Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A grapefruitmag kivonat tényleg jó immunerősítő? fórum

A grapefruitmag kivonat tényleg jó immunerősítő? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
61. Matica (válaszként erre: 60. - 15ed6b0320)
2010. jan. 12. 22:51
azért töményen ne nyomjad:)
60. 15ed6b0320 (válaszként erre: 59. - Matica)
2010. jan. 12. 20:00
Azt mondják,az Ökonetes az egyetlen g.magkiv. ami nem keserű.Tényleg finom!
59. Matica (válaszként erre: 58. - 15ed6b0320)
2010. jan. 12. 19:50
:) Az Ökonetest nem ismerem. A Chenest ha vízbe tenném akkor nagyon keserű, narilébe viszont meg lehet inni. A 3x15 csepp már csak akkor ha breteg vagy nem? Kúraszerűen az 1x15 is elég, azt még talán a szonda sem mutatja ki :)))
2010. jan. 12. 19:12
Az Ökonetes grapefruitmag kivonat üvegén az áll,hogy 3x15 cseppet kell belőle vízbe vagy más folyadékba.Na nem pálinkába!:))))))))
57. Matica (válaszként erre: 55. - 94c02c5bb5)
2010. jan. 12. 18:14

Én is vettem a patikában de még nem próbáltam ki. Nekem a teába keverve ajánlották, de azt már nem mondták, hogy mennyit tegyek bele.


Más. Ezek szerint te aktívan sportolsz? Szeretném a husit egy pár hónapra kiiktatni az étrendemből. Viszont néhány nap múlva már, csorog a nyálam egy kis pipiért. Tudnál esetleg ajánlani valamit ami pótolhatná a húst?

56. Matica (válaszként erre: 53. - Agines)
2010. jan. 12. 17:48

Nem hiszem, hogy ártalmas lenne. Ha jól tudom, akkor ezeket sűrítményként hozzák be, és a megfelelő arányban higgítják. Max amire nincs szüksége a szervezetednek az kiürül a vizelettel.

A grapefruit cseppek, viszont a magból kinyert tömény olajat tartalmazzák. A kettőt nem említeném egy lapon.

55. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 47. - F64f0d9a69)
2010. jan. 11. 14:44
A c-vitamin por kimérve kapható a patikában, 200 grammot veszek egyszerre, tasakban majd egy kávéskanálnyit belekeverek a reggeli izotóniás italomba, kellemes citromos ízt ad neki, jól el kell keverni, nehezen oldódik picit.
2010. jan. 11. 14:10
Kiváló a grapefruit csepp ginszeng kombináció is + C-vitamin.
53. Agines
2010. jan. 11. 13:51

Miért lehet grapefruit lét kapni a boltban, hogy ha megiszom belőle naponta 1-2 dobozzal, akkor

ártalmas lehet? Mért nincs ez ráírva, mint a cigireM

52. Matica (válaszként erre: 51. - Lovme)
2009. dec. 9. 18:19

Köszi:)

Azért kérdeztem, mert az apósomat szívre műtötték két éve, és majdnem mondtam neki is,hogy használják a kivonatot. De így akkor nem mondom neki. Bár ők az elsők között voltak a beoltottak között.

Én évek óta nem kaptam oltást, de nem is szeretnék. Eddig elvoltam a grapefruit cseppekkel és a c-vitaminnal.

51. lovme (válaszként erre: 50. - Matica)
2009. dec. 9. 18:02

Szia!

Bocs, hogy ilyen későn válaszolok, de torna órám volt, meg ilyesmi.

Multipax a neve.

Anyukám szív, tüdő, és máj beteg és még cukros is.

Óvni kell a legkisebb meghűléstől is és ezek voltak a szempontok a választásnál.

Az Öcsém 18 éves, neki Aktivál max-ot vettem, mert nemrég volt 2x is megfázva, beszedett egy nagycsomó gyógyszert rá. Igaz, hogy meg is gyógyult, de neki sem ajánlotta a gyógyszerész emiatt.

50. Matica (válaszként erre: 48. - Lovme)
2009. dec. 9. 16:46
És anyukádnak milyen vitamint ajánlottak?
49. Matica (válaszként erre: 44. - 94c02c5bb5)
2009. dec. 9. 16:40
majd mennem kell megint a gyógyszertárba megnézem, ha valóban olcsóbb akkor inkább azt veszem. Köszi! :)
48. lovme
2009. dec. 9. 13:15

Sziasztok!

Én tegnap akartam vásárolni a szívbeteg Anyukámnak grapefruit kivonatot, és a gyógyszerész elmagyarázta,hogy nagy mértékben csökkenti a szív gyógyszerek hatását, ezért nem ajánlja. A szív betegeknek egyébként is kerülni kell a citrus féléket, mert ezek is csökkentik a gyógyszerek hatóanyagait. Ez a kivonat mostanában egy nagyon felkapott vírus ölő szer, amit csak azoknak ajánl, akik nem szednek semmilyen állandó gyógyszert.Én elhittem neki, más vitamint vettem az Anyukámnak, de Én iszom a cseppeket megelőzés céljából, napi 10 csepp reggel, + 1 szelet citrom karika. Nem tapasztalok magamon semmi mellékhatást, és nem szedek semmilyen gyógyszert sem.

Ennyit tudok róla, remélem segítettem valakinek.

47. f64f0d9a69 (válaszként erre: 44. - 94c02c5bb5)
2009. dec. 9. 11:58

Ezt hogy kell használni?

Hallottam, hogy jó, de nem ismerem.

46. simple
2009. dec. 9. 10:51
Bizony. Megfázásra, egyéb betegségekre is jó. Pikk-pakk összekapod magad, ha ezt fogyasztod.
2009. dec. 9. 10:04
igen, sok mindenre jó többek közt erre is
44. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 42. - Matica)
2009. dec. 9. 09:48
Én a c-vitamin port vásárolom, árban töredéke a többinek, és azóta semmi bajunk.
43. Matica
2009. dec. 8. 22:25

Sziasztok!


Kérdeztétek, hogy immunerősítő e. Megtaláltam a tájékoztatóját. Ez chenes doki terméke.


Grapefruit cseppek Echinaceaval


Összetevők: grapefruit mag kivonat, kasvirág kivonat, alkohol.


A grapefruit mag kivonat citrus bioflavonoidokat tartalmaz. A citrus bioflavonoidok kedvező élettani hatását számtalan vizsgálat bizonyítja:

-Antioxidáns és gyökfogó tulajdonságuk lévén a szervezetben lejátszódó káros oxidatív folyamatokat gátolják.

- Fokozzák a C-vitamin hatását, ezáltal erősödik az immunrendszer.

-kedvezően befolyásolják a zsír- és a koleszterin anyagcserét, valamint az enzimrendszerek működését.

-Csökkentik a trombózis kialakulásának veszélyét, illetve az érelmeszesedés kockázatát.

-Meggátolják számos baktérium, gomba és vírus túlzott elszaporodását.

-Gyulladáscsökkentők.

-Asztma- és allergiaellenes hatásúak.


Az Echinacea alkilamidjai és poliszacharidjai révén szintén kedvezően befolyásolja a szervezet egészséges működését:

-Aktivizálja a szervezet aspecifikus védekező rendszerét.

-Erősíti a betegségekkel szembeni ellenálló képességét.

-Különösen vírusfertőzés és akut vagy krónikus gyulladások ( influenza, hörghurut, mandulagyulladás, középfülgyulladás, nőgyógyászati és húgyivarszervi fertőzések) Esetén alkalmazzák.

-Bakteriosztatikus hatását is igazolták.


Alkalmazása: A készítmény eredményesen alkalmazható meghülések esetén, gombás fertőzések, allergiás panaszok és tünetek enyhítésére.


Adagolása: naponta 2×15 csepp, 2 dl folyadékban higitva.


Keserű ízű folyadék, csak hígítva alkalmazható!

Tömény formában nyálkahártya irritációt okozhat.

Citrusfélékre érzékeny egyéneknek fogyasztása nem ajánlott.

Az étrend-kiegészítő nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, vegyes étrendet.

42. Matica
2009. dec. 8. 21:59

Sziasztok!

Évek óta nem tudok gyógyszert szedni, ezért ha megfázok, akkor én is az echinacea kivonatosat használom. Ahogy bejönnek a hidegek napi 15 csepp elég + c vitamin 1000 mg-os. Bár a napi egy citrom leve is nagyon jó. Ha már breteg vagyok, akkor a napi 2×15 csepp, és növelem a c vitamint is. Hamarabb lezajlik a betegség. A kivonatot narancslébe teszem, mert vízben nagyon fújjjj.


Mostanában azt hallottam, hogy nem mindegyik

c vitamin jó. Tudnátok abban segíteni melyiket érdemes hozzá venni?

41. Score
2009. szept. 23. 14:15

Sziasztok!

Szeretnék én is nekilátni lassan az immunerősítésnek :) általában 2szer is beteg vagyok 1-1 télen.Herpeszem is van havonta, 2havonta télen.

Olvastam a hozzászólásokat és szeretnék tanácsot, véleményeket vagy tapasztolatokat kérni tőletek, abban hogy melyik "csodaszert" is alkalmazzam. Grapefruit mag kivonat, echinacea, ezüst kolloid... ezen gondolkozom. Az ezüst kolloid és az amalgám tömésről olvastam valamit, de nem igazán értettem a lényegét :S Lehet hogy akinek ilyen tömése van inkább ne alkalmazza ezt a készítményt? Előre is köszönöm...

2008. nov. 16. 21:01

Jelentem én annyi dolgot bevettem tegnap,kivéve a neocitránt,hogy tuti kihaltak bennem a bacik! :)

Ma már sokkal jobban vagyok!!!!!


A doki semmi egyebet nem mondott,csak ,hogy ritmuszavart okozhat.

39. a1baa7edcc (válaszként erre: 34. - Csefi77)
2008. nov. 16. 10:39
Azt nem mondta, hogy miert okozhatja?
38. emagdi (válaszként erre: 34. - Csefi77)
2008. nov. 16. 10:34

ennek ellenére szerintem is jó a neocitrán, de csak akkor, ha a megfázás legeslegelején elkezded inni.

ha már "kijött" a nátha, akkor szerintem már szinte mindegy, hogy iszod-e.


grapefruitmag kivonat viszont tuti öli a bacikat:))

37. emagdi (válaszként erre: 34. - Csefi77)
2008. nov. 16. 10:32
szerintem az orvosok szavára nem érdemes adni ilyen "természetes gyógymód" kérdésekben, mert egyrészt f*ngjuk sincs róla, másrészt X évig azt nyomták a fejükbe, hogy milyen kémiai vegyületeket (gyógyszereket) kell a betegségekre adni, szerintem soknak "kockafeje" lett.
36. fda58604ed (válaszként erre: 35. - Pintyőke72)
2008. nov. 16. 10:12
biztos a dietetikusok hozzáállása, miszerint naponta 3x egyél friss gyümölcsöt
35. pintyőke72 (válaszként erre: 34. - Csefi77)
2008. nov. 16. 09:13
Ezt még nem hallottam,de azt igen,hogy a gyümölcs túlzott fogyasztása megnöveli a mellrák kockázatát 30 %-kal.Na de mi a túlzott?
2008. nov. 16. 08:23
képzeljétek,tegnap voltam dokinál,mert negyon megfáztam.És azt mondta,szedjek inkább Neocitránt,mert a grapefruitmag kivonat szívritmus zavart okozhat.Mit gondoltok erről?
2008. nov. 15. 01:38
Bármiben ihatod, de ne teában. Állítólag az nem jó.
32. Zizisicc (válaszként erre: 31. - Csefi77)
2008. nov. 14. 09:28

Akut betegség esetén mehet 2-3x10-15csepp/nap, mindig higítva valamilyen innivalóban!!!


Gyerekeknek kevesebb a cseppszám.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook