Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010 márciusára várt babák fórum

2010 márciusára várt babák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
35338. kriszpoz
2011. febr. 7. 09:43

Sziasztok!

Lassan közeledik a Kira szülinapja, és azon gondolkodom, hogy a naplóját befejezem a születésnapján, és szeretném kinyomtatni, vagyis könyv formájában lefűzetni, köttetni...vagy hogy kell mondani :D

Szóval azt szeretném kérdezni, hogy valaki tud-e valamit nekem segíteni ezzel kapcsolatban. Pl. : hol lehet ilyet kérni? hogy működik? kb. milyen árba lehet (kb.: 160-170 oldal, mert kimentettem és most tartok a 159-nél)?

Remélem sikerülni fog :D

35337. 6e8fb4c822
2011. febr. 7. 06:23

Mi szerencsére elég kevésszer használtunk cumisüveget és akkor is csak langyosan, viszont nem tudom, hogy az itató pohár mentes-e. Bár abba sem öntök forrót. Hagyom mindig kihűlni a vízforralóban. Ja, a vízforraló műanyag része mentes??? Jó kérdés:S

Lehet jobb ha Olinak edényben a gázon forralok vizet.

Oli is betegeskedik:( Csak nátha ....eddig.

35336. Gabriella0110 (válaszként erre: 35334. - V.csilla)
2011. febr. 6. 16:47

értem. Akkor lehet a tápszer is lejáróban van?

Meg a cipő is hibás? Mert akkor nekem nem éri meg bemenni pestre

35335. Marylu93
2011. febr. 6. 15:49

A BPA-t az a vicces, hogy minden pár évben nyomatják. Már volt téma 5 éve is. Nekem ez a mániám amúgy. Noémi tanúsíthatja. Ezért volt mindig tényleg üveg cumisüvegünk... Ha meg nem biztos, akkor csak hideget iszunk műanyagból. Ha meg nincs más, akkor csakis hideg vízre öntöm a meleget, hogy ne oldja ki a forró víz.

Hát igen... Nekem a BPA, meg a nap sugárzása a tikkem...

Az a baj, hogy a konzerves kajáknál ugyanúgy megvan ez a veszély, meg a műanyagban mikrózott dolgoknál is. (a konzerveknél az a fehér réteg belül BPA-val van tele. )Ezért, ha Petike kajáját mikrózni kell, 90 százalékban valami üvegben, vagy porcelánban melegítem.

Úgy vettem észre, hogy azok a cumisüvegek mentesek, amik nem olyan szép átlátszóak.

35334. v.csilla (válaszként erre: 35333. - Gabriella0110)
2011. febr. 6. 14:23

Szia!


Na én bajban vagyok az üvegekkel és a poharakkal, mert én mindet a müllerbe vetem, és ugye ott csak is kizárólag német cuccokat árulnak. És ki tudja hogy ott mikortól volt tilos a BPA használata.


Az outletben én már voltam mikor a kicsi lányommal voltam terhes, de be kell vallanom nekem nem jött be annyira. Mert ami tényleg annyira olcsó volt, azzal gond is volt. Pl. babakocsi kiállított darabok voltak leárazva, ruháknak is volt némi baja.

Így nem is vettem ott semmit.

2011. febr. 6. 10:14

Sziasztok!

Nekünk MAM van és Avent. Fogalmam sincs tartalmaznak e, vagy nem. Úgy imádom, hogy mindíg a babacuccokról derülnek ki dolgok. Vagy csak üzlet? Gergőnek egy kicsit folyik az orra, elég gáz hajnalunk volt.Most teljesen jól van.Nem viszem dokihoz.Nem lázas.Adok neki C vitamint és tápszert. Mikor kicsi volt azt mondta a doktornő, hogy gyakran adjak neki tápszert, mert attól is gyógyul.Mi ugyanis a bifiduszost használjuk.Teljesen véletlenül, aztán láttam a tv-ben, hogy milyen menő :) Szerdán megyünk Pestre, mert a Soroksárin van egy babaoutlet és vannak Siesták. Ugyan mérethiányosak, de megnézem. Egy cpőt és egy szandit akarok neki, meg van 3as tápszer, Humana 1700ért kb. Venni akarok neki éjszakára.Reggel 1est adok még neki, mert nekem még van tartiban.Nagyon jó az az outlet, nézzétek meg a neten.

35332. 5befd1ebc8
2011. febr. 6. 09:21
nekem aventes van most vettem elő hogy beteg lett Adrienn,az elektrolitos oldatot aránylag megissza abból...a fiúkkal volt Nuk azthiszem,de nem emlékszem mentesek voltak e vagy sem...vagyis akkor nem figyeltem rá szerintem.
35331. Marylu93 (válaszként erre: 35329. - V.csilla)
2011. febr. 5. 23:10

Szió!


van ami mentes, de van ami nem. Sajna. Nem mindegyikre van ráírva, hogy mentes. Azokban szerintem van. A régebbi darabok. Nekem is van olyan nukom, amire nem volt ráírva. Nem is töltök bele meleg vizet..

35330. noedi (válaszként erre: 35329. - V.csilla)
2011. febr. 5. 22:04

Szia, az újabb típusúak már biztos, hogy mentesek, nekünk is az egyik pici üveg nuk, és én nagyon néztem, amikor vettem, hogy mentes legyen mindenünk. Bár mi már nem használunk cumisüveget egyáltalán.

De az itatópoharunk is mentes. :)

35329. v.csilla
2011. febr. 5. 19:08

Csajok!

Szerintetek a Nuk cumisüvegek is tartalmaznak BPA-t?

Mert keresgéltem a neten, és a forgalmazónál nem mindegyik üveghez van feltüntetve hogy mentes.

35328. noedi
2011. febr. 5. 16:30

Sziasztok, gondolkodtam ezen a bringaülésen: szerintem ez is olyan, mint a babakocsi vagy az autósülés: amikor veszed a legjobb, rátetetni a bringára, belepróbálni a gyereket, és akkor kiderül, kinek mi jön be, és hogy fér a gyerkőc benne.

Na meg a bukósisak tényleg fontos. Főleg ha nagyvárosban közlekedik az ember...

35327. Marylu93 (válaszként erre: 35324. - 5befd1ebc8)
2011. febr. 4. 19:09
a kitekert nyakat az elől, anyuka felé néző gyereknél gondoltam.
35326. 6e8fb4c822 (válaszként erre: 35325. - 5befd1ebc8)
2011. febr. 4. 12:39

inkább évTizedig:(

Pláne a nagyvárosokban

35325. 5befd1ebc8
2011. febr. 4. 10:34
de legjobban az tetszik mikor a bicikli elején van egy nagy ládaszerüeség benne padokkal és ül benne egy csapat gyerek 3-4 is...olyan riksafíling,de tök jók:DDDD csak tényleg nem nálunk még jópár évig:(
35324. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 35323. - Marylu93)
2011. febr. 4. 10:33

:))én a biciklis utánfutóba autósülés hordozóval együtt tettem bele és egy másik lány is aki használja a városban,ha esőben szélben mennem kellett szerettem és akkor is amikor sok holmit kellett vinnem pl a nagybevásárlásnál szuper volt!!most már majd simán ül csak benne.biztonságos övje van és a tesóval együtt jól elvoltak odabent:)


viszont....csak nagyonvidéken mint nálunk vagy pedig kiépitett biciklisutaknál ajánlom,normál kövesutas forgalomban nagyon veszélyesnek tartom,mert kövtelenül az autók kipufogójának szintjén van egy az másrészt nekem elképzelni is rossz,valaki megtol hátulról vagy mittudomén,szóval forgalomban nagyon nem!!a mi városrészünkön még járnak a tehenek tavasztól őszig csordában hazafelé,a városközponton pedig van egy útszakasz ahol át szoktam menni,elvileg lesznek bicikjliútjaink több mint most van de addig biztos kinövi az utánfutót a gyerek mire ezek megcsinálják:)


és sajnos a kerékpáros kultúra meg az utak némi kívánnivalót hagynak,nem akarok mindíg más országgal jönni de mikor kint voltunk apával,háááááát....picurkákat visznek szuper ülésekben nekem meg azt mondják itthon flancolok mert nekem nem jó az itthoni:((és mindenhol bicikliutak,suliból oviból jövet pedig irányítják leállítják a forgalmat mindenhol hogy a gyerekek át tudjanak menni biciklivel,gyalog gördeszkával stb....



mármint honnan érted a kitekert nyakat?ha elöl van vagy ha anya mögül kukucskál előre?nem értem:))

35323. Marylu93 (válaszként erre: 35320. - 6e8fb4c822)
2011. febr. 3. 22:31

én ennél attól félnék, hogy állandóan kitekert nyakkal néz előre. Vagy hülyeség?

Jaj, az is jó, amikor ilyen bicikli utánfutó van... Csak hát, ebben az országban, ezzel a bicikli kultúrával... Meg ahhoz úgyis picik. Na, ezt a hozzászólást meg is spórolhattam volna... :D

35322. 6e8fb4c822 (válaszként erre: 35321. - 5befd1ebc8)
2011. febr. 3. 21:42
Hú, azt megköszönném. Nekem olyan tetszene a legjobban, amiben elől szembe ül velem.
35321. 5befd1ebc8
2011. febr. 3. 21:37

ha találok valamelyik oldalon szólok:)

egyébként érdemes holland biciklisülést venni kint nagyobb kultúrája van mint itthon nálunk vidéken legalábbis bődületes dolgokba rakják a gyereket:(((Amit írtam is onnan van és szuperek....

35320. 6e8fb4c822
2011. febr. 3. 21:24

és olyan nincs, ami a menetiránynak háttal van, velem szembe és előre lehet tenni?

Nem néztem konkrét ülést én sem, csak elképzelésem van:S

35319. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 35318. - Noedi)
2011. febr. 3. 21:05
én is az elektromossal megyek ilyenkor az alacsonyabb és vastagabbak a kerekei,Adrika pedig onbuban a hátamon....várom a nyarat nagyon vagyis a jobb időt....nagyon kényelmesek bár itt úgy látom húzósak az árai....már Máténál is ilyenem volt de szélvédő nélkül sajnos....
35318. noedi (válaszként erre: 35311. - 5befd1ebc8)
2011. febr. 3. 19:51

hú, ezek nagyon jók! ilyesmit szeretnénk majd mi is.

De sajnos a tavasz-nyár még nagyon odébb van, én ilyen hidegben tuti nem ülök bicajra. :(

35317. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 35316. - Marylu93)
2011. febr. 3. 18:47
más is bírja ha muszáj szóval nem nagy ügy csak Bencuskám kb egy éves kora óta rengeteget bicikliztem gyerekkel,Hadházon munka után az volt a testmozgásom és kikapcsolódásom,itt pedig szintén azzal jutok el mindenhová,és ha nem a sarki drága boltban akarok mindennap pénzt költeni akkor egy egy nagybevásárlás is muszáj,hiába vásárolunk be ha itthon van Pisti,ő annyira változóan jár haza hogy nem lehet kiszámítani...a nagyobb boltok pedig szintén távol vannak....no azért te nem kicsiben kezdted,dinnye és üdítő,elhiszem hogy mozgolódott a kormány:DDD
35316. Marylu93 (válaszként erre: 35315. - 5befd1ebc8)
2011. febr. 3. 18:43

ez igen :)

bírod a strapát!

akkor tényleg csak megszokás kérdése és én voltam a béna... na jó, nem kellett volna dinnyével meg két literes üdítővel kezdeni.

35315. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 35313. - Marylu93)
2011. febr. 3. 18:40
Máshogy kell azért mint simán mindenféle cucc nélkül,hozzá kell szokni de ha megszokod akkor szerintem biztonságos.Az én ülésem vagyis Adrienné a kormányra van akasztva és a vázához csavarozva....azért van súly elől is de pár alkalom és meg lehet szokni...voltam a fiúkkal úgy télen nagykabátban hogy elöl gyerek,hátul gyere, a hátsó kisülés akasztójára pici ovishátizsák akasztva elöl a kosárban nagybevásárlás és a kormányon két két tömött szatyor:DD Szóval hozzá kell szokni mert más de nem vészes.
35314. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 35312. - 470abc56d9)
2011. febr. 3. 18:37
nem tudom,az elvet értem,hordozóban borzalmasnak tartom,babakocsiban sem szeretem amit csak előre lehet...Adrika eddig hosszú távon a hátamon utazik,most ezt tartom legbiztonságosabbnak...a fiúknál muszáj volt az elöl hátul ülés máshogy nem tudtam volna megoldani,nem olyan kicsi azért a városunk és nem bírták átgyalogolni a gyerekek...az effélét pedig amit feltettem linkben nagyon szereti Adrienn,mert folyamatosan beszélgetünk útközben,sutyorgok a fülébe és neveti....biciklin egyelőre hátul annyira nem díjazza mint elöl...sima kisháttámlásban amivel szembecsapja a szél nem tenném előre...
35313. Marylu93 (válaszként erre: 35311. - 5befd1ebc8)
2011. febr. 3. 18:34
Mennyire jól lehet kormányozni a bicajt? EGyszer mentem el -egy előre szerelhető kosárral- biciklivel vásárolni. Annyira nehezemre esett a kormányozás, hogy majdnem elestem. Vagy itt a súly inkább a vázon van?
35312. 470abc56d9 (válaszként erre: 35309. - 5befd1ebc8)
2011. febr. 3. 18:10
Pedig sztem ugyanaz az elv, ha nem rosszabb...
35311. 5befd1ebc8
2011. febr. 3. 18:08

ilyesmink van előre...teljesen körbeöleli bekötés nélkül is de külön be lehet kötni,párnázott,kényelmes,lábtartója állítható magasságú és stabilan lehet rögzíteni a lábát bele,külön fogókája van hozzá így nem az én kormányom rángatja azok is párnázottak,elöl pedig teljesen védve van a hátát én védem így egy esőkabiféle és eső sem éri-próbáltuk....és hozzáférek a kormányhoz tőle rendesen jó a súlyelosztása is,szuper....


[link]

35310. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 35297. - V.csilla)
2011. febr. 3. 18:02

"Én előre semmi pénzért nem tenném, mert ott nem tudsz olyat rakni, ami elég masszív, magas háttámlás, hogy neki is kényelmes legyen, mert akkor nem tudod fogni a kormányt. "


nekem olyan van és szerintem jobban véd és biztonságosabb mint a legtöbb amit eddig láttam....miért ne tudnám fogni a kormányt?eddig még mindig összejött:DD

35309. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 35287. - 470abc56d9)
2011. febr. 3. 18:00
majd teszek fel képet a mi ülésünkről,azon elöl teljesen védve van mindentől és jobban szereti ő is mert teljesen mögötte vagyok menet közben és duruzsolok neki,imádja:))szóval itt az előre ne- dolgot nem mindig tartjuk:))
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook