Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 0-3 éves koráig mennyit költöttetek a gyerekre? fórum

0-3 éves koráig mennyit költöttetek a gyerekre? (beszélgetős fórum)


1 2
jan. 8. 01:46
ha akarsz gyereket ne a penzt nezd!a penz nem minden hidd el!
30. LBO
jan. 6. 07:11
Ez milyen kérdés már megint...
jan. 6. 06:50
ez valtozo,de dontsd el,hogy a penzt szereted jobban vagy valoban egy gyereket!
okt. 31. 05:49
Amennyit kell és most is annyit. Az unokákra is.
okt. 31. 01:23
gyereket nem azert szul az ember,hogy honaprol honapra szamolja,hogy mennyibe kerult!
2023. szept. 17. 12:17
Most negatív passzban vagyok, ezért úgy érzem többet mint kellett volna..... :(
2023. jún. 6. 21:02
Nem tartom számon, mert nem fontos. Bármennyit költenék rájuk. :)
2023. márc. 9. 00:42
ki tudja?nem irtam le sosem!
23. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 4. 20:17

Egyedül voltam már, amikor megszületett. Semmit sem kaptunk sehonnan, még egy rugdalózót sem.


Gyerekszoba leválasztása, bútorok, babakocsik, ruhák, tápszer, pelenka, játékok, szupinált cipők, autósülés, stb. Az összes pénzem plusz szüleim segítettek. Félretenni sem tudok.

2023. febr. 4. 05:44
Nem szoktam számolni.
2023. febr. 4. 03:49
Amennyit kellett.
20. Sirga
2023. febr. 3. 15:33

Lehetetlen forintosítani. Ahol több gyerek van, ott átlagot kéne számolni?

Babakocsit "örököltük" - bár a második gyerkőc születése előtt vettem egy használt, újabb darabot -, ruhát kaptunk a rokonságban lévő nagyobb gyerekek után. A pelenkázós kiságyat a szomszédtól vettük meg - imádom, a mai napig megvan, lapra szerelve. Játékokat rokonságból is, újonnan is kaptak.

19. Alnisa (válaszként erre: 16. - K-né Zsóka)
2023. febr. 3. 14:16

A moshatót is meg kellett venni és mosni kellett.

Gondolom régen is ettek a gyerekek.....

18. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 3. 12:54
Ilyen egy hülye kérdést :)
17. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 3. 12:41
Van aki ezt számolja?
16. K-né Zsóka (válaszként erre: 14. - Alnisa)
2023. febr. 3. 12:40
Attól függ hány éves most a gyerek, mert ha a régi időkben volt kicsi, akkor a pelenkára költött összeg nem számottevő :).
2023. febr. 3. 12:31

Most már kíváncsi lettem, és megkérdeztem Googlet. A válasz:

"Ezek alapján tehát egy gyermek a fogantatástól féléves koráig körülbelül 1 millió forintba kerül. A gyermek féléves korától három éves koráig ezek alapján összesen 1.452.000 forint kiadásra számíthatunk"

"Ebben az esetben a gyermeknevelés születéstől az óvodás évek végéig 4 millió 470 ezer forintba kerül."

Tehát a két cikk alapján úgy 3,5 millió.

14. Alnisa (válaszként erre: 12. - Globus)
2023. febr. 3. 12:10
Nem vettél pelust, játékokat, kaját a gyereknek? Nem értem ezt a semmit nem költöttünk dolgot.....
13. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 3. 12:09
Szerinted ezt valaki tételesen felírva? Menni ment el ruhára, plusra, popsitörlőre, kajára, gyógyszerekre, játékokra, ajándékokra, könyvekre??
12. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 3. 11:22

Akkor még szinte semennyit, mert sógornőim gyerekeiről rengeteg ruhaneműt kaptunk. Babakocsit is kaptunk pár forintért, régi típusút, mert sok babát kiszolgált már, én is továbbadtam. Narancssárga színű volt :)

Pelenkázóasztalt tesóm csinált bútorlapból, arra vettem szivacsot, amire én varrtam huzatot. Semmi extrább költségre nem emlékszem... később persze vettünk új dolgokat, talán mire óvodába ment. Cipő mindig új volt.

11. handymandy (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 3. 11:20

Még a készülődésre szánt összeget talán meg tudnám saccolni, de 3 év kiadásait az ember nem jegyzeteli.


Én sokat sportoltam, használt ruhák, tárgyak, játékok terén. Mivel rokonságban/ baráti körben az én porontyom volt az első,így nem volt örökölt holmi.


Amúgy ez gyerekfüggő,egyiket hurcolják mindenféle különórára, fejlesztésre, másikat nem. Én gyerekem pl. nem járt sehová. Nem vittem ész nélkül játszóházba, és egyéb fizetős gyerekprogramokra.

10. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 3. 10:18

Ez teljesen attól függ, mik az igények.


Már ott kezdődik, hogy pl tápszeres-e a baba. Nekem szerencsém volt, fél éves korukig csak anyatejet kaptak, így nem kellett tápszerre költeni, csak magamnak volt plusz, amiket azért ettem/ittam, hogy legyen tej (pl karamalz, amit egyébént nem iszok)


Nem kellett egyik gyerekemmel se TSMT-re vagy Dévényre járni. Aminek elég drága az óradíja.


Nem kellett babakocsit és kiságyat venni, mert kaptunk.


Miért fontos, mi miatt kérdezed? Most vállalnál gyereket és kíváncsi vagy, vagy nem tudtok megegyezni a gyerek apjával a gyerektartáson?

2023. febr. 3. 10:05
Sokat. De ez attól is függ, hogy mit számolunk bele. Férjem ilyen költségvetés mániás. De elég hamar rá kellett jönnie, hogy nehéz különválasztani, hogy mi az, ami tisztán a gyerekkel kapcsolatos kiadás, mi az, ami nem.
8. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 3. 09:56

Ez a mostani árak fényében neked semmi támpontot nem ad...

De azt tudnod kell, hogy minél nagyobb egy gyerek, annál több költséggel jár.

2023. febr. 3. 09:44
GYEd-em felét, plusz a szüleim havi 20-30.000 ft-t, ruhára játékra szórakozásra; önként, szeretetből, nem azért mert rá voltunk szorulva.
6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 3. 09:40
Nem tudom. Sokat.
5. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 3. 09:38

Ez ám a kérdés 🙄

Gondolod kimutatást vezettem?

2023. febr. 3. 09:35
Sokat, azért mert nagyon jól álltunk anyagilag.
2023. febr. 3. 09:32

Soha nem számoltam ki. Nagyon, nagyon sokat. És még fogunk is. Ezzel jár, így vállaltuk őket.

Ez miért fontos?

2023. febr. 3. 09:32

Szerintem ezt így nem lehet megmondani.


Én mondhatom, hogy alig, mert kb. pont 3 éves koráig alig vettem ruhát a gyereknek, mert annyi ruhát kaptunk a családból, hogy felesleges volt. Mi is tovább adtuk.


Ezután már azért nem volt, mert a fiam nagyobb volt az átlagnál és tőle örökölt mindenki.


A játékokat persze megvettük, ahogy a kaját is meg egyebeket, de sosem éreztem késztetést arra, hogy írogassam a ráköltött pénzt, és így nem is tudom megmondani.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook