Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 80/C melltartó hátul szűk, elől kicsit eláll. Sajnos, nem... fórum

80/C melltartó hátul szűk, elől kicsit eláll. Sajnos, nem... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Channa*)
2023. ápr. 2. 13:13
85C lett a végeredmény:)
29. Channa* (válaszként erre: 27. - Globus)
2023. ápr. 1. 16:16

Ja, és én már vettem ott farmert is, ruhát is, pulcsit is, bikinit, stb.

Bugyit még nem, mert azok valahogy nem tetszenek és nem tűnik jónak a fazonjuk.


Ja, meg dzsekit sem sikerült még, mert nem jók a méretek. Az egyik kicsi, a másik nagy.


És még eszembe jutott, hogy a legjobb csizmákat, bakancsokat, szandálokat ott veszem. Nagyon jól van méretezve, nem szűk, nem tör, stb.


Persze, nem azt kell elképzelni, hogy csak onnan van cipőm, bár ha bele gondolok, akkor lehet, hogy de, mert alig van:DDDD

28. Channa* (válaszként erre: 27. - Globus)
2023. ápr. 1. 16:12

Én szoktam aldiban és lidlben is venni. Ezek a legkényelmesebbek. Pontos a méret.

Egy bajuk van, hogy néhány mosás után elkezd pöndörödni dekoltázsnál az anyag. És persze, sosem egyformán, így mehet a szemétbe.


De tényleg kényelmesebbek számomra, mint akár a triumph vagy bármelyik.

27. globus (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 1. 15:24
Multinál még sosem tudtam jót venni. Na jó, sokszor nem próbálkoztam 🙂 Lidlben vettem zoknikat, alsót, pólót, ezekkel nem nagyon lehet mellélőni. Meg vettem egy pamut ruhát, ami végül hálóingként funkcionált, mert vékony és világos.
26. Channa* (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 1. 15:18
Én ott úgy szoktam, hogy megveszek 2 mérete és ami nem jó, azt visszaviszem.
25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Globus)
2023. ápr. 1. 15:13

Így könnyű:)

A LIDL-ben most 2 melltartót adnak, de így, ott nem igazán lehet próbálni.

24. globus (válaszként erre: 4. - Bichi)
2023. ápr. 1. 14:38
Nálunk van egy kis fehérnemű üzlet, ahová szeretek járni. Eladó sorban hordja be, én csak önfeledten próbálgatok. Ami nem jó, kiadom, kapok masikat. A határesetest bent foglalom, és újra felveszem, végül csak kialakul a legjobb vétel.
23. Channa* (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 1. 14:33

Szerintem B.

Próbáld fel!

2023. ápr. 1. 10:51

Sziasztok, nem tudok elmenni ezen a mérettáblán.

Ha körbe a mell mérete kb. 93, és alul 82, az 80/ABC

No de melyik? A?B?C?

21. Miss Angel (válaszként erre: 17. - Globus)
2022. jún. 5. 22:43
ez így van,mint ahogy két egyforma formájú -állású mell sincs,aki azt írja ,hogy próba nélkül vásárol és még sose nyúlt mellé bármennyire is "konfekcióméret",úgyse mond igazat...
2022. jún. 2. 19:12

Többen írták már a kínaiban kapható melltartó kapcsokat, azzal esetleg tudsz annyit bővíteni, hogy jó legyen a mell alatt, de a kosárral nem tudsz mit kezdeni, ha nagy, max. kitömheted.


Így jártál.

Mióta viselsz melltartót, hogy nem tudod mekkora kell?


Húúú, nem tudom, hogy sokaknak miért kell melltartót próbálni, én sosem teszem ezt. 80/C és jó.

Bár én konfekció méret vagyok, és csak akkor nem jó valami, ha el van szabva.


És én ránézésre is tudok akár melltartót is venni, ahogy nadrágot és mindent.

Persze, ez azért van, mert varrónő is vagyok;)

Másoknak is tudok ránézésre vásárolni...

2022. jún. 2. 18:43

igazat adok neked abban,hogy lassan már többen vannak olyanok,akik nem szivesen segitenek,mint akik igen,de:melltartót venni próba nélkül???


voltam fehérnemű boltban eladó,többnyire ránézek vkire,megmondom a méretét,de ami elvileg jó,gyakorlatilag nem biztos,mert felveszed,mégse úgy áll,ahogy kellene,itt kibugggyan,ott eláll,másik helyen a merevítő nyom,stb stb...és ez még "stabil" méretnél,arányos alkatnál is előfordul!..ebben nem az eladó a hibás,hanem az,aki nem próbál.

18. Bichi (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 2. 14:39
Hát eladó legyen a talpán, aki ránézésre tudja melyik melltartó jó / kényelmes valakinek...
17. globus (válaszként erre: 11. - Csicsi25)
2022. jún. 2. 14:16
Így van. Minden bolti méretezés a konfekcióra, tömeggyártásra vonatkozik. Aki kicsit eltér a szabványtól, nehezen vásárol ruhát. Elég sokan tartozunk ebbe a körbe. Addig próbálgatok, míg valamelyik nem jó. Ha egyik sem, otthagyom. Még cipőre is vonatkozik, nincs két egyforma lábfej.
2022. jún. 2. 10:29
Ezért kell mindent felpróbálni. Én jártam úgy hogy felpróbáltam egy felsőt, nagyon jó volt a méret, megvettem 5 színben ugyanabban a méretben. 2 darab rám sem jött. Azóta mindent felpróbálok!
15. Csicsi25 (válaszként erre: 14. - Morcika22)
2022. jún. 2. 09:07
Igen :D
14. Morcika22 (válaszként erre: 6. - Csicsi25)
2022. jún. 2. 09:01
Ugyanazt írtuk :D
13. Panna.33 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 2. 09:00

Nálunk a kínaiban van ilyen apró kis pótlas, amit a kapocshoz be lehet tenni, szerintem a te közeledben is lehet ilyent kapni.

Az eladónak meg az a dolga, hogy eladjon, nem az, hogy fintorogjon, amikor a potenciális vevő próbál, úgyhogy emiatt ne legyen gátlásod, próbálj fel mindent, ha meg akarod venni. 🙂

2022. jún. 2. 08:59

A kínai boltokban kapható hátsó pánt hosszabbító.

Ez egy kapcsos 4-5 cm-es szakasz, amit hozzákapcsolhatsz az eredetihez. Ha nagyon szűk, akkor több is összekapcsolható, bővíthető.

11. Csicsi25 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 2. 08:57
Keress másik boltot! Én ha melltartót veszek, 5 alatt meg sem állok, amit felpróbálok. Persze sokkal kellemesebb lenne számomra is, hogy leemelek egyet és rögtön jó, de az ilyen nagyon ritka. Hiába tudod a méretedet, ha abból a fazonból, amit kinéztél magadnak, másik méret kell. Legközelebb ne egyedül menj, hanem egy barátnővel, ismerőssel, anyukáddal, aki tud segíteni. De mondom: az eladónak kutya kötelessége lenne segíteni. Ha meg így néznek rád, többé a közelébe se menj annak az üzletnek!
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Csicsi25)
2022. jún. 2. 08:48
Jó múltkor két melltartót vittem be próbaképp, egyik se volt jó, miután kijöttem a fülkéből, az eladók úgy néztek rám mint egy gyilkosra, hogy mit variálok. Gondoltam nem viszek be még plusz kettőt, nehogy még én mint vevő én legyek a rossz, hogy ki-be járkálok a sorok és a próbafülke között. Sajnos ingadozik a súlyom, valószínű hogy a megszokott 80/C már nem jó.
9. Csicsi25 (válaszként erre: 4. - Bichi)
2022. jún. 2. 08:44

Én még pólót sem mernék próba nélkül megvenni.

Az eladók pedig tudtommal azért vannak, hogy segítsenek a vásárlónak. FI valószínűleg nem járatos a melltartó vásárlásban, ezért igenis nagyon sokat tudtak volna segíteni neki, akár azzal, hogy elmondják, hogyan kell melltartó méretet lemérni (ahogy mi is elmondtuk neki), akár úgy, hogy ránéznek és kezébe adnak párat, hogy próbálja fel. Utána azokhoz lehetett volna viszonyítani és többet is felpróbálni, amíg meg nem találják a megfelelőt.

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Csicsi25)
2022. jún. 2. 08:41
Köszi!
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Bichi)
2022. jún. 2. 08:40
A méretválasztásban.
6. Csicsi25 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 2. 08:26

Sajnálom! :( Akkor ez kuka vagy valakinek elajándékozni.

A mell alatti részt mérd le magadon, az lesz a szám, amit melltartóból választanod kell. Ha a 80-as szűk, akkor valószínűleg 85-ös kell. A kosárméret az hogy A, B, C, stb. meg a mell tényleges nagyságát jelenti. Ha elöl eláll, akkor kisebb kell, vagyis B.

Amúgy melltartó fazontól is függ, hogy mekkora lehet jó.


Itt találsz további infót:

[link]

2022. jún. 2. 08:26

Mérd meg a mell alatti részt, ha szűk a 80as, akkor feltételezem 85ös kell, és mérd meg rendesen a mellednél a méretedet... ennek a kettőnek a különbsége adja ki, hogy A, B, C, D kell.. valszeg nem C lesz a megoldás, hanem kisebb.. B... de ezt otthon egyszerűen el tudod végezni, ha nem akarsz próbálni üzletben...

Mondjuk én az évek alatt tudom már, hogy melyik fazon áll jól, és mindig a 80D a nyerő méret...

4. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 2. 08:24
Miben kéne segítőkésznek lennie az eladóknak? Sosem jutna eszembe próbálás nélkül venni, ez nem egy póló, amit azért tud az ember ránézésre...
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Csicsi25)
2022. jún. 2. 08:14
Sajnos a cseréről lecsúsztam. 4 állítási lehetőség volt rajta, azt hittem jó lesz, de nagyon szűk hátul. Köszi a tanácsot.
2022. jún. 2. 08:11

Bátor vagy, hogy próba nélkül veszel melltartót! Szerintem ez az a fehérnemű, amit a legnehezebb kiválasztani.

Lehet, hogy 85/B-re lett volna szükséged ebből a fazonból. Próbáld visszavinni, hátha kicserélik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook