Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Váci kórház szülészete? fórum

Váci kórház szülészete? (beszélgetős fórum)


99. Gabriella0110 (válaszként erre: 97. - Monyóné)
2011. máj. 25. 18:14
Most nézem, hogy én ismerlek titeket látásból :) Szerintem a vonatról, vagy nem tudom. Én is Pesten dolgoztam.
98. Gabriella0110 (válaszként erre: 97. - Monyóné)
2011. máj. 25. 18:12
Nem, váci vagyok. A mentő szerintem olyan 15 perc alatt simán ott van érted. De ezen ne gondolkodj, mert nem jön az a baba olyan hamar. Ha 20 perces fájásnál riasztod apát még simán haza ér, és beértek. Másik, hogy én is annyit aggódtam, és végül bent feküdtem, mert túlhordtam, és reggel úgy szóltak, hogy akkor menjek szülni. Mondom én szülni?????????Nem is fáj semmim.Aztán van olyan, aki bemegy CTG-re és nem engedik haza. Én kívánom neked, hogy ne hord túl,mert akkor már minden nap vizsgálnak, és nem ám úgy, mint most.DE NEM FÁJ!!!!!Úgyhogy semmitől ne félj!
97. monyóné (válaszként erre: 96. - Gabriella0110)
2011. máj. 25. 14:45
Te Bottyáni vagy?Mennyi idő alatt érhet ki a mentő Vácról?A férjem Pesten dolgozik(még én is szülésig),és egyből rohan be a Váci kórházba utánam ha szülök és ő épp melózik.De remélem a pöttömünk rendes lesz és akkor akar kibújni amikor apa is otthon lesz:)Köszönöm amúgy a felajánlást.:)
96. Gabriella0110 (válaszként erre: 91. - Monyóné)
2011. máj. 25. 14:42
Ha nappal indul be, akkor én beviszlek :) Jó, csak viccelek, de ha tudok bárkinek bármiben segítek :)
95. Gabriella0110 (válaszként erre: 90. - Beky82)
2011. máj. 25. 14:40
Pesten, ha rám hallgatsz, mert ha netán, és nem lesz baj, de ha van, akkor a kicsi nincs itt veled. Nekem 3 napig a férjem járt hozzá, és én nagyon szenvedtem.Én ezért választanám pestet.
94. Gabriella0110 (válaszként erre: 88. - Monyóné)
2011. máj. 25. 14:38
Hát, ha kifogod az Illést, akkor igen. Az főbunkó, de szülésznők rendesek nagyon.
93. Gabriella0110 (válaszként erre: 87. - 65b16b95ab)
2011. máj. 25. 14:37
Mert nem sírt fel, és elküldték Pestre. A Rúzsa doktorő drága...Mert ugye Pesten tomboltak, hogy semmi helye, csak elveszi a helyet a koraszülöttektől.
2011. máj. 25. 11:36

Rendesek, szerintem az ügyelet sem lutri. Ha hagyod, hogy csinálják a megszokott dolgaikat- kötelező gátmetszés első gyerekkel, oxytocin hiába megy gyorsan, fekve-kikötve. Na ezeket utáltam, a többi engem nem zavart annyira, de ugye ez is egyéni érzékenység.

A gyerekágyon a gyerek tényleg veled van, tényleg nem adnak neki semmit (cukros víz, cumisüveg, tápszer és társai), nem cseszegetnek a mérleggel -ez nekem nagyon pozitív volt.

Ellenben minden csecsemős mást mondott a szoptatásról. Hátha azóta megtanulták:D

2011. máj. 25. 11:24
Én most Pesten élek de szülésre haza költözünk a házunkba Őrbottyánba.Úgy láttam hogy onnan a Váci kórházba szállítanak ha megindul a szülés...?.Sajnos elég valószínű hogy a párom dolgozni fog,ezért egyedül leszek amikor bevisznek.Félek.Remélem jó kórház és rendesek az alkalmazottak.
90. Beky82 (válaszként erre: 84. - 0bc15d9cef)
2011. máj. 24. 20:11
Nem tudom hol szüljek Vácon vagy Pesten,most még tájékozódóm,de ez a fekve szülés nem igazán tetszik
89. 65b16b95ab (válaszként erre: 88. - Monyóné)
2011. máj. 24. 18:27

Én azt tudom mondani, hogy én egyiket sem fogadtam fel, és ettől függetlenül rendesek voltak velem. A nővérkék is sokat segítettek.

Hogy miért ragaszkodnak a fekvő ágyhoz lövésem sincs. Igaziból amikor már jöttek a tolófájások nem nagyon érdekelt hogy fekszem-e vagy nem :DDDD túl akartam lenni rajta :DDDDD

88. monyóné (válaszként erre: 85. - 65b16b95ab)
2011. máj. 24. 17:45
miért így csinálják a kórházban ha így nehezebb szülni?Én is ott fogok,de kicsit tartok is tőle.Sem orvost sem szülésznőt nem akarok fogadni.Lutri?
87. 65b16b95ab (válaszként erre: 86. - Gabriella0110)
2011. máj. 24. 17:20
Miért nem volt veled a babád?
2011. máj. 24. 15:52
A fekvő pozíció, pfúú az nagyon szar. Főleg, mert nem mindenkinek ér el a keze a kapaszkodóhoz.Például az enyém csak úgy ért oda, hogy nem tudtam a hátam megtámaszani, de kaptam párnát.Szar volt és kész. A gyermekágyas részleg mégszarabb.Rám se néztek. Mondjuk nekem baba nem volt velem, de akkor is...
85. 65b16b95ab (válaszként erre: 83. - Beky82)
2011. máj. 24. 10:40

A szülőágy fekvő pozícióban van, nem döntik meg. A lábadat egy tartóba kell rakni, két oldalt van kapaszkodó, azt tudod szorítani.

A szülészet szépen meg van csinálva.

2011. máj. 24. 10:22

B. magánban is a szakrendelőben rendel, nincs időpont, odamész, vársz és kész (kedd sé péntek du.)


fekve: szülőágy van, tök vízszintes, lábak kengyelben, rögzítve, zsákban. Nekem ez a része volt a legvacakabb, totál hülye póz. Másnap fájt a vádlim és izomlázam volt a karomban (mert önkéntelenül is próbáltam feljebb tornázni magam kinyomás alatt).

Dunakesziről megfontolnám, hogy Vácra jöjjek-e, ha már helyben nem lehet. A szülés körülményei miatt, a gyerekágyas már elfogadható volt számomra.

83. Beky82
2011. máj. 24. 08:36

Sziasztok!


Többen írtátok,hogy fekve kell szülni a váci kórházban,ez mit jelent pontosan?

Mert én az első gyermekemet Miskolcon szültem és ott félig ülő helyzetben történt a kitolási szakasz!

Dunakeszin lakunk és úgy néz ki hogy Vácon fogok szülni és jó lenne tudni hogy milyenek a körülmények!


Válaszotokat előre is köszönöm!

82. Dina (válaszként erre: 80. - Gabriella0110)
2011. máj. 23. 10:40
És hol van helyileg a Bényinek a magánrendelése meg mikor? Be kell telefonon előre jelentkezni? Köszi
2011. máj. 22. 14:33

szia,


Én tavaly szültem Vácon, nem folt fogadott dokim és szülésznőm sem. Velem nagyon rendesek voltak, az rossz, hogy fekve kell szülni. Dr. Szaniszló Zsoltnál szültem, ő volt az ügyeletes. Császár lett a vége, de nagyon kedves volt, a heg alig látszik már.

Első éjszaka nem volt velem a pici a műtét miatt, de utána végig velem volt. A nővérkék nagyon aranyosak voltak, sokat segítettek. A csecsemős rész nem egy Hilton, de kétágyasak a szobák, úgyhogy el lehet lenni.

80. Gabriella0110 (válaszként erre: 79. - Dina)
2011. máj. 22. 14:08
Szia! Én Bényihez magána jártam, 7000 egy rendelés, és a szülésért én nem kérdeztem mennyit kér, adtam amennyit tudtam (20at), ami nem sok, de nem volt elégedetlen. A többit már olvastad róla a korábbi hozzászólásomban. :)
79. Dina (válaszként erre: 78. - Lulin)
2011. máj. 21. 22:49

És a Bényihez te magánba jársz vagy tb-s rendelésre? Ha magán akkor nála mennyi egy vizsgálat és mennyit kér a szülésért?

A Fekete Zoltán vácon az osztályvezető főorvos az Illés pedig a helyettese.

Én eddig a terhesség előtt a Feketéhez jártam de tb-alapon és most azt hallottam az asszisztenstől hogy ő a legjobb de nagyon kevés szülést vállal....

78. lulin (válaszként erre: 77. - Dina)
2011. máj. 20. 12:04

Szia Dina!

Én sajnos nem ismerem az általad említett dokikat. Én a Bényihez járok, és nincs vele gondom, egy ismerősöm pedig a Dubeczhez, aki szintén nagyon jó orvos állítólag, bár sokak szerint drága. Egyszer sztk-rendelésen volt szerencsém a Gyurkovics doktor úrhoz is, ő is rendes.

Fogadott szülésznőm nekem nem lesz, így ilyen téren nem tudok nyilatkozni...

77. Dina
2011. máj. 19. 19:29

Sziasztok!

Tudna valaki véleményt mondani dr Illés Istvánról és dr Fekete Zoltánról? Ill. hogy mennyit kérnek a szülésért?

Vagy ki az akit ajánlotok orvosok közül ill. szülésznők közül?

2012. januárjában fogok szülni (terveim szerint Vácon) és nem igazán van még ilyen dolgokban tapasztalatom mert első baba lesz.

Előre is köszönöm

76. bosek
2011. máj. 13. 20:57
Sziasztok? Volt valakinek sikeres császár utáni hüvelyi szülése Vácon? Kondérról már hallottam, hogy nála szültek többen így, de más dokinál? Köszönöm!
2011. ápr. 20. 11:02
Lehet.
2011. ápr. 20. 07:10
Köszi a hozzászólásokat. Nagyon rossz lehet, ha elviszik. Nekem hála Istennek nem volt gond, első szülésnél is minden ok volt, és az ikrekkel se volt semmi gond. Magándokim lehet hogy most nem lesz. Olyat lehet, hogy szülésznőt fogadsz, dokit nem?
73. Gabriella0110 (válaszként erre: 71. - B.kriszta)
2011. ápr. 18. 23:46

Szia!

Bababarát? Nevetséges. Tőlem elküldték a gyereket Pestre, mert nem sírt fel. Amúgy már a mentőorvos mondta, hogy semmi baja. Aztán elmenvén dokihoz kerestem a kórházban egy pelenkázót, vagy szoptatószobát. Nincs....A főorvosnő életveszély....Nőgyógyászat jó volt. Magándoki?????Hm....Nekem volt, őt ajánlom. De lehet én nem választanék másodiknak dokit. Elégedett voltam vele nagyon, csak mittomén...Szülésznőm volt. Csubák Kati. Nagyon jó. Én megkockáztatnám másodikkal, hogy a klinikán szüljek ügyeletben, mert ott van újszülött intenzív, és együtt lehet az ember a babával. Itt úgy van, hogy a babát elviszik, te maradsz.Kapsz róla fényképet, és a főorvos a 3. napon kienged, hogy mehess utána.Ott ülhetsz, ha szoptatsz, de este el kell jönni, és 5000/éjért kapsz szobát.Adnak ingyen is a MC Donald házban, de idő, míg elintézik, és nem a klinika területén van. Persze nem kell rosszra gondolni, mert nálunk sem volt baj, de ez a kórház nem vállal kockázatot. Elküldik, ha úgy van. Ha csak egy kicsit is úgy van.

2011. ápr. 18. 21:10

Két éves a tapasztalatom:)

Szülészet: hááát, nem annyira haladnak a korral. (első gyereknél tuti gátvágás, fekve szülsz, oxytocin)

Azonban a gyerekágy már két éve is jó volt! Tényleg velem volt a gyerek, de ha kellett vigyáztak rá a csecsemősök (zuhanyzás, látogatók, vagy jajmostmitcsináljak), nem cseszegettek a szopik mérésével, tápot, cukros vizet tuti nem adtak, max. forralt vizet pohárból. A csecsemősök mondtak viszont hülyeségeket, de a védőnő nagyon OK.

2011. ápr. 18. 11:32

Sziasztok!

Van valakinek friss tapasztalata a Váci kórház szülészetéről? Állítólag nyár óta bababarát lett a szülészete. Esetleg valaki, akinek nem volt orvosa? Nem tudom még, hogy fogadjak-e, illetve, hogy ott szüljek-e. Én az előző 2 terhességemnél a Bajcsyba szültem, csak jó tapasztalataim vannak. Van valaki hasonló jó véleménnyel a Váci kórházról is?

:-)

70. kr73 (válaszként erre: 69. - Gabriella0110)
2010. júl. 9. 12:50

Szia Gabriella!

Korábban azt írtad, hogy megírod, milyen lesz a szülésed Bényinél. Megtennéd?

Bényit ajánlották nekem (házon belülről), hogy nagyon jó orvos, csak a stílusát kell megszokni, ha furcsának találnám.

Szóval várjuk Bényis szülésed beszámolóját!

Köszi!

Réka

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook