Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Autóvezetésben jobb lassabban menni vagy gyorsabban? fórum

Autóvezetésben jobb lassabban menni vagy gyorsabban? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6
2009. aug. 21. 20:00
Szeritem is az útviszonyoknak megfelelően,és lakott területen fel kell venni a forgalom ritmusát.A túl lassú tempó akadályozza a forgalmat.
2007. dec. 25. 12:22
lassan
171. NOA
2007. dec. 25. 09:48
Útviszonyoknak megfelelően a legjobb.:)
170. zezsua
2007. dec. 25. 09:30
A lényeg az én szempontomból,mert nyilván a megengedett az más,hogy biztonságosan közlekedni.Lehet valaki béna a csigatemponál is.
169. win (válaszként erre: 167. - 5d9f6a8bf8)
2007. dec. 12. 07:07
Ez így elég morbid volt, de sajnos nagyon is igaz tud lenni... :((
168. DODICA (válaszként erre: 166. - 8a897208fc)
2007. dec. 11. 17:10

Nem, hanem mikor ökör paraszt módjára rohannak, megengedett sebességet bőven túllépve.

Vagy akkor, mikor szerencsétlenkednek, mert tudnak ám azt is! :)

Cammogni én se szeretek. :P

2007. dec. 11. 16:48
35 éves "igazolt" több milla balesetmentesem van,kis-nagy autókkal,de nem védem a lányokat,néha a manusok bénábbak. Főleg apu a gyerek alá teszi tiz milláért a bömöst,az nem tud vele mit kezdeni és jön a temetés. / de legalább összejön a család ilyenkor /
166. 8a897208fc (válaszként erre: 165. - DODICA)
2007. nov. 20. 13:49

Miközben cammogsz a belső sávban?

:-D

165. DODICA (válaszként erre: 162. - 8a897208fc)
2007. nov. 20. 11:20
Én ugyanezt szoktam mondani a férfi vezetőkre. ;)
2007. nov. 20. 09:42
Én minden nap autóval járok dolgozni, Városon át, vidéki utakon ,és szerintem mindenki maga dönti el, hogy ,hogy vezet !! Én mindíg a forgalomnak megfelelően , de inkább kicsit gyorsabban ,de akkor vagyok pipa amikor lakott teületen belül / egyébként is 50- a megengedett/ én is megyek kb.80 -nal és egyesek akkor is nyomják neki, főleg csak férfiak nem bírják elviselni ha NŐ van előttük ,le kell nyomni!!Nagyon sok baleset van ,nem is tudom miből adódik, ...hát a gyors vezetésből,előzéskor téves távolságmegítélés, kisodródás , úgyhogy mindenki maga viszi vásárra a bőrét és az autóját!!!
163. 8a897208fc (válaszként erre: 158. - Cenifer)
2007. nov. 20. 00:24
Én ilyenkor ráállok a nyakára és levillogom a loosert.
2007. nov. 20. 00:24
Mindegy, a lényeg, hogy messziről el kell kerülni a női vezetőket.
2007. okt. 12. 21:07
Túl lassan sem ajánlatos menni, az is zavarja a forgalmat. De az se jó, ha túlhajtod a járgányt. Mindenben a középút a legjobb.
160. dundy
2007. aug. 23. 06:51
ez is, az is.Forgalom függő.
2007. júl. 20. 07:18
A megfelelő tempóban érdemes haladni amit sok esetben a forgalom is megkíván.Feltartani nem érdemes a gyorsabb autót de a sebesség túllépése is veszélyes lehet.
158. Cenifer
2007. júl. 20. 01:12
Attól függ hogy hól?Az autpályán gyűlölöm ha valaki a belső sávban 90-el robog és nem hajlandó lemenni.
157. funny.suzie (válaszként erre: 152. - Tundchen)
2007. júl. 11. 14:51

Hasonló eseteket sorolhatnék vagy 1000et! Bár nem bicajjal, hanem robogóval/gyalog, de végülis mindegy!


Ez egyik a "kedvemceim" közül párommal esett meg: Robogóval ment a belsősávban, főúton, egy "kedves" hölgy meg szépen kikanyarodott a mellékutcából és elütötte. Nem akarta elismerni, hogy ő a hibás, mondván megszűnik a sáv. (ja, csak sokkal-sokkal odébb...) rendőröket hívtak, a rendőrök meg jól kiröhögték a nőt :) szóval elismerte végül. A legviccesebb az egészben, hogy olyan úton esett meg, ahol sokan vannak és senki nem állt meg segíteni! Egy kamionos meg majdnem ráment páromra, amiért a földön "fetrengett". Persze a kamionos káromkodott... Szóval meg van a véleményem... Leginkább a mással foglalkozó sofőrökről (a nő is telefonált...)


Szerintem se a sebesség számít, sokkal inkább a biztonság!

156. dobos
2007. júl. 11. 08:49
Szerintem,hogy gyorsabban vagy lassabban vezetünk ezt a kresz az útviszonyok és még sok más tényező befolyásolhatja.Az a lényeg,hogy biztonságosan vezessünk.
155. LoLiNa
2007. júl. 10. 07:52
biztonságosan! nem a sebesség a lényeg. az se jó, ha valaki túl lassú, de az sem, ha megy mint az őrült!
154. DODICA (válaszként erre: 153. - Win)
2007. jún. 21. 08:32

Én se értem..... Az a vicc az egészben, hogy régen, kb. 10 éve még képes voltam vezetni cigivel a kezemben. Rozzant Wartburgot ráadásul. Ma meg elképzelni se tudom, hogy csináltam! Képtelen lennék rá. Hiába, öregszem. :))))


Telefonnal ugyanígy állok. Csöröghet ezerrel, fel nem veszem. Aki ismer, az tudhatja, hogy vezetek, s hívjon később.

153. win (válaszként erre: 152. - Tundchen)
2007. jún. 21. 08:03

A fél kézzel telefonáló "full extrás" változata, akinek a másik kezében cigi van, és a harmadikkal vezet! :SSS


Számomra rejtély, hogyan lehet bagózás közben vezetni: figyelni arra, hogy mikor kell hamuzni, ne menjen a szemébe a füst, ne égjen a körmére a cigi, stb.


Akkor tudok agybajt kapni, mikor jön a pasi/nő a vadiúj, 10 millás kocsival, és füstöl benne, mint a gyárkémény! Az ilyennek nem adnék új kocsit, az biztos! Gyalázat telefüstölni -nem mintha a régieket nem lenne az, de ez különösen irritál.

152. Tundchen (válaszként erre: 151. - 4726e582cf)
2007. jún. 20. 16:04

A kocsiban telefonálókat én is nagyon utálom. Az az igazság, hogy nekem halt már meg nagyon jó barátom a másik ember nemtörödömsége és nem odafigyelése miatt, úgyhogy nagyon plafonon vagyok minden ilyesmitől. Nemegyszer láttam már olyat, hogy mivel telefonál, ezért nem indexel, mert ugye annyi kéz már nincs és megy jobbra-balra, mintha mi sem történt volna.


Nekem nem létszükséglet a kocsi, sokszor nem is megyek vele, mert itt-ott feltúrták a várost és a bosszúságot, agresszív embereket elkerülendő inkább sétálok, vagy bicaj... kisváros, itt könnyebb ezt megtenni, mint mondjuk Pesten. Bár hozzáteszem, kerülöm az autós utakat és igyekszem a mellékutakat, erdei utakat választani, ha már tekerek.

Tegnap is volt egy ilyen szitu, testvéremmel bicikliztünk és szőke lány Volkswagen-ben valahogy nem vette észre a két bicajt és hajszálon múlt, hogy nem ütött el bennünket, holott mi mentünk a főúton, ő meg átszabott előttünk egy mellékútról. Persze ordítottunk neki, hogy "nem látsz hü**e pi**a", de ő csak mosolygott a kocsiban "fekvő" szintén "menő" pasijára és szerintem észre sem vett bennünket... persze nem igazán 50-el ment ugye...

Kedvenc kategóriám amúgy az ilyen menő kocsis trendi lányok, akik a telefontól, műkörmüktől fogva mindennel el vannak foglalva, csak azzal nem, amivel kellene... :(

151. 4726e582cf (válaszként erre: 148. - Tundchen)
2007. jún. 20. 11:36

Kedvencem... zöld lámpa jobb kanyar, ugye evidens, hogy ott a gyalogosnak is zöldje van, mégsem hajthatok közéjük, a mögöttem jövő meg már lilul a türelmetlenségtől és ráfekszik a dudára. Rosszabb esetben balról kielőz és behajt a gyalogosok közé közben az öklét rázza felém és minden leszek hírtelen, csak normális ember nem. Biztos rózsaszín volt a kreszkönyve :OOO.


Sok esetben nincsenek tisztában a saját és a kocsi képességeivel, illetve túlértékelik mindkettőt. A kocsi bármikor elromolhat, meghibásodhat és máris ott a baj a be nem tartott szabályok miatt, a be nem tartott követési távolságok miatt stb.


Jaja... míg a 120-s kis Skodám volt mindig ez volt, sávotváltani kész rémálom volt, senki nem volt hajlandó beengedni, eleve hogy jön egy rozzant skodás ahhoz, hogy bejöjjön elém, és ráadásul még egy nő... félelmetes micsoda borzalom... Igaz javult a helyzet a Suzuban... :)

150. 4726e582cf (válaszként erre: 146. - Fde954d8c0)
2007. jún. 20. 11:31

Számomra több okból kell a kocsi

- fotósként nem fogok a drága cuccommal éjszakai járattal közlekedni és a taxiért sem vagyok hajlandó 5-10e Ftot kifizetni.

Vidékre is sokat járok, és mivel a vonaton való közlekedés ilyen felszereléssel elég veszélyes, árban ugyanannyira jön ki kocsival, mintha vonattal megyek, így nem kockáztatok.

- apum agyvérzése óta alig bír mozogni, képtelen a tömegközlekedési járművekre felszállni, ha mennie kell valahova akkor már az eltart egy darabig, hogy a kocsiba beszálljon

- a bevásárlás nem tart három napig, hanem egy nap képes vagyok bevásárolni, megjárni minden üzletet, amit kell, és még cipekednem is csak itt kell, hogy felhozzam a harmadikra a cuccokat.

Egyik családtagom sincs olyan egészségi állapotban, hogy cipekedhessen, én meg nem fogok több napig azért bevásárolgatni, mert nem tudom egymagam mindet elintézni és még haza is cipelni a cuccokat.

- van egy nagyméretű kutyám, aki szintén nem tud tömegközlekedésen utazni, elsősorban azért, mert ha meglátja a sofőr meg sem áll a megállóban, másrész ha mégis megáll, akkor azt a vinnyogást, amit az emberek előadnak, hogy vigyem a rühes kutyámat taxival, olyat még nem láttál. Holott lakásban tartott kutya, tehát még azt sem lehet rá mondani, hogy koszos vagy büdös... tehát marad az, hogy bevágom a saját kocsimba.

Vagy nézzük a mostani két műtétjét, hogy hoztam volna haza a kutyát? A taxitársaságok nem hajlandóak szállítani kutyát, ismerek céget, aki igen, de aranyáért, tehát marad a saját kocsival való szállítás


Nos nem sorolom tovább, szerintem elég érves soroltam fel, hogy miért kell a kocsi számomra.


Amúgy ha egymagam megyek, nagyrészt nem használom a kocsit, csak ha megspórolhatok időt vele, illetve, ha hiszed ha nem ugyanannyiból jön ki a kocsi, mint a bérlet egy hónapban két főre, és mivel négyen használjuk, azaz négy ember igényeit szolgálja ki, még meg is térül a dolog.


Mobil, ha megtehetném nem lenne mobilom, ki nem állhatok telefonálni, de ahogy láthatod, a munkám része ez is... A fiatalok meg? A szülők rontják el őket, egy tizenévesnek miért kell mobil? Bár van ésszerű magyarázat, a szülő elérheti akármikor, de nem értek egyet a dologgal. Mi is felnőttünk mobil nélkül.

Képesek voltunk mobil és kocsi nélkül is élni, de tény, hogy megkönnyíti az életünket, legalább is a kocsi.


Amúgy nem a kocsi vagy mobil tehet a nyugtalanságról. Alapból, kocsi nélkül is stresszes az élet, ha dolgozol, akkor ezt tudod.

Magyar mentalitás a nyomom a gázt és megyek, mint az őrült. Nézd meg az osztrákokat, németeket, mennek, de ésszel.


Jobbkézzel telefonáló sovőr :D biztos automata a kocsija :)). Amúgy menet közben tilos a telefonálás. De mit várunk el egyáltalán? Mikor ha látsz egy rendőrautót a sofőr nincs is bekötve általában, és ráadásképpen még telefonál is... Így mit lehet elvárni a köznéptől?


Amúgy kocsiban nem telefonálok, ha akkor hív valaki majd hív máskor vagy ha van velem valaki az veszi fel, nem azt modnom, hogy nem lennék képes vezetni is és beszélni is telefonon, de jobb egyszerre egy dolgot csinálni, így nincs a kocsiban számomra mobilozás, ha én vezetek.

149. cukilany (válaszként erre: 148. - Tundchen)
2007. jún. 20. 11:22

Na erről jutott eszembe. Én Bp mellett dolgozom és M0-on kell jönnöm, egyik reggel munkába menet neki mentem a padkának, hogy ne ütközzek, mert ahogy mondtad előztek szembe. Olyannyira lepadkáztam, hogy begörbült a felnim, ami elég nehézkes volt szerezni mivel új volt maga a modell, szal várnom kellett egy hetet, de attól be kell járnom dolgozni, így pótkerékkel közlekedtem.Na M0 80 km/h sebességig van korlátozva, a pótkerekemmel is max annyit mehettem, így kb 70-80 között mentem külső sávba. Hát olyannyira seggembe szállt mindenki, levillogott, ledudált, anyázott, volt ott minden... Igazából tény, hogy én sem 80-nal szoktam menni ott általában, de tudomásul veszem, hogy én szabálytalankodok és emiatt nem mutogatom a másiknak, hogy te is szabálytalankodj, mert én sietek! előzzön ha tudja, ha meg nem tudja, akkor ez van, főleg hogy tényleg nem tudhatja miért megyek lassan (bár az a lassú is a megengedett felső határa).


A másik ilyen tipikus a belvárosban két sávos útakon, nem értem miért kell mennem külső sávban, ha tudom, hogy a következő lámpánál balra kanyarodom, pont tegnap történt, nem mentem lassan, több mint 80-nal mentem Hungárián, belső sávban, mert tudom arra fogok kanyarodni, mellettem lévő két sávban senki, de dudál mint a hülye, hát előzzön, ha siet, nem autópályát vagyunk...

148. Tundchen (válaszként erre: 140. - Vronie)
2007. jún. 20. 08:08

Hát ezaz... nem lassan, vagy gyorsan, hanem szerintem csak annyival, aminél az ember még tuti uralja a kocsit... ezért van sok baleset szerintem, hajt mindenki, mintha muszáj lenne, aztán az első kanyarban elszáll, mert nem tudja bevenni. Tipikusan ugye a fiatalok, akik elhozhatják apu kocsiját... attól, hogy az nagyon megy, még nem kell hajtani!

Tényleg mindenki egyre türelmetlenebb, ha nem indulsz rögtön a zöld lámpára, már dudálnak és mindenki totál agresszív az utakon, én ezt úgy utálom!

Én úgy vezetek, hogy betartok mindent, na jó, néha kicsit gyorsabban megyek, mert azért szent nem vagyok, de mondjuk 50 helyett max 60, ha mehetek, megyek, ha nem, várok a soromra... de ez így nem megy, mert letolnak, dudálnak, öklöt ráznak.

A "kedvencem", ha valaki annyira belejön a kocsim seggébe, hogy nem látom a lámpáját, vagy pedig ha egy oldalon lehet csak közlekedni és az az én felem, akkor nem foglalkoznak vele, jönnek szembe és húzódjak én le... sajnos mindkettőből van elég.

Azt vettem észre, hogy nagyon sok ember már eleve "támadásként" fogja fel, ha mások közlekednek mellette... mármint nehogy már elém jöjjön, nehogy már egy nő leelőzzön, stb...

147. win (válaszként erre: 146. - Fde954d8c0)
2007. jún. 20. 07:56

Nem azzal van a baj, szerintem, hogy több az autó és a mobil, hanem az, hogy nem rögzült az emberekben ezek kulturált használatának szabálya!


Közlekedhetnénk úgy is mint, pl. a németek, és lehet telefonálni kihangosítóval (mi tóbb, így szabályos!).

2007. jún. 20. 07:18

egyáltalán, miért kell mindenhova autóval járni?

felgyorsult a világ? nem tudjuk elképzelni az életet másképpen? és régen hogy volt.... nem volt autó, nem volt baleset, de volt nyugalom!

olyan ez mint a mobil,,,, a ma fiatalja nem tudja elképzelni a kommunikációt a mobil nélkül, imádom ezt a témát, éa akivel beszélgetek, és 10- évvel fiatalabb mint én, annak már fel szoktam tenni kérdésként, hogy autó és mobil nélkül hogy élne?

nagy szemek, és teljes tanácstalanság a válasz, mintha agymosás lett volna, mintha a fél lábát, vagy kezét elvesztette volna!

a gond itt van szerintem, hogy el van kényelmesedve a világ, és természetes az autó.

ha többet tanulnánk az egyéb közlekedési dolgokról, akkor kevesebb autó lenne, alapból nyugodtabbak lennénk. így most elindulunk az autóval, közben csörög a mobil, és máris úgy érezzük hogy lemaradunk valamiről, ha nem nyomjuk a gázt mint az állat! pedig a relatív sebességünk máris több ezer szerese mint mondjuk 30 évvel ezelőtt volt!

fel van gyorsulva a világ, és mint olyan, velejárója az utakon eszeveszett módon közlekedő barmok serege is!

kedvencem a jobbkézzel telefonáló sofőr, aki még száguldozik is!

teljessen debil a lelkem, még azt sem fogja fel, hogy bal kézzel fogva egésszen új dimenziók nyílnak ki, a szabálytalankodó lelke előtt!

még az is előfordulhat, hogy tudna váltani, miközben előzi a sort, és nem harmadikban tapossa az ezres nisssan micra gázpedálját..... így tehát mivel beszélni fontos, kint marad a bal sávban, mert azért az ezres micra nem rakéta harmadikban, a barom telefonál, és látszik az orcáján hogy fogalma sincs hogy hol van. beengedem magam elé, de nem jön, mert meg sem látja hogy intek neki, gyere b*zdmeg, ne dögölj már meg kint a bal sávban......

de nem, öli a micrát, és 0,5. km/h- sebesség különbözettel, kb 6km. alatt le tud előzni 4 autót!!!!

na itt azért azt mondom igenis hiányzik a rendőr az utakról!

az ilyen nem ma kezdte, ezt akármikor felhívják, ez felveszi, és telefonál jobb kézzel!

igenis ki kéne szűrni az ilyeneket, és elvenni a jogsiját egy életre!

10 elvett jogsi után, amit nagy dobra verne a média, senkit sem látnánk telefonálni! félne mindenki a retorziótól!

amig csak birságolgatunk, és feljelentgetünk, addig csak tüneti kezelést alkalmazunk, de a mélyben gyökerezző bajokat nem kezeltük! ezért az mindíg kiújul!

145. 4726e582cf (válaszként erre: 144. - Win)
2007. jún. 19. 10:43

Nekem régebbi Swiftem van, de nem adom :)), az új többet fogyaszt, bár gyorsabb is, nehezebb is, szebb is, de én szeretem a mostanit :).


Hát így lett nevelve, segge alá kocsi :SSSSS, ezért nem nézem jó szemmel, mikor leteszi valaki a jogsit és érettségire kap egy fasza járgányt... mi fel kapja, tán olyan jól vezet, tán a kettes érettségire kapta??? Kiakadok néha. De az a baj, ha mi csináltuk volna, akkor lelkiismeretfurdalás talán soha nem engedné, hogy kocsiba üljünk ezután, neki meg, jah majd apám elintézi... jah...

144. win (válaszként erre: 141. - 4726e582cf)
2007. jún. 19. 08:49

Az új Suzukik már egészen jók, és még jól is néznek ki. Ettől függetlenül valóban nem versenyautó, és ezt tudomásul is kellene venni az ilyen embereknek. Egy Swift kb. 900 kg, míg egy Passat 1300-1400. Ki lehet kalkulálni melyik törik össze jobban...


Igazad van, hogy az embereknke helyén kellene értékelni a vezetési képességeit és emellé figyelembe venni a segge alatt levő autó/motor/ stb. tulajdonságait.


2-3 éve errefelé történt egy baleset: friss jogsival 17éves csávókám (nyári szünet van, ugyebár) papa terpjárójával (férjem csak családgyilkosnak hívja ezeket a kocsikat) száguldozik a városban valami 90 környékén, ha jól emlékszem. Apuka (talán kisiskolás) gyerekével megy át szabályosan zöldnél, mikor elcsapja őket. Apuka helyszínen meghal. Csávókám kiszáll, és mit mond: majd apám elintézi!


Hogy lett nevelve ez a gyerek???? Semmi felelősségérzetet nem tápláltak bele??? Nem fogja fel, hogy megölt egy embert, árván maradt egy (talán kettő is, erre már nem emlékszem) kisgyerek, és neki csak egy vállrándítás az egész!!!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook