Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A macskák a friss vizet szeretik, vagy az állottabbat? fórum

A macskák a friss vizet szeretik, vagy az állottabbat? (tudásbázis kérdés)


1 2
22. Loni (válaszként erre: 21. - Szimre)
2007. máj. 31. 11:48
Hát, a mi cicánk ennél finnyásabb. Ő csak a tiszta vizet szereti. Ha alomtakarítás van, ő diszkréten háttérbevonul, és megvárja, míg a wc-s néni (azaz én) széepn kitakarít utána. :)
21. szimre (válaszként erre: 20. - Loni)
2007. máj. 31. 11:37
Ezt az én Marcim is imádja. Amikor rendbe teszem az almát, és a macska-pottyok a wc-be kerülnek, fölugrik rá, és áhitattal figyeli, hogy a víz leviszi a macskasz..t :))
20. Loni (válaszként erre: 19. - Emagdi)
2007. máj. 31. 10:45

Hát, élvezte. :)

De az igazi játéka, ha lehúzzuk a wc-t, és a folyó vizet pacskolhatja.

19. emagdi (válaszként erre: 18. - Loni)
2007. máj. 31. 10:38
de legalább jót játszott? :))
18. Loni (válaszként erre: 17. - Emagdi)
2007. máj. 31. 08:40

Szétpacsázta... Kb anyit ivott belőle, amennyit a mancsáról lenyalt, miután jól kipacsázta magát.

:(

17. emagdi (válaszként erre: 16. - Loni)
2007. máj. 30. 18:57

láttam már valakinél, hogy nagy vizes tálat tett ki a lakásban, színes kavicsokkal benne, és leöntve vízzel természetesen. állítólag ebből nagyon szerettek inni a cicái.

(csak arra kell vigyázni, hogy olyan köveket kell belerakni a tálba, amikből nem oldódik ki semmilyen anyag, pl folyami kövek)

ez egyszerre díszítheti is a lakást, és "természetközeli" itató lehet a cicának :)

16. Loni (válaszként erre: 15. - Emagdi)
2007. máj. 30. 18:53

Ezt még nem próbáltam. De akkor teszek ki máshova is vizet.

Néha azt vesszük észre, hogy a WC-ből iszik. (Sőt, néha bele is pisil...)

15. emagdi (válaszként erre: 14. - Loni)
2007. máj. 30. 18:50

pedig valahogy rá kellene venned az ivászatra, mert komoly problémák lehetnek belőle!

nem iszik sem csapvizet, sem ásványvizet, se hidegen se melegen?

esetleg ha egy nagyobb tányérban kiraksz valahova a lakásba vizet, akkor sem megy oda inni? (arra gondolok, hogy nem kimondottan neki, az ő itatóhelyére teszel vizet, hanem mondjuk a szobába a virágok mellé, vagy a fürdőszobába valahova)

14. Loni
2007. máj. 30. 17:46
Az én macskám egyáltalán nem iszik...... Már mindent próbáltam. Semmi. Tavaly nyáron a nagy hőségben bepánikoltam, és megitattam. Nem szerette. (És a párom azóta is ezen röhög...)
2007. ápr. 19. 12:32
A mi cicáink a friss vizet szeretik. De szoktumk adni hetente 1-szer ásványvizet is.
2007. márc. 23. 02:01
SZERETIK A MACSKÁK AZ ÁLLOTT VIZET MERT ADDIGRA ELPÁROLOG A KLÓR SZAGA .AZ ENYÉMEK HA TEHETIK ÉS KINNVANAK A KERTBEN, KERESIK MINDIG A KIS TÓCSÁKAT ESŐ UTÁN, ÉS JÓKAT ISZNAK BELŐLE ,HIÁBA VAN BENT TISZTA CSAPVIZÜK,AZT NEM SZERETIK.KI PRÓBÁLTAM ÖNTÖTTEM BUBORÉKNÉLKÜLI ÁSVÁNYVIZET NEKIK,SZIVESEN MEGITTÁK.
11. szimre
2007. jan. 10. 13:24
Az én Marcim élvezettel issza a friss csapvizet. Néha-néha ellefetyeli az állottat is, de csak ha nagyon szomjas.
2006. dec. 27. 16:46
Szerintem is :))))
2006. dec. 27. 13:40
Furcsák ezek a macskák:)
2006. dec. 27. 05:25
En minden nap tobbszor is toltok nekik friss vizet,de azt mindig ott hagyjak...Viszont ha talalnak allott vizet,azt olyan elvezettel habzsoljak,mintha a lagfinomabb,legfrissebb vizet innak :)))))
2006. dec. 24. 19:46

Ne haragudjatok,de megkérdeztétek a macskát???Vagy honnan tudjátok?:)

Szerintem minden állat a friss vizet szereti.

2006. dec. 23. 20:48
Az én cicáim,friss vizet szertetik de a 2 éves fiú cicának mindegy,állott vagy csap víz
2006. dec. 23. 20:36

Az enyemek is az allottabbat szeretik inkabb.

Az egyik cicam tejet nem,allott vizet annal inkabb iszik.

2006. dec. 23. 20:13
Nálunk az állottabbat szeretik. A friss csapvizet nem igazán hajlandóak meginni. Én eddig úgy gondoltam, hogy a klór miatt. Meg persze mindenhonnan máshonnan szeretnek inni: virág alól, az udvaron a tócsából, meg felmosóvödörből is.
2006. dec. 22. 19:44
az enyém nagyon szereti a virágok alól kiinni a vizet, de a csapvizet is szereti
2006. dec. 21. 10:30

általában nem tudom, de az enyémek a frisset szeretik. persze nem nagyon hideget szoktam nekik adni.

azt olvastam valahol, hogy a macskák érzik a víz ízét, tehát tudják értékelni, ha nem klóros vizet adunk nekik a csapból. valóban, ha ásványvizet kapnak, akkor valahogy többet isznak.


lehet kapni "macskaforrásokat", olyan szerkezetet, amely folyamatosan forgatja a benne levő vizet, így kis forrást imitálva a cicának. állítólag ez is ivásra serkenti őket (bár ezt én még nem próbáltam).

1. Hoxa
2006. dec. 21. 10:24
A macskák a friss vizet szeretik, vagy az állottabbat?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook