossága (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2009. jan. 18. 12:50
Én nem tudom erőltetni az ivást.Nem megy!!
2009. jan. 11. 16:44
Nekem az alacsony vérnyomásom máris jobb lett az "erőletett" vízivástól. Kipukkadok!
2008. okt. 16. 20:25
A folyadékfogyasztás nem kategorizálható a testsúly nagysága szerint. Azért ajánlanak átlagos fogyasztást 1,5 - 3 liter között, naponta. Ha ennél kevesebb, akkora szervezet savassága nő, pedig alapvető törekvés kellene legyen, hogy a lugos kémhatáshoz közeli legyen szervezetünk ( pH érték)
2008. szept. 12. 21:28
Szerintem nem kell semmilyen kutatás, tanácsadó, hogy az ember belássa, inni kell. Józan paraszti ésszel (mondaná anyukám) belátható, hogy mivel a szervezetünk jelentős hányada víz, és ennek egy nagy része a vizelettel, a bőrön keresztül, ill. a légzéssel távozik belőlünk a nap folyamán, ezt pótolni kell. És nyilván egy átlag 70-80 kilós embernél ez nem fél liter.
2008. szept. 6. 21:11
Nekem az a problémám, hogy a 7,5 éves fiam nem akar inni és enni rendesen. Többször volt neki egy napos hányás-hasmenéses problémája. Doktornő acetont talált a vizeletében, ami a kiszáradástól van. A dokinő azt tanácsolta a gyerkőc egyen és igyon rendszeresen. De mit tegyek ha nem akar enni és inni, főleg inni? Ha én nem szólok neki, hogy menjen el inni akkor eszébe sem jut. Mit lehetne tenni, hogy többet igyon a gyermekem?
17. Cszsuka (válaszként erre: 14. - Smudlaagi54)
2008. aug. 8. 21:39

Ezzel most mit akarsz mondani? Én úgy gondoltam eddig, hogy víziváspárti vagy.

Érdekes, hogy egyesek szerint nem kell inni. Akkor kérdem én, amikor valaki kiszáradás miatt kerül kórházba, miért adnak vénásan vizet neki, ha egyszer nem számít a vízivás?

2008. júl. 31. 18:36
Nálam ilyen melegben a napi 5 liter is természetes
2008. júl. 31. 18:19
Én örülök, ha napi 2 dl vizet meg tudok inni.
2008. júl. 8. 21:19

Meg is találtam. A google-ba beirod :orvosi tévhitek

INDEX : hét népszerű orvosi tévhit

13. adri25
2008. júl. 8. 21:16
nekem is évekig féjt a fejem,mire rájöttem,hogy ez azért van mert kevés folyadékot iszom. Szóval inni kell!!!
2008. júl. 8. 21:14
Az interneten olvastam egy cikket,ami arról szólt,hogy semmiféle vizsgálat nem támasztja alá azt,hogy napi 2-3 liter folyadékot kell innia az embernek.
11. Cszsuka (válaszként erre: 8. - 0c97fbb607)
2008. márc. 7. 07:36

Te ezt nem gondolhatod komolyan!

Persze, mindenki annyit iszik, amennyit akar, de jogában áll tudni mindenkinek, hogy mi milyen következményekkel jár. Az ivás a legfontosabb az életünkben, nem lehet tizedrangú dologként kezelni. Igenis, pont meg kellene mondania a tápl. szakembernek, hogy mennyit igyon egy-egy ember, s mi a következménye a soknak ill. a kevésnek. Különbenis, tudtommal egy ilyen tanácsadó akkor ad tanácsot, ha kérdezik.

10. lill
2007. jún. 12. 21:32

sziasztok!

az ivás nálam is örök gond volt, ha le bírtam tuszkolni 1liter már nagyon örültem, átlagában fél liter volt. gyakran fáj a fejem, és valahogy - pedig nem vagyok kövér, 1-2 kiló van a derekamon, am sehogy sem akar elvándorolni, pedig heti5 torna és 1 futás mindig megvan. aztán 1 hónapja mütöttek és megviselt az altatás eléggé, 2 napig hánytam. beijesztettek a dokik, hogy 1: ki fogok száradni, 2: csúnxán fog a seb összeforrni. pár nap alatt feltornásztam és most már 3ésfél 4litert iszom. fura volt mert én is 5percenként jártam ki pisilni eleinte, de tényleg hozzászokik a szervezet. éés: az az 1-2 kiló is lassan kezd eltünni - szerintem ez hatott!

2007. jún. 1. 07:39
Igen fontos a kellő mennyiség, mert ha keveset iszunk akkor nagyobb esélyünk van akár az embóliára is.
2007. jún. 1. 01:15
Szerintem meg mindenki annyit igyon amennyit kíván.Ne hogy már azt is táplálkozási szakemberek mondják meg ,hogy mikor legyek szomjas!Ez igenis abszurd!!!!!
2007. máj. 31. 23:27
Meglepődtem hogy ez a fórum ennyire üres.Holtt a szügséges folyadék nem egy szügséges rossz,hanem sok mindenben szerepe van.Az emberek nagy része ELFELEJT inni.Pedig nagyon jó a bőrnek,és a vesének.Én naponta 2-3litert is megiszom,és amikor terhes voltam, volt hogy 3üveg ásványvizet is megittam.Nagyon fontos a folyadék a szervezetnek,főleg nyáron.
2007. febr. 9. 04:08

En ertem az okot, hogy jo a sok folyadek, csak kellemetlen ha elalvas elott ketszer kell meg pisilni, meg azt hiszik, hogy felfaztam.

Holnap magameva fogok tenni egy gyumolcscentrifugat es egy rakas zoldseget, es en leszek a zoldseglevek ordoge.

2007. febr. 9. 03:12

Eleinte én is nagyon sokat jártam pisilni,de egy idő múlva megszokja a szervezet.

Nekem sikerült megemelnek 2.5liter tiszta folyadékra...és ez csak tea és viz.

Én is nagyon sokat szenvedtem vele , szabályosan erőltetni kellett....most meg már hiányzik;) ha nem iszok ennit!

(előtte max 0.5-1 liter ittam egész nap)

Nyomassátok csajok, jobb lesz az, kitartás:D

4. leona78 (válaszként erre: 3. - 1a50c86bb0)
2007. febr. 9. 02:49
Erre en is kivancsi vagyok,hogy tenyleg eroltetni kell?
2007. febr. 8. 16:32
En minden nap hosiesen kuzdok, hogy sokat igyak, de 5 percenkent kell pipilnem, ha tobbet iszok, mint amennyit kivanok. Akkor igy is eroltetni kell?
2007. febr. 8. 16:22
Mi van akkor ha valaki nem bír elegendő folyadékot inni?
2006. febr. 27. 18:45
A víz élettani szerepe rendkívül sokrétű az ember szervezetében. Biztosítja a vérkeringést, szabályozza a vérnyomást, lehetővé teszi a tápanyagok oldását, felszívódását és szállítását; befolyásolja a vér összetételét; hoszabályozó szerepével biztosítja a szervezet állandó belső hőmérsékletét.
Az emberi szervezet vízháztartását idegi és hormonális mechanizmusok szabályozzák. A napi vízleadás és vízfelvétel mérlegének mindkét oldalán átlagosan 2,4 liter szerepel: ennyi víz távozik a szervezetünkből a verejtékezés, a légzés, a kiválasztás és az emésztés folyamán, amit pótolnunk kell. Napi folyadékszükségletünk mintegy felét a táplálékokkal, másik felét víz formájában vesszük magunkhoz.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook