Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1 éves kislányomnak megint ki jött a hörghurut betegsége, már minden orvosi utasítást megtettem. Hogyan tovább? fórum

1 éves kislányomnak megint ki jött a hörghurut betegsége, már minden orvosi utasítást megtettem. Hogyan tovább? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. szept. 10. 14:23
Ja, meg ugyanilyen alapon a sólámpa is jó! Csak jó nagy legyen! Mondták is a kórházban.
17. uracsvivi (válaszként erre: 16. - 8565183eb5)
2008. szept. 10. 14:23
Köszke megnézem.
16. 8565183eb5 (válaszként erre: 15. - Uracsvivi)
2008. szept. 10. 14:20
Nekem is anya ajánlotta mert nem nagyon használt semmi. netről rendeltem 1 héten belül ki is hozták. Ha beírod a googleba egyből kidobja az olalt ahonnan lehet rendelni.
15. uracsvivi (válaszként erre: 14. - 8565183eb5)
2008. szept. 10. 14:19
Gondoltunk már rá hogy veszünk.Vevő vagyok mindenre amivel segíthetek lányomon.
2008. szept. 10. 14:16
Én is asztmás vagyok. Tünetmentes. nem szedek semmi gyógyszert mostanában csak pópipát használok. 1 hete voltam légzésfunkción és jó lett az eredményem. Szerintem olvassatok utána a sópipának én ajánlom. Gondoltam megosztom a tapasztalataimat hátha tudok segíteni vele.
2008. szept. 10. 14:12
Egy jó köptető, amit a tüdődoki ajánlott: Sinupret csepp. Gyógynövényekből van, és gyulladásgátló hatása is van a nyálkaoldás mellett. Az íze mondjuk iszonyú rossz.
2008. szept. 10. 14:06
A hisegpárásítót használjuk tengerísós vizzel.Penésznek semmi nyoma.Egész éjjel használjuk mert náthás Vivien és nehezen kap levegőt.Egész nap szellőztetek míg jó az idő aztán meg a fűtés miatt száradnak a falak
11. a9e1c02a7b (válaszként erre: 5. - Magdolna23)
2008. szept. 10. 14:06

A kórházban mit mondtak? Adtak neki állandó gyógyszert, vagy csak alkalmanként kell befújnod? A Flixotid csökkenti a gyulladást a hörgőkben, mert az asztma is végül is egy gyulladás a doki szerint. A Ventolin hörgőtágító, csak a tünetekre jó.


Párásítónk nekünk is van, de érdemes venni páratartalom-mérőt is hozzá, hogy az optimális zónában lehessen tartani a levegő páratartalmát. A kórházban azt mondták, vizes lepedőt terítsünk az ágy fölé, mert fölülről kell kapnia a párás levegőt a gyereknek.

10. KIKY
2008. szept. 10. 14:05

Én egészen 7 éves koromig hörg hurutos voltam. Hol jobban, hol kevésbé. Mindent kipróbáltak anyáék, végül már csak annyit mondott az orvos, h költözzünk el a hegyekbe...

Nos, odáig nem is, de elköltöztünk az addigi házunkból és ezzel együtt eltűnt a betegség is.

Remélem Nektek nem fog eddig tartani!!

9. a9e1c02a7b (válaszként erre: 7. - Zsuzska76)
2008. szept. 10. 14:03
Szia! Ezeket a gyógyikat én nem ismerem. Nekünk minden gyógyink inhalálós. Baby hallerrel adjuk be, a kórházban is úgy adták. Minden hónapban járnunk kell tüdőgyógyászhoz, ez egy kis megnyugvás is nekünk, hogy időnként látja szakember a gyereket. Az én kisfiam még nem tud futni. Amúgy én is asztmás vagyok, csak tünetmentes. Amikor pl. penészes helyen vagyok, kijön, amúgy nem.
8. zsuzska76 (válaszként erre: 6. - Magdolna23)
2008. szept. 10. 14:01
Én a fürdővizébe szoktam tenni, dm-ben szoktam venni eukaliptusz vagy borsmentaolajat . Télen a radiátorra teszek vizet, abba csöppentem, nyáron ha fullad vizes törölközőre. Jó illatú és szokott segíteni. Hallottam hogy jók ezek a párásítók, de sajnos Levikém a penészre is allergiás, és a sok párásítástól kijön a penész is, Úgyhogy ez egy ördögi kör, amivel jót teszek, ártok is:-((
7. zsuzska76 (válaszként erre: 3. - A9e1c02a7b)
2008. szept. 10. 13:58
Szia! Látom Te is itt! Kisfiamnak akkor rossz, amikor fut! Egy 4 éves örökmozgó!!! Szegényke alig kap levegőt!Mi Singulairt kaptunk. És Areius szirupot. A lándzsás utifűszirupot is szoktuk használni.
6. magdolna23 (válaszként erre: 4. - Zsuzska76)
2008. szept. 10. 13:58
Szia ehhez a párologtatáshoz külön párásító gép kell ?
2008. szept. 10. 13:55

juj

akkor adnak neki este egy puff flixotide-ot is hát ha úgy hatásosabb lesz a dolog ?

2008. szept. 10. 13:54
Szia! Én kisfiam is asztmás, és allergiás is. Házipor, lisztatka, poratka. Mi is használjuk a ventolint, ahogy ti. Kisfiam 4 éves. Mi kaptunk egy Singulair nevű hörgötágító gyógyszert, ez bevállt.Nekünk még jó volt a Biopolár nevű lámpa, ez színterápiás, gyógyászati boltokban lehet kapni. Nem olcsó, 40000 ft körül van, anyukáméktól kaptuk, de megéri szerintem. Friss levegő is jót szokott tenni. Ja, és a mentholos, eukaliptuszos párologtatás. Tudom, mennyire aggódsz, szörnyű nézni ahogy fulladnak szegények! Én most várom a második Manómat, és remélem, hogy Ő nem örökli ezt a fránya betegséget!
3. a9e1c02a7b (válaszként erre: 2. - Magdolna23)
2008. szept. 10. 13:52
Nálunk ugyanez a helyzet. 4 hónaposan kezdődött hörghuruttal a dolog. Kórházba kerültünk, a karácsonyt is ott töltöttük. 9 napig semmi javulás nem volt. Pedig kapott rendszeresen Flixotide-ot, Ventolint, köptetőt, kálciumot, sóterápiát. Akkor az egyik vizitelő doktornő előírta neki az Atrovent-et, ez is inhalációs gyógyszer. Ez azonnal segített, pedig előtte szinte semmi javulás nem volt 9 napig. Akkor kigyógyult a hörghurutból, de elmentünk tüdőgyógyászhoz, aki állandóra írta elő neki a Flixotid-ot, napi kétszer egy befúvást. Ez gyulladáscsökkentő gyógyszer, elvileg megelőzi a rohamokat. Ha már megjelentek a rohamok, akkor kell a Ventolin. De tényleg nagyon nehéz kordában tartani a betegséget. Én már hallom, ha csak kicsit hangosabban veszi a levegőt, fújom neki a Ventolint. De sajnos nem hat azonnal, kell neki egy pár nap, hogy alakuljon.
2008. szept. 10. 13:44

Kb fél éve voltunk az I. sz. gyermekklinikán ott megállapították a kislánynak hogy hörg hurutja van. Aztán mikor haza jöttünk rá egy hónapra megint bekerültök a kórházba ez uttal a Heim Pálba vitték ott azt mondták hogy asthmás a kicsi.


Itthonra mindent megvettem neki inhalátort bebyhallert

Sajnos megint ki jött rajta reggelre ez a fulladásos valami beadtam neki két puff ventolint utána el is aludt Nem rég kell fel inhaláltam neki egy 20 percet majd 20 percenkét beadtam neki a kívánt ventolin mennyiséget Egy órán keresztül Most megint el aludt. Ha felkell és megint befulladt úgyan ezeket csinálja végig vagy vigyen orvoshoz. De abból tuti megint kórház lesz és ők sem csinálnak majd mást mint amit én ithhon

2008. szept. 10. 13:38
1 éves kislányomnak megint ki jött a hörg hurt betegsége már minden orvosi utasítás meg tettem. Hogyan tovább
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook