Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Váci kórház szülészete? fórum

Váci kórház szülészete? (beszélgetős fórum)


2011. okt. 19. 10:31
bocsi hogy csak most írok nektek.okt.2án megszületett pöcsike.Röviden...más kórházban szülnék ha újra tehetném.Pozitívum:A szülésznő angyal volt,és 3-4 csecsemős is.Viszont minden csecsemős mást mondott hogy szoptassak,amivel eleve is küzdöttünk és küzdünk.Ilyés dokinál szültem.Hááát kedves volt az utolsó pillanatig,de éreztem hogy erőltetett.Mi nem adtunk pénz(direkt). Amikor eljöttünk eléggé .... volt.Mik a negatívumok.Ott felejtettek a szülőszobán a ctg-re kapcsolva kb 16h-tól egészen 20h-ig...akkor jött a váltás.Ott voltam egyedül a sötét szobában és a ctg-t olyan szorosan kapcsolták rám hogy bekékült ott a hasam.wc papírt kötelező vinni mert ha elfogy akkor nem tudnak adni!!!Mindent kérdezni kell,és kérni kell.Minket bent akartak tartani még 1 napig de végül haza jöhettünk.Nagyon lefogyott bent pöcsike mert nem tudott enni.Itthon 1.5hét alatt 0.5kg-ot hízott:)
158. Mia99
2011. szept. 13. 08:29

Voltam tegnap a Margitban első viziten a választott dokimnál, nagyon nagyon pozitív élmények értek, és tudom hogy jól döntöttem hogy átmentem oda, nem fogom megbánni.

Nem csak pénzért volt kedves velem, tök ingyen megcsinált minden vizsgálatot, és emberségesen bánt velem, nem kapkodott, átbeszéltünk mindent, törődött velem is és a gyerekkel is, felemelő volt a Váci kórházhoz képest. Mindenki tök kedves volt, pedig ott is van beteg elég.

2011. szept. 12. 16:31
múlthéten voltam a nőgyógy és a terhesgondozás szakrendelésén.Kedvesek voltak de pik-pak lerendeztek,még eszembe sem jutott a kérdéseimet feltenni annyira gyorsak voltak.20án megyek nst-re és uh-ra,majd megírom a tapasztalatom.
156. Mia99
2011. szept. 9. 09:20
Én sem megyek hozzá többet, szerintem pénzéhes és egyáltalán nem érdekli mi van veled, csak a pénz és hogy minél gyorsabban végezzen. Velem többször is csúful bánt, szóval ezért döntöttem úgy hogy messziről elkerülöm a Váci kórházat.
155. BenKír (válaszként erre: 137. - Mia99)
2011. szept. 8. 19:29
Én sok jót nem tudok róla írni. Ő volt az ügyeletes, amikor bementünk, mert ömlött belőlem a vér. Nem volt túl emberséges. Az egyik ismerősöm is nála szülte az első kisfiát, de azt mondta, soha többet. Pedig fogadott orvosa volt.
154. 0bc15d9cef (válaszként erre: 153. - 0bc15d9cef)
2011. szept. 5. 14:14
Azaz Pestről való kiutazással is... de persze i döntitek el:)))
2011. szept. 5. 14:13
Hát én inkább a szeptemberit lőném be, Pestről való költözéssel is. (38+2 hetesen szültem:)
152. monyóné (válaszként erre: 151. - Mia99)
2011. szept. 4. 09:15
mindenképp leírom,hátha valakinek segít egy picit.
151. Mia99 (válaszként erre: 150. - Monyóné)
2011. szept. 4. 07:32
Akkor majd légyszi írd meg tapasztalataid a szülés után ha lesz egyáltalán időd rá:) És sok sikert:)
150. monyóné (válaszként erre: 149. - 0bc15d9cef)
2011. szept. 3. 10:58
október 5-én terveztük is hogy elmegyünk egy szülésfelkészítőre.Sajna többre nem tudunk mert ezután költözünk csak haza Pestről.Okt.13án szülök.Remélem nem kell ottmaradnunk a szülésfelkészítő után:)
2011. szept. 3. 10:49
Ezek a szakrendelőben annak, ha magát a kórházat, szülőszobát akarod látni, akkor első szerdán a "szüléselőkészítőre" menjetek el. (a szakrendelésen ki vannak téve a részletek)
148. monyóné (válaszként erre: 147. - 0bc15d9cef)
2011. szept. 2. 18:38
35ik hétben vagyunk és most fogjuk megnézni a kórházat és bemutatkozni mert eddig ide jártam Pestre szakrendelésre.Akkor valószínűleg először a nőgyógyhoz kell menni és majd ő küld tovább..köszi
2011. aug. 30. 14:41

Mire mész?

Nst, UH a terhestanácsadáson.

Nőgyógyászati vizsgálat a nőgyógyászaton.

Amúgy egymás mellett van a kettő és átküldhetnek egyikből a másikba.

A terhestanácsadáson egy aránylag kedves nagy darab nő van, esetleg őt ki lehet faggatni.

2011. aug. 29. 15:09
csajok,én most fogok menni először a váci kórház szakrendelőjébe.34ik hétben vagyunk.Hova kell mennem?A nőgyógyászatra,vagy a terhestanácsadásra?
2011. aug. 25. 14:26

Csecsemősök rendesek, mindent megmutatnak, többször is, segítenek.

Szoptatásról azonban mindegyik mást mondott (mennyi ieig legyen egy mellen, mikor válts...stb. Ez ügyben végül egyikre se hallgattam, hanem tudtam kinek mit kell válaszolni:D. A fiatalabb védőnőre volt érdemes szoptatás-ügyben hallgatni (csak hát péntek este szültem, hétfőn munkaidőben láttuk először, addig túl sok egyebet hallottunk)

Első szerdán a szülés-előkészítőn elmondanak minden praktikus dolgot.

2011. aug. 25. 13:46
az lenne még a kérdésem hogy a Váciban a csecsemősök rendesek,mindent megmutatnak?Én életemben ha 5ször fogtam babát a kezemben,szóval nulláról indulok:)Most akarom megnézni a kórházat.Adnak esetleg egy tájékoztatót hogy mit vigyek be,mert minden kórházban más az ellátás.(pl pelus,stb...)
143. lulin
2011. aug. 25. 09:08
Azóta voltam nála egy kontrollon, akkor is aranyos volt. :)
142. lulin
2011. aug. 25. 09:08
Én is a Bényinél szültem. Nálam úgy volt, hogy szombat este 10 körül mentem be, miután elfolyt a magzatvíz, és reggel kaptam csak oxitocint. Mondjuk én örültem, hogy végre túllehetek rajta, mert semmit nem aludtam éjszaka a szülőszobán, és már akkor hulla fáradt voltam, mikor még hátra volt a java... Bényivel én elégedett voltam. Kb. 2óra vajúdást követően fél óra után megszületett a kislányom, pedig 4230 gr volt, tehát nem volt éppen picurka. Most 3 hónapos, már több, mint 6 kg, és gyönyörű! :) Azóta voltam nála e
141. Mia99
2011. aug. 23. 18:41

:(

Nem tudom miért nem lehet egy ideig várni hogy hátha kijön a baba magától is:(

2011. aug. 23. 14:52
B-nél szültem, oxitocint nem úsztam meg, de aszem mindegy kinél szülsz, alapból adják:((((
139. Gabriella0110 (válaszként erre: 137. - Mia99)
2011. aug. 23. 13:13
A Bényiről nekem csak jó véleményem van. Nálam emberségből ötösre vizsgázott.
138. Gabriella0110 (válaszként erre: 136. - Monyóné)
2011. aug. 23. 13:12
Nekem Pesten délután fürdették, illetve mikor én már ott voltam én fürdettem, de nem szokattam meg vele :) Nálunk egész későn volt pancsi, 9kor, mivel 3 óránként evett, és pancsi után nekem aludt egy nagyot, úgyhogy én is tudtam aludni 4 -5 órát.
137. Mia99
2011. aug. 23. 12:33

Sziasztok,


Úgy néz ki hogy én is Vácott fogok szülni Decemberben, jelenleg a Bényihez járok vizsgálatokra.

Érdeklődöm, hogy a kórházban minden esetben nyomják rögtön az oxitocint? Akinek sikerült esetleg úgy szülni hogy nem adták érdekelne kinél szült.

Plusz ha tudtok bármit írni a Bényiről, főleg frissen szültek, megköszönném.

136. monyóné (válaszként erre: 135. - Gabriella0110)
2011. aug. 19. 13:41
3kor fürdetik őket?Remélem nem szokja meg ezt a rendszert 3 nap alatt és nem fog 3kor kelni minden nap:)Szegény gyerek.
135. Gabriella0110 (válaszként erre: 134. - Monyóné)
2011. aug. 18. 21:54
Kívánom, hogy úgy legyen, de nem úgy lesz. Max ha a gyereked, és a szobatársadé is hétalvó lesz :) Eleve 3kor fürdetik őket hajnalban, aztán szopi, 5kor jönnek lázat mérni, és hasonlók
134. monyóné (válaszként erre: 133. - Gabriella0110)
2011. aug. 16. 14:25
Én sajna nem tudok pihenni szülésig mert melózok napi 10h-t és még a házat is átépítjük,utána jön még a baba dolgok elrendezése...stb...és mehetek is szülni.Reméltem azon a 3 napon míg bent leszek, picit talán rá tudok készülni a babázásra,és aludhatok.
133. Gabriella0110 (válaszként erre: 132. - Monyóné)
2011. aug. 16. 14:19
Ha nincs komplikáció, akkor veled van, és csak akkor viheted ki, ha zuhanyzol, wc-zel, vagy látogatód van.Nem nagyon lehet kérni, hogy csak etetésre vigyék.Velem nem volt ott, sem a szobatársammal, de még a császárosokkal is ott volt állandóan.Komplikáció esetén sem viszik amúgy mindíg Pestre, mert ha csak kisebb valami van (de nem lsz) akkor a csecsemőosztályra teszik, ami pont szemben van az újszülöttel, és oda csak szoptatni kell menned. Akkor jön a nővérke, és szól, hogy menj.Szerintem pihenj rengeteget, mert aztán már nem nagyon fogsz tudni :D Én nem pihentem, hát bánom is :D Amúgy ha gondolod priviben megadom a számom, és felmegyek veled a kórházba az első alkalommal kis helyismeretet adok :) A szülésfelkészítőt vagy Zsírosné tartja, a főnővér, vagy Csubák Kati, aki nekem volt a szülésznőm. Mindketten angyalok, és megmutatnak mindent.
2011. aug. 12. 17:20
csajok melyik orvos szakrendelésére menjek?Kit ajánlatok?Azt olvastam ,hogy a baba végig velem lesz míg bent vagyok a kórházban.Ez tényleg így van?Vagy lehet kérni azt is hogy csak szoptatáskor hozzák?
131. monyóné (válaszként erre: 130. - Gabriella0110)
2011. aug. 3. 16:39
jjajj nagyon köszi,ez nagy segítség nekem.Majd a 36ik héten költözünk haza Bottyánba.
2011. aug. 3. 15:02
Ja amúgy kell majd menned 36. héttől CTG-re. Ide fogsz járni Vácra? Ha igen kérd, hogy ne a szakrendelőben, hanem a szülőszobán csinálják neked, és akkor ismerkedhetsz velük. Mondd meg nyugodtan, hogy most költöztél ide, és szeretnél kicsit megismerkedni a szülésznőkkel, orvosokkal. Mert ott mindíg az ügyeletes orvos írja alá a CTG-t és akkor azokat is megismerheted valamennyire.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook