Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Down-kór terhesség alatti szűrése fórum

A Down-kór terhesség alatti szűrése (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A Down-kór terhesség alatti szűrése

1 2
26. tigris20 (válaszként erre: 24. - 2f4fe453b8)
2009. máj. 9. 08:47
Ja a genetika, az genetikai ultrahangot jelent, a 18. héten történt meg egy genetikusnál(!)
25. tigris20 (válaszként erre: 24. - 2f4fe453b8)
2009. máj. 9. 07:38
Nekem nem volt genetika, mivel nem vagyok 35 év feletti, és az eredmények is jók voltak ezért fel sem ajánlották. Sőt én nem is tudtam róla, de ha tudom, hogy van vizsgálat ami 100%-os akkor biztos kérem, de ezt sem tudtam!!! De igen az orvos hibája, több orvos hibája, mert persze megszületett, de ők mossák kezüket! És mostanában nagyon sok ilyen baba születik, többről tudok csak ebben az évben. Csak azt nem értem mit kell bohóckodni a különböző vizsgálatokkal.
24. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 23. - Tigris20)
2009. máj. 8. 13:05

A genetikai (magzatvíz) vizsgálat sem mutatta ki? Hmm.. pedig az az egy 100%-os.

Az, hogy a praktizáló orvos esetenként téved, nem az orvostudomány hibája.

2009. máj. 8. 12:25
A tesztek, a vizsgálatok egy kalap .zart sem érnek. Itt vagyok, 25 éves, tökéletes terheség, tökéletes eredmények, 4D uh, genetikai vizsgálat, és született egy Down-szindrómás kisfiam. Akit mellesleg imádok, mert ő a legédesebb, de az orvostudományról a 21. században megvan a véleményem!!!!
2009. ápr. 15. 13:39
Kedves Doryka,ez az üzenetem szívből jött,mert sajnos én is megtapasztaltam az orvosi nemtörődömséget,a kisfiam születésekor.Engem becsaptak egy szülőszobába,az éjszakás vezető szülésznő az hihetetlenül undok volt,az orvosok rám sem néztek egész éjjel,ctg a hasamon baloldalamra fordulva kellett feküdnöm egész éjjel,a picikém szívverése néha 180-at vert,.utána pedig leesett 60 alá.Az orvosok semmit nem csináltak másnap megcsászároztak,és szürkén vették ki belőlem a pici fiamat.Azt,hogy Down szindrómásan született nem az orvosok mondták meg hanem odavetették a férjemnek,hogy szóljon nekem,hogy a pici Down-os,senki nem mondott semmit csak másnap az intenzíven mondta el a gyerekorvos,hogy mit kell tenni.Hát röviden ennyi,senki nem tudja akkor mit éreztünk,borzasztó volt,de most már annál boldogabbak vagyunk,hogy ő van nekünk,ő egy tündér!!Üdv Bazsianyu.
21. 03755e6896 (válaszként erre: 17. - Bazsianyu)
2009. ápr. 14. 09:57
Köszönöm szépen,nagyon kedves vagy!
20. bancsa1981 (válaszként erre: 18. - 064209f635)
2009. ápr. 14. 09:45
Betöltött 12. héten.
2009. ápr. 14. 09:44
Sziasztok! Nekem a 16 hetes vérvizsgálatnál 1:43 kockázati arány jött ki, ami túl magas. Előtte a kombinált tesztem negatív lett, ami elvileg pont a Down-kórt szűri. Korom alapján nem volt indokolt a magzatvízvizsgálat, viszont az eredmény miatt megcsinálták. Most eredményre várunk rettegve, 30-án vették le a magzatvizet, elvileg 2 hete (a Húsvét miatt). Azt hallottam, ha 10-14 napon belül nem telefonálnak, akkor reménykedhetünk. Ja, és az eddigi Uh-eredmények jók voltak. Volt valaki, aki hasonló cipőben járt?
2009. ápr. 14. 08:43

Sziasztok.

Csak szeretném megtudni ,hogy a down -szűrést azt mikor végzik? Amikor betöltöm a 11 . hetet és a 12. be lépek vagy amikor már betöltöm a 12. hetet?

2009. ápr. 14. 08:29

Dorykának,üzenem én elhiszem,hogy ilyet mondtak mert sajnos vannak ilyen orvosok,ők nem akarnak felelőséget vállalni ha problémás egy terhesség,és mégkevésbé utána járni ,és vizsgálatokra küldeni, inkább az emberbe beleültetik a frászt,Így a kismama inkább megszakíttatja az esetleg egészséges terhességét,kizárva a betegség gyanúját.Tiszta szívből örülök,hogy egészséges kisfiad született.

Üdv.Bazsianyu

2009. ápr. 14. 08:21
Nekünk a pici minden lelete negatív volt a tarkóredő 2,7mm,az AFP 0,8 volt normális érték az orvosok szerint,a genetikai uh-on sem láttak semmi kórosat.Voltam genetika tanácsadáson,ekkor már 19 hetes terhes voltam az ottani genetikus elnézte a terhességem korát 17 hetet írt a papíromra.Az amniocentézisre 6 héttel később került volna sor,én mondtam a nőgyógyászomnak ezt ő végig azzal nyugtatott,hogy 27 hétig megszakítható a terhesség az amniocentézisre nem is kerülhetett sor mert nem vette le az orvos mert időn túl voltam.Így nem aggódtunk mert minden leletünk neg. volt a kisfiam Down szindrómás lett de imádjuk,mert egy csuda aranyos kis krapek,és ez a fontos!!!! Üdv. Bazsianyu
15. 03755e6896 (válaszként erre: 11. - 2f4fe453b8)
2009. ápr. 13. 17:41
Pedig hidd el hogy ezt így mondta!
14. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 13. - 78826dc958)
2009. ápr. 13. 17:18
Én úgy tudom, a nyaki redő 3.0 mm alatt még normális érték. Felette is inkább csak a down-szindróma gyanúját veti fel. Úgy emlékszem, a kisfiamnak ez a vizsgálat is rendben volt. Majd előkeresem.
2009. ápr. 13. 17:02
Én 6 éve szűltem.Amikor 12 hetes ulrahangon voltam 2,4 mm-t mértek a nyaki redőre a fiamnál.2,5-től Down-kóros a baba az orvos szerint.Azt mondta várjuk meg a 16 hetes vérvételt az biztosabbat mutat.Sírva keltem és feküdtem.Idegileg kivoltam.Azt mondta az orvos ha az eredmény rossz,fel kell mennem Pestre ahol kapok egy szurit és megindítják a szülést.Az az 1 hónap volt életem legszörnyűbb 1 hónapja.Szerencsére minden jó lett és egészséges a fiam!
2009. ápr. 13. 14:27

A lányomnál alacsony AFP-t mértek, a nőgyógyász magzatvíz vizsgálatot javasolt. A vizsgálat negatív lett.

Később a kisfiamnál az AFP szintén alacsony volt, de nem annyira alacsony mint a lányomnál. Határértéken belül volt, így kihagytuk a kromoszóma vizsgálatot. A kisfiam down-kóros lett.

Ha elvégeztettük volna, valószínűleg megszakíttatjuk a terhességet.

A kisfiam azóta öt éves és egyáltalán nem bántuk meg hogy annak idején kihagytuk a vizsgálatot.

11. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 10. - 03755e6896)
2009. ápr. 13. 13:50

"A nőgyógyászom azt mondta,hogy tuti down-kóros a kicsi."

A nőgyógyász tuti nem mond ilyet egy AFP vizsgálat alapján. Akkor az nem nőgyógyász.

2009. ápr. 13. 08:50

Sziasztok!

Én is hozzászólnék a témához.

Második gyermekemmel voltam terhes és sajnois nagyon alacsony lett az Afp. 0,3

A nőgyógyászom azt mondta,hogy tuti down-kóros a kicsi.

Elmentem a genetikai uh-ra,mindent rendben találtak,elmentem én is erre a vérvizsgáltra,ott kiderült,hogy valóban alacsony az afp és 1% esély van a down- kórra.Mindenképp a magzatvíz vizsgálatot javasolták.Közben elmentem 4 D-s uh is ahol szintén semmit nem találtak.

Megtörtént a magzatvízvétel,ami nekem nem fájt egyáltalán,de nagyon izgultam.

4 hét várakozás,idegeskedés után kiderült,hogy teljesen egészséges kisfiam lesz.

Megnyugodtam,de a szülésig minden nap frászba voltam,hogy mi lesz!

Szerencsére minden rendben volt,és életet adtam egy egészséáges kisfiúnak,Milánnak,aki 4150 grammal született! Most 4 hónapos!

Én nem bántam meg,hogy megcsináltattam a magzatvízvételt,és mindenkinek ajánlom aki esetleg hasonló cipőben jár!

2009. ápr. 13. 00:17

39 évesen szültem,és a babám Down szindrómás lett,mi lemaradtunk a magzatvíz vizsgálatról,a volt nőgyógyászom miatt. Pici többi lelete neg.volt.Minden kismama menjen szűrő vizsgálatra,

csak igy lehet nyugodt a terhessége!A kisfiam egyébként egy tünemény fénykép ugyan nincs róla,de van blogja:wwwkisbalazs.blogspot.com itt lehet róla

olvasni,és nem sokára fényképek is lesznek.Üdv Bazsianyu.

8. 497f15547f (válaszként erre: 7. - 497f15547f)
2009. febr. 18. 15:23

ja, és a biopszia után 1 héttel tudtam az eredményt, míg a magzatvíz vizsgálatnál 1 hónap (azt mondják), de amikor benne voltam ebben a témában volt akinek hamarabb ( mármint a magzatvíz vizsg.eredménye, mert ott tenyészteni kell bizonyos dolgokat) jött, volt akinek később, sajnos

sajnálom, hogy fátj a műtét!

ennek ellenére én azt mondom,hogy akinél a genetikai tanácsadáson felmerül a gyanú, inkább bizzon a fentiek valamelyikében.

Hozzáteszem, hogy az anyai vérszűrés eredménye NEM diagnózis, hanem egy kockázati szűrés értékelése!

7. 497f15547f (válaszként erre: 5. - 3a92f8d690)
2009. febr. 18. 15:20
nekem biopsziám volt, 6-an voltunk, és senkinek sem fájt!
6. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 4. - 2f4fe453b8)
2009. febr. 18. 13:36
Sorry! Ez akkor lenne igaz, ha mindenki részt venne ilyen vizsgálaton.
5. 3a92f8d690 (válaszként erre: 2. - 497f15547f)
2009. febr. 18. 13:33
Nekem is volt amniócentézisem és többet nem megnnék bele iszonyú nagy félelem és fájdalmam volt végig hába 2 perc!!!
2009. febr. 18. 13:29
A magzatvíz vizsgálat biztos ereményt ad, viszont 1% a vetélés kockázata. Ez kb. azt jelenti, hogy míg kiszűrünk 1 downost elvesztünk hat egészségest.
2009. febr. 14. 17:39

még egy: ezt a tesztet a 35 év alattiaknak találták ki, mert őket nem szűrik kötelezően és sajnos ők azok akik megszülik a beteg babákat !

(Az egyik ismerős 26 éves, neki volt 10%-os tesztje)

2009. febr. 14. 17:36

Halika! Engem ez a téma sajna egészen közelről érintett! Most Hoxa lehet, hogy kiporolja a nadrágomat, de muszáj leírnom!


Mivel 35 év feletti voltam a 2.gyerkőcnél, gondoltam kiváltom a "hasbaszúrást" (biopszia, magzatvíz vizsgálat) és bejelentkeztem az anyai vérvizsgálatra.

Annak rendje és módja szerint ez megtörtént, az UH semmilyen elváltozást nem mutatott ki, viszont a vérteszt szerint 5% esélyem volt a down-os babára. A biológus elmagyarázta, hogy abban az életkorban amiben vagyok még 1%-nak sem szabadna lennie ennek az értéknek, és ott helyben a Schöpt-Méreibe kért időpontot genetikai tanácsadásra, azonnalra!!!!

Ott sem nyugtattak meg. Tehát nem úsztam meg a "hasbaszúrást", meg lett a biopszia, ami kimutatta, hogy teljesen egészséges "férfi"-t várok.

Nem részletezem, hogy amíg megkaptam a műtétre az időpontot, és mire megtudtam az eredmény mit álltam ki.

Hozzáteszem, a műtét valóban 2 perc volt, és semmilyen fájdalommal nem járt!!!


Mióta megszületett Milán, több terhes kismamáról hallottam, hogy hasonló helyzetben voltak,mint én. Megkárták uazt az utat,mint én és, EGÉSZSÉGES babaának adtak életet. Amikor meghallottam, hogy egyiknek 10%, a másiknak 20% !!!!! volt a teszt eredménye, biztos voltam, hogy beteg babát várnak. DE NEM!!!!!!


Mindezeket csak azért írtam le, mert úgy gondolom utólag, hogy teljesen felesleges volt a vértesztet megcsináltatnom, egyenesen a biopsziára kellett volna mennem, miután egy genetikai tanácsadáson részt veszek!!! Itt nincsen tévedés, persze tudom, hogy riogatják a kismamákat a vetéléssel!

Ha teljesen őszinte akarok lenni, akkor azok a kismamák akikkel ebben a témában találkoztam, vagy hallottam róluk, a vértesz eredményének ellenére egészséges babát szültek!


Úgy gondolom, hogy akinek egy cseppnyi félelme is van, az inkább ezt a pénzt költse a biopsziára, vagy magzatvíz vizsgálatra!


Ui: igen, biztosan vannak más esetek is...

1. Hoxa
2006. dec. 21. 10:11
A Down-kór olyan kromoszóma rendellenesség, amely jellemző küllemmel járó értelmi fogyatékosságot okoz. Gyakorisága az anyai életkor előrehaladtával növekszik. A rendellenesség esetleges jelenlétére a magzati kromoszómavizsgálat ad diagnózist, de a magzati sejtek nyerése (magzatvízvétel, illetve magzatburokboholy-vétel) a várandósok 1-2 százalékában terhesség-megszakadást, spontán vetélést okozhat. Éppen ezért, a fejlett egészségügyi kultúrájú országokban azt javasolják, hogy e kockázatos beavatkozás szükségességének eldöntésére ne pusztán a várandós életkora, hanem komplex szűrővizsgálati eredmény szolgáljon alapul.

Ugrás a teljes írásra: A Down-kór terhesség alatti szűrése
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook