Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 9 hónapos babám nem fogad el házikosztot fórum

9 hónapos babám nem fogad el házikosztot (beszélgetős fórum)


2011. jún. 21. 12:22
Mi 13 hónaposan álltunk le a tápszerről, addig rendben megevett mindent, üvegest, házi kosztot. Azóta gyakorlatilag azt eszi amit mi, feltéve ha elfogadja. Tulajdonképpen lassan már én se tudom, mit is adjak neki, olyan válogatós lett. Üveges nem kell, házi kosztból husileves, borsófőzelék jöhet, más nem nagyon. Reggelire, vacsira üres kenyér, mert a felvágottat, margarint, sonkát nem eszi meg. Amit nem lehetne, azt viszont enné: lángos, bundás kenyér, sült kolbász!.... Régebben szerette a jó kis trappista sajtot, már az se kell neki. Túrókrémek, joghurtok, tejszelet csúszik, ha olyanja van, megeszi a gyümölcsöt is, de van, amikor kiköpi. Nyakló nélkül vedeli a teát, meg vedelné a jó kis házi kecsketejből készült kakaót :) Remélem, idővel majdcsak beáll...
22. Kata 1977 (válaszként erre: 21. - Bogyó és Babóca)
2011. jún. 20. 13:18
Hú most jól elkeserítettél:-(((
2011. jún. 20. 07:55
Azt elfelejtettem,hogy van egy kisfiú barátunk aki szintén így járt mint mi.Egyébként 23 hónapos koráig nem evett a lányom meg mást egyáltalán.
2011. jún. 20. 07:52
Szia! Nem akarlak elkeseríteni,de nekem 28 hónapos a lányom és még vacsorára mindig csak ilyen vackot eszik meg.Ebédre levest eszik és néhány szem tésztát.Krumplit egyáltalán nem kér,max a sültkrumplit amit a Mc-ben (2-3 havonta 1*)megveszek neki.Hát nem tudom,lehet el sem kellett volna kezdeni az üveges kaját anno,mert lassan bölcsibe megy és se teát ,se tejet-tejeskávét nem iszik meg,se főzeléket nem eszik,a hús ki köpi rágás után.Nyers zöldség meg kenyér szóba sem jöhet,szval nem tudom mit fog enni a lányom.Ha nekem ezt valaki mondja még az elején biztos átgondolom az egészet.Persze mi biztos kivételek vagyunk azért nem eszik,de miért pont mi???!!!
19. homern (válaszként erre: 4. - Kitrákotty)
2011. jún. 19. 21:19

Pont ezért csináltam és írtam,hogy ne rögtön adja az üvegeset.Nem az volt,hogy kiköpte a házit és gyorsan bontottam az üveget,jóhogy kiköpte volna utána mindig,hogy jöjjön a másik.Tudom,hogy a gyerek nem hülye,és én sem tartom magam annak.

Nálunk bevált,természetesen ez is egyéni,gyerekfüggő.A kérdező el tudja dönteni melyik módszer az,amelyik szerinte jó lehet,és azt fogja kipróbálni.

18. f758a7200f (válaszként erre: 12. - Kata 1977)
2011. jún. 19. 19:14
Kb 2-2,5 eves korra novik ki. Az enyem a nagyobbik ilyen volt es 2 eves koraig visszabukott egy csomo mindent, darabosakat is
17. trapiti (válaszként erre: 15. - Skuki)
2011. jún. 19. 17:57
Szerintem semmit nem kell tenni... egye aztz amit szeret :)
16. trapiti (válaszként erre: 14. - Kata 1977)
2011. jún. 19. 17:56

Nem volt nálunk sem semmi oka, hullámzó hogy mikor mennyire jelentkezik. Most 3.5 éves, néha most is előfordul.

Nálunk a Gastrotuss Baby szirup vált be, ez egy sűrű szirup, ami úgy működik, mint egy dugó, megakadályozza hogy a gyomortartalom feljöjjön.

15. skuki
2011. jún. 19. 17:52

Köszi a válaszokat. Üvegesekből nem válogat, mindent megeszik. Gyümölcs, főzelék bármi ami bolti bébiétel. Meg tejpépek. Nem az üveg a gond, mert másik edénybe teszem az ételt, de az első kanál után tudja a kis csibész, hogy én főztem-e.


Mindent csinálok. A gyümiket párolom, mert rájöttem, hogy nem ízlik neki frissen, de úgy sem ment. Főzelékekből meg finom friss kerti mindenfélét, még ízesítve is van. Csak azért érdeklődtem, mert kíváncsi vagyok, hogy más baba is csinálja-e ezt.


Foga van már 6 és mindent megrág. Még a pépet is. Ja és pont olyan pépes állagú mind. Nem tudom mit tegyek. Most picit keverem a boltit a házival, de fele annyi sem kell neki belőle.

14. Kata 1977 (válaszként erre: 13. - Trapiti)
2011. jún. 19. 17:51

És hány hónaposan nőtte ki a bukást?

Nálatok se találta semmit?

Mert nekünk azt mondták az uh-n,hogy se reflux,se semmi,így kezelni se lehet csak a jó drága tápszerekkel.

13. trapiti (válaszként erre: 12. - Kata 1977)
2011. jún. 19. 17:43

Nálunk ugyanez volt, sokat bukott, Nutritonnal sürítettük a tápszert.

A fogakkal mi is elég sokat kínlódtunk, viszont most gyönyörű, hibátlan fogai vannak :)

12. Kata 1977 (válaszként erre: 11. - Trapiti)
2011. jún. 19. 17:35

Én már nagyon aggódtam mert a 3 nagynak 10 hónaposan már 5-6 foguk volt minimum.

Már azt hittem neki nem is lesz:-)

De nagyon megszenved vele a kis drágám:-((

Szerencsére mi nem cumis üvegből eszük a bébi ételt a kanalat szépen elfogadja csak a tápszer megy abból.

Viszont ő bukós baba így ilyen speckós tápit kap,csak nem tudom azt meddig lehet adni,mert 4 hónaposan azt mondták kinövi ezt a bukást olyan 1 éves kora körül,hét ez nem jött be,így nem tudom ha még például 2 évesen is fog bukni,akkor is ezt fogja inni?

11. trapiti (válaszként erre: 10. - Kata 1977)
2011. jún. 19. 17:30

Az én lánykám 12 hónapos volt amikor az első foga kijött és napra pontosan 3 éves amikor az utolsó.

Az üveges bébiételt nagyon sokáig nagy lyukú cumisüvegből fogadta csak el. A tápszert, később a junior tejet én is sokáig adtam, a junior tejes majdnem 3 éves koráig, így sosem kellett aggódnom, hogy megkapja-e megfelelő vitamin mennyiséget.

10. Kata 1977 (válaszként erre: 9. - Trapiti)
2011. jún. 19. 17:20

Sziasztok!


Az én kicsi fiam 10hónapos,és ugyanez van amit leírtál,csak az üveges és csak a gyümölcsös-húsosat eszi meg és abból is ami 6 hónapos mert még csak 1 fogunk van így a darabostól öklendezik.Én is aggódtam emiatt,de a doki megnyugtatott,hogy nem baj.Amit én csinálok,nem kell még jó,hogy a banán-almát megcsinálom azt megeszi,legalább azt nem kell venni,de a puding,joghurt,tejpép az megy:-)

Krisztián inni se iszik,csak nagyon keveset,viszont még elég sok tápszert eszik.

9. trapiti (válaszként erre: 1. - Skuki)
2011. jún. 19. 16:35
szerintem nem baj. AZ én lányom 14 hónapos koráig csak üvegeset fogadott el, abból is csak a gyümölcsöseket, a gyümölcsös-húsost és a krumplisakat. A főzelékeseket nem. Nem idegeskedtem rajta, mindig azt kapta a mit szívesen evett. Később rákapott a mi ételünkre, aztán amióta bölcsis lett a főzelékeket is megszerette. Jóevő, makk egészséges gyerek, semmilyen hátrány nem érte amiért nem eröltettem amit nem szeretett.
8. a14deb9047 (válaszként erre: 5. - C33bd8536b)
2011. jún. 19. 16:33
Ez eredeti! :D
7. f758a7200f (válaszként erre: 5. - C33bd8536b)
2011. jún. 19. 16:07
:))))
2011. jún. 19. 16:04

Probald meg minel jobban leutanozni az uvegeset es jol pepesitsd neki, tedd ures bebieteles uvegbe es igy add neki proba szerencse, en csinaltam igy gyumivel es sikere volt, a husnal meg rajottem hogy csak az volt a baj hogy az enyem turmixolt igazi husi volt az uveges meg fele husi fele viz. Ezutan en is vizeztem vagy csak feleannyit adtam neki az enyembol:)


Milyen bebipapikat csinalsz neki? A gyerekek eleinte jobban csipik a fott gyumolcsot mint a nyerset, enyem a nyers almat 1,5 eves koraig nem ette meg viszont a turmixolt kompotot igen. A pici meg kezdetektol megevett mindent, uveges kajat nem is latott soha:DDDD a nagy az meg most is valogat

2011. jún. 19. 15:51
Basszus, hogy is tanultak meg a gyerekek ENNI, amikor még nem volt üveges bébikaja...
4. kitrákotty (válaszként erre: 3. - Homern)
2011. jún. 19. 14:20

Ez remek ötlet, mert a gyerek nem hülye, csak kicsi, egy-két alkalom után kiválóan rájön arra, hogy ha nem kérem a házit, anyu úgyis bontja az üvegest.

:-)

2011. jún. 19. 14:15

Az én kisiam 13-14 hónapos koráig csak üvegeset evett..

Dehogy baj,minden benne van amire szüksége van,és szigorúan ellenőrzött alapanyagokból készül,nemúgy mint a házikoszt..hiába veszel szépen kinéző zöldséget,sosem fog kiderülni mi volt benne/rajta valójában..

Majd szép lassan átszokik,először mindig a házit add,és ha végképp nem kéri várj egy picit,csak utána adj üvegest.Vagy keverd a kettőt.

Hagyd,hogy a ti tányérotokból lopkodjon,az mindig finommabb,mint ami az övében van :)) utána már elég lesz ha látja,hogy ugyan azt teszed az övébe mint a tietekbe(persze az övét még gondolom összetöröd)

2. kitrákotty (válaszként erre: 1. - Skuki)
2011. jún. 19. 14:08

Nem rossz, ha kap elegendő anyatejet.

az én első gyerekem is későn-lassan kezdett enni, de mivel volt számára elegendő tejem, így nem aggódtam.

Főleg hogy a meleg miatt még mi felnőttek sem nagyon kívánjuk az ételeket, pláne főzeléket, nem baj ha csak egy-egy kanállal eszik, ha elegendő tejet-folyadékot kap.


csak emiatt ne adj neki üvegest szerintem, majd fog változni, megszokja, megszereti, lehet kísérletezni különböző ízekkel, melegben főleg gyümölcsökkel.


jah, nálunk még az vált be későbbiekben, hogy a főzelékbe is mindig tettem egy kis almát, (amelyikhez illett, pl. krumpli, répa, sütőtök), így szívesebben ette.

2011. jún. 19. 14:05

Sziasztok


A kisbabám 9 hónapos és csak üveges bébiételt fogad el. pedig házi étellel kezdte, mondjuk már akkor sem ízlett neki. minden nap főzök, de egy kanálnál többet nem eszik meg. gyümiből se. másnak van ilyen problémája? mit lehet tenni? nagyon aggódok, hogy nem rossz-e ez neki.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook