Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Váci kórház szülészete? fórum

Váci kórház szülészete? (beszélgetős fórum)


2011. aug. 3. 14:58

Sziasztok csajok!

Látom amit írtok, de nem nyilatkozom. :) Ne félj, szerintem tökre jól fognak veled bánni, és másrészt a szülésznők egytől egyik profik és cukik. Nekem volt fogadva, de ha nincs, akkor is cukik.

2011. júl. 30. 15:17

Szülésfelkészítő minden első szerdán van, mint kiderült három alkalomból áll össze az egész, de mi csak egyen voltunk 2009-ben, tudtommal ugyanúgy működik azóta is. A végén, ha nincs telt ház, fel lehet menni megnézni a szülőszobát, gyerekágyas részt.

Szerintem korrektek, bár haladhatnának jobban a korral.

Csecsemősök kedvesek, bár mindegyik mást mondott a szoptatásról, mire hazamentünk, tudtam, kinek mit kell hazudni (mennyi idieg, melyik mellből, hányszor tralalalala)

127. monyóné (válaszként erre: 126. - B.kriszta)
2011. júl. 30. 11:32
szia én is Vácon fogok szülni,de csak utolsó 3 hétben költözünk haza Pestről így nem tudom hogy működik ott a szülésfelkészítő.Tudna valaki erről mondani valamit?Mikor van,és lehet oda csak 1szer menni,szólni kell előtte?Van kórház látogatásra lehetőség.Őszintén milyenek az orvosok,csecsemősök?Úgy hogy én nem fogok fizetni...
2011. júl. 6. 16:05
Epidurált nem igazán tudsz kérni. Én voltam Vácon szülésfelkészítőn ott azt mondták, hogy kevés az altató orvosuk, és nem tudják garantálni, hogy szülésedre legyen..lehet, hogy lesz..de nem valószínű. Azt mondták aki tuti kér epidurált beszéljen előre egy aneszteziológussal,aki bejön a szülésére, és beadja. Csak így tuti, bár akkor oda is fizethetsz...
125. Beky82
2011. máj. 30. 18:29

Köszönöm mindenkinek a hozzászólását a fekve szülésről,de sajnos nekem van viszonyítási alapom és ez elég furcsa nekem ez de még decemberig van időm eldönteni hogy hol fogok szülni.Ráadásul nekem az első gyermeknél a tolófájás megindulása után fél óra múlva kint is volt a gyerek.(Igaz nekem 5 percnek tűnt).Ennyit meg ki lehet bírni fekve.

Beöntést tényleg csak külön kérésre adnak?

Az epidurális érzéstelenítést úgy olvastam többektől hogy azt se ajánlgatják!?De ha kérek akkor adnak?

Nem tervezem hogy kérek mert magas a fájdalom küszöböm de az első gyermekemnél is végül kértem mert több mint 16 órát vajúdtam és még hátra volt 4 óra a szülésig és nem akartam teljesen kimerülni a tolófájásoknál.

124. BenKír (válaszként erre: 109. - Lulin)
2011. máj. 30. 16:36
Én is a váci kórházban szültem, és én pl. labdán is vajúdhattam. A kisfiamat amikor szültem, végig feküdtem, mert akkor úgy volt jó.
123. BenKír (válaszként erre: 90. - Beky82)
2011. máj. 30. 16:32
Én a kisfiamat a Kútvölgyiben szültem, ami elég neves kórház, de ott is fekve kellett szülnöm. A lányomat Vácon. Elég lepukkant az újszülött osztály, a szülőszoba szépen fel van újítva, de ha harmadszorra is szülnék, a kettő közül inkább a váci kórházat választanám.
122. monyóné (válaszként erre: 120. - Gabriella0110)
2011. máj. 30. 15:25
szerintem a férjed csak el akarta terelni a figyelmed,inkább fájjon a fejed mint a szülés:)
121. monyóné (válaszként erre: 118. - Lulin)
2011. máj. 30. 15:24
Mondtam a páromnak hogy ,miket olvastam itt a váci kórházról és erről a fekve szülésről.Fel is készítettem előre hogy amikor megyünk edzeni,gyúrjon többet karra mert ő fog tartani engem:)
120. Gabriella0110 (válaszként erre: 119. - Lulin)
2011. máj. 30. 14:41

Én a magánjába mentem vissza a 6 hetesre, és adtam 10et, mert mikor szültem csak 20at tudtam adni neki, és keveseltem ahhoz képest amennyit foglalkozott velem.Múltkor voltunk fel Gergővel ortopédiára és kijött, megpuszilt, megnézte Gergőt. Nekem jól esett, valakinek nem jön be.Csak legalább tudja ki vagyok...DE!Mikor mész 6 hetesre mondja, hogy mikor 3 napos lesz a kicsi menj rákszűrésre. Na én erre 1 éve nem bírom rávenni magam, hogy magánra menjek...SZTK-ba kéne menni hozzá. Amúgy én írattam vele azóta SZTK-ban gyógyszert, és soron kívül behívott, mondjuk az asszisztensnő morgott, de pont leszartam. :)


Fekve szüléshez annyit, hogy nekem apuka nem emelte a fejem, hanem nyomta vissza nagy izgalmában :D Utána úgy fájt a homlokom napokig :)

119. lulin
2011. máj. 30. 06:16
Gabriella, a 6hetes kontrollra te még magánrendelésre mentél vagy sztk-ra?
118. lulin (válaszként erre: 115. - Beky82)
2011. máj. 30. 06:15

A fekve szülés az tényleg fekve szülés, tehát vízszintesben vagy. Lábak két oldalt lábtartóban, kezekkel pedig kapaszkodni. Nekem is izomlázas lett mindkét karom. :) A lábtartóról meg annyit, hogy olyan frankón volt rögzítve, hogy nálam folyton elfordult... és le akart esni róla a lábam. A dokim is ki volt akadva rajta.


No mindegy, mint látod, így is lehet. Nekünk is sikerült. :) Nincs összehasonlítási alapom, tehát én nem tudom, milyen lett volna másképp. Lehet, hogy jobb.

117. monyóné (válaszként erre: 116. - 0bc15d9cef)
2011. máj. 29. 22:12
de miért kényelmesebb így a dokinak?Őrület.
2011. máj. 29. 20:07

Tök vízszintes, igen.

Én úgy nyomtam, hogy az energiáim egy részét az vitte el, hogy húzom föl magam, plusz férjem tartott hátulról (mire felfogta, mit is kéne csinálnia:D).

És iszonyat izomlázam volt a karomban, és a vádlim is sajgott, ahol megnyomta a kengyel.

Doki meg közölte, hogy tudja, hogy vacak, de ennél jobbat még nem találtak ki. Ez fájt, hogy ennyire hülyének néz. Neki ez a legkényelmesebb,a szülő nő meg le van??? És mégis Vácon szültem, mert váci vagyok és mégis hová rohanjak. Mondjuk ha csúcsidőben jön ránk?

115. Beky82 (válaszként erre: 109. - Lulin)
2011. máj. 29. 19:00

Gratulálok a kislányodhoz!

Engem a fekve szülés érdekelne,hogy hogyan lehet fekve kitolni a babát?

Teljesen vízszintesen kell feküdni?

Lehet,hogy ez az én hülyeségem de nem értem miért nem döntik meg az ágyat hiszen fekve hogy lehet megszülni a gyereket.

Én az első gyermekemet félig ülő pozícióban szültem meg és ezért furcsa nekem a fekve szülés ,de kénytelen leszek hozzászokni ha Vácon szülök de még nem döntöttem el.

114. 65b16b95ab (válaszként erre: 113. - Lulin)
2011. máj. 29. 11:38

Én is ugyan így voltam, titokban használhattam a bimbóvédőt.

Először még abban is segítettek a nővérkék, hogy kézzel hogyan fejjem ki a tejem, mert nekem is eléggé be voltak durranva a melleim.

Amíg Bence szopizott mi végig használtuk a bimbóvédőt, a védőnő nem örült neki, de csak így akar enni.

113. lulin (válaszként erre: 111. - Gabriella0110)
2011. máj. 29. 07:32
Igaz, mondjuk nekem becsempésztek a nővérkék bimbóvédőt, mert sajnos nekem másképp nem ment volna a szopi, de tény, hogy nem díjazzák. Mellszívó is jó lett volna, mert úgy jöttem haza, hogy majd szétdurrantak a melleim. Borzasztóan tud fájni.
2011. máj. 28. 18:45
Ja és Gergő szopni is tudott volna, csak nekem nem volt tejem, pedig küzdöttem ám rendesen, és ami volt megkapta.
111. Gabriella0110 (válaszként erre: 109. - Lulin)
2011. máj. 28. 18:44
Gratulálok! Nagyon szép kisbaba! Egyet elfelejtettél : :) Cumizni sem szabad bent, sem mellszívózni, sem bimbóvédőzni :) De édes a cumival a kicsike. :) Visszatérve a szoptatáshoz kicsit: Háááááááááát mindenki döntse el maga, hogy amikor nem jön a tej, és nem adnak neki semmit ebben a melegben mi a jobb? A kiszáradás, vagy az, hogy akkor legaláb igyon egy kis vizet. A cukros vizet én sem díjazom, de egyrészt elfárad, és lehet, hogy kéne egy kis energy neki is :) Az én babám kapott tápszert Pesten, mivel én nem voltam, és mikor voltam akkor szopott volna, és ezer meg egy olyan van, akinek kap tápit bent Pesten, és aztán tud szoptatni.
2011. máj. 28. 14:35
Gratulálok:)
109. lulin
2011. máj. 28. 06:25
Sziasztok! Írtam ide a napokban. Azóta megszületett a kislányom, máj. 22-én. :) Nekem most elég frissek az élmények, úgyhogy gondoltam, leírom. A dokikkal, szülésznőkkel, csecsemős nővérekkel nekem nem volt gondom. Valóban csak fekve lehet szülni, legalábbis nem ajánlottak fel más lehetőséget. A légzéstechnika miatt én se aggódnék, ott elmondanak mindent, mit hogyan csinálj. Beöntés alapból nincs, ha kérsz, gondolom adnak (de az is lehet, hogy kúpot). Ami nem tetszett, hogy a vajúdás alatt csak ülhettem, ill. volt, hogy csak feküdhettem (na az volt a legrosszabb). Bár úgy tudom, vannak egyéb lehetőségek is a kórházban (labda, bordásfal, stb.), nálam valahogy nem került szóba. Apa benn lehet veled, de nekünk úgy tűnt, csak akkor, ha végig benn van a szülésnél is. (Mi nem terveztünk apás szülést, de így az lett belőle.) :) A szülészet amúgy szép, jól meg van csinálva, a csecsemős osztály már kevésbé, de alapvetően az se rossz. 2 ágyas szobában voltam egy másik anyukával. A babák végig veled lehetnek (talán csak császárnál szokták első éjszaka kinn hagyni). Én természetesen szültem vasárnap reggel, és aznap délutántól már folyamatosan velem volt a babó. A szobákba látogatók nem jöhetnek, csak üvegen keresztül nézhetik meg a csecsemőket. A nővérkék mindenben készséggel segítenek, legalábbis azok akikhez nekem volt szerencsém. :) Én sok mindent megtanultam a kórházban töltött idő alatt, így könnyebb volt itthon. Hát hirtelen ennyi... Ha van kérdés, és tudok, szívesen válaszolok.
2011. máj. 26. 21:09

Amikor ültök harmincan egy kicsi teremben, akkor milyen légzést tanulsz meg? Kismama-tornán azonban volt légzéstechnika is. Szülésnél nekem abszolút nem kellett. Kitolásnál diktálták mit csináljak (levegővételt is és mindent), arra koncentráltam.

Beöntés elvileg nincs, ha kérsz, adnak-e? Na ezt pl. meg tudod kérdezni egy ilyen szülőszoba-látogatáson.

Varrás: vacak. Szülésnek van értelme, ez viszont már a plusz legyenmárvége kategória. Ráadásul akkor nem is lehetett bent a férjem. Ő addig a gyerekkel volt, én meg egyedül bent szenvedtem.

107. monyóné (válaszként erre: 106. - 0bc15d9cef)
2011. máj. 26. 14:39
igen az epidurális érzéstelenítésre gondoltam.Mi is csak az utolsó pillanatban költözünk a Bottyáni házba addig itt Pesten élünk és nekünk sem lenne sok időnk elmenni a szülés előkészítőre.Bár úgy hallottam a helyes légzés megtanulása sokat segít a szülésnél.Milyen a varrás?Fáj?Azt mondják rosszabb mint a szülés.Lehet kérni beöntést?Én szeretnék mert féltem a babát a fertőzéstől,bármennyire is óckodok a dologtól.
106. 0bc15d9cef (válaszként erre: 105. - Monyóné)
2011. máj. 26. 14:27

Mármint, ha epidurális érzéstelenítést akasrsz a szüléshez? Erre gondolsz?

Szüléselőkészítő elvileg három alakalom egy egész, mi egyen voltunk, többire már idő se lett volna, de nem is hiányzott. Amiért érdemes, hogy a végén, ha épp nincs telt ház a szülések miatt,fel lehet menni megnézni a szülőszobát, gyeremkágyi részt. Az jó, hogy legalább ez nem vadi diegen, amikor szülni mész. (havonta első szerda, az órára már nem emlékszem)

Babát hasamra tették, de hamar elvitték, akkor még nem szopott, csak miután engem összevarrtak-az meg sürgős volt, mert eléggé véreztem.

2011. máj. 26. 12:54
Azt olvastam hogy az aneszteziológusból hiány van ezért előre kell szólni nekik ha szülni fogok.Ennek mi a menete?Érdemese elmenni szülés előkészítőre a kórházba?A babát egyből a hasamra teszik amint megszületett?
104. Gabriella0110 (válaszként erre: 101. - Beky82)
2011. máj. 26. 12:39
Én elégedett voltam vele, de tegnap hallottam én is rá rosszat magánbetegétől...Velem nagyon normális volt, és a mai napig ha meglát odajön
103. Gabriella0110 (válaszként erre: 102. - Beky82)
2011. máj. 26. 12:37
Pesten a Szent Imre a legjobb állítólag. Ott van alternatív szülőszoba, és állítólag szuper. Én azonban a klinikára mennék, mert ott van koraszülött intenzív, és ha van valami együtt lehettek (külön szoba, de mehetsz hozzá). Itt úgy van, ha van valami, hogy ha még nem indult be a szülés, és látnak valamit, és van idő, akkor mentő bevisz a klinikára, és ott szülsz, ha nincs idő, vagy szülés alatt történik valami, akkor babát viszik, te maradsz.De nem lesz semmi.
102. Beky82 (válaszként erre: 86. - Gabriella0110)
2011. máj. 26. 09:47

Nem sok jót írtál a váci kórházról szerinted melyik kórház jó Pesten?

Én még mindig ki vagyok akadva a fekvő szülőágyon lehet hogy ez az én hülyeségem de aki kitalálta az nem volt normális.

Ja és ha valami van a babával akkor átviszik Pestre?

101. Beky82
2011. máj. 26. 09:40

Sziasztok!


Tegnap voltam a Dunakeszi SZTK-ban Bényinél táppénzzel kapcsolatban de most olyan bunkó és lekezelő volt hogy többet nem megyek hozzá,de még a váci kórháztól is elment a kedvem hogy ott szüljek mert ott is találkozhatok vele és pechemre ő lesz az ügyeletes amikor szülnék.

Eddig nem volt vele bajom pedig sokan szidták de most már értem miért.

Gondolom ha felfogadom akkor kedvesebb lenne a pénzért de azért se fogadok orvost hogy kifizessek egy halom pénzt,és kb.fél órát van ott a doki szüléskor amikor kibújik a gyerek mert az első szülésemnél végig a szülésznők foglalkoztak velem meg egy főorvos volt még ott aki kb 3x megvizsgált de a szülész orvos csak akkor jött már oda amikor jöttek a tolófájások.Kb fél órát volt ott ezér adjak több tízezer Ft-ot?

Ráadásul egy csomó pénz levonnak egészségbiztosítási járulékra a fizetésünkből ami ezeket az ellátások finanszírozza.

Az első gyermekemnél nem jött be a szülésre a dokim úgyhogy ennyit a fogadott orvosól.

Nagyon kibuktam tegnap a doki miatt csalódtam benne ebből látszik hogy nagyon sok a pénzéhes és nem a szakma szeretete és a gyógyításért csinálja.

100. monyóné (válaszként erre: 99. - Gabriella0110)
2011. máj. 25. 18:28
mi Pesten élünk(nem ingázunk Bottyán és Pest között)A párom régóta Bottyánban él,de vannak Vácon barátai.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook