Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vigyázz, mit vásárolsz! fórum

Vigyázz, mit vásárolsz! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Vigyázz, mit vásárolsz!

1 2 3 4 5 6 7
2013. aug. 14. 14:16
Meg hány olyanról lehetett már hallani, hogy egér volt a termékben,, stb... vagy a wchelyiség mellett tárolták az élelmiszert..
2013. aug. 14. 14:15

Ezt én is megtapasztaltam már vásárlóként, amikor sertés-marha mixet vásároltam, ami darálva volt, és büdös volt, pedig még egy hét szavatosság volt rajta.. Visszavittem, és kifizették az árát..


Meg voltam már szupermarketben vagyonőr, ahol saját szememmel láttam, hogy a lejárt rúdsajtot feldarabolják, és átcímkézik.. Stb...


Meg az eladók, ha vásárolnak, a vagyonőrnek kell bemutatniuk a vásárolt terméket a nyugtával együtt, és sok olyat láttam, hogy édességeket elfogyasztanak úgy, hogy csak felmutatja a helyettes mindenkinek, hogy lássa mindenki, hogy elemel egy sütit, de kifizetni elfelejtni, de ki mer szólni az áruházvezető helyettesnek. Ha szóvá teszi egy vagyonőr, azt gyorsan eltávolítják, azért bizalmi állás egy ilyen helyen vagyonőrködni..


De a lényeg, nem fizetik ki, hanem leírják selejtben.. de azzal, hogy amikor elemelik a sütit, pl, felmutatja, és azzal el van intézve, hogy megmutatja, hogy kiveszi a pultból..


Ugyanezt láttam már zacskós cukorkáknál is.. leírják selejtbe. Csak ugye a vezető a saját munkahelyén ezt megteheti..

60. Kantara (válaszként erre: 56. - Kakukkfű)
2013. aug. 14. 14:14

én olyankor azt szoktam mondani, hogy akkor köszönöm szépen, annyiért nem kérem..

azért nem igaz ám hogy nem lehet ezekkel tenni valamit... :(

2013. aug. 14. 14:14
Mit gondoltok az A..i-ról, és a P...y-ről?
2013. aug. 14. 14:13

Igen, lényeg, hogy akkor már bent vagy, és jóóól vásárolj be. Aztán majd később még menj vissza megnézni az akciós terméket is, de ha már ott vagy, akkor ugye még ezt is, meg azt is ott veszed meg.

Üzletpolitika. A vásárlóból meg hülyét csinálnak. Ááááá, utálom őket!

57. 72497ec515 (válaszként erre: 56. - Kakukkfű)
2013. aug. 14. 14:08
A legszebb amikor az akciós darabokból nagyon keveset raknak ki,és közlik reggel 10-kor,hogy az már elfogyott..
2013. aug. 14. 14:02
Egyébként sajnos egyik olyan, mint a másik. Ritkán vásárolok S..r-ban, de bármikor betérek, nincs olyan, hogy ne érne valami döbbenet. Hol a romlott, lejárt szavatosságú termék, hol pedig az árak kiírásával szoktam harcban lenni a pénztárban. Persze, tudom én, hogy nem az a szerencsétlen tehet róla, akit a kasszába beültetnek.......
55. 72497ec515 (válaszként erre: 49. - Floracska)
2013. aug. 14. 14:01
Légyszíves nekem is írd már meg privátban elég sokat vásárolok,a pici babámra én főzök!
54. 72497ec515 (válaszként erre: 51. - Marta1981)
2013. aug. 14. 14:00
Én sem!
53. kakukkfű (válaszként erre: 50. - Kantara)
2013. aug. 14. 13:58
Igen, az nagyon gusztustalan, hogy a jogaikra hivatkozva védik őket, a gyanútlan vásárló pedig mindenféle rákkeltő, és fertőző bacikkal tele élelmiszert vásárol. Nekünk úgy látszik nincsenek jogain. Szomorú! És azt hiszem; pontosan ezért tehetik ezt meg velünk. Totál ki tudok akadni az igazságtalanságon!
52. 327c6c9b63 (válaszként erre: 48. - Kakukkfű)
2013. aug. 14. 13:54

A kezdőbetűből egyenesen lehet következtetni a névre, mint ahogy én is rögtön kitaláltam.

Az ártatlanság vélelme miatt nem lehet, az mindenkit megillet.

2013. aug. 14. 13:52
Ez durva! Én is szeretném tudni melyik üzlet ez! Két kis gyermekem van nem szívesen etetnék meg velük romlott árut.
50. Kantara (válaszként erre: 48. - Kakukkfű)
2013. aug. 14. 13:47
gondolhatod... jogaik védelmében. Velünk meg megetetnek mindent. Vagyis sokakkal.
49. floracska (válaszként erre: 48. - Kakukkfű)
2013. aug. 14. 13:44
Privátban megírom, ide kezdőbetűt sem írhatok ki, mert azt is törölték...
2013. aug. 14. 13:38

OK, azt értjük, hogy az üzlet nevét nem szabad kiírni, de a kezdőbetűjét miért is ne?!

Azt hiszem joga van mindenkinek tudni, vagy legalább sejteni, hogy hová nem ajánlatos betérni vásárolni.

Szóval, megosztod velünk a kezdőbetűt? :)

47. 2db8bb2ab7 (válaszként erre: 44. - Cippora)
2013. aug. 14. 13:37
sajnos igazad van... ezekből a temékekből sokan kisgyerekeknek is adnak.. gusztustalan!!
2013. aug. 14. 13:35

Még jó hogy nem eszünk ilyesmit...


A véleményem,hogy ezeket a termékeket az említett "kollégával" kellene megetetni...

2013. aug. 14. 13:33
De az nemcsak a közértekre igaz,hanem a vendéglátókra is....
2013. aug. 14. 13:08
Előttem nem ismeretlenek ezek a "praktikák" több eladó ismerősöm ugyanezekről számolt be,plusz még olyanokról,hogy ecetbe merítették a büdös,romlott húsokat mert az elvette a szagot,meg hasonlók.Én soha nem is veszek csak előrecsomagolt sajtot,felvágottat,túrót...nagyon oda figyelek az ilyesmire mióta az egész család végigfosott egy napot egy sajt miatt ami nem előrecsomagolt volt.Az 1 éves lányom is,persze gondolom ezekre se gondol az aki utasításba adja,hogy a szart is el kell adni...
43. 327c6c9b63 (válaszként erre: 41. - 327c6c9b63)
2013. aug. 14. 13:03
Ezek szerint cikkek elolvasására nincs kapacitásuk. :)
42. Annie1130 (válaszként erre: 41. - 327c6c9b63)
2013. aug. 14. 12:55
Ez remek hír, köszönjük a tájékoztatást!
41. 327c6c9b63 (válaszként erre: 37. - Zsoka1984)
2013. aug. 14. 12:52

Ezt a választ kaptam az imént:


Tisztelt Bejelentő!


Tájékoztatjuk, hogy Hivatalunk Zöld Számán – 0680263244 – illetve az ugyfelszolgálat@nebih.gov.hu e-mail címen is megteheti bejelentését.


Mindkét esetben pontos adatok megadására van szükség ( vásárlás helyére, időpontjára és a termékre vonatkozóan is).


Felhívjuk figyelmét, hogy a bejelentést lehetőleg a hiányosság/nem megfelelőség észlelése napján, vagy másnap célszerű megtenni, hogy a kifogásolt termék még nagy valószínűséggel előfordulhasson a bejelentésben szereplő egységben.


Fentiekre való tekintettel kérjük, szíveskedjen pontos adatokat megadni a bejelenteni kívánt üzletre vonatkozóan (város, utca, házszám).


Tisztelettel:


NÉBIH Ügyfélszolgálat


Tehát nem kell beazonosítanom magam.

2013. aug. 14. 12:46

Nem vagyok hive a nagy áruházaknak, de sajnos vagy szerencsére nekem is az a tapasztalatom, hogy a nagy áruházakban nagyon magas az ellenőrzés. A péksütemányeket ejfélkor kidobtuk, a tortákat süteményeket rövid lejárattal csomagoltuk, véletlenül sem lehetett semmi sem állott, nem hogy romlott.

A kör ördögi, mert a kisbolt egyre nehezebben megy és egyre pofátlanabbra kell vennie. Mig a nagy üzletláncok olcsón adnak és frissen mindent, miközben az előállitónak éhhbért fizetnek.


Valami nagy baj van sajnos. :((

39. sasmadar2 (válaszként erre: 38. - Sasmadar2)
2013. aug. 14. 12:45

Nyugodtan megadhatsz kamu nevet és címet is, de a hatóságok nem adják ki az adataidat.

Én már többször tettem feljelentést. Először kamu névvel aztán már sajáttal. Sosem keresett meg még senki sem azóta sem a hatóságoktól. Csak jönnek a levelek, hogy lezárták az ügyet, de XY jogszabályok miatt nem közölhetik velem a döntésüket.

38. sasmadar2 (válaszként erre: 26. - Floracska)
2013. aug. 14. 12:43

Ilyet ne csinálj, mert magánszemély esetén rágalmazás vállalat esetén pedig hitelrontás.

Viszont ha feljelented őket, akkor nyugodj meg a hatóságok meg fogják találni a módját, hogy lebuktassák őket.

Csak sajnos a bírság nem elég nagy az ilyen mocskok esetében.

37. zsoka1984 (válaszként erre: 31. - 327c6c9b63)
2013. aug. 14. 12:37
A névtelent vagy kivizsgálják vagy nem, de ezt azt hiszem le is írják, hogy nem veszik annyira komolyan.
2013. aug. 14. 12:35
Mi egy időben vásároltunk "már szerencsére nem" az egyik nagy hipernél, ismertük az eladót a csemegepúltban, ha kértünk valamit nagy ritkán, mindig új rudat bontott, soha nem adott sem az előre szeleteltből sem a bontottból. Sejtettük mért, bár én nem is vettem meg soha az előre szeleteltet, meg nem is rajongunk a felvágottakért.
2013. aug. 14. 12:21
A nővérem is dolgozott ilyen szutykos közértbe kirúgták mert bejött egy kismama és nem volt hajlandó adni a lejárt párizsiból.
34. floracska (válaszként erre: 29. - HMF83)
2013. aug. 14. 11:26

Elárulom, hogy ha a bolt egyszer kapna egy ellenőrzést, büntetés nélkül biztosan nem úszná meg. Mert aznap, amikor csak a fizetésemért mentem, láttam a polcon lejárt szavatosságú cukrot.

A műszakvezető meg egyszer elszólta magát, hogy "alaposan nézzük át a szalámikat, mert ha kapnánk egy büntetést, a bolt nem tudná kifizetni, mert nincs pénze". Tehát ennek a boltnak már egy ellenőrzés is betenné a kaput úgy vélem.

2013. aug. 14. 11:24

Reklámozni nem szabad... :D

Komolyan,nekem ilyen szempontból nagyon normális főnököm van. Ha csak 1 péksüti is kisebb,mint kéne,simán adhatom olcsóbban. Ha valaminek "nem sok van hátra" akkor olcsóbban adjuk,így aztán nem is igen marad a nyakunkon semmi. Ami meg netán mégis,azt megeszik-megisszák ők,de ez nagyon ritka.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook