Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Úgy látom még nem elég drága az üzemanyag... Az emberek nem... fórum

Úgy látom még nem elég drága az üzemanyag... Az emberek nem... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5
131. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 10. 14:01
A bajok sajnos nem itt kezdődnek. Az autózás az egyik utolsó szegmense a fogyasztásunknak, ahol sokan érdeksérelem nélkül tudnának takarékoskodni. Aki teheti, nyilván igénybe veszi a tömegközlekedést, vagy szerencsésebb esetben kerékpározik, gyalogol. Kínosan ügyeltem arra, hogy a munkahelyeim 10-11 km-en belül legyenek. Mégis kénytelen vagyok 30 éve autózni (akár rokonlátogatóba is) mert az oda-vissza út 40 perc helyett közel HÁROM ÓRÁBA telne. Napi több mint 2 órányi időveszteség egyszer is fájdalmas, nemhogy rendszeresen. És akkor nem beszéltem a közbiztonságról. Csupán személy szerint engem kétszer támadtak meg este, másodjára pont ott, ahol a kalapácsos gyilkos megölte a kozmetikusunk sógornőjét, az otthonától 100 méterre. Külvárosunkban hétköznap reggel fél 8 és délután 4 körül akkora a forgalom, mint a belvárosi Rákóczi úton csúcsforgalomban, mert sokan viszik, hozzák a gyereket autóval a 800-1500 méterre lévő iskolába. Biztosan nem úri huncutságból csinálják.
130. ,zumba (válaszként erre: 128. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 10. 12:34
Tudatosan fogyasztani.
129. globus (válaszként erre: 126. - Michelle.r)
2022. ápr. 10. 08:14

Nekünk társasházban még Telekom tányérantennája is tiltott, amivel kedvezményt kapnék a tv szolgáltatásra. Tetőre nem lehet, utcafrontra a légkondi kivezetése is tilos.

Fűtés plombált ( felújítottan), nehogy hozzányúljanak. Annyit "ócsítottunk", hogy a konyhában nincs fűtőtest 20 éve. Akkor még lehetett...

128. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 116. - Michelle.r)
2022. ápr. 10. 08:06
"A házad/lakásod megújuló energiákkal üzemel, nem jársz fast fasion ruhákban." - ááá, igen-igen, először belekényszerítik az embereket a fogyasztásba, majd - látszólag - elkezdenek zölddé válni. Nyilván a megújuló energia nem opció a legtöbb ember pénztárcájához. Ugyanúgy az tudja megvenni a zöld termékeket, aki el van engedve anyagilag. Ugyanolyan groteszk ez az egész, mint a zöld rendszámos luxus SUV-ok. Mert azok környezetbarátok. Iiiigen, főleg hogy 5 évente cserélgeti a tulajuk és egy autó előállításához nagyságrendileg annyi energia kell, amelyből egy 10 literes átlagfogyasztású autó elmegy 200 ezer kilométert. Akkor mi a környezetbarát? Tudatosan fogyasztani, vagy "zöldnek" lenni a gazdagok módján?
127. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 125. - Michelle.r)
2022. ápr. 10. 07:56

Nyilván nem tudom kivonni magam a modern társadalomból, akármennyire is szeretném, de igyekszem úgy élni, hogy a lehető legkevesebbet pazaroljak. És ne mondd nekem, hogy ez semmi, mert igenis ha többen bánnának holnaptól tudatosabban a rendelkezésünkre álló energiaforrásokkal, már az pozitívan befolyásolná a bolygónk jövőjét. Pl. rengeteg ismerősöm kitekeri tökig a csapot amikor kezet/fogat mos. Mennyivel kevesebb víz fogyna, ha tudatosabban használnánk. Ez csak egy példa.

Sok ember csak hárít, a kormányokra, a nagy cégekre etc. mutogat, de érdemes itt megemlíteni Gandhi gondolatait: "Te magad légy a változás, amit a világban látni akarsz."

És nem, nem vagyok elvakult sötétzöld, már régóta lehetett volna tudatosan bánni a javakkal, akkor most nem tartanánk itt. Ehhez egyfajta szemléletváltásra van szükség.

126. michelle.r (válaszként erre: 123. - Andi6020)
2022. ápr. 10. 07:55

Te, aki mindenhova autóval mész? 😝

Most végre nálunk is lesz. Vége elköltözött az alattunk lévő lakásból az idős nő, aki mindennek kerékkötője volt. Jönnek a napelemek, az új kerítés. Végre nincs, akinek mindenre az a válasza, hogy minek?

125. michelle.r (válaszként erre: 119. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 10. 07:48
Na, pont erre számítottam. A felvetett témákra nulla reakció, csak egy újabb gúnyos megállapítás a piedesztálról.
124. tien
2022. ápr. 9. 16:58

A mi ökológiai lábnyomunk igen kicsi.

Soha nem volt autónk ,nem veszek csak second hand cuccot.Bútorokat mentek stb..


De a született feleségekről nem vagyok hajlandó lemondani.:)TV még a klotyón is van!


Nem vagyok egy sötétzöld" mentsük meg a földet "emberke.

123. andi6020 (válaszként erre: 116. - Michelle.r)
2022. ápr. 9. 16:16
Mi telepítettünk napelemeket otthonra, plusz a fatelepre is. Remélem javítottam valamit a helyzetemen :D
122. globus (válaszként erre: 118. - Timycat)
2022. ápr. 9. 16:07
Erröl jut eszembe. Pár éve szóba jött, hogy egységesítenék a telefonok csatlakozóját, mivel rengeteg töltőt veszünk. Készúlék cseréjénél nem kellene töltő mindig, persze hamvába holt.
121. timycat (válaszként erre: 119. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 9. 16:03
"Mert nem csak a miénk a bolygó, hanem a jövő generációjára is gondolok."
2022. ápr. 9. 15:59
o
119. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 118. - Timycat)
2022. ápr. 9. 15:58
Látszik mennyire nem tudtuk strukturáltan gondolkodni. Nektek vagy fekete valami, vagy fehér. ;)
118. timycat (válaszként erre: 116. - Michelle.r)
2022. ápr. 9. 15:57
Sőt, nem iszik tejet, nem fogyaszt semmit ami nem hazai, nem őshonos és nem idényszerű, nem is fűt, nem világít és egyáltalán nem használ semmit ami akksis.
117. semleges (válaszként erre: 110. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 9. 15:42

Mint mindenki!

Akinek gyerekei, unokái vannak hidd el, mindenki!

116. michelle.r (válaszként erre: 110. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 9. 15:38
Vagyis nem veszel semmit ami műanyagba van csomagolva. Nem eszel húst, nem hordasz bőrből készült dolgokat, vettél otthonra víztisztítót, kizárólag méregmentes, tiszta mosó-, tisztító és kozmetikai szereket használsz. A házad/lakásod megújuló energiákkal üzemel, nem jársz fast fasion ruhákban. Mert ha nem, nyugodtan leszedheted a kitüntetéseket a válladról, és leszállhatsz a magas lóról.
115. andi6020 (válaszként erre: 99. - Michelle.r)
2022. ápr. 9. 15:27
Ha bent laknék Bp-en, biztos tömegközlekednék. A parkolás minden tekintetben horror.
114. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 109. - Globus)
2022. ápr. 9. 15:22
Az ilyen füstokádó hulladékokról beszélek: [link]
113. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 112. - Globus)
2022. ápr. 9. 14:24
Ez is igaz (sajnos), különben mindez a profit miatt van. Ha valahogy a profit eloszlana, tehát akik az extra profit miatt minden szabályt áthágnak nem lennének ebben érdekeltek, akkor szerintem sok dolog megoldódna.
112. globus (válaszként erre: 110. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 9. 14:17
A legnagyobb szennyezők nem mi vagyunk. Lehet igyekezni, de tudomásul kell venni, hogy nem rajtunk múlik. Csak kicsit jobb lesz a lelkiismeretünk.
2022. ápr. 9. 14:14
Milyen autóban van akkora motor? Legalább V6? :P
110. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 109. - Globus)
2022. ápr. 9. 14:09
Mert nem csak a miénk a bolygó, hanem a jövő generációjára is gondolok.
109. globus (válaszként erre: 106. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 9. 14:03
Miért zavar ennyire? Kicsit eltértél a vallomás témájától.
108. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 107. - Globus)
2022. ápr. 9. 14:02
Köszönöm, rákeresek!
107. globus (válaszként erre: 105. - Globus)
2022. ápr. 9. 14:01
Pontosabban Neuzer Zagon.
106. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 93. - Michelle.r)
2022. ápr. 9. 14:01
Meg van az az embertípus, aki külföldről kikukázott vacakkal jár. Lehetőleg dízel BMW-vel, vagy Audival, mert azokkal lehet villantani (szerintük). Okádják a füstöt, csörögnek-csattognak, rég a roncstelepen lenne a helyük. Gumira nem telik, műszakit is sokszor "megoldják okosba".
105. globus (válaszként erre: 103. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 9. 14:00
Zagon típusút, max. 15 km-re használtam, azaz a szomszéd faluba oda-vissza jó időben. Fizikailag sokkal többet lehetne, egyáltalán nem fárasztó, akksival még nem mentünk el lemerülésig, passz.
104. globus (válaszként erre: 102. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 9. 13:57

Szerintem ez sem mindenki számára megoldás.

Hiába tud elmenni dolgozni ajtótól-ajtóig, ha munka után nem erre jönne haza, hanem város felé ügyintézni. Kifogások tára kimeríthetetlen, és nem csak a közlekedésre gondolok, hanem minden racionális megoldásra, amit mások mondanának meg nekünk. Az emberek alapvetően szeretnek önálló döntéseket hozni, ez nem fog megváltozni soha.

103. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 101. - Globus)
2022. ápr. 9. 13:56
Milyet vettetek és mekkora távokra szoktátok használni?
102. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 93. - Michelle.r)
2022. ápr. 9. 13:54

Azok, igen. Javarészt azok, akik a WC-re is autóval mennek.

Ha ez csak az én problémám lenne, mint ahogy próbálod ezt beállítani, akkor nem hoztak volna olyan rendelkezést, hogy az egyik megyeszékhelyen az éves bérlet buszra 1000 ft (jelképes összeg), illetve nem szólnának arról a cikkek, milyen alternatív megoldásokat kellene bevetni, vagy miként lehet a közlekedésből fakadó anomáliákat csökkenteni.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook