Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Városból vidékre - Menni vagy nem menni? fórum

Városból vidékre - Menni vagy nem menni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
60. griamila (válaszként erre: 51. - Dóry87)
2009. nov. 7. 19:25

Szegény tyúk!:)

A legelsőnél nem volt lelkiismeret furdalásod???

59. doxikri (válaszként erre: 54. - Aniani63)
2009. nov. 7. 19:25

Bocsi, nem neked szántam a választ, hanem morning rain-nek.

:-DD

58. doxikri (válaszként erre: 54. - Aniani63)
2009. nov. 7. 19:23
Senki nem állítja, hogy könnyű, de izgalmas és átalakítja, átformálja az embert. Igenis meg kell próbálni! Vidéken is emberek élnek, nem ufók. Vidéken is van minden, ami kell, legfeljebb nem a szádban, hanem pár km-rel arrébb. De van csönd, nyugalom, jó levegő. Valamit valamiért!
57. griamila (válaszként erre: 50. - Doxikri)
2009. nov. 7. 19:23
Igen!:)
56. griamila (válaszként erre: 49. - Aniani63)
2009. nov. 7. 19:23

Nem bántottál meg és igen, lehet benne valami!;)

De önbizalmat szerintem csak a sikerélmény adhat....


Ő is benne lenne, de fél (tehát volt kitől örökölnöm:)).

55. 2a033963fa (válaszként erre: 1. - Griamila)
2009. nov. 7. 18:55
Nem voltam ilyen helyzetbe,de én tuti mennék!
54. aniani63 (válaszként erre: 53. - D3c6e89fee)
2009. nov. 7. 18:55
Ezt ugye nem igazán gondoltad komolyan?Vagy nem gondoltad át mit is írsz,mert ilyet senki nem jelenthet ki,mivel nem igazán tudja mi vár rá és sajnos egyre inkább mindenki soron következik. :(
53. d3c6e89fee (válaszként erre: 1. - Griamila)
2009. nov. 7. 18:44
Én nem mennék csak ha nagyon jó indokom van rá, de olyan nem hiszem, hogy nagyon van!
52. doxikri (válaszként erre: 51. - Dóry87)
2009. nov. 7. 18:34

Ugye, mikre nem képes az ember?

Én utálok mindenféle magasból lenézni...még a lakótelepen is tériszonyom volt. Most nyáron, meg a tető csúcsán álltam és raktam a palákat, kapaszkodás, minden nélkül.

Úgy kell felfogni, mint egy jó kalandot!

2009. nov. 7. 18:11

Én soha, de soha nem hittem volna, hogy egyátalán megfogom tyúkot a saját két kezemmel!:)

Most meg ha úgy van kedvem kimegyek a tyúkolba és elvágom a tyúk nyakát!Istenem egy jó kis házinevelésű tyúkhús lvesnél nincs is jobb:)

50. doxikri (válaszként erre: 48. - Griamila)
2009. nov. 7. 18:10

Tényleg,,,arra számíts, hogy rengeteg új dolgot fogsz megtapasztalni, de tényleg nagyon jó érzés, ha meg tudod oldani magad! Sikerélmény, ami előbbre visz! Önértékelés:pozitív! Előbbre visz! Büszkeség! Állati jó!

Nem kell indent úgy csinálni vidáken sem, ahogy a vidéki emberek csinálják. Ha te úgy látod jónak, csináld úgy...bizonyítsd be, hogy úgy is lehet! Kihívás!

49. aniani63 (válaszként erre: 46. - Griamila)
2009. nov. 7. 18:02

Már bocsi,nem akarlak megbántani,de kicsit talán önbizalom hiányos vagy!

Nem félelemmel,hanem várakozással telve kellene lenned...új élet,lehetőség...más közeg,új kapcsolatok,barátok...e felé kellene orientálódnod.

Nagyon sok mindent autodidakta módon el lehet sajátítani pici segítséggel és hihetetlen milyen jó érzés a sikerélmény...lépésről-lépésre,szinte szárnyakat kap az ember! :)

Édesanyádnak mi a véleménye?Bátorít,támogat a változtatásban?

48. griamila (válaszként erre: 47. - Doxikri)
2009. nov. 7. 17:53
ok!:)
47. doxikri (válaszként erre: 45. - Griamila)
2009. nov. 7. 17:49
Bátran, könyvből, netről és majd megtapaszatlod! Én is úgy csináltam!
46. griamila (válaszként erre: 44. - Aniani63)
2009. nov. 7. 17:47

Én is úgy gondolom, hogy meg tudnám tanulni!!!

(A csirkevágást kivéve, mert sajnálnám az állatot és utána nem bírnék aludni a lelkifurdalástól.)


Igen. Pont ezért félek, h mi lesz velem.

45. griamila (válaszként erre: 43. - Doxikri)
2009. nov. 7. 17:45

Én sem úgy terveztem, hogy a szomszédra támaszkodnék, de első hónapokban biztos megkérnék valakit vagy megfizetnék, hogy segítsen betanulni a kertészkedésbe.

Vagy könyvből is elsajátítható?

44. aniani63 (válaszként erre: 42. - Griamila)
2009. nov. 7. 17:38

Dehogy nem! :))

Jó a csirke nyakát nem vágtam volna el semmi pénzért,de a suliban nem igazán tanították hogy szedjem szét! ;)) A finom falusi pipihúsnál nincs jobb a világon!A sok ízletes saját termesztésű--minden benzingőztől mentes--zöldségről,gyümölcsről nem is beszélve!Minden megtanulható csak akarat és kitartás kérdése szerintem.

Csak ketten éltek Édesanyáddal?

43. doxikri (válaszként erre: 42. - Griamila)
2009. nov. 7. 17:38
Arra is, meg mindenre. Az embernek, kicsit fiúsodnia kell, ha meg akar élni! Lehet a szomszédokra is számítani, de nem biztos, hogy hosszútávon kifizetődő.
42. griamila (válaszként erre: 41. - Doxikri)
2009. nov. 7. 17:28

Favágásra vagy mire gondolsz?:)


Baromfivágást nem hiszem....

41. doxikri (válaszként erre: 40. - Griamila)
2009. nov. 7. 17:23

Én 33 voltam, mikor váltottam! Semmihez nincs késő.

Mennyire érzed, hogy meg tudnád váltani a világot és, hogy bármit meg tudnál csinálni, ha arra kerülne a sor!?

40. griamila (válaszként erre: 39. - Aniani63)
2009. nov. 7. 17:12

Szemtelenül fiatal???:D

ÁÁÁÁÁ dehogy! Inkább öreg vagyok.

Semmim nincs.

Édesanyámmal költöznék ki.

39. aniani63 (válaszként erre: 34. - Griamila)
2009. nov. 7. 17:06

Kösz,de ez alap "felszereltségnek" kell lennie! :)

Persze a változtatás előtti egészséges drukk mindenkiben benne van,ezen ne aggódj,csak rajtad áll mit tűztél ki célul.Sajnos azon túl,hogy szemtelenül fiatal vagy ;),nem sok minden derül ki Rólad.Férj,gyermek?Munka?


Miért is bánnád meg?Hisz valahol már döntöttél,csak talán a megfelelő lökésre vársz...

Miért csapnának be és ki?Felnőtt vagy és nem fogyatékos szerintem...áááá,nem szabad ilyen negatívan indítani!

38. doxikri (válaszként erre: 36. - Griamila)
2009. nov. 7. 17:03

60 nm, az azerintem mindennel 40-50 körül lehet. Attól függ, mennyi a villany, víz, stb. költség.

De gondolom ez mindenütt így van.

37. doxikri (válaszként erre: 36. - Griamila)
2009. nov. 7. 17:02

100 nm.


De ne az én példámat vedd alapul. A faluban élők azért ugyanúgy fizetnek, havi 30-40 ezreket. Mert ott is gázfűtés, meg kazán, abba meg rengeteg fa kell.

Nekünk egy cserépkályha és egy kandalló fűti az egész házat. Most pl. 24 fok van. De ez a kályha úgy van megépítve. A párom csinálta!

A sógoromék a faluban laknak,kb.120 nm-en. Nekik a rezsi, átlagosan 50-60 ezer. 4-en laknak.

36. griamila (válaszként erre: 33. - Doxikri)
2009. nov. 7. 16:57

30 ezer egész télen?

Hány nm-en laktok?


Mondjuk egy 60 nm-es háznak mennyire jöhet ki a havi rezsije összességében véve?

35. doxikri (válaszként erre: 31. - Aniani63)
2009. nov. 7. 16:54

Ha változtatni akarsz, merj nagyot lépni!!

Úgy van értelme!! :-))

34. griamila (válaszként erre: 31. - Aniani63)
2009. nov. 7. 16:54

Erős vagy nagyon!!

Én sokszor elbizonytalanodom, de az egy helyben topogás is kikészít.

Mi lesz, ha megbánom?!

Vagy becsapnak a házvásárláskor?!

33. doxikri (válaszként erre: 30. - Griamila)
2009. nov. 7. 16:53

Miután nekünk elég nagy a területünk, amin rengeteg fa van, ezért a fűtés, még ha pluszban veszek is hozzá valamennyit, kb.30 ezer ft-ból kijön. Egész télre...de ezért meg kell dolgozni, tehát a favágást, felvágást, összerakást, behordást, mind mi csináljuk. Én élvezem, van aki a kisujját nem mozdítaná meg érte, inkább megfizet embereket, akik megcsinálják.

Nálunk tehát a téli rezsi sem több, mint a nyári.


Van egy naplóm...a világom végén....ez a címe, olvasgass bele, ha gondolod. Még nincs benne sok minden, de valamennyit elárul....a vidéki életről. De ez elég extrém, nem ez a mindennapos. A faluban kicsit másabb lakni!

32. griamila (válaszként erre: 28. - Doxikri)
2009. nov. 7. 16:51

A jó levegő, a nyugalom, állatok, kert, magány, ház, szabadság, új élet, új környezet - hátha jobb lesz és talán 1-2 jó szomszéddal is sikerül összebarátkozni.

Szeretnék nyugodtan aludni.

Nyáron pár napot falun pihentünk és soha életemben nem ébredtem még olyan kipihenten reggel 6-kor!:)

31. aniani63 (válaszként erre: 27. - Griamila)
2009. nov. 7. 16:48

Igen,jól látod.Mindegy az,csak vágj bele,aztán menetközben minden rendeződik ne aggódj! :)

Minél többet hezitálsz,annál nehezebb és messzebb a cél,a mostaninál csak jobb lehet.

Fontos a bevállalás,a merni akarás,mert csak úgy lesz értelme a további életednek,ezt tartsd szem előtt!

Én 40 évesen szinte a nulláról,egyedül egy középiskolás gyermekkel kezdtem új életet.Nagyon nehéz volt,de talpra álltam,...csak előre szabad nézni,a múlt az már csak hátad mögött,előtted...

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook