Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Váci kórház szülészete? fórum

Váci kórház szülészete? (beszélgetős fórum)


2010. jan. 11. 09:12

Sziasztok!


Annyit tudok, hogy nem kell vinni a babának semmit, csak amiben haza hozod.Adnak napi 4 pelust, úgyhogy azt érdemes eltenni a táskádba, mert ha másnap látják, hogy nem használtad fel, akkor kevesebbet adnak.A kisbabák meg nem egyformán kakilnak, lehet valamikor több kell, de állítólag nem adnak többet.

38. Gabriella0110 (válaszként erre: 37. - Ildikó28)
2010. jan. 8. 17:37
Nekem van szülésznőm, mert a barátunk és tényleg mindegyik nagyon kedves.Mikorra vagy kiírva?29.-én megyek dokihoz aztán nekem már minden héten kell menni és sokat találkozom majd a szülésznőmmel, így minden újat megírok :) Meg mindent, amit mond.
37. Ildikó28 (válaszként erre: 34. - Gabriella0110)
2010. jan. 7. 08:49

Sziasztok!

Azért kérdezek itt, mert elmradt most is és a múlt hónapban is a szülésfelkészítő a látogatási tilalom miatt. Lehet, hogy a februári sem lesz megtartva. Szülésznőt nem fogadtam, mert állítólag mindegyik nagyon kedves!

Minden tapsztalat és tanács jól jönne!Köszönöm szépen addig is!

36. KLMárti (válaszként erre: 33. - Ildikó28)
2010. jan. 7. 07:34

Sziasztok!

Én már régebben szültem Vácon (most 21 hónapos a kisfiam), de már akkor is nagyon kulturált volt a szülészete. Feküdni nekem se volt muszáj, még monitorozás alatt sem, de abban az állapotban nekem sokkal kényelmesebb volt feküdni. Időnként ráültem a labdára, de azért jobb volt az ágyon.

Mikorra vagy kiírva?

Üdv: Márti

2010. jan. 6. 19:48

Sziasztok,

én is Vácon szültem 9 hónapja,és 1 hónapja a sogornőmmel voltam bent szülésnél:-))

Szerintem normális körülmények vannak,és nincs Eda.Vagyis biztos vanmde nem ajánlgatják.Max a gáz....de az nagyon rossz.



Nem kell a babának semmit bevinni.

34. Gabriella0110 (válaszként erre: 33. - Ildikó28)
2010. jan. 6. 19:21
Szia!Van zuhany is, jó nagy wc is, és csak akkor kell feküdnöd, ha a szívhang nem jó és állandóan kell figyelned.Én már voltam be látogatni, és ajánlom neked is, hogy menj be, van szülésfelkésztő és ott megmutatják.Vagy a szülésznőd, ha van.Hogy mi kell a babának, az passz, de megírom, mert engem is érdekel.Váci vagy?
2010. jan. 5. 14:44

Sziasztok!

Érdeklődnék,hogy a váci kórház szülőszobáiban tényleg van-e zuhany és WC?Ugye vajudás alatt nem kell feküdni?

Mit érdemes bevinnem majd magamnak és a babának?

Előre is köszönöm a segítséget!

2009. dec. 27. 11:23
Van még tapasztalatom és le is írom:Gyurkovics főorvos nagyon kedves, eredetileg őt akartam.Csendes, kedves, és mindíg mosolyog. :) Juhász határeset...egy tapasztalatom van, mikor nem mozgott a babám és felmentem ügyeletbe.Jól lebaszott, hogy miért nem mentem hamarabb.Szaniszló...no comment...aki hozzá jár biztos tudja miért teszi...Nekem konkrétan hátat fordított az UH-ban...Szóval emberileg van vele bajom..
2009. dec. 27. 11:14

Sziasztok!

Én is Vácon fogok szülni, és Bényi Béla az orvosom.Tulajdonképpen meg vagyok vele elégedve.Sokat pátyolgatott, mikor majdnem elvetéltem és akkor is, mikor a kicsi babám úgy döntött, hogy akkor most a vesémen neki kényelmesebb :) Márciusban fogunk szülni és remélem jó élménnyel térünk haza. Nem szeretnék hosszadalmas vajúdást, úgyhogy engem kicsit sem zavar majd, ha a doki segít.Sokak szerint siettet.A gyermek a legfontosabb és neki sem élmény a szülőcsatornában szorulni órákig.Bényi doki nagyon felkészült szakmailag, és szerintem az sem baj, hogy komolyan veszi a dolgot.Minden mostanában terjengő rosszhír ellenére én kiállok mellette. :)

2009. nov. 28. 21:49
Köszönöm az eddigi észrevételeket és tanácsokat is ,ha van még esetleg valakinek bármi tanácsa a vási szülészettel és orvosokkal kapcsolatban azt szivesen várom.
2009. nov. 22. 20:35

Én szintén Vácon szültem meg Kristóf fiamat 2008 áprilisában. Mi Dr. Dubecz Dánielhez jártunk magánrendelésre, ami alkalmanként 6000-et jelentett. Nekünk császáros szülésünk volt, mert komplikációk léptek fel szülésközben (félő volt, hogy rá van tekeredve a köldökzsinór a nyakára, ezért úgy döntöttek az orvosok, hogy inkább császár legyen).


Én maximálisan megbízom Dubeczben, de a következő gyermekünknél valószínűleg SZTK-ba fogunk menni, mert nincs annyi pénzünk, hogy magánorvost fizessünk.

28. BenKír (válaszként erre: 26. - Kisvirág78)
2009. nov. 22. 17:20

Szia!


Én is a váci kórházban szültem a lányom 2008. januárjában. Az én fogadott orvosom dr. Kondér Béla volt. Én nagyon-nagyon meg voltam vele elégedve. Én magánrendelésre jártam hozzá, ami akkor alkalmanként 7000Ft volt. A szülésért nem mondta meg, hogy mennyit kér. Nekem egy ismerős szülésznő ajánlotta őt, hogy a Kondér meg az Illés szakmailag nagyon kiemelkedő.

27. Azurit
2009. nov. 22. 16:04

Sziasztok!

Jó tapasztalatom van a váci szülészetről.

Sajnos toxémia alakult ki nálam,így 5 hétig élveztem a vendégszeretetüket.

A lányom :) végül császármetszéssel született.

A fogadott orvosom Dr. Bényi Béla szülész-nőgyógyász adj.volt,ő nagyon kedves és nem

utolsó sorban szakmailag is megbízható.Kezdettől fogva voltak problémák a terhességemmel:Down-kór gyanú,amniocentézis,mióma, és végül jött a toxémia :( ,úgy hogy lelkileg is sokat kellett támogatni,aminek az orvosom maximálisan eleget tett.

(Egyébként a magánrendelésére jártam a váci SZTK-ba.)

A kórházban nem volt problémám senkivel,a

nővérek, a szülésznők,a csecsemősök és

az orvosok is segítőkészek voltak.

Az osztályokon ami zavart az a tisztálkodó és az illemhelyiségek,de ki lehetett bírni.

Szívesen emlékszem vissza arra az 5 hétre! :)

2009. nov. 20. 20:25

Sziasztok!Érdeklődnék kinek milyen tapasztalata van a Váci szülészetről és a nőgyógyászokról.Mindegyik ott dolgozó orvosról akinek van bármi véleménye tapasztalata azt elküldhetné,mert most vagyok abban a szakaszban ,hogy orvost kell választanom ,és ez nagy segitség lenne.Láttam hogy van egy hölgy orvos is esetleg arról van e valakinek véleménye.

És nem mellékesen az anyagi oldalt is odairhatnátok a dokik mellé már ah publikus.

És hogy magánrendelésre szoktatotk járni ,vagy simán csak az SZTK rendelésre a rendelési időben.

Várom mielőbbi válaszotokat.

2009. okt. 21. 15:48
Sajnos őt nem ismerem.
2009. okt. 21. 11:19
Sziasztok! Illés Istvánról van valakinek tapasztalata? Mennyit kér szülésnél? Magánrendelésén volt valaki?
23. KLMárti (válaszként erre: 22. - Debóra)
2009. aug. 11. 15:25
Még egyszer gratulálok, jó egészséget kívánok mindkettőtöknek.
22. debóra (válaszként erre: 21. - KLMárti)
2009. aug. 11. 14:14
Köszönöm szépen. Denissza Majának hívják, 2800 gr és 49 cm-rel születet. Minden rendben volt.
21. KLMárti (válaszként erre: 20. - Debóra)
2009. júl. 22. 09:20

Gratulálok a kicsihez. Hogy hívják? Mikor született, mekkora volt, minden rendben ment? Villámgyorsak voltatok.


Sok örömet a bébihez.

2009. júl. 21. 19:17
Közben megszületett a kislányom. A váci korházzal teljes mértékben meg voltam elégedve. A doki dr. Bényi nagyon aranyos, közvetlen és kedves volt. Gyors szülésem volt, neki köszönhetően három óra alatt meglett a pici lányom. A végén búcsúzóúl még meg is ölelt, ami ritka egy dokitól. Én csak jó tapasztalatokkal jöttem haza.
2009. jún. 17. 08:30

Sziasztok!

Én is csatlakoznék hozzátok. Szintén Vácon szültem, bár nekem már 14 hónapos múlt a kisfiam. Nagyon meg voltam elégedve az osztállyal. Én császáros voltam, és engem is a császáros elkülönítőbe tettek. A nővérek, szülésznők mind nagyon kedvesek, segítőkészek voltak. A csecsemősök között ugyan voltak olyanok, akikre nem szívesen bíztam a kicsit, de általában nem volt problémám velük sem.

A kicsi ellátására csak popsitörlő kellett, de az volt is a kezdőcsomagban, amit a kórházban kaptunk. Pelust azt adtak.

Magadnak sem kellett vinni betétet, mert azt is adtak ott. És egyébként se tudnál attól jobb nedvszívó betétet venni, mint amit ott kapsz. Én legalábbis így tapasztaltam.

Bényi doktor úrról én is csak jókat hallottam, bár az én orvosom a Dubecz Dani volt, és én is nagyon meg voltam vele is elégedve. Ha megfogan a kistesó, újra hozzá fogunk menni. Ha mégsem vállalna el a Bényi, akkor szerintem a Dubecz a második legjobb. Szerintem.

Mi is nagyon szerencsések vagyunk, hogy épp ő volt a dokink. Nálunk sima szülésnek indult a dolog, de a vége felé (már toló fájásaim voltak), valami gond lett a kicsivel. Fájások közben nagyon lecsökken a szívverése a babának, és féltek, hogy rá van tekeredve a nyakára a köldökzsinór. Ezért egy gyors konzílium után sürgős császárra vittek. 5 perc múlva már meg is született Kristóf. Hála Istennek minden rendben volt vele, de nem volt szabad kockáztatni. Én örülök neki, hogy ő volt az orvosom.

Egyébként a jelentkezésedet várom én is, hogy mit mondott a doki.

18. debóra (válaszként erre: 17. - Herika40)
2009. jún. 13. 21:11
Szia. Jó éjszakát
17. Herika40 (válaszként erre: 16. - Debóra)
2009. jún. 13. 21:10
ok rendben várom a válaszodat. Szia
16. debóra (válaszként erre: 15. - Herika40)
2009. jún. 13. 21:08
Nagyon aranyos vagy. Köszönöm. Minden jót neked is. Majd megírom, hogy mi volt hétfőn és a többit is.
15. Herika40 (válaszként erre: 13. - Debóra)
2009. jún. 13. 21:07
Szivesen izgulok érted, majd ird meg, hogy sikerült-e szurkolok a számodra és a picinek is.
2009. jún. 13. 21:06
Amúgy ismerem a korházat, mivel oda tartozunk elvileg.
2009. jún. 13. 21:06

Köszönöm a válaszod.

Remélem hogy minden rendben lesz.

2009. jún. 13. 20:58
Megírom priviben.
11. Herika40 (válaszként erre: 10. - Debóra)
2009. jún. 13. 20:57
Megkérdezhetem, hogy miért ilyen későn választasz orvost? bár én sem voltam jobb helyzetben. Mert a költözésem miatt nekem is kimaradt pár vizsgálatom, de aztán megoldódott.
10. debóra (válaszként erre: 8. - Herika40)
2009. jún. 13. 20:55

Úr isten ez szörnyű. Akkor tényleg nagyon rendes és jó orvos.

Nekem a terhességem elején, amikor 9 hetes voltam, találtak egy cisztát a méhemben, ami elég nagy.

A köv. ultrahangon nézegették, nem nőtt, de nem is lett kisebb. Az orvosom azt mondta, hogy ne foglalkozzak vele ha nem nő, akkor nincs vele semmi teendő.

Azóta voltam megint uh-on, de most nem néztük, hogy hol van, vagy mi van vele.

Szóval ezért is félek egy kicsit jobban, hogy szülés alatt nem lesz-e vele valami gond.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook