Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1 éves a kisfiam. Pelenkázás közben vettem észre, hogy a kukiján, ha feljebb húzom a bőrt, 1 borsó nagyságú fehér valami van. Mi lehet ez? fórum

1 éves a kisfiam. Pelenkázás közben vettem észre, hogy a kukiján, ha feljebb húzom a bőrt, 1 borsó nagyságú fehér valami van. Mi lehet ez? (tudásbázis kérdés)


1 2
27. 66cec28b76 (válaszként erre: 26. - Grigri)
2010. márc. 19. 10:27
Hát persze kend is,én is kentem. De nekünk nem jött be. Lehet nektek jó lesz. Nálunk egyik orvos ezt mondja a másik azt. Sajna össze vissza beszélnek lehet ők se tudják mi lenne a jó.
26. Grigri (válaszként erre: 24. - 66cec28b76)
2010. márc. 19. 10:10
Én minden nap felhúzom neki fürdéskor és utána is mikor krémezem, de sajnos hiába, nem engedi a bőre :( Mindig mozgatom, valamikor pelenkázás közben is, remélem mi nem jutunk el a sebészetig :((( Nekem nagyon jó dokim van, az én gyerekorvosom volt régen, ő nem mondta, hogy ne húzzam fel, csak én nem tudtam, hogy ezt így kell csinálni, a dokim azt hitte, hogy a védőnőm elmondta az ilyen dolgokat, de kb a védőnővel kétszer találkoztam. Most hogy már le van tapadva, azért írta fel a krémet, hogy egy próbálkozást megér, ne okozzunk fájdalmat rögtön a picinek, azért kenem.
25. 66cec28b76 (válaszként erre: 19. - Grigri)
2010. márc. 19. 10:06
Ez így volt nálunk is. Nem mert szegény pisilni. Már én is sírtam hogy hogy segítsek a drágán.
24. 66cec28b76 (válaszként erre: 15. - Grigri)
2010. márc. 19. 10:04
Mi is kentük elocommal,de mi mégis sebészetre kerültünk mind a két fiammal. Ha most kezdeném én nem hallgatnék a dokikra hogy nem szabad mozgatni. Szerintem rosszabb volt hogy a sebész csinálta.
23. 66cec28b76 (válaszként erre: 12. - Bd37ba754f)
2010. márc. 19. 10:02
Köszi.
22. pocsikne (válaszként erre: 4. - 864c5534c9)
2010. márc. 19. 10:00

Szia!

Ne ijedj meg,amikor én észleltem ilyet a kisfiamnál én is megrémültem, de nekünk azt mondta a gyermekorvos, hogy ez akkor alakul ki, amikor a letapadás kezd felválni, óvatosan - csak amíg az ellenállás engedi fel lehet húzni a bőrt, és ez kiürül majd. Szerintem meg fog nyugtatni az orvos is, adhat kenőcsöt ami segít, hogy felváljon a letapadás, de még szerintem erre sincs szükség.

21. Grigri (válaszként erre: 18. - Cb53e790b2)
2010. márc. 19. 09:57
Nálam nincsenek kis golyók, csak a bőrén volt egy zsírcsomó, ami már nincs meg, de ez kívül volt, a kukija bőrén. A krémezést úgy végzem, hogy előszőr húzom fel és utána körbe kell kenni a kukija tetejét, ahol a bőr le van tapadva.
2010. márc. 19. 09:57

Hát, le vagyok döbbenve!!! Akkor bakker nekem mi a szöszről beszéltek (dokinő, védőnő), hogy ne húzkodjam??? Jól megijesztetek, csajok!

Első gyermekem nekem is, és igazából a rokonságban voltak, akik mondták, hogy húzkodjam, de én tartottam magam a dokinő tanácsaihoz.


Most akkor elkezdem majd "edzeni" a bőrt.


Megnéztem megint a fiam kukiját. Nem merem nagyon hátrahúzni, mert nem akarok bajt, de kipiszkálni nemtom azt a vmit.

Csajok, elmegyek a dokinőhöz, hogy nyugtasson meg, s akkor ezt a húzogatás témát is megbeszélem vele.


Csak az bánt, hogy nem vettem előbb észre neki ezt a vmit, mert biztos nem mától van neki. De mentségemre legyen, hogy ma is csak azért fedeztem fel, mert alapjáraton hátrébb volt a bőr, s kikandikált az a fehér vmi...


De őt nem zavarja. Nem fáj neki, nem birizgálja. Ez azért jó. De muszály megmutatnom a dokinőnek...


Köszönöm a segítségeteket, tanácsaitokat!!!:))))

19. Grigri (válaszként erre: 17. - Bd37ba754f)
2010. márc. 19. 09:54

Nagyon megköszönném az olaj nevét :)

Remélem segítene, mert nem akarnám megkínozni a visszarántással, igaz nem én csinálnám, de már hallottam róla, utána nagyon sokáig nem pisilnek a fiúk, mert nagyon fáj és csípi is nekik a pisi a kukijukat :(((

18. cb53e790b2 (válaszként erre: 15. - Grigri)
2010. márc. 19. 09:52
neeeeeee !!!!!!!!!! huzzad nyúúúúzad " nem szószerint " neki ne sokaig csak fűrdés után mindíg egy kicsit minden nap hiddel sokat segít rajta még ha egyenlőre nincs is látszatja krém ??? mien krém ha bekrémezed akkor meg sem tudod fogni hogy huzzod föl?hát ha krémezed akkor tuti hogy attol vannak azok a kis "golyók"
17. bd37ba754f (válaszként erre: 15. - Grigri)
2010. márc. 19. 09:48
anyósomék hoztak valami olajat gőzöm sincs mi volt majd megkérdem az sokat segített puhitotta a bőrt s most hátra megy igaz nehezen de hátra lehet húzni na a multkor ugy hátrahúztam hogy nem bírtam vissza húzni szegény meg sikitozott le kellett fogjuk hogy valahogy megoldjam a problémát:DDDD
16. cb53e790b2 (válaszként erre: 11. - 864c5534c9)
2010. márc. 19. 09:46
azt mondták hogy 6ho kor után de én mind a 3 nak hár 3 hos korában kezdtem sajna nekunk a nyagynál nem sikerült annyira szük volt müteni kellett neki sok sok ilyen kis tútókás berakodások voltak :)
15. Grigri (válaszként erre: 11. - 864c5534c9)
2010. márc. 19. 09:45
Sajnos nálunk nem jön fel neki, le van tapadva, kenegetjük Elocom krémmel, amit a dokinő írt fel, ezzel két hétig, aztán két hétig körömvirággal, már sokat javult, de valószínű, hogy fel kell majd rántani, de a dokinő azt mondta, hogy a krém segíthet, hogy ne legyen ez olyan drasztikus és könnyebben elváljon. Szerintem már a születésétől kezdve kellett volna felhúzni a fürdésnél, de nálunk ez az első baba, és kb a harmadik hónaptól húztam neki, de az már késő volt. A dokinő azt mondta, hogy még nincs elkésve, hároméves koráig ha nem jön le magától, akkor kell lerántani :(
14. bd37ba754f (válaszként erre: 11. - 864c5534c9)
2010. márc. 19. 09:44
A nagy fiamnak 3 hónaposan kezdtem el most elég nehezen de hátra megy 2 éves,a kicsinek születésétől kezdve hátramegy a fitymája annak még a kukija is husos most 1 éves.Szerintem lassanként kezd el a fiadnál mert ha most szűk a bőr nehéz lesz kinyújtani a bőrt és az ember ugye nem nagyon piszkálja ha nem muszáj később meg általában durva módszerrel oldják meg a gyerek orvosok
2010. márc. 19. 09:43
Hát, megpróbálom feljebb húzni a bőrt neki, hogy tényleg vmi csak alákerült. Talán tényleg nem csomó, hanem krém, vagy vmi. Mindjárt jövök...
12. bd37ba754f (válaszként erre: 6. - 66cec28b76)
2010. márc. 19. 09:41
gyönyörüek a gyermekeid:) szeretnék én is egy harmadikat kislányt csak nem most:D 7-10 év mulva:)
2010. márc. 19. 09:41

Köszi csajok, hogy írtok!

Mindjárt megnézem megint neki.

A doktornő ma 11-14h-ig rendel, megnéztem a neten. Lehet, hogy elugrok.


Azt még megkérdezhetném, hogy ti mikor kezdtétek el a kisfiatok kukiját "húzkodni"? Mert én eddig csak mindig egy kicsit nyitottam szét, mikor fürdött. Azt mondta a dokinő, hogy 1 éves koráig nem kell húzkodni.

2010. márc. 19. 09:40
a zsirmirigyek is hasonlóak ha nem fáj akkor nem kell rohanni:) nem tudod kimosni? a bőr alá van benőve?
9. Grigri (válaszként erre: 4. - 864c5534c9)
2010. márc. 19. 09:38
Igen, nálunk is volt, bár nekünk csak tűhegynyi, az orvos azt mondta, hogy valami zsírmirigy és idővel elmúlik, ha nem múlik el, akkor majd beutal az urológushoz. Nálunk már nincs meg, most 21 hónapos a fiam ;)
2010. márc. 19. 09:38
semmi gond az akkor van ha nem huzzuk föl nekis sokáig vagy rerendesen és berakodik a fityma alá a pisiből származó ez -az föleg ha nem lehet még teljesen fölhúzni
2010. márc. 19. 09:38
Hát én ilyennel még nem találkoztam,de szerintem ha felhívod a védőnődet,akkor ő tud valami okosat mondani.
6. 66cec28b76 (válaszként erre: 5. - Bd37ba754f)
2010. márc. 19. 09:37
Szerintem is az. De ez sajna természetes,alárakódik a krém ,hintőpor. Ne parázz. Két fiú anyukája vagyok.
2010. márc. 19. 09:35
nem lehet hogy csak fitymakosz?
2010. márc. 19. 09:34

1 éves a kisfiam.

Az előbb pelenkázás közben vettem észre, hogy a kukiján, ha feljebb húzom a bőrt, 1 borsó nagyságú fehér valami van. Olyan csomószerűségnek látom. A bőrrel együtt feljebb csúszik. Mi a nyavalya ez?

Hétfőn mindenképpen mennénk doktornőhöz, de mindjárt megnézem, ma rendel-e?

Tapasztaltatok már ilyesmit a kisfiatokon?

2010. márc. 19. 09:33
Gondolom idő kell leírni a kérdést.
2010. márc. 19. 09:33
mond:)
2010. márc. 19. 09:31
Kisfiús anyukák segítsetek!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook