Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Végtörlesztés rögzített árfolyamon?! fórum

Végtörlesztés rögzített árfolyamon?! (beszélgetős fórum)


2011. szept. 13. 15:16

Minket is érint a végtörlesztés, amúgy is ki akartuk idén fizetni a hitelt, így legalább marad is a zsebünkben. A kérdés már csak az, hogy mikor lehet menni???

A férjem azt olvasta a neten valhol, hogy a kihírdetéstől számított 3. napon lép életbe ez a törvény. Az otp-nél még semmit nem tudnak. Hát kíváncsi vagyok...

121. Nestea32 (válaszként erre: 119. - 7d6739e46c)
2011. szept. 13. 14:04

Ez már jó. akkor áron alul eladom a lakásom úgy, hogy a hitel fussa csak ki:)

nem lesz lakásom, de hitelem sem...

2011. szept. 13. 14:03
Sztem az AB-n simán át fog menni a végtörlesztés. Ki most az AB elnöke? :)
119. 7d6739e46c (válaszként erre: 118. - Nestea32)
2011. szept. 13. 13:59
igen.
2011. szept. 13. 13:28
Nem olvastam végig, de ez úgy is élni fog, ha mondjuk találok egy vevőt és eladom a lakást és úgy végtörlesztek? akkor is 180on számolják el a hitelem?
117. Kira88 (válaszként erre: 102. - Michelle.r)
2011. szept. 13. 12:24

"Az okos kapitalista nem öli meg azt, akiből él. Jobban jár, ha hosszú távon gondolkodik."


Igen,ez normális nyugati országban,fejlett társadalmakban így is működik,de nem nálunk,a a vadkapitalizmusban,ahol mindenki gyorsan akar sok pénzt keresni,lehetőleg minél kevesebb munkával:((

116. nemil75
2011. szept. 13. 12:08

Nem hiszem,hogy sok embert érint majd a végtörlesztés lehetősége!! :(

Sajnos minket sem érint.Én örülök,ha a lakás törlesztőt fizetni tudom nemhogy még plusz ltp. legyen.Neünk is volt ltp. ami a lakáshitelber le is vonódott tavaly.Alig vártuk,hogy vége legyen mert,már akkor is olyan szépre kikerekedett ez a nyavalyás chf.

De kétlem,hogy a bankok ebbe belemennek,bár legyen úgy!!!

[link]

Egy kis videóóóóóóóóóó! :)

115. P.marianna (válaszként erre: 112. - Koralia)
2011. szept. 13. 12:08

Ellenben ő lakik a lakásban, akkor gondolom, kárpótolva lettél ezért.

Bocsánat, hogy kurkászom :-)

114. P.marianna (válaszként erre: 113. - Michelle.r)
2011. szept. 13. 12:06
Ezt tudom, de ha a hitelhez képest nem papíroztak le tulajdoni hányadot is, akkor nagyon meg lehet járni.
113. michelle.r (válaszként erre: 111. - P.marianna)
2011. szept. 13. 12:05
A házastárs automatikusan adóstárs, akár tulajdonos, akár nem.
112. Koralia (válaszként erre: 111. - P.marianna)
2011. szept. 13. 12:03
Nem, új lakás fele fele arányban, csak az ő fizuja játszott szerepet.
111. P.marianna (válaszként erre: 106. - Koralia)
2011. szept. 13. 12:01
Ezt hogy? Az ő tulajdonú ingatlanára közösen vettetek fel hitelt, tulajdoni hányad bejegyzése nélkül? Hű...
110. P.marianna (válaszként erre: 108. - Michelle.r)
2011. szept. 13. 12:01

Sajnos, ebben is igazad van. Sokan ebbe buktak bele: kiesett egy kereset a hitelfelvétel után és ott álltak megfürödve.

Engem gyávának tituláltak, amikor ebbe nem mentem bele, összemosolyogtak a hátam mögött. Hát legyek inkább "gyáva", mint fekélyes attól, hogy hová megyek lakni a gyerekemmel...

109. P.marianna (válaszként erre: 107. - Michelle.r)
2011. szept. 13. 11:59

Szó szerint így van.

Nekem nem egy ismerősöm mondta, hogy "de honnan tudtam volna, hogy ez és ez a pont mit jelent, nem értek hozzá?". Kérdem én, akkor miért írta alá, hogy vállalja a következményeket és büntetőjogi felelőssége tudatában vállalja a következményeket?!? Tanulni kellene (nem csak tanítani az iskolában a későbbiekben, hanem önszorgalomból tanulni) a pénzügyi kultúrát.

108. michelle.r (válaszként erre: 104. - P.marianna)
2011. szept. 13. 11:58
Arról nem beszélve, hogy 40 körüli emberekkel felvetették a 25, 30 éves hiteleket. Belegondolt bárki is, aki aláírta a szerződést, hogy 70 évesen mi a fenéből fog kifizetni a havi törlesztőt?
107. michelle.r (válaszként erre: 104. - P.marianna)
2011. szept. 13. 11:56

Dehogy voltál hülye! De nagyon sokan lépre mentek amiatt hogy ekkora a kamatkülönbség. Ami miért is ekkora??

Az ország pénzügyi képzettsége nagyjából óvodás szinten van - nem sértegetni akarok, de ez van. Úgy vették fel a hiteleket, mintha párizsit vennének a sarki közértben, anélkül, hogy a szerződést végig olvasták volna. Elfogadták amit a - tegyük fel, jóindulatú, ám alig hozzáértő - hitelügyintéző javasolt :(

106. Koralia (válaszként erre: 105. - P.marianna)
2011. szept. 13. 11:52
Nem tűnik annak és nem is az elvileg, de jogilag sajnos az...
105. P.marianna (válaszként erre: 103. - Koralia)
2011. szept. 13. 11:51
Értem. Neki maradt a lakás, aminek fizeted a fél hitelét? Nem tűnik igazságosnak.
104. P.marianna (válaszként erre: 102. - Michelle.r)
2011. szept. 13. 11:50
Majdnem mindennel egyetértek, de (!): én a drágább törlesztőt választottam, mert nem volt benne az a rizikó, hogy a hitel 10 éves futamideje alatt az egekbe szökjön a törlesztőrészlet. Vagyunk egy páran így, akkor mi voltunk a hülyék. Most meg...?
103. Koralia (válaszként erre: 101. - P.marianna)
2011. szept. 13. 11:49

A fő adós ő de én adós társ vagyok, magyarán felvételnél mellékes voltam de adósságban egyenlőek vayunk, 1/2-1/2 a lakás...és a hitel is.


Jogilag ez helytálló hogy én is fizetem vagy is fizettem...most épp 90 napos elmaradásunk van, mert csak így nyitható fel a bankok szeme.

Egyszer már tárgyaltunk a bankal mert írtam egy levelet, de persze részükről a kompromisszum az volt, hogy nem volt :-)

102. michelle.r (válaszként erre: 83. - Kira88)
2011. szept. 13. 11:48

Az okos kapitalista nem öli meg azt, akiből él. Jobban jár, ha hosszú távon gondolkodik.


Nem az itt a fő baj, hogy emelkedik az árfolyam, az ekkora galibát nem csinált volna.

A baj, hogy a bank eladta az embereknek a frankot eladási áron, amit rögtön megvett tőlük vételi áron, mert a lakást forintban fizették. Tehát frankot tulajdonképpen senki sem látott, de a kezelési költség és a kamatok számítása is deviza alapon történt.


Ha a szerződéseket - mivel megtévesztésen alapulnak - nem teszik semmissé, szerintem kapálózhat itt mindenki, nem fogják tudni letolni a bankok torkán. A bankok nem hülyék, kivonulni nem fognak, de majd szép lassan elkezdik emelgetni a forint hitelek kamatait, talán nem az első periódus végén, hogy ne lógjon ki a lóláb, de a másodiktól.


Igen, le lehet hülyézni az embereket, hogy miért nem számoltak a kockázattal. Nincs hitelünk és nem is lesz.


Nem gondolom, hogy az államnak pl. az én adómból kellene a mentőcsomagot finanszíroznia, de azt sem, hogy hagyni kell bedőlni ezeket a hiteleket. Komolyan megnézném azt az embert, aki a közel százezer forintos forint törlesztő helyett nem a közel negyvenezres frankot választotta volna.


De amit a kormány csinál, abból azt gondolom, hogy elgurult a gyógyszerük.

101. P.marianna (válaszként erre: 100. - Koralia)
2011. szept. 13. 11:46

Te fizeted azt, amiben nem te laksz? Ezt nem értem.

Kinek a nevén van a lakás? Kinek a nevén van a hitel?

100. Koralia
2011. szept. 13. 11:45
Én már 2 éve nem is lakom ott...a volt férj bitorolja így ....érted :-) Persze annak nem örülük, hogy eladósodom, és pl nem vehetek a nevemre majd semmit ha úgy alakul de ez van.
99. P.marianna (válaszként erre: 98. - Koralia)
2011. szept. 13. 11:43

Világos, értelek.

Nehéz ügy ez mindenképpen és sajnos hány embert elragadott a saját lakás ígérete a kvázi semmire!

2011. szept. 13. 11:43

összesen netto 400 ezer bevétel volt akkor...megtakarítás van most is csak elég volt az én részemről az életem alakulása miatt és a banki hozzáállás miatt a fizetés a bank felé, én befejeztem, feneketlenül és értelmetlenül nem fizetek.

Nekem más a helyzetem, ezért mondom így, több szempontból.

97. P.marianna (válaszként erre: 95. - Koralia)
2011. szept. 13. 11:40

:-) Tudod, aki nem tudja kifizetni, az sajnos nagyrészben túlálmodta. Mert 55 nm egy családnak nem sok, persze, de mondjuk összesen havi 180 ezer nettó bevételre, megtakarítás nélkül nyolcmillió hitelt felvenni túlálmodás, például.


Tudom, vannak, akiknek nincs önhibájuk a bajukban, de sokaknak sajnos van.

96. P.marianna (válaszként erre: 92. - Koralia)
2011. szept. 13. 11:38
Egyébként nagyon igazságtalan a világ, de tény: a saját lakás reménye nem elérhető mindenkinek. Jó lenne, ha így lenne, de nem ilyen világot élünk.
95. Koralia (válaszként erre: 93. - P.marianna)
2011. szept. 13. 11:37
senki :-) de akiket én ismerek és bajban vannak senki nem álmodta túl a dolgot..
2011. szept. 13. 11:37

Mert könnyűnek tűnt, azonnal, tehát gyorsan kaptak lakást, autót, de nem gondoltak a jövőre, plusz a bankok sem igazán nézték, kinek meddig ér a takarója, mert nem érdekelte őket, csak hogy hitelt adjanak!

Azért aki a régi rendszerben élt valamennyit, azok örültek, hogy ilyen könnyen autóhoz, lakáshoz jutottak.

93. P.marianna (válaszként erre: 92. - Koralia)
2011. szept. 13. 11:37
Ki beszélt itt rólad?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook