Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A lakásba bevitt aszparágusz erősen potyog... fórum

A lakásba bevitt aszparágusz erősen potyog... (tudásbázis kérdés)


1 2
12. Rozália (válaszként erre: 11. - 58f68708d1)
2007. dec. 9. 12:38

Ha hiszed, ha nem, ezen gondolkodtam, hol lehet a leghűvösebb...:))

Köszi.

11. 58f68708d1 (válaszként erre: 4. - Rozália)
2007. dec. 9. 12:37
akkor rakd a lakás leghűvösebb pontjára.-)
2007. dec. 9. 12:28
Szívesen.
9. gyömbi (válaszként erre: 8. - Rozália)
2007. dec. 9. 12:28
Csak rákerestem, én sem tudtam ennyit róla!
8. Rozália (válaszként erre: 6. - Gyömbi)
2007. dec. 9. 12:27
Öregeeeem, ez igen. Köszi a kimerítő ismertetőt...:)))
7. Rozália (válaszként erre: 5. - NOA)
2007. dec. 9. 12:26
Akkor azokat az állati hosszú nyúlványokat levághatom? Már egészen rémisztő méreteket öltöttek. Most is levághatom őket, vagy majd tavasszal?
2007. dec. 9. 12:26

"Az aszparágusz (Asparagus sp.) a liliomfélékhez tartozik, rövid hajtásainak köszönheti páfrányszerű megjelenését. Könnyű nevelni, fény-, hő-, és öntözési igénye könnyedén kielégíthető.


Nincs szüksége párás környezetre. Az idősebb példányok rendszeresen virágoznak. Termése piros, borsó nagyságú bogyó.


Akkor mutat a legjobban, ha ívesen meghajló vagy kúszó szárait más növény közelsége nem takarja. Különösen szép látványt nyújt, ha függőkosárba helyezzük.


Fényigény:

A világos, levegős környezetet kedveli, de jól alkalmazkodik a félárnyékos helyekhez is. Erős napfénynek ne tegyük ki.


Hőigény:

Átlagos szobahőmérsékletet, éjszakára 10 °C-nál melegebbet nem igényel. Folyamatosan magas hőmérsékleten károsodik.


Vízigény:

Tavasztól őszig, rendszeresen öntözzük, meleg napokon akár többször is. Télen a helytől függően heti 1-2 alkalommal jutassunk számára vizet.


Páratartalom:

Ha a hőmérséklet túllépi a 18 °C-ot, permetezzük gyakran levélzetét.


Betegségek:

Átültetéskor kerüljük a magas só- és mésztartalmú talajt, mivel az az aszparágusznál levélhullást okozhat.


Túl sok napsütés vagy száraz talaj hatására előfordul, hogy a levelek elsárgulnak, a szélük égetett kinézetű lesz, majd lehullanak.


Kártevők:

A levéltetvektől, a takácsatkáktól és a pajzstetvektől óvni kell."

5. NOA
2007. dec. 9. 12:24
Nekünk mindig volt ilyen növényünk, biztos, hogy hideg helyen kell tartani.Agyon ne öntözd, majd visszavágod és tavasszal kiteszed, egerősödik újra.
4. Rozália (válaszként erre: 2. - 58f68708d1)
2007. dec. 9. 12:18
Hűűű, lehet, hogy ez a baj? De nálunk sajnos nincs hűvösebb hely...
2007. dec. 9. 12:17

Nyár elején kaptam egy hatalmas cserép aszparáguszt. Egész nyáron a teraszon, gyönyörű volt. Most ősszel bevittem a lakásba, azt hiszem, elég fényt is kap, mégis óriási hosszú "ágai" nőnek és a korábban sűrű lombozata pedig elsárgul és lehullik. Ez természetes? Korábban nem volt aszparáguszom. 18-20 fok van, öntözni ennek megfelelően öntözöm, erről is azt hiszem...

Adjatok tanácsot légyszi, hogy ennek így kell-e lennie, vagy mit csináljak vele, mielőbb tönkremegy?

2007. dec. 9. 12:15
én úgy emlékszem nagyanyám mindig hideg helyen teleltette,pl verandán-fagytól óvva azért.szépek voltak neki mindig.-)
2007. dec. 9. 12:13
A lakásba bevitt aszparágusz erősen potyog...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook