Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 25 hét alatt 6 kiló fórum

25 hét alatt 6 kiló (beszélgetős fórum)


1 2
2010. febr. 18. 08:38

Egyébként képzeljétek, tegnapról mára fogytam 1,4 kilót! Nem kell elszörnyedni, mert szoktam én ilyeneket produkálni, csak már nagyon rég nem volt rá példa :) Közrejátszik az, hogy nagyon sok túlsúlyról van szó és az is, hogy Piroska javában vendégeskedik nálam és viszi le a vizet!

De akkor is olyan jó egy-egy ilyen! :D Az egész napom feldobja és minden gondom feledteti! :D

41. Pufóka6 (válaszként erre: 40. - 5e48d37001)
2010. febr. 18. 08:36

Így már világos...Remélem idővel meggyógyulsz és elhagyhatod a gyógyszert!

Nem adom fel! Ahhoz túlságosan rosszul érzem magam így! Minden nap, minden mozdulat, minden tükörbe nézés, öltözködés, cipő/zokni húzás, fürdés...mindent megkeserít a súlyom! Úgyhogy nem adhatom fel! Ennél már csak jobb lehet, rosszabb nem, mert abba belebolondulnék! Ha lassan is, de megszabadulok ettől a börtöntől!

40. 5e48d37001 (válaszként erre: 39. - Pufóka6)
2010. febr. 17. 15:06

Én sem szedtem soha tablettát 9 évig megszakítással védekeztünk a férjemmel.Most sem szedném,ha nem kellene.Ugyanis egészségügyi problémára írták fel.

De sikerült visszanyernem az alakomat mellette is,de nem volt egyszerű.Mikor még nem szedtem tornával fogytam le 8 kiló pár hónap alatt,úgy,hogy,nem is diétáztam.Ahogy elkezdtem szedni,sokkal nehezebben ment a fogyás és az alakformálás,de már célba értem 1 évig tartott az utolsó 4 kg leadása.

Véleményem szerint nálad is hormonális,ez lassítja be,de ne add fel,mert ha akarod sikerülni fog:)

39. Pufóka6 (válaszként erre: 38. - 5e48d37001)
2010. febr. 17. 11:57
Szia! Köszi, hogy írtál! Nem, nem szedek fogamzásgátlót. Egyszer szedtem életemben 1 hónapig, pont abban az időben mikor a pajzsmirigy kivizsgálásokra jártam (merthogy akkor vettem rá magam arra is, hogy elmenjek nőgyógyászhoz és felírassam), no de elmondtam a második vizsgálaton az endokrinológusnak és leordította a fejem! Nagyon csúnyán beszélt és azt mondta, ha soha nem akarok gyereket, akkor szedjem, de ha valaha is akarok, akkor azonnal hagyjam abba. Még volt akkor kb. 7 tabletta, azt beszedtem, aztán többet nem vettem. Ha megnehezíti a fogyást, akkor mért nem hagyod abba? Sok más módszer is van.
38. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Pufóka6)
2010. febr. 17. 11:24

Szia!

Nem olvastam végig,lehet írta már valaki azt amit fogok.

Nem szedsz véletlenül,fogamzásgátlót,olyat amiben férfihormon blokkoló is van?Mert Én igen és nagyon megnehezítette ezt a történetet nálam is.

37. Pufóka6 (válaszként erre: 36. - C1e9612cd3)
2010. febr. 17. 06:26

Az az igazság, hogy nem igazán figyeltem magam...zajlott az életem...de nem tapasztaltam nagy elváltozásokat magamon. Gyerek korom óta jó alvó vagyok, simán átalszok 12-14 órát megébredés nélkül még mindig. De persze ha kevesebbet alszok (6-8 órát) akkor sem vagyok egy zombi egész nap.

Változást a nyáron tapasztaltam (amikor az elhatározásom megszületett), de az a hízásomnak tudható be: nagyon hamar elfáradtam, sokat izzadtam kevés mozgástól, kezdtem nagyon ingerült és zárkózott lenni, utáltam ha fényképeznek, ha megjegyzéseket tesznek a súlyomra, utáltam kimozdulni itthonról, emberek közé menni, ezért veszekedtem anyummal, a párommal, mindenkivel, szóval ezen a ponton született meg az elhatározás.

36. c1e9612cd3 (válaszként erre: 35. - Pufóka6)
2010. febr. 17. 06:18
a koncentráló képességet befolyásolja, meg mivel lassult minden, így nehezebben mennek az értő/értelmező dolgok is, nehezebben fog az agy, stb. Olyan lelassult az ember na, nincs mit mellébeszélni. Nem volt nagyobb az alvásigényed pld?
35. Pufóka6 (válaszként erre: 31. - C1e9612cd3)
2010. febr. 17. 06:03
Ezt még nem hallottam. Mármint, hogy befolyásolja a tanulást... Nálam nem befolyásolta, vagy legalábbis nem tudok róla, nem figyeltem meg ilyesmit.
34. Pufóka6 (válaszként erre: 30. - F77a773716)
2010. febr. 17. 06:02

Szerintem én eszek rendesen, egyáltalán nem koplalok és megiszom a napi 2-3 liter vizet.

Az viszont ezek szerint kevés? Mert ha a doki 80 kilóhoz 3 litret javasol, akkor nekem 5 liter vizet kellene innom naponta? :-?

33. Pufóka6 (válaszként erre: 28. - F77a773716)
2010. febr. 17. 06:00
Miért pont menzeszkor? És mi számít túlzásnak?
32. Pufóka6 (válaszként erre: 26. - F77a773716)
2010. febr. 17. 05:59

Szio!

Köszi a választ!

Én is már rég gondolkodom az akupunktúrán... talán egyszer én is eljutok oda, hogy kipróbáljam.

Én 6 után nem szoktam enni, de ezt úgy értem, hogy 2-3kor ebédelek és 5-6 körül vacsorázok, utána semmi. Nem tudom hogy bírod, hogy 2 után már nem eszel, de én összeesnék! Sok sikert az utolsó 5 kilóhoz is!

31. c1e9612cd3 (válaszként erre: 25. - Pufóka6)
2010. febr. 17. 05:50

Igen, az hogíy a mensesed helyreállt, azt jelezheti esetedben, hogy hat a gyógyszer!

Viszont, tanulóként (meg amúgy is) nem túl jó ötlet nem szedni rendesen a pajzsmirígy gygyogyódat! Hogy tudtál 1általán rendesen tanulni nélküle?

2010. febr. 17. 05:48

És még1: azt sem lehet, hogy nem eszel, mert akkor nincs anyagcsere. Tehát, muszáj enni.

Nálam is akkor mozdul meg a mérleg lefele, ha rendesen reggelizem, ebédelek. Másnap tuti, hogy kevesebb vagyok.

Jaaa, és a folyadék fontos.

Mikor 80 kg voltam a doki azt mondta, hogy minimum 3 liter. 70 kg-osan elég a 2 liter.

29. c1e9612cd3 (válaszként erre: 24. - Pufóka6)
2010. febr. 17. 05:47
azt már én is írtam neked az előzőekben, hogy a diéta befolyásolhatja a pajzsmirígy működését! Csak sajna esetedben, aki már eleve ismert pajzsmirígy beteg, fokozott figyelem kell, és az, h befolyásolja a dolgokat, nem azt jelenti, hogy meg is gyógyítja! Szóval orvosi kontroll, vizsgálat, konzílium nélkül kicsit gáz!
2010. febr. 17. 05:46
Ja, és a gyümölcs bár jó és finom és egészséges, nem mindenesetben megfelelő. Pl. menzeszkor nem szabad túlzásbavinni...
27. c1e9612cd3 (válaszként erre: 24. - Pufóka6)
2010. febr. 17. 05:45
én is erre a részre gondoltam! :)
2010. febr. 17. 05:43

Szia

Ha megengedhetsz magadnak egy kis plusz kiadást, akkor javaslom, hogy menj el akupunkturára. Én annak segítségével fogytam 2 kura alatt (ami 2x10 alkalom) kb 15 kg-t. Persze a végén visszajött valamennyi, de az összes sosem és egy évenkénti ismétlő kurával az is lement.

Helyrerakja az anyagcseréd és elűzi az éhségkor keletkező fejfájást.

És én azt javaslom, hogy 5 után már NE egyél semmit. Egy idő után átáll a szervezeted és nem leszel éhes, nem fogod kivánni a kaját. Én kb. nov óta nem eszem este semmit. Vagyis legkésőbb 2kor ebédelek és utána már semmit és teljesen jól vagyok. Eleinte fogytam, mostmár stagnál a súlyom. Pedig még 5kg-t szeretnék leadni...

2010. febr. 17. 05:40

Azt is írja a cikk ugye, hogy ha nincs megfelelően beállítva a pm gyógyszer, akkor akár hízás is kialakulhat. Namármost...nálam nem beszélhetünk kimondottan hízásról, mert mint említettem én is hibás vagyok ezért az ingadozó 3-4 kilóért...Mindig olyankor alakult ki hízás, amikor elengedtem magam pár napig és "normálisan" ettem, esetleg csak egy hétvégét hagytam ki fogyi terén, és több és egészségtelenebb ételeket ettem, mint amiket a diétám alatt. Utána viszont, ha visszaálltam a diétámra, akkor újra megmozdult lefele.

A pm gyógyszerem beállításáról meg annyit, hogy ugye annak idején beállítódott: napi 25mg Euthyrox. A doktornő azt mondta, hogy ettől be kell állítódjon a mensim és akkor menjek vissza, ha előfordul a gyógyszer szedése mellett is, hogy egy hétnél többet késik (egy hét mindenkinek megengedett, mindenkivel előfordul), ha meg nem történik ilyen, akkor fél év múlva. Úgy emlékszem a mensim helyreállt, nem késett egy hétnél többet utána, én pedig nem mentem vissza soha többet...

No de...egy idő után elfogyott a gyógyszerem és hanyag voltam, elfelejtettem venni sok ideig...

Most nem rég kezdtem el újra szedni rendszeresen, és azt tapasztaltam, hogy 28-29 napra jön meg a mensim, ami eddig nagyon ritka volt. Szóval ez jelentheti azt, hogy hat a gyógyszer és minden rendben, nem?

24. Pufóka6 (válaszként erre: 22. - C1e9612cd3)
2010. febr. 17. 05:32

Elolvastam. Nem tudom te melyik részre gondoltál, de én csak egy mondatot találtam, ami rám vonatkozik: "Néhány betegség esetében kifejezetten káros lehet a fogyókúra, ilyen például a pajzsmirigy alulműködés. A betegségekben szenvedők fogyókúra előtt mindenképpen konzultáljanak orvosukkal, először ugyanis be kell állítaniuk a gyógyszerüket. E nélkül elképzelhető, hogy a fogyni vágyó a koplalástól karcsúsodás helyett inkább hízni kezd"

Merthogy a többivel mind mind egyet értek és pontosan ezt követem. Megszabtam én ugyan, hogy nem eszek lisztet, cukrot, krumplit, rizst stb., de néha egy-egy kevés becsúszik, mert tudom, hogy ezekre is szüksége van a szervezetemnek. Úgy gondolom, hogy tartom a napi 1200-1500-at és mozgok is mellette, elég folyadékot fogyasztok és szerintem elég zöldséget is. A gyümölcsbevitel kevés volt az elmúlt napokban, de ezen változtatok.

Ami megijesztett: azt írja minden leadott 3 kilóval változik, javul az anyagcsere státusz. Vagyis lehet, hogy egy bizonyos számú leadott kiló után nincs is szükségem a pm gyógyszerre? Akkor viszont, ha ezt nem ellenőriztetem és tovább szedem, akkor túlműködés lép fel és még gyorsabban kellene fogynom, nem? Mármint, hogy ez a tünet, nem? Mert én ezt nem tapasztalom...

23. Pufóka6 (válaszként erre: 21. - C1e9612cd3)
2010. febr. 17. 05:15
Válaszoltam privibe.
2010. febr. 17. 00:43

Ennek egy része pont rád vonatkozik jelen esetben!


[link]

2010. febr. 16. 23:40
ja, azt most megnéztem, h 22, de azt nem láttam, hogy hol laksz/ tanulsz
20. c1e9612cd3 (válaszként erre: 19. - Pufóka6)
2010. febr. 16. 23:39

hát, akkor tényleg válts dokit is!

Azt én se szeretem, amikor olyan papol nekem, aki... Számomra az ilyen akár orvosban, akár másban, hitelveszett!

Hány éves is vagy? És hol laksz?

19. Pufóka6 (válaszként erre: 17. - C1e9612cd3)
2010. febr. 16. 23:35
Hát a doktornő sem tetszett, de azt kibírtam, viszont a labor az horror volt minden szempontból! Az asszisztensnő kiröhögött, hogy miért félek, no meg akkor is mikor mondtam, hogy könyökhajlatból tőlem nem tud venni...aztán mindkét kezem megkínozta, mert egyre erősebben kötözte meg és nyomogatta, ütögette meg minden (csakhogy bebizonyítsa, hogy úgyis tud könyökhajlatból venni), majd kb. negyed óra kínzás után belátta, hogy tényleg nem fog tudni, úgyhogy jött a kézfej és csukló tortúra. De addigra már vagy hárman is voltak és végigkommentálták az eseményeket. Ebből egyszer is elég lett volna, de másodszor mikor mentem, persze hogy már nem emlékeztek rám és kezdték elölről az egészet! Éééés harmadszor is. Csak az utóbbiak durvábbak voltak, mivel már bőgtem és kiabáltam velük mérgemben!
18. Pufóka6 (válaszként erre: 16. - C1e9612cd3)
2010. febr. 16. 23:30

Ahol az orvosnő rendelt, ott volt a labor is. És ha jól emlékszem ingyen volt a laborvizsgálat, hogyha a doki küldött. Nem szerettem, mert flegma volt. Ő is túlsúlyos volt egyébként és akkor ő áll le nekem papolni? Nem szeretem az ilyesmit! Ha annyira jól tudja a módszert, akkor ő mért nem fogyott még le?

Na de nem ez volt a fő gond, hanem ahogy beszélt velem. No és ha hozzá megyek vissza, akkor abban a laborban kell vért adjak a vizsgálatokhoz és én oda soha többé nem megyek! Egyébként is ez 3 éve volt, kétlem, hogy emlékszik rám.

17. c1e9612cd3 (válaszként erre: 16. - C1e9612cd3)
2010. febr. 16. 23:25
mármint az alapján mondom, hogy ne keress másik orvost, mert azt vettem ki a szavaidból, hogy csak a laborral volt gondod.
16. c1e9612cd3 (válaszként erre: 14. - Pufóka6)
2010. febr. 16. 23:23

Az orvos csinálta a labort is? Mert, ha nem , akkor felesleges másik orvoshoz menned! (a mostani már úgyis tudja, hogy mi merre veled kapcs!)

De ha az megnyugtat, akkor tedd azt! Csak menj orvoshoz mindenképp!

Viszont vérvétel előtt közöld azzal, aki szúrni akar, hogy könnyen durrannak a vénáid, és nehezen tudták máskor is levenni a vért tőled! Ennek ismeretében körültekintőbben fog eljárni az, aki szúr!

15. Pufóka6 (válaszként erre: 12. - Spinneli)
2010. febr. 16. 23:20
Nálunk nincs ilyesmi sajna, legalábbis nem tudok róla... Edzésterven még nem gondolkodtam, köszi az ötletet. Fejben megvan a terv, de valóban nem mindig tartom magam hozzá. A bicajomra hamar felpattanok, mert közben tudok tv-zni vagy olvasni. A taposógépet egy héten csak egyszer, max. kétszer használom 15-20 percre, mivel megizzaszt nagyon és utána hajat kell mosnom. A DVD-imhez legtöbbször nincs kedvem az az igazság... Erre kell rávegyem magam, hogy előszedjem őket, mert van pár nagyon hasznos.
14. Pufóka6 (válaszként erre: 11. - C1e9612cd3)
2010. febr. 16. 23:16

Már csak attól is kirázott a hideg és pánikba estem, hogy végigolvastam, amiket írtál! De tudom, hogy igazad van :( Ahhoz tuti nem megyek vissza, de valaki mást fel kéne keressek... :-?

Köszi a krém tippet, fel is írom, legyen meg, biztos, ami tuti!

2010. febr. 16. 23:14
egyébként bubónak igaza van a vizsgálattal kapcsolatban.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook