Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Városból vidékre - Menni vagy nem menni? fórum

Városból vidékre - Menni vagy nem menni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
30. griamila (válaszként erre: 29. - Doxikri)
2009. nov. 7. 16:47
Mennyiből ússzátok meg a rezsit télen?
29. doxikri (válaszként erre: 26. - Griamila)
2009. nov. 7. 16:46

Erdő mellett...és erdőben, szuper jó lakni!!

Annak ellenére, hogy tényleg sok fát kell hasogatni. Viszont nnem kell milliókat gázfűtésre kifizetni!

28. doxikri (válaszként erre: 25. - Griamila)
2009. nov. 7. 16:44

Bocsi, de a XXI. században élünk. Itt sem jobb vagy rosszabb a helyzet, mint máshol. Itt is vannak munkahelyek, élnek emberek, vannak üzletek, áruházak, utak, lehet közlekedni, van iskola, óvoda....soroljam még.

Hiába nem a faluban lakom, de semmiből nem áll, akár biciklivel, akár autóval, kb. 5 perc alatt, emberek lakta területre jutni.

Mi is abból élünk, hogy dolgozunk. Az alapvető dolgok nem sokban különböznek. A körülmények mások, mint egy városban. Meg az emberek. Van, amiben jobbak, van amiben rosszabbak. Nézőpont kérdése.


Engem a nyugalom, a természet közelsége, az embertömegtől való távolság fogott meg az ittlétben. De nekem erre volt szükségem. Másnak a nyüzsgés a fontos...

Te miért mennél vidékre...és honnan?

27. griamila (válaszként erre: 21. - Aniani63)
2009. nov. 7. 16:35

Vidéki városból falura de még nem tudom hová.


Itt semmi lehetőség, tudom falun sincs de legalább ott lenne kert meg jó levegő meg talán némi ennivaló télire.

26. griamila (válaszként erre: 24. - Mimmo33)
2009. nov. 7. 16:34

Hol van az a hely?:)


Pedig azt mondják, erdő mellett nem jó lakni...!:)

25. griamila (válaszként erre: 23. - Doxikri)
2009. nov. 7. 16:32

Szia!


De miből tudtok ott megélni és mennyivel nehezebb az élet illetve a rezsiköltség milyen magas?


Én is a nyugalom miatt szeretnék, de még nem tudom hová.

24. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Griamila)
2009. nov. 7. 16:31

Menni, menni,menni;)

Nem költöztünk messze a várostól, de pont jó távolságra;)

Ha nagyon muszáj, hamar beérek.

Csend van, nyugi van. Rajtunk kívül egy család lakik még az utcában, és utánunk már csak az erdő. Akár merre nézek fák,fák,fák. A reggeli nyitott ablakos, madárcsicsergős ébredést nem adnám oda semmiért;)

2009. nov. 7. 16:24

Sziasztok!

Én tőzsgyökeres pesti, aszfaltlányként, 33 évesen költöztem vidékre...ennél vidékebbre már nem is lehetne. Zalába és nem a faluba, hanem attól 5 km-re, az erdőben egy kis kihalt falucskában lakunk.

Semmi pénzért nem mennék vissza Pestre.

Csak a pörgéssel nehéz leállni és aklimatizálódni az itteni tempóhoz. De ez a nyugalom......a legjobb.

22. aniani63 (válaszként erre: 20. - Griamila)
2009. nov. 7. 16:16

Az volt,sőt egyéb más is,de azért a város az város!

minden nagyobb bevásárlásért bejöttünk Debrecenbe...ha "rendes" orvos kellett,azt is itt találtuk meg,stb.

Itt azonban nem volt kertem rengeteg virággal,amit imádtam és azóta is hiányzik,de volt smogos városi forgalom,zaj,amit ott nem hiányolt az ember.Volt sokszor közöny,mint írtad,ott csak segítik egymást az emberek.

Valamit valamiért alapon,oda-vissza bevállal az ember az élhető élet értelmében.

2009. nov. 7. 16:08

Írtam. :))

Te merre költöznél és honnan?

20. griamila (válaszként erre: 18. - Aniani63)
2009. nov. 7. 16:08

Köszi!:)

De azért bolt vagy valami csak volt ott nem?;)

19. griamila (válaszként erre: 16. - Aniani63)
2009. nov. 7. 16:07

Nagyon aranyos vagy, köszönöm a biztatást!:)


De még mindig nem tudom, hol laktál....

18. aniani63 (válaszként erre: 14. - Griamila)
2009. nov. 7. 16:06
Nyíradonyban,ami már jó ideje város,ám amikor mi kiköltöztünk még eléggé elmaradott volt sok mindenben.
17. griamila (válaszként erre: 15. - Dóry87)
2009. nov. 7. 16:05

És hogy lehet onnan bejutni Pestre, ha nincs kocsi?

Bocs, de nem vagyok arrafelé járatos.

16. aniani63 (válaszként erre: 13. - Griamila)
2009. nov. 7. 16:05

Akkor ez még egy pozitívum,amiért érdemes lenne a "környezetváltozás". :)

Csúnya dolog,hogy lenéznek ezért,szerintem nem a vagyon alapján kell az embereket megítélni!Ettől vannak nemesebb emberi értékek is!

Igen elszomorító a helyzeted ilyen tekintetben,így számomra a helyedben nem lenne kérdés,hogy menjek vagy maradjak.Csak jobb lehet,mert minden rossz után,csak jobb következik,ezt ne feledd! :)

2009. nov. 7. 16:03

Én kerepesen lakok!:)

Ez itt van kistarcsa mellett, tehát tényleg nincs messze pesttől:)

14. griamila (válaszként erre: 12. - Aniani63)
2009. nov. 7. 16:00

Apropó!

Te pontosan hol is laktál vidéken?:)

13. griamila (válaszként erre: 12. - Aniani63)
2009. nov. 7. 15:59

Nincs ilyen szomszédom, mind lenéznek mivel szegények vagyunk.

Én örülnék, ha valakit végre érdekelne a hogylétem - sajnos a városban még a rokonokra és ismerősökre sem lehet számítani, annyira közönyösek.:(

12. aniani63 (válaszként erre: 9. - Griamila)
2009. nov. 7. 15:47

Hát...nem is emlékszem,talán,igen viszonylag,bár "ők" a legtöbb városból jött embert kicsit ufo-nak nézik. ;))

Tenni kell érte,mivel Te mentél oda és Neked is könnyebb az úgymond "átállás".

Nekem főleg az volt furcsa,hogy vidéken a faluban mindenki tud mindenkiről mindent.Hova mész...hol voltál..meddig ...miért? Nahh ez az,ami bérházban lakók közül keveseket érdekel,haza mész,becsukod az ajtód és csak szerencsésnek mondhatod magad,ha van jó és barátságos szomszédod.

11. griamila (válaszként erre: 10. - Dóry87)
2009. nov. 7. 15:40
Most már tényleg áruld el, hol laksz?!:))
10. Dóry87 (válaszként erre: 9. - Griamila)
2009. nov. 7. 15:37

Könnyen!:)

Már nem a rég időkben élünk, hogy kinézik az ujjakat:)

Én specc az összes közvetlen szomszédomhoz odamentem bemutatkozni mikor kiköltöztünk és egy szomszédomat kivéve nagyon jóba lettem mindegyikkel!Mondanom se kell el vagyunk látva rendesen mindennel!:)

Mindig kapunk mindent, gyümölcsöket meg mindent ami terem a kertbe:)

9. griamila (válaszként erre: 7. - Aniani63)
2009. nov. 7. 15:34

Hát ez az!

A kényszer....


De könnyen befogad(t)nak a falusiak?

8. griamila (válaszként erre: 6. - Dóry87)
2009. nov. 7. 15:33

Szia!

Mi a település neve, én is odaköltözöm!:)

7. aniani63 (válaszként erre: 5. - Griamila)
2009. nov. 7. 15:31

A válásom után jöttünk vissza...sajnos.

A panel után tipikus városi lányként költöztünk vidékre,építkeztünk ott.Aztán 15 év után vissza a nagy városba,ismét szokatlan volt a kertes családi után...az ember tudod,nagyon tud alkalmazkodni,főleg,ha rá van kényszerülve.

2009. nov. 7. 15:29

Szia!

Én is törzsgyökeres Pesti vagyok!A 13. kerületben nőttem fel, tehát elég mozgalmas helyen!Imádtam ott lakni, de két éve adódott egy lehetőség, hogy vidékre költözzek!Imádok itt lakni, nyugis, csendes meg támaszkodhat az ember a szomszédokra:)

Bár nem költöztem messze pestrtől, mert hévvel is egy fél óra alatt bentvagyok és kocsival meg méghamarabb!Eleinte nagyon zavart a csend meg a tücskök:)

De nincs megnyugtatóbb annál, hogy minden este látom a csillagokat!És nemvagyok idős, hogy ilyen dolgok izgassanak mert most töltöttem be a 22-őt, de élvezem nagyon a "vidéki" életet!

Született egy kisfiam is mióta kiköltöztem és mit ne mondjak jobban örülök, hogy ideszületett mint Pestre (azt nem ecsetelném, hogy miért mert több oka is van, de szerintem érted mire célzok!).

Tehát én csak javasolni tudom a vidékreköltözést:)

5. griamila (válaszként erre: 3. - Aniani63)
2009. nov. 7. 15:26

Akkor még sem lehetett olyan jó, ha visszaköltöztél a városba!

Mi volt a gond???

4. griamila (válaszként erre: 2. - Ancsyangel)
2009. nov. 7. 15:25

Szia!

Én elsősorban falura gondoltam, de azért köszi!:)

2009. nov. 7. 15:24
Miért ne?Én nagyon szerettem,igaz eleinte furcsa volt,de megszoktam és szomorúan költöztem vissza a városba.
2. ancsyangel (válaszként erre: 1. - Griamila)
2009. nov. 7. 15:23
Szia ÉN udapesten laktam és ahhoz képest költöztem csak vidékre de városba azon belül Ceglédre! Elöször furcsa volt de hamar megszoktam :)
2009. nov. 7. 15:21

Sziasztok!


Olyan bátor emberkéket olvasnék, akik be merték/be mernék vállalni tök vadidegenként és tősgyökeres városlakóként a vidékre költözést.

Én is ezt fontolgatom, ezért mindenki véleményére kíváncsi lennék!

Menni vagy nem menni?

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook