Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A Most hatalma fórum

A Most hatalma (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
23. Zizisicc (válaszként erre: 22. - 362f169ace)
2009. ápr. 24. 19:30
:o)))))))))))
2009. ápr. 24. 19:26

Sziasztok, nagyon örületem a hozzászólásaitoknak, komolyan nagyon építő volt, s olvasásuk közben rájöttem valamire!

Az okozhatja a "nem-vagyok-elég-interaktív" feeling-et, hogy én - általában - egy kerek egységben fejtem ki a véleményem, s nem "beszólok". Ez valóban így van.

Az, hogy magas lovon ülök, az kicsit erős volt:)), mert én az alázatot egy komoly emberi értéknek tartom, s lételemem egyik része ez. Ha ezt rosszul kommunikáltam, s más jött ki, akkor bocs. Megpróbálok változtatni.

Köszi az észrevételeket, jelentem: igyekszem.

Üdv: Travels

2009. ápr. 24. 19:08
Szerintem kár személyeskedni,beszélgessünk inkább a MOST hatalmáról.Nem tudom,de én MOST nagyon éhes vagyok, elmegyek eszek valamit,addig gondolkodjatok a dolgon.
20. tárnics (válaszként erre: 19. - Zizisicc)
2009. ápr. 24. 19:00

Persze!

Én még nem nagyon ismerem, de majd a reakciója segít ebben.Van pár ember a környezetemben, akik hasonlóan szeretnek kinyilatkoztatni dolgokat.Beszélgetni lehet velük,de nem érdemes velük vitatkozni,úgy sem lehet igazam.

19. Zizisicc (válaszként erre: 17. - Tárnics)
2009. ápr. 24. 18:27
A segítőkészségről az jutott még eszembe, hogy nem mindegy, hogy ÉN akarok segíteni neki, vagy én segítek NEKI. Nem tudom, érthető-e, amit ki szerettem volna fejezni. :o))
18. Zizisicc (válaszként erre: 17. - Tárnics)
2009. ápr. 24. 18:22
:o))
17. tárnics (válaszként erre: 16. - 40163fd81d)
2009. ápr. 24. 18:21
Szerintem utolsó hozzászólásodra biztos reagál valamit.Talán tényleg magas lovon ül egy kicsit,de én tisztelem a segítőkészségét.Remélem nem sértődik meg, hanem okul belőle. Nem a tudás a nagy dolog,hanem eljuttatni,oda ahova szánjuk.Úgy látom ebben még Ő is segítségre szorul.
16. 40163fd81d (válaszként erre: 15. - Tárnics)
2009. ápr. 24. 17:34

Igen én is szurkolok neki,de így nem fog menni,szerintem:)

Talán ha a hegyről legyalogolna az emberek közé,akkor valóban segíteni tudna,kinek ,ahogyan épp kell,ahogy gondolja,hogy segíteni tud.

Több fórumot is indított már,ahol folyton összeakadunk és mindig volt rá érdeklődés,kérdések ,hozzászólások stb,de még egyszer sem tapasztaltam,hogy bárkivel is beszélgetett volna ,ha kell több hsz-en keresztül.

Nem értem miért fél ennyire beszélgetni az emberekkel ,ahelyett ,hogy "nagymesterként" szolgálná az emberiséget.

15. tárnics (válaszként erre: 13. - 40163fd81d)
2009. ápr. 24. 16:08

Szia!


Szerintem igen vannak ilyen módszerek, amikkel el lehet érni az említetteket, csak az emberekből hiányzik hozzá az affinitás. Nincs radarjuk hozzá,azaz nincsenek azon a tudatossági szinten hogy akár igényük legyen rá.

Valószínű,hogy itt a fórum által ezt Travelsnek a csekély érdeklődést alapul véve nem lesz módja érdemben megvalósítani.De az is lehet ,hogy valakinek éppen ez a kicsi szikra hiányzik ahhoz, hogy "lángra lobbanjon". Gondolom,Ő ebben bízik, remélem nem alaptalanul. Én azért szurkolok neki.

üdv :Tárnics

14. tárnics (válaszként erre: 9. - 362f169ace)
2009. ápr. 24. 15:43

Szia!

Valami hasonló reakcióra számítottam,de nem haragszom érte.Most ismét azt mondom neked mindent és mindenkit a tudatosságának szintjén kell megítélni,kezelni.Engem pl. megérintenek segítő szándékú kezdeményezéseid, hozzászólásaid, nem véletlen fordultam hozzád tanácsért.De pl.a családom népes többi tagját, hidd el teljesen hidegen hagyná ,elnézően legyintenének rá. Sőt sajnos azt is hidd el, az igazán tanácsra szorulók nem is olvasnak ilyen rovatokat.Nem valami nagy a hasonló témájú topikok látogatottsága,még kevesebben érzik úgy, hogy nekik is van ezzel kapcsolatosan mondandójuk. Mert nem azon a szinten vannak, nekik mást kell megtapasztalniuk egyelőre,de majd ők is eljutnak idáig,ha eljön az ideje, vagy már túl is vannak rajta. Persze addig is segíteni kell nekik, de igazat adok Fata Morganának, valami kevésbé elvonatkoztatottal,melyet ők is megértenek ,amire nyitottabbak .Nem mindenki olyan "filozopata" ,mint én,de azért bízok benne vannak sokan mások is,akik örömmel veszik és meg is értik tanácsaidat.Ezért kérlek ne hagyd abba.Akiknek valóban a Te tanácsaidra van szüksége , azokat nem kell keresned ,azok megtalálnak,ha akarod,ha nem.

Mellesleg én is végzek szemetes ürítést, az enyém jó nagy, gondolom kb. a 200 literes kukazsák kellene bele. Néha egy-egy nap kimarad,rögtön észreveszem a reakciókból. Én újabban .az EFT-t a "oponopono" val kombinálva használom a pozitív programozáshoz,negatív minták semlegesítéséhez(haladni kell a korral, mi nők többet adunk a divatra )valamint aktuális céljaimhoz igazított pozitív megerősítéseket. Egyelőre elégedett vagyok. Próbáltam én is megismertetni,ill.megvitatni másokkal ezeket itt a fórumon is, egyelőre nincs rá vevő.


Részemről hálás köszönettel:Tárnics

2009. ápr. 24. 11:14

...és hogyan tudjuk megröptetni a múltat és nem elkalandozni a jövőbe......


Ezt még hozzá kellett tennem:))

Megérezni a most hatalmát ,élményét csakis akkor juthat el valaki,ha már azt is tudja ,hogy még ez az adott pillanat is már a múltté,nem számít ,nem lényeges ,semmivé lett,jelentéktelen.

A test gondolkodik,cselekszik ,a lélek mozdulatlan és örökkévaló ,folyton a mostban "lélek"-zik.

Szerinted vannak szavak ,mondatok ,vagy módszerek amikkel hozzásegíthetsz egy embert mindehhez?


Ha sikerül,le a kalappal előtted!:))


Hajrá!

12. 40163fd81d (válaszként erre: 11. - 362f169ace)
2009. ápr. 24. 10:56

Bocsika ,de ez "hogy átgondolja nyugodt körülmények között a napját, ne haragudj, de nem tudok." egyenesen szabotálja a "most hatalmát":)))

A most hatalma nem más ,mint jelen lenni a pillanatban,itt és most!

Akár ha törölgeted az asztalt,vagy kevered a levesed,vagy meghallgatod a gyereked ezerszer ismételt mondókáját!

Nem kell mozdulatlan pózokba helyezkedni ahhoz és koncentrálni a mostra ,mert az itt van ,és mindig is itt lesz,a lényeg inkább azon van ,hogy hogyan tudjuk mindezt élvezni az adott pillanatban!:)

2009. ápr. 24. 10:12

Hello,

Mégis, milyen álétalános módszerekre gondolsz?

Annál egyszerűbb - és általánosabb - dolgot, hogy valaki 20-30 percet rászán arra, hogy átgondolja nyugodt körülmények között a napját, ne haragudj, de nem tudok. Persze hogy ez milyen formában történjék, technikailag hogyan, stb. az már beszélgetés kérdése lehet, ha valaki nem érez rá.

Csodaszer nincs, de ha ezt a fél órát okosan "viszed végig", akkor bizony megváltozhat jó irányba az életed.

/Azt hiszem nem használtam idegen szót, se nem javasoltam valami különleges jóga ászanát./

Üdv: Trav...

10. 40163fd81d (válaszként erre: 9. - 362f169ace)
2009. ápr. 24. 09:46

Trav.

Nem mindenkit érintenek meg az indiai ,vagy tudom is én milyen kultúrából érkező hagyományok ,módszerek.

Szerintem ha valóban segíteni akarsz ,általános "módszerekkel" próbálj segíteni.

2009. ápr. 24. 09:19

K. Tárnics,

Előre elnézést kérek a hangnemért, ahogy írni fogok, de most ez kell.

Amit leírtál a 6. és 8 . hsz-aidban az TELJESEN IGAZ!!!

És akkor mi van??

Aki elolvassa ezeket az okosabb lesz?

Elolvassa, azt mondja esetleg, hogy így van, s annyi.

Én szeretném, ha az itteni polémiából valami fogódzót találnának az emberek.

Egy példa: Az emberek óriási %-ának keseríti meg az életét az, hogy valami régi mulasztásán, elhibázott lépésén, stb. rágódik. Vannak akiket szinte megbénít ez a tudat, s csak vegetálnak a jelenben, mert a múlt rossz emléke annyira leköti őket. (Még itt a HOXÁ-n is van jónéhány.)

Szóval "tippek-trükkök" kellenek, hogy hogyan tudja bárki kihozni a MOST-ból a legtöbbet.

Én megmondom hogyan csinálom. (átlagos nap)

Felébredek 6-kor, WC, zuhanyozás, fürdőköpeny fel.

6:30 - 7:15 Leülök a meditációs székemre, pár perc alatt (5-8 perc) ellazulok, kizárom a külvilágot az elmémből és MEGBESZÉLEM MAGAMMAL AZ AZNAPI TEENDŐKET, TUDATOSÍTOM, HOGY A MÚLT NINCS SZÁMOMRA OLYAN FORMÁBAN, HOGY BÁRMIBEN IS AKADÁLYOZZON, CSAK A SEGÍTŐ EMLÉKEKET HAGYOM AKTÍVNAK.

Ezután a 45 perces "megbeszélés" után teszem a dolgomat 100%-al. Ennyi.

Tudod miért? Mert én minden nap kitakarítom a szemetesládát. Nem "hátizsákkal" kezdem el a napomat, hanem könnyen, lendülettel, AZNAPI CÉLOKKAL, melyek egy nagyobb terv/cél piciny, de alapvető részei.

Na, kb. így képzelem el azt, hogy aki ezt elolvassa "kedvet kapjon az élethez".

Üdvözöllek: Travels

8. tárnics (válaszként erre: 5. - 362f169ace)
2009. ápr. 23. 14:11

Szia!

Eszembe jutott,hogy a lényegi dolog lemaradt a korábbi felsorolásból. Mármint,hogy én vagyok a producer, és a rendező is ezért ha másért nem végre ideje jóban lennem saját magammal ITT és MOST.

Közben utolért a másik most, s végre megettem az ebédet is( csirkepörkölt nokedlival,krumplis pogácsa )S rá kellett jönnöm egy lesújtó igazságra,mindig a saját főztömet eszem, ha tetszik,ha nem.

Üdv:Tárnics

7. 40163fd81d (válaszként erre: 3. - 3e0ba54fb8)
2009. ápr. 23. 13:13
Én át tudom küldeni neked ha kell:))
6. tárnics (válaszként erre: 5. - 362f169ace)
2009. ápr. 23. 13:01

Helló!

Azért ilyen könnyen nem adom meg magam.Nem olvastad el figyelmesen amit írtam,vagy nem értettél meg.Én is azt állítom,hogy csak most van,és semmi más.De...

Egész emberi létünk alapja,célja a tapasztalás. Azon a tudati szinten, ahol én és legtöbben vagyunk a létet ,mint egy folyamatot érzékeljük, azaz múltnak,jelennek,jövőnek. S ezen a tudati szinten ennek így kell lennie, ahhoz, hogy megtapasztalhassuk a körülöttünk,bennünk lévő világot, önmagunkat. S ez nem baj az emberiségnek, hanem egy lehetőség.Ezen a szinten ezzel nincs semmi baj,itt minden hasonló elvek szerint működik.Mindent az adott tudatossági szinthez viszonyítva szabad csak vizsgálni. Mert ugye,hogy egy konkrét példánál maradjak,lejárt a személyim, s abba a rublikába,hogy mikor születtem mégsem írhatom azt, hogy most. S hiába van most előttem az ebéd ,én azt most nem eszem meg, mert éppen neked írok, hanem majd csak egy másik mostban..Mert én úgy tapasztalom, hogy általában egyszerre csak egy dolgot tudok csinálni, s eddig úgy tapasztaltam ,hogy később is lesz egy ugyanilyen most.Az más kérdés ,hogy egy másik felsőbb tudatossági szinten mindez másként értelmezhető .De azon a szinten nem csak az idő, hanem minden világgal kapcsolatos dolog átértékelődik. Úgy ,mint élet és halál, szegénység-gazdagság,kicsi-nagy , szeretet- gyűlölet,egység-különváltság, de még sorolhatnám. Ezen a szinten már semmi sem valóságos, minden csak illúzió.Ezen a szinten én most magammal beszélgetek, én vagyok Te, és Te vagy Én.

Úgy gondolom, az élet egy nagy színjáték. Te,azaz én vagyok benne a főszereplő is, meg az összes többi mellékes szereplő is. Sőt Te ,azaz én vagyok a kellék,a díszlet, a közönség,s maga a szÍnház is . Egyszerre sírhat egyik szemem, a másik meg nevethet. Akár meg is tapsolhatom magamat. Jó előadást csináltál, csináltam ugye? Nem unatkozol,azaz nem unatkozom.Van itt minden a horrortól a boldogságig .A lényeg a játékon van.Sajnos nehezen tudom szavakba önteni a mondandómat, de bízok benne, azért megértettél.

Üdv:Tárnics

5. 362f169ace (válaszként erre: 4. - Tárnics)
2009. ápr. 21. 22:55

Hello,

Tudtam, hogy nagyon hamar kimondja valaki éppen azt, ami miatt ez a fórumtéma létezik.

"A most megfoghatatlan, s ebből ered vele kapcsolatosan minden probléma.A jelent nem lehet önmagában szemlélni,mert mint ilyen nem létezik..."

Kedves Tárnics! Éppen ez az emberiség baja!!! Éppen azt írtam, hogy a múlt és a jövő az általunk megfogható, a jelennel nem tudunk mit kezdeni, azonban E. Tolle pedig éppen az ellenkezőjét írja: múlt és jövő nincs, csak jelen van!!! ("Tükör által homályosan látunk." Mit jelent ez? Nem tisztán látunk, és éppen fordítva látjuk a világot, mint amilyen. Ezt jelenti. Gondold végig!)

Most idézem őt:

"Soha, semmi nem történt a múltban: minden a MOST-ban történt.

Soha, semmi nem fog történni a jövőben: minden a MOST-ban fog történni.

Amire a múltként gondolsz, az az elmédben elraktározott emléknyom egy korábbi mostról. Amikor a múltra emlékezel, akkor reaktiválsz egy emléknyomot, és azt MOST teszed. A jövő egy elképzelt MOST, az elme projekciója, kivetítése. Amikor eljön a jövő, az MOST-ként jön el. Amikor a jövőre gondolsz, azt is MOST teszed. A múltnak és a jövőnek nyilvánvalóan nincs saját realitása. Ahogy a Holdnak sincs saját fénye, csak a Napét tükrözi vissza, ugyanúgy a múlt és a jövő is csak halvány reflexiója az örök jelen fényének, erejének és valóságának. Realitásukat a MOST-tól "kölcsönzik".

Mondanivalóm lényegét az elme nem képes megérteni. Abban a pillanatban viszont, ahogy fölfogod, ráérzel, a tudatod átvált az elméből a LÉTRE, az időből a JELENRE. Hirtelen mindent élőnek érzel, minden energiát sugároz, mindenből a LÉT árad."

Nem akarom folytatni a 190 oldalas könyvet, de gyakorlatilag végig ezt forgatja, mutatja be minden oldalról a szerző, s ezt olyan szuggesztívan teszi, hogy olvasás közben az embernek néha valóban előjönnek másodpercekre azok a "jelen" pillanatok. Persze ezt meditációban bizonyos szinten megéli az ember, meg is kell, de az "ébrenlétben" szinte az önmagunkból való kifordulást jelenti.

Nem könnyű téma, tudom, de birkózni vele lehet...

Üdv: Travels

2009. ápr. 21. 15:47

Sziasztok!


Én úgy gondolom, nincs múlt, nincs jövő,csak jelen van.Az már más kérdés, hogy ezt mi emberek másként tapasztaljuk meg.A most megfoghatatlan, s ebből ered vele kapcsolatosan minden probléma.A jelent nem lehet önmagában szemlélni,mert mint ilyen nem létezik, csak mint múltbéli történések vetülete ,s mint jövőbeli dolgok kiindulópontja .Az egész létünk alapja a tapasztalás, ezért nem lehet ettől elvonatkoztatva szemlélni dolgokat.Szerintem a dolgok megélésének szempontjából nem ez a legfontosabb, hanem a tudatosság. Ez pedig azt jelenti, hogy az átélt tapasztalatok és jövőbeli elvárásaink szerint éljük az életet, tesszük a dolgunkat a mában. Mennyire tudjuk a múltbéli tapasztalatainkat összhangba hozni jövőbeni terveinkkel, vágyainkkal,ez a nagy kérdés.Mennyire tudjuk elfogadni esetleges hibáinkat,rossz döntéseinket.Szerintem itt van a kutya elásva.A tudatosság nagyon komoly dolog, nagy felelősséggel jár. Felelősség, azt hiszem ez az a dolog, ami szorongást, félelmet kelt mindenkiben. Az, hogy csakis mi magunk vagyunk felelősek mindenért,ami velünk,körülöttünk történik.Sokan talán úgy hiszik, ha nem tudatosan élnek, akkor másra ,az most mindegy ,hogy ezt ,hogy nevezzük Isten, Teremtés,stb-ra háríthatják a felelősséget, pedig rajtunk kívül semmi sincs.Ha békében,harmóniában akarunk élni önmagunkkal és a környezetünkkel, akkor meg kell találni a helyes arányokat a múlt,jelen és a jövő megítélésében. Attól függ, kinek mi dolga a világon. Ha nagy dolgokra teremtettünk, akkor lehet, hogy el kell vonatkoztatnunk a tapasztalatainktól,mert " Csak akkor születtek nagy dolgok, ha bátrak voltak akik mertek".Néha kell tudni nagyot álmodni,ahhoz,hogy teljesüljenek a vágyaink.

Üdv:Tárnics

2009. ápr. 19. 09:44

Remek téma!


S azt hiszem, időszerűbb, mint valaha. Most hogy beleolvastam az írásodba, odamentem a könyves polchoz, de nem találom. Íme egy újabb könyv, aminek lába kelt :)))


Nem egy könnyen olvasható könyv, de azt hiszem, tényleg mindenkinek el kellene olvasnia.

Én nagyon fontos dolgot tanultam belőle, a múlton már kár aggódni, nem tudunk rajta változtatni.


A jövőn pedig azért nem érdemes, mert ha a jelent jól "csináljuk", akkor a jövő is rendben lesz. Nem könnyű feladat, mert nagyon sokszor mérlegelünk úgy, hogy a jelen döntéseit a jövőre való hatásai alapján hozzuk meg, s én ezt nem tartom jónak.

Igyekszem a jelenből kihozni a legjobbat, s ebben a megközelítésben a jövő nem foglalkoztat. De ahogy írod, igen, vannak céljaim, tudom, hogy szeretnék élni 5 év múlva, s ennek megfelelően irányítom a jelent.


Én is nagyon kíváncsi vagyok, hogy mások mint gondolnak erről.

2009. ápr. 19. 03:48

Sziasztok,

Idézek még az 1. hsz-ban említett könyvből egy elgondolkodtató kis részt, hátha megérint valakit:(egyébként rengeteg ilyen van!)

"Megrögzött "várakozó" vagy? Életed mekkora hányadát töltöd várakozással? ... Nem ritka az olyan ember, aki egész életét arra várva tölti, hogy elkezdjen élni...

A várakozás elmeállapot. Alapvetően azt jelenti, hogy a jövőt AKAROD, s a jelent NEM. Nem kell az, amid van, hanem arra áhítozol, amid nincs. Mindenfajta várakozással tudattalanul belső konfliktust teremtesz a nem kívánt itt és most, valamint az áhított jövő között. Ez óriási mértékben rombolja életed minőségét, mert hatására ELVESZÍTED A JELENT, S ANNAK EREJÉT."

Fontos megjegyzés: Mindez nem azt jelenti, hogy ne tervezz, ne tűzz ki célokat, és határold el magad a múltadtól, (sőt!) hanem azt, hogy a MÚLT ÉS A JÖVŐ NE GYENGÍTSE A MÁT!! Ez a lényeg.

Üdv: Travels

2009. ápr. 19. 03:09

Azért indítom ezt a fórumot annak ellenére, hogy több pszichével foglalkozó topikot is indítottam már, hogy hátha valakinek/valakiknek éppen ez a tipusú "világszemlélet", ez a "spirituális eszköz" segít könnyebbé, építőbbé - sokszor egyszerűen elviselhetőbbé - tenni a mindennapjait.

------------------------------------

Na, miről is van szó?

Van egy ma élő, spirituális tanító, Eckhart Tolle, aki több "lélekkezelő" könyvet is írt, magyarul megjelentek, s kaphatóak:

A MOST HATALMA és a A MOST HATALMA A GYAKORLATBAN c. könyvei.

Nem könnyű filozófiát taglal, de aki "elkapja a fonalat" az marha sokat profitálhat belőle. Egy olyan életszemléletet mutat, mely a gyötrődő embertipusnak lehet a legnagyobb segítségére.

A lényeg: megtanulni a tudatos jelenben élést. Tudom, ez így nem hallatszik eget rengető újdonságnak, de ahogy ő taglalja, s vezeti rá az olvasóját, az teljesen más dimenzióban láttatja ezt a témát.

Most néhány gondolata vitaindítónak.

"Mondj le a várakozás elmeállapotáról." (Lehet esetleg ez a lényege a filozófiájának.)

Vajon hányan élünk ebben az állapotban? Talán mindegyikünk...?

Más: "Kérdezd meg magadtól, milyen "problémád" van a jelen pillanatban! Nem jövőre, nem holnap vagy öt perc múlva, hanem most. Mi a baj a jelen pillanatban?" Ha őszintén válaszolunk, akkor többségünk azt mondja: most éppen semmi. (Végeztem az ismeretségi körömben "közvéleménykutatást" s ez jött ki.)

A JELEN a múlt gondolatainak az eredménye, és a jövő történéseinek a forrása.

ENNEK MEGFELELŐEN ELÉG KOMOLYAN, FELŐSSÉGTELJESEN ÉLÜNK A JELENBEN? ELÉGGÉ KONTROLLÁLJUK A SZAVAINKAT, TETTEINKET? ELÉGGÉ PALLÉROZOTTAK A GONDOLATAINK?...

Az egy másik, ismertebb megfogalmazása a témának: A múlt bűntudata és a jövőtől való félelem/aggodalom határozza meg a jelenünket, s ennek megfelelően szarul érezzük magunkat.

Ez is(?) igaz, s éppen ennek a kezelhetőségéhez/tudatosításához ad ezernyi fogódzót E. Tolle.

Tudatosan légy Itt és Most, teljes fizikai valóddal, szellemeddel, hiszen MINDIG ITT ÉS MOST VAN! Hozd ki belőle a legjobbat! Ne rombolják a múlt árnyai és a holnap félelmei a MOST-ot! Ma a mai dolgaidat rendezd el A LEGJOBB TUDÁSOD SZERINT, holnap a holnapit - lesz erőd rá.

Na, ezt kell tudatosan csinálni addig, amíg nem lesz teljesen automatikus a világ dolgainak ezen módon való kezelése.

Kiváncsi vagyok a véleményetekre.

Aki teheti, s van affinitása a témához, szerezze be a könyveket, s ha rá tud hangolódni, nagyot nyerhet vele az életében, a mindennapok kezelésében.

Travels

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook