Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A majdnem tökéletes párkapcsolatban ... fórum

A majdnem tökéletes párkapcsolatban ... (beszélgetős fórum)


1 2 3
9. bd55e3f068 (válaszként erre: 5. - D6dabe37e1)
2013. júl. 4. 11:30

Egy egész listám van, hogy mi mindenben változhatna, csak akkor nem tudnék vele veszekedni. Onnantól meg már mit ér ez az egész? :D

Igazán átgondolva, amitől a plafonon vagyok rögtön, az a keményfejűsége és a hárítása, ezen kívül apróságok, de azzal is rögtön kicsinál.


Piszok sokat szidom, de le a kalappal előtte, hogy ennyit változott. Maga a változás készsége lenyűgőző. És én is qrva kiállhatatlan vagyok sokszor, az egyetlen dolog amiért még velem van (azon kívül, hogy végtelenül édi-bédi vagyok), mert ő is látja rajtam, hogy változok ha lassan is.


Tegnap volt egy piszok szar veszekedésünk/beszélgetésünk, ami ismét rádöbbentett olyasmikre, ami nekem nagy deficit érzelmi szinten. Igaz, hogy ismétlem magam, ismételjük magunkat, de ma kicsit eltávolodva a vita témájától azt érzem, hogy igen, ez a férfi kell nekem, és nem véletlen, hogy veszekszek vele, épp vele, mert ő tud előrevinni még akkor is, ha témát tekintve csak kerülgetjük a forró kását. Én beismerem, hogy olyan a temperamentumom, hogy nem szimpla vitában, hanem veszekedésben tör fel belőlem minden, ő viszont egy nagyon kellemes, langyos pocsóta, aki nem árt a légynek sem, és simolékony, így viszont, ha valamit egyszer ki kell monndania (mert csak ember, és anélkül olyan igaziatlan minden) azt én kiprovokálom belőle. A saját hülyeségét provokálom ki belőle, és ha ezt csak néha-néha ismerte be (azt is provokálva), neki én ezért vagyok hasznos.

Általában lenézik azt a szót egy párkapcsolatban, hogy "hasznos", mert a szeretet meg kutyapumpili a lényeg, ami persze kell, de ha egy bármilyen emberi kapcsolat nem hasznos, akkor vagy értelmetlen, vagy definiálatlan (még).

8. f758a7200f (válaszként erre: 4. - D6dabe37e1)
2013. júl. 4. 10:49

Vannak dolgok amikben a hasonlóság szükséges, de kardinális pontokon az ellentét jobb.


Először ugye a hasonlóságok fognak felbukkanni mindig, mert az ember vonzódik a hasonlókhoz, pl. jaj, te is szereted ezt vagy azt a zenét, ezt vagy azt a kaját stb. stb.


Aztán később elkezdenek kijönni az ellentétek is, attól függ, neked mi a fontos, mit vársz egy kapcsolattól. Ha fejlődni szeretnél, akkor érdemes kitartani az ellentétek miatt is, mit tanulhattok egymástól.


Ha te úgy érzed, hogy komplett vagy és 100%-ig érett (ami szerintem egy kicsit furcsa, mert aki egy tökéletes kapcsira vágyik, az önmaga még nem érte el egyedül, szóval nem fejezte be az érését másképp nem lennének hiányai), hogy nincs szükséged további fejlődésre, akkor nem fogsz kitartani egy ellentétes fazon mellett, de ez egy illúzió (mármint az, hogy benned minden megvan).


Amúgy meg nincs mindenki készen nagy veszekedésekre, összetűzésekre, és ha van egy tudatosság mindkét részről, akkor ezeket minimalizálni lehet, de emberek vagyunk, azt sem kérhetjük a másiktól, hogy mindig jópofizzon, vagy hogy mi mindenhez jó pofát vágjunk. És nem is kell, a másik is tanul tőlünk, ha nem vagyunk mindig egyetértésben vele, nemcsak a kompromisszum a fontos, hanem az ellentétek kiéleződése és elsimítása is.


Te hogy látod? Mert azért az emberek nagytöbbségében pont az van, hogy a tökéletes partner a nap 24 órájában az. Szerintem meg ha mindent rádhagy a másik, ami nem tetszik neki, akkor előbb utóbb lépni fog.


Pl. két lusta embert összekötni, ez is a hasonlóságon alapul, de az a vége, hogy beletespednek a kapcsolatba és egyik sem kér semmit a másiktól, nem fejlődnek sem együtt, sem külön külön, nem stimolálják egymást.

2013. júl. 4. 10:47
Mennyire lehet boldog kapcsolat ha 2 ember nagyon különbözik?
2013. júl. 4. 10:42

Szerintem nem kellene ennyire rágörcsölni. Élvezni a jót, és kerülni a rosszat (konfliktust). Elmélyíteni az érzéseket, kommunikálni, néha kompromisszumokat kötni, engedni...stb. De ennek nincs szabálya.

Ami jön, azt kell kezelni. Jót befogadni, rosszat elengedni.

(Kár, hogy nekem már néha fordítva működik...)


Sok szerencsét!

5. d6dabe37e1 (válaszként erre: 3. - Bd55e3f068)
2013. júl. 4. 10:40

Igy kevesen gondolkodnak :) inkább azt szeretnék hoyg a párjuk legyen valaki más... nem?


Sok kompromisszumot kötöttél?

4. d6dabe37e1 (válaszként erre: 2. - F758a7200f)
2013. júl. 4. 10:37
a tiétek ilyen? ellentétek vonzák egymás nálatok igaz? és jol is tud ez müködni?
3. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - D6dabe37e1)
2013. júl. 4. 10:35

Az egyetlen problemam onmagammal, hogy nem vagyok vki teljesen mas.

ez a mondas kb lefedi az eletem, igy a hazassagom is. Asszem, a tokeletes hazassagnak csak en vagyok gatja ebben a kapcsolatban.

2. f758a7200f (válaszként erre: 1. - D6dabe37e1)
2013. júl. 4. 10:31
Tökéletes kapcsolatnak tartom, amikor két ember úgy tökéletlen, hogy pont ellenkezőek a hibáik, így előbb-utóbb mindegyik kihozza a másikból a maximumot, és mindketten sokat tanulnak a másiktól:)
2013. júl. 4. 10:22

Sziasztok,


Érdekelne hogy létezik e tökéletes párkapcsolat, és ha nem akkor mi az amiben jól tudjuk magunkat még érezni.


Kinek mi olyan tényező vagy egyéb van a kapcsolatában, amit szivesen kiiktatna vagy megváltoztatna, ahhoz hogy tényleg minden tökéletes legyen...


Bármi érdekel... kinek mi fér még bele...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook