Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 15 órakor volt egy darab tepertős pogácsa és tea. A nap... fórum

15 órakor volt egy darab tepertős pogácsa és tea. A nap... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

2023. jan. 2. 07:57

Nem mindegy, hogy a napi kcal. deficit eléréséhez melyik módon jutunk el:

- együnk kevesebbet, mint amennyit mozgunk, vagy:

- mozogjunk többet, mint amennyit eszünk!

Lényeges különbség!

(Kaszálják a herét, vagy herélik kaszát!??)

8. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - Fincsi5)
2023. jan. 2. 06:59
Összeszűkül az úgy is, ha a "többször, de kevesebbet!" elvet követed, és a szervezet nem kezd el bepánikolni. Nálam sem kell több, mint 5-6 kg, én inkább az u.n. 8/16-os időszakos böjtöt választottam. Ezen belül a napi 4 étkezés a 8 órába még símán belefér! :))
2023. jan. 1. 20:14
A pogácsa egy kicsit sok, de nem baj.
2023. jan. 1. 19:51

Így elveszíted az energiádat, és az izmaidat. A napi 5x étkezés NEM hülyeség. Gyorsan emészthető, könnyű ételek, szénhidrát+cukor+zsír lecsökkenteni (nem lenullázni), + mozgás. Alacsony kalóriatartalmú ételeket kell enni, betartani a kalóriadeficitet = kevesebb kalóriát viszel be - többet adsz ki (mozgással+helyes étkezéssel).

Sok zöldség, sok fehérje. Ehetsz akár napi 10x is, csak a kalóriadeficitre figyelj oda.


A "gyomorszűkítés" baromság, már bocsánat.


A tippeket testépítőtől importáltam számodra, hogy ne csinálj hülyeséget. Valamikor én is így fogyóztam, aztán kicsináltam a hasnyálmirigyemet, az epémet és a gyomromat. Nem érte meg.


Szívesen!

2023. jan. 1. 19:36

Olyan diétás kajákat ettem amiket alig bírtam megenni, akkor adagok voltak. Fontos a kalória és a tápanyag bevitel. Az 5xi étkezés sem 5 fő étel.


Hacsak másnaposság miatt tett így a f1, akkor nem csodálom 🤣

4. fincsi5 (válaszként erre: 2. - Napsugár8)
2023. jan. 1. 19:02

Ugyan, a gyomrot össze kell szűkíteni. Valahol el kell kezdeni. A napi 5n étkezés a hülyeség.



Bár akkor igazad van, ha 15-20 kilótól kell megszabadulni, én olyan 5 kilóig gondolkozom.

2023. jan. 1. 15:41
Elrontottad tegnap a gyomrod? 🙂
2023. jan. 1. 15:41
Ha ez az egész napi étkezés, akkor már eleve rossz kezdés. A szervezet rögtön elkezd tartalékolni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook