Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 07/08-as év legARANYosabb kismalacai fórum

07/08-as év legARANYosabb kismalacai (beszélgetős fórum)


315. egypt (válaszként erre: 292. - Ibi75)
2007. dec. 15. 09:55

Valahogy mindig természetesnek vettem, hogy lesz tejem, erre tessék...:( Ott lett szerintem elrontva a dolog, hogy 2 naposan elvitték tőlem, egyrészt nem tudtam mellre tenni, másrészt halálra idegeskedtem magam, és a tej meg pont a 3. nap körül szokott belövellni.

Én is úgy érzem, hogy kicsit lesajnálnak, mikor kérdezi, hogy van -e elég tejem, és mondom, hogy sajnos nincs.

314. egypt (válaszként erre: 291. - ALLICS)
2007. dec. 15. 09:52
Szerintem egyszerűen arról van szó, hogy még nem érett a bélrendszere, és ki kell, hogy alakuljon.
313. egypt (válaszként erre: 296. - Jandrea)
2007. dec. 15. 09:50
Hát ez nem nagyon vigasztalja az embert. Akkor most fél évig nézzem, ahogy szenved szegény? Nehogy már semmit ne lehessen vele csinálni!
312. egypt (válaszként erre: 302. - Win)
2007. dec. 15. 09:49
Tejtermelés serkentésére most a Radlert ajánlották, amúgy csak a teákat meg a homeobogyókat tudom. Ételekre gondolsz? Mert érdekelne.
311. egypt (válaszként erre: 306. - Ficanka(Karira))
2007. dec. 15. 09:47

Köszi!:)

Gratula nektek is!:)

Nekünk az Infacol kicsit jobban bevált talán, mint az Espumisan. Most kaptunk a barátainkól cseresznyemag párnát (a DM-ben kapható), amit mikróban meg lehet melegíteni és a hasára tenni. Az szokott használni, meg ha járkálunk vele.

310. ALLICS
2007. dec. 14. 22:07
Esztinek is ari:)))
309. ibi75 (válaszként erre: 308. - ALLICS)
2007. dec. 14. 22:05
Megnéztem. Te mázlista! Nagyon cuki.
308. ALLICS
2007. dec. 14. 21:47
Szia Ibi!!Nekem is sikerült elkapnom pár mosolyt!!
307. ibi75 (válaszként erre: 305. - Panna77)
2007. dec. 14. 21:33
Kac-kac! Látogatóim voltak :)
306. ficanka(Karira) (válaszként erre: 283. - Egypt)
2007. dec. 14. 19:56

sziasztok csajok!

tudom, hogy jól eltűntem, de sajna az itthoni gép megadta magát, apáét pedig csak este tudnám használni, akkor pedig inkább családi életet élünk.

de már csak napok kérdése, és többet tudok majd feljönni...


Egypt!

először is gratula a babához! nálunk sajna ugyanez a helyzet...pár napja nagyon hasfájós Samu. :( Se az Espumisan, se az Infacol nem használ...az édeskömény teát pedig nem issza meg. :(

305. panna77
2007. dec. 14. 18:01

Ibikém,


benéztem ide is, de Te sehol sem vagy... Nnna, innentől nem ér piszkálni.:-)

304. davider
2007. dec. 14. 17:20
Ez is döglödik:-DDD
2007. dec. 14. 16:46

Sziasztok!


A másik topic döglött így átjöttem kicsit. :)

Látom anyatej VS. tápszer téma van. Nekem 3 hónapig volt tejem, utána még 1 hónapig tudtam "csak" pótlással etetni manót, aztán olyan 3,5-4 hónapos korától csak tápszert kapott. És egészséges, tünci manó!! ha nincs tej, nem lehet mit csinálni!!

302. win (válaszként erre: 290. - Egypt)
2007. dec. 14. 16:14

Őszintén szólva nem tudom, mennyire igaz.

Én majd' meghaltam az őszibarackért, pont akkor kezdett érni, mikor a fiam született, de nem ettem. Aztán mikor már néhány hetes volt, akkor megkíséreltem, hogy eszem egy pár gerezdet. Semmi baja sem lett. Viszont elfeledkezve magamról 5 hetes korában ettem 3 szilvásgombócot, mindegyikben fél szilva volt csak, és attól elég jó kis hasfájása lett.

De pl. végig ittam narancslevet, ettem rengeteg (de tényleg iszonyat sok) tejterméket minden nap, és ezek nála nem okoztak problémát.


Egyébként azt akartam kérdezni, találtál-e már egyéb tejtermelést serkentő szerekről valamit, mert ha nem, akkor tudok Neked írni párat.

301. davider (válaszként erre: 300. - Ibi75)
2007. dec. 14. 14:47

Dehát én néha ide merészkedek:)))


Fúúúú nagyon drukkolok én is 3 gépről küldtem:)Ha lenne több....

300. ibi75 (válaszként erre: 298. - Davider)
2007. dec. 14. 12:46

Szia! Hát talán vezetünk, de nem tudom, hogy meddig lehet még szavazni, 2 kislány nagyon a nyomunkban van :)

Meg azt sem tudom, hogy minden e-mail cím jó -e, mert mi a hotmail-es címekről is küldtünk szavazatot.

(már ide merészkedtél - te kis huncut?)

299. davider (válaszként erre: 298. - Davider)
2007. dec. 14. 12:32
hagyadik=hányadik
298. davider (válaszként erre: 297. - Ibi75)
2007. dec. 14. 12:32
Szia Ibike hagyadik Eszter a Babavilág versenyen???
297. ibi75 (válaszként erre: 296. - Jandrea)
2007. dec. 14. 12:27

Köszi:)


Olyan sokáig (mármint 6 hónapig?)? Az szörnyű fárasztó lehet mindkettőtöknek :(

Szegény gyerkőcök. Mindenre tudnak már valamit kitalálni, erre miért nem???

296. jandrea
2007. dec. 14. 08:30

Ibi, gyönyörűek vagytok még mindig!!:))

Megnéztem a képeket egyre szebb ez a kislány:))


Egypt, lehet hogy ezek a Barnabások ilyenek...nekem is nagyon hasfájós a pici és az ég világon mindent kipróbáltunk, de semmi nem vált be a hasfájásra....voltunk hétfőn a kicsivel a kórházban és azt mondta adoktornő, hogy ne kísérletezgessek, meg kell érnie a kis gyomrának, ez eltarthat 3 vagy akár 6 hónapos koráig is...:((

295. win (válaszként erre: 294. - Ibi75)
2007. dec. 14. 08:17

Hát ezt szomorúan hallom! :(((

Főleg mikor valaki nem tehet róla, vagy megtett minden tőle telhetőt és ennek ellenére nem megy.

Én értem, hogy miért az anyatejet és szoptatást akarják előtérbe helyezni, de azért azt sem árt figyelembe venni, hogy van, amikor ez nem megy. Ilyen esetben nem szabadna az anyukákban lelkiismeretfurdalást kelteni, meg ezt nekik felhánytorgatni. Főleg nem az orvosok, védőnők részéről.

294. ibi75 (válaszként erre: 293. - Win)
2007. dec. 14. 08:00

Sajnos tényleg ez a tapasztalatom. Te biztos tényleg jobb emberekkel találkozol, de én rendesen lenézve/lesajnálva éreztem magam, amikor más kérdésére azt kellett válaszolnom, hogy nincs tejem. Hiába, a jó géneket nem örököltem. Engem Anyu 13 hónapig szoptatott! Viszont még a könyvekben is azt olvasom, hogy CSAK AZ ANYATEJ!!! (aztán megemlítik a tápszert is...)

Amikor a multkor kerestem, hogy milyen korú gyereknek mennyi tápszert kell adni (a dobozon leírtakon kívül kerestem mást), akkor bizony nem találtam semmit, mert CSAK AZ ANYATEJ!!!

Tereza talált egy pár sort nekem. Ez van. :(

293. win (válaszként erre: 292. - Ibi75)
2007. dec. 13. 20:41

Ibi! Ne idegesíts, hogy már Te is ezzel jössz!!! :((((


Én még életemben nem néztem le senkit azért, mert nem tudott szoptatni! És nem is ismerek ilyenket, pedig sok kisgyerekes anyuka él a környezetemben, akik közül jó néhány bőven 1 éves koron túl is szoptatott.

Most vagy én élek valami kiváltságos helyen, vagy nem tudom mire kellene gondolnom...??? :-OOOOOOOO


Ismerek sokféle anyát: aki csak szoptatott, aki csak tápszerezett, aki eleinte szoptatott, aztán tápszerezett, meg aki párhuzamosan csinálta a kettőt. A gyerekeink jól eljátszanak, mi közben jót beszélgetünk és a kutyát nem érdekli, ki mivel etette a gyerekét az első 5-6 hónapban. Szerintem ebben a viszonylatban ez nem fontos. Abból a szempontból viszont annál inkább, hogy ha valaki szeretne, akkor valóban tegyen meg mindent, amit ismeretei és ereje szerint tud. Ha nem is sikerül, nyugodt szívvel mondhatja, hogy ő megpróbálta, de nem ment. És ezt nem másoknak kell mondania, hanem önmagának.


Van ismerősöm, aki az első gyerkőcöt 2 hónapig próbálgatta szoptatni, tápszeres kiegészítéssel, a baba közben hasfájós volt, végül 2 hónap után végképp nem ment a dolog. A második baba most 10 hónapos, még mindig szopik és tápszerezni sem kellett. :)))

292. ibi75 (válaszként erre: 283. - Egypt)
2007. dec. 13. 19:36

Hát nekünk is volt gondunk, de csak 2 napig. Vettem Espumisant, egy hétig adtam neki, ma meg csak néha-néha. Kaja közben többször megállunk pihizni, és a kaját is 3-szorra adom neki oda, így hátha elkerülhetőbb a hasfájás.

Ne foglalkozz vele, hogy nincs tejed. Tényleg lenézik a nőket, akik nem tudnak szoptatni. A védőnőm folyton b..gatott, hogy tegyem mellre a gyereket, de minek ha üres a cickó??? A dokinénim viszont azt mondta, hogy ne foglalkozzak vele, más is felnőtt tápszeren és ne sanyargassam magunkat :)

Fel a fejjel!!!

291. ALLICS (válaszként erre: 290. - Egypt)
2007. dec. 13. 10:41
Ez nem hülyeség hanem igaz.De ha nem eszed ezeket akkor valami mást nem bír a kicsi szervezete.Kakil rendesen??
290. egypt (válaszként erre: 288. - Win)
2007. dec. 13. 10:33
Igen, ezt hallottam én is, hanyagolom is az összes ilyet, bár pont tegnap azt olvastam, hogy ez hülyeség, mert a puffasztó ételek csak az anya bélrendszerében okoznak gázképződést, az anyatejbe kerülve nem, de azért kerülök minden ilyet, meg narancsot se eszem már szülés óta.
289. egypt (válaszként erre: 284. - Win)
2007. dec. 13. 10:30

Köszi szépen!

A hasmasszázst szoktuk neki csinálni, a különféle fogásokat is meg vettünk Infacolt és Espumisant, de semmi se használ sajnos túlzottan, ugyanúgy fáj a hasa szegénynek.

288. win (válaszként erre: 284. - Win)
2007. dec. 13. 10:30

Azt még elfelejtettem írni, hogy vannak olyan ételek, italok, amik némelyik babánál gondot okozhatnak, másoknál nem. (Túl a közismert hüvelyesek, k-betűsök, stb. csoportjain)


Hallottam több olyan esetet, hogy az anyuka által fogyasztott narancslétől, illetve tejtermékektől fájt a baba pocakja. Érdemes esetleg kipróbálnod azt is, hogy ezeket néhány napra kiiktatod az étrendedből és megfigyeled, történik-e változás.

Sok szerencsét!

287. ALLICS (válaszként erre: 283. - Egypt)
2007. dec. 13. 10:24

Szia!!Igen azt én is észrevettem hogy a tápszeres babákat úgymond lenézik akik tudnak szoptatni.Az igaz hogy mindent meg kell tenni hogy szoptatni tudj és hogy a babának a tejci a legjobb.

Én homeopátiás golyócskákat szedtem(urtica urens),egyél sokat rendszeresen de csak tápanyagokban értékes ételeket.Szoptass és fejjél sokat.Bár mindezek nálam nem használtak.De hátha neked segítenek.

286. ALLICS (válaszként erre: 280. - Ibi75)
2007. dec. 13. 10:18
Megnéztem a képeket nagyon aranyosak,különösen a mosolygós kép:)))

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook