Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Úgy látom még nem elég drága az üzemanyag... Az emberek nem... fórum

Úgy látom még nem elég drága az üzemanyag... Az emberek nem... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5
71. semleges (válaszként erre: 69. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 9. 07:28

Hát pedig ez már tendencia. Nem hiszem, hogy ebben észrevehető változás lesz. 50 km-t mész. Az távolság. Elhiszem, hogy találkozol autóssal. 5 km-en belül is találkoznál. Az autóiparban is előremutató változás van. Hirtelen az a hasonlat jutott eszembe, hogy már nem a patakban mosunk, nem is keverőtárcsással, hanem már okos, intelligens előre programozható mosó szárítógéppel. És aki egyszer megszokta a kényelmet, a nyugalmat a "szabad mozgást" hogy nem kell szorongania a tömegben, nem ázik, nem fázik a megállóban az nem fog újra visszaszokni a tömegközlekedésre ha nem muszáj. Ja és a pandémia, mennyire biztonságosabb autóval mint a tömött vonaton, metrón buszon, villamoson, trolin.

Egy kolléganőm mesélte, ha nem vesz helyjegyet a vonaton végig állja Bp-Szeged közötti utat. Hát akkor mennyivel kényelmesebb a kocsi.

70. 8d00a82c06 (válaszként erre: 64. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 9. 07:13

Mint mondtam, én biciklivel járok.

Jogsim sincs.

Te arcoskodsz a menő vezetési stílusoddal. Akkor??

69. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 68. - LBO)
2022. ápr. 9. 07:06

Nem, az a bajom, amit látok magam körül. Egy kis faluban élek, ahol nincsenek távolságok, de szinte mindenki autóval közlekedik, 100 méterre is. Anyuci beül a kocsiba, elviszi a gyereket oviba, majd hazamegy. Persze van aki munkába megy, de tudod az a fura, akik dolgozni mennek azok általában busszal járnak és a gyereket pedig elviszik gyalog az óvodába.

Az a bajom, hogy ha biciklire ülök és megyek egy 50 kilométert, biztos lesz valaki, aki leszorít autóval, mert a jogosítvány ellenére nem tudja milyen oldaltávolságot kell(ene) tartani. Az a bajom, hogy a nagyvárosok élhetetlenek, mert mindenki autóval jár. Az a bajom, hogy telesírnak mindent mekkora szegénység van az országban, közben a legkisebb településen is autót használnak. Ennyi röviden és tömören.

És nem azzal van a bajom, aki munkába jár, aki azért használ autót, mert szüksége van rá.

68. LBO (válaszként erre: 67. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 9. 06:46
Most akkor tulajdonképpen neked az a problémád hogy ráállnak a hidadra?
67. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 65. - LBO)
2022. ápr. 9. 06:45
És akkora tapló a legtöbb szülő is, hogy a másik hídjára áll rá... Igen, ahol pl. építkezés folyik. Az már nem érdekelte őket, hogy a munkások az anyagot majd cipelhetik több száz méterről. Na mert mi baja lett volna a gyereknek, ha sétál egy 100-200 métert? Próbáltál már 40-50 kilóg ilyen távolságról elvinni? Na ugye.
66. LBO
2022. ápr. 9. 06:44
Az én munkahelyemen pl. változott a munkarend. Fél 8-tól fél 5-ig dolgozunk. A vidékieknek fél 5-kor megy a busza. Mit tudták tenni, autóval járnak dolgozni, mert kb. 1 órát kellene várniuk a következő buszra.
65. LBO (válaszként erre: 60. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 9. 06:43
Arra nem gondoltál, hogy azért viszik autóval oviba a gyerekeket mert utána a szülő megy tovább, mondjuk dolgozni? És hogy azért megy autóval dolgozni, hogy munka után minél előbb hazaérjen hogy a gyerekét eltudja hozni az oviból?
64. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 62. - 8d00a82c06)
2022. ápr. 9. 06:43

Tömegember gondolkozik így, mint ti. Ha ti fizettek az üzemanyagért, akkor azt hiszitek mindenhez jogotok van. Elég felnézni egy autós fórumra, ahol is az autósok szerint, csak nekik van joguk használni az utat, "mer mennyi adó van a benzinen".

[link]

63. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 62. - 8d00a82c06)
2022. ápr. 9. 06:39
Nem nekem kell, de igenis mások kényelme teszi élhetetlenné pl. a nagyvárosokat.
62. 8d00a82c06 (válaszként erre: 60. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 9. 06:38
Úgy csinálsz mintha neked kellene fizetni mások benzinét vagy kajáját..
61. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 52. - Michelle.r)
2022. ápr. 9. 06:37
Csökkenti az :D Sőt, termeli az üzemanyagot, nem-e?? :D Ezen jót nevettem!
60. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 53. - ,zumba)
2022. ápr. 9. 06:36
Ez így van, az emberek egy része el van hízva, mozgásszervi problémákkal küzdenek. De már a gyerekek is, 10 éves gyerekeknél már előjön a gerincsérv. A legkisebbe településen, ahol óvoda van, na oda is már autóval viszik a gyerekeket. Lesz még ennek böjtje.
59. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 56. - Léna123)
2022. ápr. 9. 06:31
De azért jól esik, köszönöm :D
58. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 56. - Léna123)
2022. ápr. 9. 06:31
Nem kellenek külső megerősítések :D
57. c85d1d200b (válaszként erre: 49. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 8. 20:31
Elozni hol mashol kell, mint egyenes, jol belathato szakaszon?
56. Léna123 (válaszként erre: 49. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 8. 20:21
🤣🤣🤣 Úgy látom te is meg vagy győződve,hogy szuper sofőr vagy. De én elhiszem. 🤭🤭
55. timycat (válaszként erre: 49. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 8. 20:18

Nem tudom, én mindennap vezetek, a múlt hónapban pl minden nap napi minimum 250 km-t toltam le, autópályán is, de nem vettem észre az általad felsoroltakat, ha van is facság nem idegelem magam rajta, hanem kikeveredek a helyzetből. 20 éve vezetek, egyszer se okoztam balesetet.


Írtad te ott előzöl ahol senki se mer... "hétvégi sofőrként". A vakmerőség és a vakszerencse azért nem tudás.

De oké, te tudsz. Benned valószínűleg egy Schumacher veszett el, az általad leírtak alapján jó mélyen.

54. c85d1d200b (válaszként erre: 46. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 8. 20:16
Es ezen a benzin ar tudna segiteni?
53. ,zumba (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 8. 20:06
Az utolsó mondatodat én is megerősítem. Még 100 méterre is autóval megy..ő fizeti ugyan a kényelmet-amíg bírja.Meg egy kis kerékpározás nem árt senkinek.
52. michelle.r (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 8. 19:08

Pistorius sírva kéri, hogy legyén az edzője 🙃


Egyébként egy amerikai üzemanyag adalékot használok, kb. 20%-kal csökkenti a fogyasztást, ennyit tudok tenni. Nem fogok kevesebbet autózni csak azért, mert sokba kerül a benzin.

51. sanyinak (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 8. 19:02

Magyarországon szinte minden sofőr így nyilatkozik a másikról 😆.


Ez a mi közlekedési kultúránk, aminek mind a részei vagyunk, még akkor is, ha mindenki felülértékeli magát.

50. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 48. - 8d00a82c06)
2022. ápr. 8. 18:42
15 éve vezetek balesetmentesen, szerintem átlagos sofőr vagyok, de pl. nem vállalom túl magamat, és voltam vezetéstechnikai tréningen, ahol jól teljesítettem.
49. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 44. - Timycat)
2022. ápr. 8. 18:40
Általában egyenesben elhagynak, mert oda nem kell sok tudás, hogy nyomja valaki a gáz, picit technikásabb részen meg az összeset utolérem. Vagy a gázt nyomják tövig ezek az emberek, vagy a féket. De mondom, meg vannak győződve róla, hogy ők az úton a legjobb sofőrök. Nem tudnak egy állandó tempót autózni.
48. 8d00a82c06 (válaszként erre: 46. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 8. 18:39
Ahogy te is önmagadról ...
47. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 44. - Timycat)
2022. ápr. 8. 18:39
Nem használják ki az autó teljesítményét, félnek visszaváltani, kivágnak 80-nál ötödikbe előzni. Autópályán nem használják a gyorsító sávot, beesnek 100-zal az elé, aki 130-cal dönget. Soroljam a hibákat?
46. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 44. - Timycat)
2022. ápr. 8. 18:37
Mellesleg a követési távolságról sincs fogalmuk, vonatoznak, belemásznak a másikba, nehogy véletlenül lendületet tudjanak venni. Az a helyzet, hogy a legtöbb ember pocsékul vezet, de megvan róla győződve, hogy ő a legjobb sofőr.
45. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 44. - Timycat)
2022. ápr. 8. 18:35
Jól előzök, attól hogy nem járok mindennap autóval. Simán előzök, amikor a legtöbb birka nem mer.
44. timycat (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 8. 18:27
Akkor már értem miért van problémád az előzéssel...
43. 8d00a82c06 (válaszként erre: 42. - Globus)
2022. ápr. 8. 17:21

Jaa, így már értem.

Ennyiből szerencsém van. Végig bicikli út van, azon tekerem végig a várost.

42. globus (válaszként erre: 22. - 8d00a82c06)
2022. ápr. 8. 17:19

Dehogy tekerek, még ott is gyalog tolom, ahol zebra melletti kerékpárút van. Így előbb átjutok, mintha az úton várnám, hogy elfogyjon a végtelen sor. Inkább leszállok és felmegyek gyalogosnak a járdára.

Nyilván autósként ez nem opció.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook