Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A barátnőm alkoholista?! fórum

A barátnőm alkoholista?! (beszélgetős fórum)


1 2
2010. nov. 27. 09:04
Olvastam ezzel kapcsolatban több fórumot is, látom, hogy sok az elkeseredett hozzátartozó, mert tényleg csak akkor lehet segíteni valakin, ha beismeri, hogy alkoholgondjai vannak. Azért furcsa, mert az én anyukám észrevenné, ha rendszerességgel innék. Ő valamiért sohasem másnapos, már szinte egy piás éjszakát követően reggel tudna inni. Aki meg igencsak macskajajjal küzd, nem egyszer és nem kétszer meggondolja, hogy van e kedve, a néhány órás bódultság és jókedv után egy-két napig "haldokolni". Egyébként valajol olvastam is, hogy azokból lesznek alkoholisták, akik nem másnaposak. Lehet tényleg van benne valami.
13. c191c35515 (válaszként erre: 9. - Fülemüle01)
2010. nov. 27. 08:57

Beszélj a szüleivel..és vezessék ők akkor a helyes útra!!!

Egyébként a piától is öregszik a bőre..meg minden...tudom nem ettől fél,hanem,hogy "leköti magát" a gyerekkel..férjjel!!De 26 évesen,már azért lehet gondolkodni a családon,bár még szórakozhat,csak ne vigye túlzásba!:)

12. 5649befaf3 (válaszként erre: 6. - Fülemüle01)
2010. nov. 27. 08:57
Be kell hogy ismerje, azt hogy bajban van. Ez az elso.
2010. nov. 27. 08:55
Szerintem még nem az, de nagyon ott áll már a határon. Jelinek szerint (pszichiáter) ô most a társasági ivó és a nagyivó közt van. De ebbôl lehet ám baj, mrt ha szenvedélyévé válik az ivás, akkor onnan kínkeserv visszatérni a normális életbe. Tök menô részegnek lenni? Mutass neki egy 40 éves alkoholista nô fényképét. Az már nem tök menô:( Sôt, inkább szánalmas.
10. bujuli (válaszként erre: 1. - Fülemüle01)
2010. nov. 27. 08:55
Akkor is kellene szólni neki sztem, ha megsértődik, bár az alkoholistának azt mondani, hogy az, általában nem szabad, mert úgysem ismeri el. de az élet felelősségének szempontjából megközelítve, lehet hogy elfogadja. Bár, ha ő így akarja megtapasztalni az életet, úgysem tehetsz semmit, mert az ő élete, felnőtt ember. Sztem nagy bizalmatlanságot szülne köztetek, ha a szüleinek szólnál, ők sem tudnának többet tenni, mint te. Sőt, én az ellenkezőjét tapasztaltam. Mármint, hogy inkább hallgat vki barátra, mint szülőre ebben a korban.
9. Fülemüle01 (válaszként erre: 2. - C191c35515)
2010. nov. 27. 08:55
Szerintem fél az öregedéstől, hogy esetleg családja lesz és akkor már nem lóghat úgy a barátokkal, más dolgok kerülnek előtérbe. Elég hülyén hangzik. A legtöbb nő pedig pont erre vágyik. Csak valahogy rá kéne vezetnünk arra, hogy ez nem jó felfogás, esetleg kérjen orvosi segítséget, de félek, hogy megharagudna.
8. c191c35515 (válaszként erre: 6. - Fülemüle01)
2010. nov. 27. 08:52
pont ezért kérdeztem,hogy van e neki valami lelki sérülése,amit ezzel akar oldani!!
7. Fülemüle01 (válaszként erre: 3. - 745c235007)
2010. nov. 27. 08:52
Hiába, szerinte tök menő és vicces állandóan részegnek lenni. Pedig nincs csúnyább annál, ha egy nő totál részeg. :S
6. Fülemüle01 (válaszként erre: 5. - 5649befaf3)
2010. nov. 27. 08:49
Általában csütörtök, péntek és szombat. Mikor lent vagyunk a helyi kocsmában, látom, hogy mindig azt lesi, melyik asztaltársaság kezd inni és rögtön átpaktál oda. Hétköznap dolgozik, de csütörtökönként általában iszik, de ha lenne hozzá társ szerintem a többi hétköznap is inna. Sokszor azt mondja azért iszik, h jobban tudjon aludni vagy oldja a feszültséget. Igazából tökéletes élete lehetne, van diplomája, munkája, csinos és vonzó nő, a szülei is normálisak.
5. 5649befaf3 (válaszként erre: 1. - Fülemüle01)
2010. nov. 27. 08:43
mennyit iszik , azt tudod? Iszik napkozben is? esetleg reggel?
4. c191c35515 (válaszként erre: 2. - C191c35515)
2010. nov. 27. 08:42

jajj nem azt akartam írni,hogy "jó" szülei..:DD


hanem,hogy:a szülei "jó"hatással lehetnek rá!:))(bocsi:)

3. 745c235007 (válaszként erre: 1. - Fülemüle01)
2010. nov. 27. 08:41
Szia! Sajnos valahogy mégis tükröt kéne elé tartani... együtt szoktatok bulizni?? Vagy ott szoktál lenni néha amikor nem megfelelően viselkedik???? Mert esetleg meg lehetne neki mutatni hogy milyen ilyenkor??????
2. c191c35515 (válaszként erre: 1. - Fülemüle01)
2010. nov. 27. 08:41

hát említsd meg neki,vagy a szüleinek..külső segítség nélkül nem nagyon fog változtatni:((

mondjuk a szülők se tehetnek sok mindent...felnőtt lányuk van,aki gondolom makacs is?!vagy nem?ha nem akkor szerencse,mert esetleg te vagy a "jó" szülei hatással lehettek rá!!Valami lelki sérülése nincs??valami csalódás?akkor segíthetne neki egy pszichológus is!!stb..:)

2010. nov. 27. 08:38
Sziasztok! Van egy 26 éves barátnőm, akivel komoly gondok vannak. 26 évesen még mindig csak a barátok, a szórakozás a fontos. Nem képes kialakítani egy komoly kapcsolatot se, legutóbb is mikor barátja volt, azt mondta " én a vodkába vagyok szerelmes és nem a pasimba", természetesen szakítottak is hamarosan. Aggódok érte, és nem tudom mit tehetnék. A szülei se lépnek semmit, talán észre sem veszik, hogy gondok vannak vele. Még csak meg se merem neki említeni, hogy kezd kicsit eldurvulni a viselkedése. Mit tegyek?? :(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook