Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A külső vagy a belső fontosabb szerintetek? fórum

A külső vagy a belső fontosabb szerintetek? (beszélgetős fórum)


1 2
2022. aug. 14. 13:12

A belső sokkal fontosabb, mint a külső!

A stílus maga az ember!

2022. aug. 2. 05:19
Mindketto fontos.
47. birebora (válaszként erre: 44. - Krisztikrisz)
2022. ápr. 28. 02:12
Ezt akartam irni.
2022. ápr. 27. 23:38
Mikor melyik,de a külső az sokat számít 🙃
2022. ápr. 25. 22:12
Hosszútávon nekem a belső. 👌
2022. ápr. 25. 22:11
A külső megfog, a belső megtart. Osztom ezt a mondást. 👍
43. Hattori (válaszként erre: 38. - Dad1f54482)
2022. ápr. 25. 21:38
Kinek mi az átlagos....
42. 37e1ff8723 (válaszként erre: 38. - Dad1f54482)
2022. ápr. 24. 22:37
Milyen egy átlagos ember? Ha igaz, hogy ízlések és pofonok...
41. 37e1ff8723 (válaszként erre: 39. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 24. 22:27
Ha erre helyezi a hangsúlyt, az nem feltétlenül probléma. Nőben is, férfiban is van ilyen. Megtalálja zsák a foltját. Ha irreálisak az elvárásai, az már probléma. Mondjuk párkapcsolati problémái biztos, hogy nem lesznek, mert nem talál párt. 🤭
40. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 38. - Dad1f54482)
2022. ápr. 24. 22:14

Egyetértek veled.

Ezért írtam, hogy a megtett utat is számoljuk bele, ne csak a külső eredményeket nézzük.

39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - 37e1ff8723)
2022. ápr. 24. 22:12

Az ápolatlanság a külső elhanyagolása. Nem kifejezetten erre értettem, de erre is oda kell figyelni.


Külsőségek alatt azt értem, amikor valaki erre helyezi a hangsúlyt, magasra teszi a lécet és irreális elvárásai vannak másokkal szemben. Ez is okozhat gondot.

2022. ápr. 24. 22:07

Nálam is a belső nyert. Szerintem korral rájön a legtöbb ember, hogy a belső tulajdonságok fontosabbak.

Külsőre elég az átlagos is.

37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 35. - Dfc04c70e4)
2022. ápr. 24. 21:59
Én is ezt vallom, hogy az anyagiak az életvitel szempontjából fontosak. De nem elsődleges szempont, hogy eladjam magam, csak azért, hogy egy olyan emberrel legyek, akinek van pénze, de nem érzem jól magam vele, mert nincs meg az összhang.
36. 37e1ff8723 (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 24. 19:13
Mit értesz külsőségek alatt? Mondjuk elégedjünk meg egy ápolatlan valakivel, mert jó ember? Nem értem. Szerintem elvárhatok a másiktól annyit, amennyit magamtól is elvárok.
2022. ápr. 24. 16:51

Hajrá? Ugye nem gondolod, hogy majd itt, a fórumon osztom meg az anyagi helyzetemet?


Hozzászólásaimban csupán a fórumindító kérdésére reagáltam. Márpedig - értelmezésem szerint - ő is hosszútávú kapcsolatról beszél. Ahhoz pedig bizony hozzátartoznak az anyagiak is.

Nem arról beszéltem, hogy a saját kapcsolatom indulásakor az lett volna az elsődleges, hogy milyen anyagi helyzete van a férfinek. Erről szó sincs. De már leírtam, hogy nekem mi minden volt fontos, úgyhogy nem fogom ismételgetni magam. A fontossági sorrend biztosan nem az anyagiakkal kezdődött nálam.


Egyébként pedig mindenkinek mást jelentenek az anyagi javak. Minden bizonnyal emberek milliói vannak nálam sokkal jobb anyagi körülmények között ugyanúgy, mint rosszabb körülmények között.

A gazdagabb nem biztos, hogy elégedettebb is az életével. A nálam rosszabb anyagi körülmények között élőkkel viszont nem cserélnék. Annak biztos tudatában, hogy nekem a mostani körülményeim kellenek ahhoz, hogy elégedettnek érezzem magam.


Lényeg: nem az anyagiakra gondoltam elsősorban. De továbbra is fenntartom, hogy igenis nagyon fontos az anyagi helyzet. És mondtam már: a sorrendiség, amikről beszéltem, hogy mi minden kell nekem a boldogsághoz - a kapcsolat haladásától függ.


Akivel nem alakult volna ki az összhang a kapcsolat elején, lehetett volna bármilyen gazdag, abból nem lett volna hosszútávú kapcsolat. Úgyhogy én pont nem az a típus vagyok, aki milliárdokért eladja magát. Még milliókért sem.


A mostani helyzetemben pedig már mindezek kellenek, amikről írtam.

Talán érthető, miről beszélek.

2022. ápr. 24. 16:05
A belső fontosabb.
2022. ápr. 24. 15:57

"Számos ilyen példa van és jól elvannak."



ne engem győzz meg...


"Az anyagiakról sokan nem szeretnek beszélni, mintha tabutéma lenne.


Pedig hosszútávon igenis fontos dolog. Mert én például nem szeretnék egy életen át úgy élni, hogy azt hazudnám magamnak, hogy minden nagyon szép, minden nagyon jó, holott a fele sem igaz."

2022. ápr. 24. 15:50
Nem mindenkinek van kocsija, se lakása, de együtt élnek a párjával albérletben, mondjuk egy gyerekkel vagy gyerek nélkül. Számos ilyen példa van és jól elvannak.
2022. ápr. 24. 15:44

"Az anyagiakról sokan nem szeretnek beszélni, mintha tabutéma lenne."



akkor hajrá. :D


én nem sok kapcsolatról tudok, ahol a nő, a vércsóró de izmos/sármos pasit feltételek nélkül befogadta volna a lakásába, és még el is tartaná. ugyanez fordítva, nem ritka vagy elképzelhetetlen felállás.


nem árt, ha egy pár, azonos vagy közel hasonló anyagi háttérrel, szellemi képességekkel rendelkezik, vagy a/esetleges fejlődésének lehetőségére nyitottan reagál, aktívan tesz érte.


ugye nem elvárás a férfival szemben, alapból, hogy legyen ambiciózus, 30. évére lakása kocsija elfogadható állása, és akkor, és csak akkor, jó alap lehet?


vita on. :D

30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Flóra76)
2022. ápr. 24. 15:40

Anyagiakra és külsőségekre.


Valaki egy élhető emberrel is megelégszik, egy élhető szinten és nem vágyik többre.

29. Flóra76 (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 24. 15:24
Gondolom az anyagiakra gondolsz
28. 37e1ff8723 (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 24. 15:22
Milyen elvárások?
27. dfc04c70e4 (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 24. 15:22

Hol olvastál túlzott elvárásokról? Tényleg kíváncsi vagyok rá.

Az eddig olvasottak közül szerinted mi az, ami nem fontos egy hosszútávú, boldog kapcsolathoz? Mit tartasz a felsoroltak közül túlzottnak?

26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Flóra76)
2022. ápr. 24. 15:20

A kapcsolatot a túlzott elvárások is tönkreteszik.

A kevesebb néha több.

25. dfc04c70e4 (válaszként erre: 24. - Flóra76)
2022. ápr. 24. 15:16

Bizony, összetett dolog.

Sokan nem is vállalják fel azt, amit igazából gondolnak, vagy ahogy valójában élnek.

Az anyagiakról sokan nem szeretnek beszélni, mintha tabutéma lenne.

Pedig hosszútávon igenis fontos dolog. Mert én például nem szeretnék egy életen át úgy élni, hogy azt hazudnám magamnak, hogy minden nagyon szép, minden nagyon jó, holott a fele sem igaz.

24. Flóra76 (válaszként erre: 20. - Dfc04c70e4)
2022. ápr. 24. 15:11
Nagyon igaz ez így mind együtt. Mind kell hozzá. Nagyon összetett épp ezért nem sikerül oly sok párkapcsolat hosszútávon, csak ideig-óráig.
23. dfc04c70e4 (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 24. 15:10

Írtam, hogy a saját példámból indultam ki. Amit írtam, az kizárólag rám vonatkozik.

Persze másnak lehet más az első, és lehetnek teljesen más szempontjai.


Én nem arról beszéltem, hogy az én életem tökéletes.

Amikor pedig az anyagiakat említettem, akkor hosszútávú kapcsolatról beszéltem, ami feltételezi az együttélést. Legalábbis az én esetemben.


Ezt pedig, amit írsz: "de nem gondolnám hogy méricskélni kéne egymást és másokat." - ezt nem értem. Nem méricskélek magamhoz senkit. Mindenkinek más-más a fontos egy kapcsolatban.

Nekem azok, amiket leírtam.

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Dfc04c70e4)
2022. ápr. 24. 14:58

A szex is fontos, de ez az összhanggal együtt jár.

A kisebb-nagyobb problémák áthidalhatók, ha becsüljük egymást.

21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Dfc04c70e4)
2022. ápr. 24. 14:54
Én úgy értem a külsőt, hogy nem kifejezetten szép, más azt mondaná rá, hogy átlagos vagy azon aluli. Nem kell mindenkinek szépnek lenni. Aztán ott van a belső, ami nagyon vonzó és mindezt felülírja. Jól érzem magam vele. Hogy az életet hogyan alakítjuk, az a mi dolgunk. Próbáljuk kihozni a legrosszabból is a legjobbat. Nem mindenkinek úgy sikerül az élete, hogy minden tökéletes. Az anyagiak az együttéléshez kellenek, de nem gondolnám hogy méricskélni kéne egymást és másokat. Itt is az együttműködés a lényeg.
20. dfc04c70e4 (válaszként erre: 19. - Dfc04c70e4)
2022. ápr. 24. 14:44

Ja, és lemaradt még egy nagyon fontos dolog. Ha a szex nem működik, akkor is felejtős a dolog. Ez is kell az összképhez.

Persze ez csak az előző hozzászólásom olvasása után - együtt értendő. Mert ez is elengedhetetlen az összképhez.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook