Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vigyázz, mit vásárolsz! fórum

Vigyázz, mit vásárolsz! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Vigyázz, mit vásárolsz!

1 2 3 4 5 6 7
32. 327c6c9b63 (válaszként erre: 30. - Norci10)
2013. aug. 14. 11:20
Hová? :)
31. 327c6c9b63 (válaszként erre: 29. - HMF83)
2013. aug. 14. 11:19

Ellenőrzést indíthat a hatóság névtelen bejelentés alapján is, sőt anélkül is, csak úgy jókedvéből.

Ilyen bejelentésre szolgál a megadott zöld szám, és e-mail cím.

2013. aug. 14. 11:15

Sziasztok!

Azért,hogy megnyugtassalak titeket, sok helyen nem így működik a dolog. Én is boltban dolgozom,van még hozzá tartozó pékség,büfék. Nálunk minden ilyesmi szigorúan TILOS! A felhasználható dolgokat szigorúan szavatossági időn belül kell továbbfelhasználásra küldenünk! Megölne minket a főnök,ha csak egyszer is rosszat adnánk el,mert az a vevő bizony nem jön többet. És sajnos olyan is előfordul,hogy bőven szav.időn belül rossza termék. Egy tejfölbe pl. nem látsz bele és néha bizony penészes,de mi mindig kicseréljük! Gyertek hozzánk vásárolni! :D

29. HMF83
2013. aug. 14. 11:15

Ha bármilyen bejelentést akartok ilyen ügyben tenni, névetelenül nem fog menni, csak szólok...


Onnantól pedig nem kizárt egy per rágalamzás miatt...Tehát ennek megalapozottnak, és bizonyíthatónak kell lennie tanúkkal, hogy ilyen történik.


Név nélkül csk csapkodás ide oda...

2013. aug. 14. 11:10
Nah leírom újra, üzletnév nélkül.Szóval én meg olyanról tudok, ami nyílt titok egy ismerősöm falujában, hogy egy ismert szupermarketben a felvágottakat hipóval mossák le minden este, tudjátok a rudakat, hogy ne legyenek nyálkásak, meg büdösek....
27. HMF83
2013. aug. 14. 11:09

Én ezen nem lepődöm meg, nem is szörnyűlködöm mert ez tényleg megesik,nem is nagyon vásárolok csemepultban sűrűn...de több okból is...


1 utálom ha a széle barna

2 utálom ha m-es vastagságban van leszeletelve

3 utálom ha nincs kesztyű, egyebek

4 meg mondjuk tapasztalatból :)


Nagyon egyszerű ha valami nem stimmel vissza kell vinni, én amúgy nem tudom miért nyelik le a békát az emberek...bár pl öregek bármit megesznek, mert nem érzik...Én egy kezemen nem tudom megszámolni, hányszor mentem vissza nem csak ilyen esetben...


Ha vkinek amúgy jó a szaglása ízlelése, nem nagyon tudják még egy körözöttben sem eltűntetni...


A turpisság előbb utóbb amúgy meg kiderül ha megjelenik a "tamponos" néni esetenként bácsi abban az esetben ha vki fosik, ennyi :)


Szarrágók az üzletvezetők, és osztályvezetők ennyi!Bár egyesek rájöttek ki is lehet akciózni a közel lejáró termékeket...


Amúgy húst le szabad mosni enyhe hipoklorittal ha indokolt, pl darálthúsnál is lehet, persze nem olyan esetben amikor már óriási pseudomonas halmaz van :)

2013. aug. 14. 11:06

Akartam az egyik kommentre válaszolni, de mire elküldtem, törölve lett. Sajnos szelektálják a kommenteket, de sebaj :)

Tehát azt akartam írni, hogy először plakátozni és szórólapozni akartam a bolt közelében, amiben leírtam volna ezeket a dolgokat, de észbe kaptam, hogy ha rájönnek, hogy én csinálom, akkor csúnyán ráfáznék.

Az volt a bajom, hogy nem tudtam én sem, kihez is fordulhatnék, köszi, hogy megosztottátok ezeket a lehetőségeket!

2013. aug. 14. 11:06
Ezt tényleg jó hogy leírtad! Végre egy hasznos cikk!
24. Hoxa
2013. aug. 14. 11:04
Sziasztok!

Megkérlek titeket, hogy konkrét üzletneveket - a jogi következmények elkerülése érdekében - ne írjatok!
2013. aug. 14. 11:01
hentesekről hallottam, hogy a zöld felvágottakat éjszakára beáztatják vmi timsós löttybe, reggel kiszedik, megtörölgetik, oszt jól eladják mert frissnek látszik:(
2013. aug. 14. 10:52
ez nagyon durva :O
21. Noarashi (válaszként erre: 20. - Judit87)
2013. aug. 14. 10:48
Az adja a zamatát :)
20. judit87 (válaszként erre: 9. - Annie1130)
2013. aug. 14. 10:41
patkány?Fúj, rendszeres veszek előre csomagolt szalámikat, lehet abban is van egy két rágcsáló :S:S
2013. aug. 14. 10:35
Mi nem is eszünk ilyeneket, nagy ritkán pick szalámi (de van, hogy abból is a rudat), kolbászból meg házit, virsliből vákumzáras füstlit, de azt is csak ritkán. Sajtból is ritkán, de akkor is csak csomagoltat. Amikor meg nincs ilyenre pénz, akkor inkább nem is veszünk felvágottat, sajtot.
2013. aug. 14. 10:28
Húst csak húsboltban, ismerős hentestől :)
17. Kantara (válaszként erre: 7. - Floracska)
2013. aug. 14. 10:24
Igen, ezért nem nagyon jelentgetik be őket szerintem mert nem tudják bizonyítani. És a végén még téged büntetnek meg rágalmazásét.
16. Kantara (válaszként erre: 15. - 327c6c9b63)
2013. aug. 14. 10:23
Igen, a Lidlről jók a tapasztalatok úgy hallom, meg ott lehet olyan ételt is találni amiben kevesebb az adalékanyag.
15. 327c6c9b63 (válaszként erre: 14. - MelisUK)
2013. aug. 14. 10:18
Én eddig is a Lidl-ben vásároltam, elsősorban a kedvező árak miatt. Ez az információ megerősített ebben. Viszont...úgy rémlik ott nincs is csemegepult.
2013. aug. 14. 10:15
Ez gusztustalan... Pusztan a vezetoseg eltussolja, hogy rosszul rendelt, tul sokat... Lidl-ben ilyen nem fordul elo, ott jol kialakitott rendelesi rendszer van es a felsobb vezetoseg nagyon gyakran jar ellenorizni. Minden nap ellenorizni kell a lejarati datumot, majd leertekeles kovetkezik, aztan kuka - szelektiven. A hosszu lejaratu termekekre is ki van alakitva egy rendsyer, minden heten megvan, hogy mit kell atnezni, meg a fagyasztot is. Ninden felsobb utasitasra tortenik, szamitogepen kuldik az infokat napi sszinten tobbszor. Igaz en nem Magyarorszagon dolgozom Lidl-ben, haem Skociaban vagyok manager, de ennek ugyanigy kell hogy mukodjon minden orszagban, a frissesseg a bolt alappillere.
13. Mzsuka
2013. aug. 14. 10:01
Sajnos ez tényleg nem egyedi eset,én mikor gyakorlaton voltam találkoztam ilyen dolgokkal,de mondjuk azért ennyire nem volt durva a helyzet. De pl a nyálkás virslit,ecetes vízben mosták le stb...
12. 327c6c9b63 (válaszként erre: 11. - Tótágas)
2013. aug. 14. 10:01

Van e-mail cím is:


ugyfelszolgalat@nebih.gov.hu


Én máris elküldtem nekik a cikk linkjét.

2013. aug. 14. 09:55
2013. aug. 14. 09:51
A TV-ben szoktak hírdetni egy telefonszámot ahol bejelenthetők az ilyen visszázságok
9. Annie1130 (válaszként erre: 7. - Floracska)
2013. aug. 14. 09:46

Én kiker boltokról is tudok, akik ezt a "bevett szokást" alkalmazzák. Sőt, állítólag pici ecetes, sós vízben hagyják éjszakára a megbarnulni készülő felvágottakat...:(Gusztustalan ez az egész, de ne gondoljátok, hogy a gyári csomagolású dolgok sokkal korrektebbek lennének. Egy ismerősöm zsalámigyárban dolgozik. Saját elmondása szerint, hiába van rendszeres rágcsálóirtás, meg eléggé figelnek az élelmiszerbiztonságra, "óhatatlan, hogy ne pottyanjon bele egy-két patkány a keverőüstbe".


Egyébként a bejelentést megteheted névtelenül is. Én tuti, hogy addig nem nyugodnék, amíg be nem záratom. Nem lesz egyszerű menet, sok-sok ellenőrzés kell a rajtakapáshoz, de megéri. Ha mi nem gazoljuk ki ezeket az üzleteket, akkor ki fogja?!Nekünk, vásárlóknak kell összefogni, és bojkottálni őket, és mindent megtenni annak érdekében, hogy ne működhessenek ilyen boltok! Sajnos, lehet, hogy akkor 90%-a bezárna?!:(

2013. aug. 14. 09:44
Na ezért veszek é csak gyárilag csomagolt árukat.
2013. aug. 14. 09:37

Ez nem T...o volt, mielőtt valaki azt hinné.

Szívesen bejelenteném őket, és be is fogom, mert nem hagyom annyiban ezt. De egy a gond: bizonyíték nélkül aligha tudok bármit is tenni. Persze van egykét fotóm, ami pl. a cikk mellett van, azt a penészes sajtot is eladták úgy, hogy levágták azt a szeletet róla. De a kép azt nem bizonyítja, hogy valóban el is adták.

2013. aug. 14. 09:35
Én nem vagyok benne biztos, hogy a kis boltokban ez nem fordulhat elő. Ott még lassabban forog az áru.
2013. aug. 14. 09:33
Azt megtudhatjuk hogy melyik volt az a szupermarket?
2013. aug. 14. 09:29

Undorító:((((

Mondjuk húst nem eszem, a sajtot meg inkább gyári csomagolásút veszek...

Én is találtam már penészes kenyeret, penészes szeletelt sajtot szupermarket polcán, gyári csomagolásban(!!), lassan az ember már semmit nem mer megvenni...

Mondjuk azt a boltot, ahol dolgoztál, tényleg fel kéne jelenteni!!

2013. aug. 14. 09:24
Köszi, hogy segítesz a méregtelenítő kúrámban, étvágyam egy szál se!:) Komolyra fordítva a szót:Gyomorforgató dolgok történtek abban a boltban, és sajnos ezt nem csak tőled tudom, hogy sok helyen így megy. Ez lenne a mai hazai kereskedelem?!Megdöbbentő, hogy nyereségvány miatt játszanak az egészségünkkel, és ráadásul, ahogy írod, szerintem nem véletlenül nem megy jól a bolt. Persze mindig rá lehet fogni valamire: a kormányra, a krízisre, stb-re, de ők soha semmiben nem hibáztak, mindent megtettek azért, hogy tisztességesen kiszolgálják a vásárlóikat, hogy megtartsák őket, vagy hogy esetleg újakat szerezzenek. Igazi szemellenzős, undorító hozzáállás. A másik oldalon meg sajnálom azt a sok-sok családot meg kisnyugdíjast, akik kénytelenek 400 Ft-os, "kicsit lejárt" szalámit venni. Egyébként, most hogy már nem dolgozol ott, tettél bejelentést az illetékes hatóságoknál? Szerintem kötelességed lenne...
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook