Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Végtörlesztés rögzített árfolyamon?! fórum

Végtörlesztés rögzített árfolyamon?! (beszélgetős fórum)


182. medike01 (válaszként erre: 175. - 0f4eb06690)
2011. szept. 15. 10:53

Hát, valóban sokat jelentene. Úgy néz ki, hogy 1-2 hónap múlva már nem lesz munkahelyem. Ha addig ezt nem sikerül meglépni, akkor veszélyben a házunk.

Sőt, nem csak az, hanem egy lakás is, ami a 2. fedezet.

7 évvel ezelőtt még teljesen más gazdasági helyzetben mertük ezt a hitelt bevállalni.

az összeg minimális, 4,5 M ft-ot vettünk fel. A ház értéke akkor valóban ennyi körül volt, persze azóta talán ér többet a felújítás miatt.

A másik ingatlan is kellett akkor hozzá, hogy az akkor meglévő pénzünket a felújításra tudjuk fordítani, ne az önerő legyen, emrt akkor nagyon lassan haladtunk volna. Mostmár látom, hogy nem kellett volna így csinálni, de senki nem gondolta, hogy ez lesz.

Bár, alapvetően én "büszke vagyok" a bankomra, mert - fogalmam sincs, hogyan csinálták- nekünk 7 év alatt egyetlen egyszer emeltek kamatot, fél %-kal (4,5-ről 5-re) , a kezelési költség pedig rendíthetetlenül 1 %. Tehát nekünk tényleg csak az árfolyamkülönbözettel nőtt a törlesztőnk. Ezért nem értem, hogyan lehetséges, hogy másoknak duplájára nőtt a törlesztőjük......Biztos bankja válogatja, de nekünk eddig ezzel nem volt gond.

Remélem, tényleg lesz esély arra, hogy egyszer mi se járjunk túl rosszul, emrt abban már bízni sem merek, hogy egyszer jól járjunk :-)

Összességében nekem jól jönne a lehetőség, remélem, hogy vagyunk így még jópáran!

181. 0f4eb06690 (válaszként erre: 24. - Kira88)
2011. szept. 15. 10:52
Igen, ők valóban a megtakarításból tudnák kifizetni:) Ők megszabadulnak a sok tíz milliós adósságuktól.
180. 0f4eb06690 (válaszként erre: 86. - Koralia)
2011. szept. 15. 10:50
Ha bankok dőlnek be, az ország gazdasága összeomlik... Ne akard, hogy a fizetésed mondjuk januártól százezer helyett csak ötven legyen. Volt már rá példa a világban...
179. 0f4eb06690 (válaszként erre: 67. - Bige)
2011. szept. 15. 10:46
Arról nem a bank tehet, hogy te egyszerű ember vagy és hagytad magad rábeszélni... olvasni biztos tudsz, meg kellett volna nézni mit írsz alá. Bocs, de a bank erről nem tehet.
178. 0f4eb06690 (válaszként erre: 131. - Deret)
2011. szept. 15. 10:41
Igy van, amig a közlönyben nem jelenik meg, addig senki nem tud konkrétat.
177. 0f4eb06690 (válaszként erre: 124. - 7d6739e46c)
2011. szept. 15. 10:39
Nem csak az OTP, egyik bank sem tud még semmit, akik kitalálták, azok sem.
176. 0f4eb06690 (válaszként erre: 165. - B-zs)
2011. szept. 15. 10:37
Jól látod, nem lesz az fix kamat... vagy a költség lesz változó, de az tuti.
175. 0f4eb06690 (válaszként erre: 173. - Medike01)
2011. szept. 15. 10:35
Jól gondolkodtok, és ha azt nézzük, hogy a hiteltörlesztés mellett még tudtatok tartalékot képezni, akkor rövidesen ismét lesz egy kis vésztartalékotok, de legalább nem kell remegnetek, hogy mennyi lesz a törlesztésetek az adott hóban.
2011. szept. 15. 10:33

Sziasztok! Jó nagy kavarodás van a hozzászólásokban, és nagyon sok a bizonytalanság. Azt el kell ismernie minden hitelfelvevőnek, hogy ő kérte a hitelt, választhatott volna forint alapút is, de annak nyilván magasabb volt a kamata. Sok devizahitel szerződést láttam, szépen, érthetően benne van, hogy az ügyfél devizában törleszt, a mindenkori árfolyamon. Emellett, hogy a tényleges hitelkamat alacsony volt, társult még havi vagy évi kezelési ktg. , ami akár 3 % is lehetett, ez is fizetendő. Felvettétek a hitelt az alacsonyabb árfolyamon és már egy perc múlva, ha törleszteni akartátok volna, akkor már a kamatmarge miatt közel 6 %-al többet kellett volna visszafizetni. Rengeteg buktatója volt, de a legtöbben meg sem hallgatták a tájékoztatást, örültek, hogy nagy hitelhez jutottak, sok esetben minimális önerővel. A fedezetet igyekeztek minél magasabbra értékeltetni, hogy ne kelljen másik ingatlant bevonni. Ők hőzöngenek most a legjobban.

Sokan vannak, akik nem is tudnának élni az előtörlesztés lehetőségével, hiszen ha eddig sem tudták fizetni a hitelt, hogy fizetnék a ft hitelt ezentúl- főként ha már BAR-osak is lettek, netán végrehajtás alatt állnak, miért is kaphatnának másik hitelt. Ismerek olyanokat, akik már évek óta nem is akarják törleszteni... majd OV. segít...

Megjegyzem: a bankoknak az árfolyamemelkedés nem jelent tényleges nyereséget, neki a tartozás egy szám devizában, úgy, ahogy a meglévő devizatartaléka is egy szám. Az árfolyam befagyasztásával ténylegesen bukik, ki lehet számolni hány százalékot. Nagyon nagy a bankellenesség, de igazából a sok bedőlt hiteles addig sumákolt és könyörgött, amig nem kapott hitelt, aztán élt a jóval-jóban, akkor nem panaszkodott. És nem akart osztozkodni akkor sem, amikor elhúzott mellettem a 4-5 millás csupa hiteles autójával, idáig élvezte,akkor most se sírjon. Ez nem vonatkozik nagyon sok normális emberre, aki a gyereknek a szájától vonja meg a pénzt, csak törleszteni tudjon. Feléjük elismerésem.

Sajnos a devizahitelesek nagyon kis százaléka fog élni a felkínált lehetőséggel (3 hónap áll majd rendelkezésre). Nem is az egyszerű emberek miatt találták ki, hanem maguk miatt és azok miatt, akik kp-ben kifizetik és nyernek rajta akár 8-10 milliót is.

Természetesen, aki teheti, javasolni lehet az előtörlesztést, csak nagyon fontos: nem mindegy, hogy milyen forinthitel feltételekkel. Fix kamatozású hitelre nem lehet számítani, hiszen most 6 % a jegybanki alapkamat és volt már 11,5 is, akkor nyilvánvalóan a forinthitel kamata is emelkedett. Logikus: a bank is csak e százalék környékén tudja kamatoztani a pénzét, és nem adhat fix kamatra , ha mondjuk 15 év múlva duplája lesz az akkori kamat, akkor ő azon iszonyú nagyot bukna. Amúgy diszkrimánció a bankadó, hiszen ezzel az erővel azt is lehet mondani, hogy a kőbányát különadóval kell adóztatni, mert magas a bevétele. Esetleg a Malomipart, vagy a festő-mázoló kisiparost, vagy a WC-s nénit, mert szerintünk sokat keres. Mindegy kit emelünk ki.

Egy szó mint száz: aki tudja, lépje meg, de nagyon nézze meg milyen banknál, milyen kamat, költség és egyéb díj vonzata van. A hitelkiváltás működő dolog, a devizahiteles bankod ad egy igazolást a tartozásról, és egy igérvényt, hogyha kifizetésre kerül a hiteled, akkor letörli a jelzálogjogot, a forinthiteles bankod pont annyi hitelt ad, átutalja, előző jelzálogjog törölve- új bejegyezve.

173. medike01 (válaszként erre: 171. - Nestea32)
2011. szept. 15. 10:28

Annyiban ellent kell neked mondanom az 1. pontnál, hogy ez nem feltétlenül igaz:-)

Nekünk azért van "megtakarításunk" mert az árfolyamemelkedéskor félni kezdtünk attól, hogy ha esetleg elveszítjük a munkánkat, akkor is legyen valamiből pár hónapig fizetni a házunkat,amíg nem találunk vmi megoldást.

Ez nem jelenti azt, hogy ne okozna nekünk gondot a törlesztés :-(

A megtakarításunk gyakorlatilag annyi, hogy most 7 év után a 3 évre fennmaradó hátralévő összeget ki tudnánk fizetni. Így nem lesz megtakarításunk, de lesz egy házunk. Viszont nem lesz tartalék arra, hogy a számlákat ki tudjuk fizetni, ha nem lesz rendszeres havi bevételünk....

Tehát nem tudom, összességében mi lenne a legjobb, de az tény, hogy megnyugtatna, ha legalább a házunkhoz (ami mellesleg max. 7M ft körüli értékkel bír)rajtunk kívül nem lenne senkinek köze...nem vihetné a bank el a fejünk fölül....

172. medike01 (válaszként erre: 163. - B-zs)
2011. szept. 15. 10:20

Bocsi, hogy belekontárkodom, de nem értem, hogy hogyan fizetted eddig csak a kamatot.

Lehet, hogy van ilyen, de nálunk pl. úgy van, hogy minden hónapban a bankszámla-kivonaton rajta van, hogy x tőke+ y kamat+ z kezelési költség. Mi az első hónaptól 250 CHF körüli tőkerész törlesztünk. A kamatösszeg és a kezelési költség pedig változik az éves fordulóhónapnál az akkor meglévő tőkeösszeghez képest.

2011. szept. 15. 10:08

Ezt csak azok tudják megtenni,

1. van annyi pénzük, hogy kifizessék a hitelüket, de nekik nem hiszem, hogy gondot okozna a törlesztés,

2. el tudják adni a lakásukat és így ki tudják fizetni a hitelüket.

Ha a 2. esetre sokan gondolnak, akkor tele lesz az ingatlanpiac (ami amúgy is tele van már) kínálattal, fizetőképes kereslet meg sehol, így valszeg csak áron alul tudják eladni, de akkor meg kérdéses, hogy a hitelüket fedezi-e az elár.

Mi pl pont annyiért fogjuk feldobni a házunkat eladásra, amennyi a chfx180Ft, ez kb 8 millával kevesebb mint a valós értéke. De igazából ez se érdekel már minket, csak szabaduljunk a hiteltől.

170. b-zs (válaszként erre: 166. - Nestea32)
2011. szept. 15. 09:45
ez igaz! téma részemről lezárva:)
169. df9434768a (válaszként erre: 168. - 3fcc53e39c)
2011. szept. 15. 09:40
ezzel én is egyet értek,de talán pár év múlva nem is fogjuk bánni..
2011. szept. 15. 09:28
A hitelelbírálás az utóbbi években annyira szigorodott, hogy nem hiszem hogy sok mindenkinek fog sikerülni.
167. df9434768a (válaszként erre: 166. - Nestea32)
2011. szept. 15. 09:26
hát pontosan ezen gondolkodom én is,főleg,hogy a bankok így fogják elintézni egymás között,hogy a deviza hitelesek ne tudják átváltani a hitelüket.ez megint sehova nem fog vezetni..
2011. szept. 15. 09:22

Nem értelek titeket! Hogy lesz a chf-ből ft hiteletek? átváltásról nem szól a végtörlesztés!

csak úgy tudjátok megcsinálni, ha vhonnan szereztek annyi hitelt amennyi a chfx180Ft. Melyik banktól fogtok kapni ennyi hitelt? Sztem egyiktől sem!

165. b-zs (válaszként erre: 164. - Encifinci)
2011. szept. 15. 08:42
Nehezen tudom elképzelni, hogy 15 évig ugyan annyit kellene fizetni, forintra pontosan. Ha a hitel fix, más költség biztosan nem az. De lehet, hogy rosszul látom.
164. encifinci (válaszként erre: 163. - B-zs)
2011. szept. 15. 08:32
ez is igaz,bár én nyugodtabb lennék ha nem frankos lenne a hitelem és van olynan ft alapú hitel aminek 15 évre is fix a havi törlesztője,igaz az új hitel új költség,ez így is úgy is megszívtuk!!!
163. b-zs (válaszként erre: 161. - 7d6739e46c)
2011. szept. 15. 08:24

miben? Hogy idáig a kamatot fizettem? Ha felveszek újra hitelt, ott is kell nem kevés kamatot fizetni?

Amikor felvettük svájci frankban, akkor mindenki azt mondta, most ez a jó. Most, a forint a jó, állítólag. Gyakorlatilag előre senki nem tudja megmondani mi a jó. Mi lesz 4, 10 év múlva..

2011. szept. 15. 08:17
A másik meglátásom hogy ha én felvettem a kölcsönt 150 ft-al akkor 21.000 volt a max törlesztőm most 230-nál is 40.000 érdekes,írtó sok a kezeléi költség,mert a hitel dulpája míg a frank nem lett duplája.
161. 7d6739e46c (válaszként erre: 160. - B-zs)
2011. szept. 15. 08:08
Hááááááát.....tévedsz.
160. b-zs
2011. szept. 15. 07:57
4 éve fizetjük a sváci frankos hitelünket. Amit idáig kifizettünk, az elment a kamatra, a tőkéből egy sváci frank sem ment le! Ha most Forinttal kiváltanánk, az újonnan felvett Forint hitelnek is ki kell fizetni a kamatait, ami nem kevés pénz, arról nem beszélve, hogy a Forint hitelnél sem fix a törlesztőrészlet a futamidő végéig és ugye a hitelfelvételnek is van díja. A bankoknak elhiszem, hogy jó megoldás, mert duplán megsarcolják a hiteleseket! Csak az jár jól, aki készpénzben ki tudja fizetni. Nekem ez a meglátásom.
2011. szept. 15. 02:35
kevés
158. michelle.r (válaszként erre: 150. - Abarta)
2011. szept. 14. 23:54

"Erre volt jo a csipszado is, par centes mostani bevetelert, kidobtuk az uj epulendo gyarat az ablakon es annak jovobeni adoforintjait."


ez demagóg szöveg. egy multi nem csak a magyar piacra termel az épülő gyárával. Másrészt az évekig tartó adómentességével bőven jobban jár, mint amennyit a chipsadó kivesz a zsebéből.

Bár szerintem az sem vesz ki a zsebéből, mert aki eddig ette, eztán is fogja.

157. michelle.r (válaszként erre: 132. - Deret)
2011. szept. 14. 23:43

Ez így nem egészen pontos. Ne feledkezz meg a bankok 5%-os tartalékrátájáról. Gyakorlatilag a kihelyezett hitelek legnagyobb része virtuális, egyáltalán nem volt mögötte vásárolt svájci frank.

Másrészt nem az árfolyamok okozták a legnagyobb gondot, hanem az, ahogy a bank a kamatokat, árfolyamokat elszámolta.


Mennyi is a svájci alapkamat? Ehhez képest hogy alakultak a kamatok és miért nem reagálta le azonnal a kamatcsökkentéseket a hitelek kamata?

2011. szept. 14. 17:17
De mondjuk ez már más téma...
155. encifinci (válaszként erre: 154. - Abarta)
2011. szept. 14. 17:17
ez is igaz de a semmiből nem is tudunk élni és költeni sem,így nem csoda ha a környezetemben mindenki menni akar innen külföldre,sőt mi is ezen agyalunk már,havi 70-0 ezerért aminek fele már hitel nem lehet a rezsit sem fizetni,nah ezért véletlenül sem lendülhetünk sehová akárhogy nyögünk
154. abarta (válaszként erre: 153. - Encifinci)
2011. szept. 14. 17:12

Ugye a hitel alapvetoen arra kellett hogy legyen megnovekedett elorehozott fogyasztas (lakas, stb) -- es amint tudjuk nem lendult fel vart mertekben a gazdasag.


(A fellendites masik gyors eszkoze egyebkent az allami beruhazas - pl autopalya, amik miatt szinten nott az allami adossagallomany, de lattuk hogy itt azok fejleszto hatasa sem volt jelentos, pl sok multi ide sem jott... es a mai nagy allami adossag helyzetben ezzel mar nem fognak probalkozni)


Naivitas azt feltetelezni hogy mostha hirtelen megszunnek a hitelterhek varatlanul ugy meglodul majd a fogyasztas hogy az orszag gazdasaga fellendul. Egyebkent velemenyem szerint ez kis orszag ahhoz hogy a csak belso fogyasztas ennyire jotekony hatasu legyen. Valoszinuleg olyan termekekre futna amit amugy is importalunk, a jo draga bukos forintbol.

2011. szept. 14. 16:40
a gazdasághoz annyit,ha az embernek nem lenne hitele akkor lendülne csak a gazdaság valamit ,hisz akkor nem gondlkodna megvegy-e a sajtot vagy a jobb ruhát a gyereknek és ugye mindenben adó van,tehát ha van az embereknek pénze költenek is,de míg a hitelt nyögjök addig jó ha éhen nem halunk.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook