Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A "Hogy vagy?" kérdésre mi a jó válasz? fórum

A "Hogy vagy?" kérdésre mi a jó válasz? (beszélgetős fórum)


1 2
14. cicosz
2023. szept. 5. 11:12
közepesen
13. 6b4c154f13 (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2023. szept. 5. 11:06
Abszolút sablonkérdés. Mondjuk egy jó baráttal biztos nem így kezdődne egy beszélgetés. Ezek inkább ilyen udvariassági körök. A "Hogy vagy" kérdés lényege, hogy nem nagyon vagy kíváncsi a másik hogylétére, csak el akarod kerülni a kínos csöndet és épp nem találsz semmi témát. Nagyjából erről szól a történet..
2023. szept. 5. 10:59
Köszönöm, meg vagyok, és te? ..ennyi.
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - 6b4c154f13)
2023. szept. 5. 10:58

Tedd hozzá, nálad.

Azért ez nem mindenkire jellemző szerencsére. Vannak akik őszintén érdekelnek, és érdeklődnek viszont.

10. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 5. 10:55
Köszi, jól. Nagyon ritkán kérdezek vissza. Csak akkor, ha tényleg érdekel a válasz.
2023. szept. 5. 10:50
A "Hogy vagy" virágnyelven ezt jelenti: nem érdekelsz, lesz@rom mi van veled, csak legyen mivel elütni az időt, mert unatkozom.... 😒😒
2023. szept. 5. 10:47

Nocsak! Angolozunk? Angolozunk? Megint? Tetszett az előző angolosdi?


Általában nálunk is az van, mint az angolban. Felteszik az udvariassági kérdést, minden mélyreható szándék nélkül. Tulajdonképpen nem is igazán várnak választ. Persze vannak kivételek, és mint tudjuk, a kivétel erősíti a szabályt.

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Timycat)
2023. szept. 5. 10:46
Ezen most jót kacagtam, az orvoson. Köszi! 🤣🤣🤣
6. Ancsika81 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 5. 10:44

Köszi.

Jól.

És Te?

5. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 5. 10:42
Ha olyan kérdezi akivel van kapcsolatom és tudom hogy érdekli, a válaszomra figyelni fog, annak elmondanám hogy vagyok. Ha valaki csak azért kérdezi hogy mondjon valamit, az lényegtelen. Csak annyi a válasz, hogy jól.
4. Betsy78 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 5. 10:32

A helyzettől függ. Legtöbbször itt is csak köszönésnek használják. Szia, hogy vagy, mi újság? Akkor hazudok hogy Kösz jól. / Kösz megvagyok.

Ha valaki komolyan kérdezi.... ööö nem tudom, olyan még nem volt :D

3. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 5. 10:31
Ha az orvos kérdezi akkor őszintén lehet panaszkodni, ha más akkor "köszi jól és te?"
2023. szept. 5. 10:30

Ez attól függ, hogy ki kérdezi.


Ha én kérdezem, akkor tuti, hogy nekem nem elég egy köszi jól vagyok, mert engem érdekelnek a részletek. Nem azért kérdezem, hogy egy felszínes beszélgetést indítsak. Sosem kérdezem ezt olyanoktól, akik egy kicsit sem érdekelnek;)


Ha viszont más kérdezi, akkor el kell döntened, hogy az illetőt valóban érdekli e. Ha igen, akkor fejtsd ki.

Ha úgy gondolod, hogy csak az időt akarja elütni a liftbe, akkor köszi, jól vagyok a helyes válasz. Esetleg vissza is kérdezhetsz, hogy és te? És már le is értetek a földszintre;)

2023. szept. 5. 10:26

Az angolban ez csak olyan mint a köszönés, senkit sem érdekel a válasz.

De a magyarban is? Tehát ne kezdjem el magyarázni, hogy álmos vagyok mert nem aludtam? /Fáj a fejem stb. 🙂


Ti mit válaszoltok? :

Jól. Megvagyok. Elvagyok. Minden oké. Vagy egyéb?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook