Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A piskótát meg lehet pár nappal előbb csinálni? És még tortadíszítési ötleteket szeretnék. fórum

A piskótát meg lehet pár nappal előbb csinálni? És még tortadíszítési ötleteket szeretnék. (beszélgetős fórum)


2011. jún. 13. 13:39

én is előző nap este sütöm meg a piskótát, bekerül a tortabúra alá, másnap reggel vágom fel és töltöm be a krémmel. Ha extra burkolata vagy díszítése is lesz, akkor azt pár óra hűtés után teszem rá.

Legegyszerűbb bevonatok: folyékony fondant bevonat (mint a mignonon), tükörfényes csoki bevonat, sima vajas krém - mandula, vanilia, narancs stb. kivonattal ízesítve. Díszíteni kemény tejszínhabbal, vajkrémmel lehet, habzsákból.

5. falcsy (válaszként erre: 1. - 3f54929e3a)
2011. máj. 22. 13:53

Szia!

Én sokat sütök és van egy nagyon bevált receptem, már sok receptben csalódtam, de mióta ezen recept alapján készítem...., ISTENI!!!!!!!

[link]

2011. máj. 18. 13:55
Szia! Én 1 nappal előtte szoktam megcsinálni, sokkal könnyebb szétvágni. Megsütöm és ha teljesen kihűl akkor zacsiba rakom teljesen lezárom.
2011. máj. 18. 13:54

Szia!

Meg lehet, de ki fog száradni. A piskótát aznap sütném a helyedben, amikor felhasználom.

Én olajos tésztából szoktam a tortatésztát csinálni, az jobban eláll, és azt akár két nappal hamarabb is megcsinálhatod. Ha érdekel a recept írj priviben.

2. Cili59 (válaszként erre: 1. - 3f54929e3a)
2011. máj. 18. 13:54
A piskóta frissen jó, max. előző nap megsütni.
2011. máj. 18. 13:48

A piskótát meg lehet pár nappal előbb csinálni? És még tortadíszítési ötleteket szeretnék.


A torta szombatra lenne és csíkos tortát szeretnék de ötletem sincs hogyan kéne. Én gondoltam fondantra de szerintem az nehéz vagy nem tudom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook