Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Úgy látom még nem elég drága az üzemanyag... Az emberek nem... fórum

Úgy látom még nem elég drága az üzemanyag... Az emberek nem... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5
101. globus (válaszként erre: 90. - Semleges)
2022. ápr. 9. 13:17
Mi vettünk egy e-bringát. Felváltva tekerjük, baromi jó :D Beszereztem hozzá teljesen vízálló kabátot, nadrágot, akárhogyan szakad, akkor is mehetek, megúszom szárazon :)
100. michelle.r (válaszként erre: 97. - ,zumba)
2022. ápr. 9. 13:11
A magyarok egy része. Hogy egészen pontosak legyünk.
99. michelle.r (válaszként erre: 95. - Andi6020)
2022. ápr. 9. 13:10

Nyilván ez az ésszerű. A lányom azzal a feltétellel kapta meg az autót, hogy neki kell fenntartania. Egyszer sem kért egy fillért sem, pedig néha még suliba is azzal megy, főleg ha a különórái miatt későn végez.


Én sokat tömeg-közlekedem, mert a Belvárosban agyrém a parkolás. Volt már rá példa, hogy inkább legyalogoltam. A hegyi járatok egyre ritkábban járnak :/

98. Léna123 (válaszként erre: 90. - Semleges)
2022. ápr. 9. 10:53
😆😆😆
97. ,zumba (válaszként erre: 93. - Michelle.r)
2022. ápr. 9. 10:51
Úgy általában sír a magyar. Sokba kerül a rezsi, drága az élelmiszer, emelkednek az árak.Én nem várok el senkitől semmit, csak megfigyeltem.
96. semleges (válaszként erre: 95. - Andi6020)
2022. ápr. 9. 10:47
Sehogy.
95. andi6020 (válaszként erre: 93. - Michelle.r)
2022. ápr. 9. 10:42
Nálunk mindenkinek van külön kocsija, és mindenki másfelé jár dolgozni. Mégis hogy máshogy lehetne megoldani? A tömegközlekedés kizárt mindegyikünk esetében.
94. michelle.r (válaszként erre: 89. - Semleges)
2022. ápr. 9. 10:38
Én rengeteget. Ha olyan városba kell mennem, ahova megy IC Budapestről, mindig azzal megyek. Kényelmes, gyors, tiszta. Sokan panaszkodnak rá, de én ritkán tapasztalok késést.
93. michelle.r (válaszként erre: 82. - ,zumba)
2022. ápr. 9. 10:36
Szerinted azok az emberek sírnak a szegénység miatt, akik mindenhova autóval mennek? Egyébként mi lenne az elvárás, hány embert vegyek fel az autómmal, hogy ne szúrja a szemedet? 🙃
92. andi6020 (válaszként erre: 91. - ,zumba)
2022. ápr. 9. 10:35
Kocsival járni nem csak a vezetőülésben lehet.
91. ,zumba (válaszként erre: 87. - Andi6020)
2022. ápr. 9. 10:32
A jogosítvány egészségügyi alkalmassághoz van kötve nem?
90. semleges (válaszként erre: 83. - Margarita Citokina)
2022. ápr. 9. 10:29

Pedig szerintem pihentetőbb és kényelmesebb mint a zsúfolt tömegjárműveken. De mindegy. Kinek ez, kinek az. Nem vagyunk egyformák.


És már azt le sem merem írni, hogy a szűk családunkban de még az ismerőseim között is feleségnek, férjnek külön autója van.


De a témához úgy fogok pozitívan hozzátenni, hogy amint nyugdíjasok leszünk egy autónk lesz. Ezt megbeszéltük a férjemmel és ezt itt ünnepélyesen megígérem a kedves FI-nek is:)


Tehát egy autóssal kevesebb lesz az utakon:)

89. semleges (válaszként erre: 78. - Michelle.r)
2022. ápr. 9. 10:23
Fogalmam sincs, de ezt mondta. Ezer éve nem tömeg közlekedem.
88. Léna123 (válaszként erre: 82. - ,zumba)
2022. ápr. 9. 10:11
Igen en is egyedül járok dolgozni. Így sajnálom, de minden reggel egyedül ülök a saját kocsimban.
87. andi6020 (válaszként erre: 80. - ,zumba)
2022. ápr. 9. 10:06
Ezt nem értem, de mindegy is.
2022. ápr. 9. 10:05
Nem vagyok szakértő, de tapasztalatból azt mondhatom, itt Bp-en, ha araszolsz, zabalja a benzint. Megáll, elindul, megáll, elindul stb. Nem volt egy élvezet. Peches voltam, mert viszonylag nagy autónk volt, 3000 cm3, városban szenvedés, autópályán öröm.
2022. ápr. 9. 10:02
Több szemszögből lehet nézni a kérdést. Valahol mindenkinek igaza van.
84. ,zumba (válaszként erre: 81. - Globus)
2022. ápr. 9. 10:00
Autója van, villogni tud vele,a kényelmet szereti, de a szabályt nem tudja.Babakocsival is irány az útszéle. Aztán ha valaki rácsap a kocsijára, még neki nem tetszik.
83. Margarita Citokina (válaszként erre: 74. - Semleges)
2022. ápr. 9. 09:57
Részben igazad van, de engem Pl. nagyon frusztrál a mai közlekedési morál (hiánya), az autósok között is fokozódó agresszivitás, és a zsúfolt forgalom. Ha autóznek még, azt hiszem csöppet sem érezném pihentnek, nyugodtnak magam. Éppen ezért mondtam le a vezetésről, nem vagyok már fiatal, és az idegeim nem alkalmasak mindennek is az elviselésére. Pedig gyakran tényleg jó lenne az autó, kényelmesebb, egyetértek.
82. ,zumba (válaszként erre: 69. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 9. 09:56
"telesírnak mindent mekkora szegénység van: persze, persze, autó autót ér, faluban városban. Megfigyeltem egy reggel a városban:kb. 20 autó egymás után érkezett, mindben 1 ember ült.Sem gyerek, sem más ember nem volt mellette. Jól élünk.
81. globus (válaszként erre: 79. - ,zumba)
2022. ápr. 9. 09:55
Ez érdekes egyébként, valahol van is róla fotó a gépemen...megyek ki gyalog falun, kb 500 métert csak, az összes ház előtt úgy állnak autók, hogy úttest felé lehet kikerülni. Na jó, akkor megyek az út szélén, nem járdán cikkcakkban. Hát ott meg rám dudálnak. Facér nem lehet egy nyomtávnyi helyet szabadon hagyni a járdán? Miért nem hajt be az udvarára, ha övé az a ház? Ha nem övé, végképp érthetetlen.
80. ,zumba (válaszként erre: 72. - Andi6020)
2022. ápr. 9. 09:44
Amíg tudsz vezetni.
79. ,zumba (válaszként erre: 67. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 9. 09:42
Nemcsak a másik hídjára áll rá, hanem a gyalogosok járdájára, mert ő autóval jár, de azt nem tudja, hogy a járdát szabadon kell hagyni...Jogosítvány sem lesz örök életében senkinek sem, akkor hogyan is fog vezetni?
78. michelle.r (válaszként erre: 71. - Semleges)
2022. ápr. 9. 09:41
Mióta lehet az IC-re helyjegy nélkül felszállni?
77. michelle.r (válaszként erre: 67. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 9. 09:40
Az összes sérelmedet ezen a fórumon akarod kiélni?
76. michelle.r (válaszként erre: 61. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 9. 09:38
Nevess nyugodtan. Ettől én még egészen jól alszom. Majd akkor röhögj, amikor 800 forintért veszed a benzint.
75. semleges (válaszként erre: 60. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 9. 07:42

Ez korunk népbetegsége, nem tudsz ellene tenni mint ahogy sok más urbanizációs ártalom ellen sem.

Sajnos ez van. Az emberek akkor sem mondanak le az autóról:)

Lehet, hogy viszi tovább a gyerekeket edzésre, külön órákra, úszásra, táncra, nyelvtanfolyamra, focizni bárhová, amit autó nélkül nem tudna befutni. Főleg ha több gyerek van. Hogy oldja meg? Gondolkozz. Felgyorsult a világ és ezzel lépést kell tartani. Aki nem veszi fel a tempót lemarad.

Ezen tényleg ne rágódj, nem kell a világ dolgait a válladra venned mert meg lesz a böjtje nálad is.

74. semleges (válaszként erre: 63. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 9. 07:36

Kimondtad az egyik kulcs szót: kényelem. Tudod mennyire fontos? Nagyon. Egy bizonyos kor után meg főleg. Nem vágyik másra az ember, csak nyugira, kényelemre, csendre. Ezt a tömegben, tolongva, ideges emberek között megtudja tenni?

A kocsiba meg elül, zenét, hangoskönyvet hallgat, fűt ha fázik, klímázik a ha melege van.


Hatalmas nagy különbség. Nem frusztráltan idegesen érkezik haza, nem cipekedik és még sorolhatnám. A jóért, a kényelemért, hogy mihamarabb célban érjen fizetnek az emberek.

73. Léna123 (válaszként erre: 69. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 9. 07:31

"És nem azzal van a bajom, aki munkába jár, aki azért használ autót, mert szüksége van rá."

A legtöbb ember pont ezért használja. Biztos van olyan is amit mondasz, hogy pàr száz méterrel megy odébb autóval, de főleg nagyvárosokban nem az a jellemző. Majd mindenki el tudja dönteni mivel közlekedik, és meddig tudja az üzemanyagot megfizetni. Ezen felesleges bosszankodnod, megárt az egészségednek. 😉

72. andi6020 (válaszként erre: 69. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 9. 07:28
Mindenhova kocsival megyek, mentem, és ez így is marad.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook